GÜNCEL KONULAR

Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar şu iletideki kuralları okumalılar ve tüm kurallara dikkat etmeliler.

USCIS Randevulari (InfoPass Appointment)

• @crazycells anladim tesekkurler peki bunun yani i551 stamp icin randevu almaya gerek varmi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetp, içinde söyledi: USCIS Randevulari (InfoPass Appointment)

@crazycells anladim tesekkurler peki bunun yani i551 stamp icin randevu almaya gerek varmi acaba

USCIS ofise gitmek icin randevu almaniz gerekiyor. Yapmaniz gereken islem ne olursa olsun randevu almalisiniz zaten.

Sadece acil durumlarda, oradaki gorevlilerin inisiyatifine bagli olarak randevu olmasa da kabul edildigi olabiliyor ama kesinlikle buna guvenmemelisiniz. Artik -foruma son donemde aktarilan deneyimlerden biliyoruz- nerdeyse randevusuz gelen herkesi geri ceviriyorlar. Sizin durumunuzda bir aciliyet olmadigi icin, size boyle bir sans taniyacaklari da supheli...

• https://my.uscis.gov/en/appointment/v2 adresinde artık InfoPass ile online randevu alınamadığı belirtilmiş. Sadece telefonla randevu alınabiliyor sanırım.

"If you are inside the United States, you can no longer schedule an appointment online using InfoPass for domestic offices."
    "If our online tools do not provide the help you need, please call the USCIS Contact Center to request an appointment."

Bu seçenekler ABD'de olanlar için geçerli. Ocak ayında ilk defa giriş yapmayı planlıyorum. i551 stamp için ABD'ye giriş yapmadan telefonla randevu almaya çalışsam sistemde giriş yapmadığımı görecekleri için randevu vermezler diye düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi olan var mı?

ABD'de 2 hafta geçirip Türkiye'ye döneceğim. Giriş yaptıktan sonra orada bulunduğum süre içinde randevu alamazsam Türkiye'de i551 stamp bastırabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ermany, içinde söyledi: USCIS Randevulari (InfoPass Appointment)

https://my.uscis.gov/en/appointment/v2 adresinde artık InfoPass ile online randevu alınamadığı belirtilmiş. Sadece telefonla randevu alınabiliyor sanırım.

"If you are inside the United States, you can no longer schedule an appointment online using InfoPass for domestic offices."
    "If our online tools do not provide the help you need, please call the USCIS Contact Center to request an appointment."

Bu seçenekler ABD'de olanlar için geçerli. Ocak ayında ilk defa giriş yapmayı planlıyorum. i551 stamp için ABD'ye giriş yapmadan telefonla randevu almaya çalışsam sistemde giriş yapmadığımı görecekleri için randevu vermezler diye düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi olan var mı?

ABD'de 2 hafta geçirip Türkiye'ye döneceğim. Giriş yaptıktan sonra orada bulunduğum süre içinde randevu alamazsam Türkiye'de i551 stamp bastırabilir miyim?

hayir, maalesef Turkiye'de bastiramazsiniz. Eger gocmen vize ile ilk girisinizse genelde vizenizi ABD'ye giris-cikis sirasinda 1 yil kullanabiliyorsunuz, bilginize.

• @crazycells, içinde söyledi: USCIS Randevulari (InfoPass Appointment)

@crazycells gocmen vizemin suresi doldun yani coktan 1 yili gecti

o durumda USCIS ofise I-551 stamp icin basvuru yapabilirsiniz.

Merhaba Ali,

Eşim kartını kaybettikten sonra yeni kart için başvurduk ama hala sonuçlanmadı. Mayıs ayında Türkiye'ye gitmemiz gerekiyor. Şu an kart olmadığı için anladığım kadarıyla I-551 stamp başvurusu yapmamız gerekiyor. Bu damgayı almak çok uzun sürüyor mu ve nasıl başvurmamız gerekiyor? Yazılanları okudum ama tam olarak anlayamadım. Telefonla arayıp USCIS ofisten randevu almak dışında yapılması gereken bir şey var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozancanan, içinde söyledi: USCIS Randevulari (InfoPass Appointment)

@crazycells, içinde söyledi: USCIS Randevulari (InfoPass Appointment)

@crazycells gocmen vizemin suresi doldun yani coktan 1 yili gecti

o durumda USCIS ofise I-551 stamp icin basvuru yapabilirsiniz.

Merhaba Ali,

Eşim kartını kaybettikten sonra yeni kart için başvurduk ama hala sonuçlanmadı. Mayıs ayında Türkiye'ye gitmemiz gerekiyor. Şu an kart olmadığı için anladığım kadarıyla I-551 stamp başvurusu yapmamız gerekiyor. Bu damgayı almak çok uzun sürüyor mu ve nasıl başvurmamız gerekiyor? Yazılanları okudum ama tam olarak anlayamadım. Telefonla arayıp USCIS ofisten randevu almak dışında yapılması gereken bir şey var mı?

Evet, I-551 stamp almadan cikmayin.

USCIS'in bir ofisine gitmek yeterli, orada hemen pasaporta stamp'i basip sizi gonderirler diye dusunuyorum. Telefonla randevu aliniyor mu emin degilim, internet uzerinden almak gerekebilir.

• @crazycells internetten almayı beceremedim. Online destekle görüştüm 2 gün içerisinde arayıp randevunuzu onaylayacağız dediler. Teşekkür ederim.

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 137
  • 10
  • 540
  • 2

39

7.6k
Users

2.3k
Topics

126.5k