Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 bu listeyi güncellemek istiyorum ondan eksik varsa eklemek istiyorum ben listeyi hazırlarken mutfak - banyo - tüm dolapları açtım öyle yazdım.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 abi dediğim gibi bizim listeyi hatun yapıyor. benim sorumluluk sahamda sadece kıyafet ve elektronik aletler var. mutfak ve diğer ev eşyaları hatunda. bir de biz öncelikle 1+1 tutacağız sonra büyük eve geçeceğiz. artık 1 yıl sonra mı olur yoksa 2 yıl sonra mı orası muamma. Ama diğer eşyalar büyük eve geçince gelecek kargoyla.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Dallas,Plano

@denizci10 benim listeye göz at istersen

adam her masada var ya 😃 @denizci10 maşallah yetişmediği bir konu yok @ayvalik10 un 🙂 nazar değdirmeyelim de 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir kesinlikle. vallahi helal olsun. 👏 👏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir biz aileyiz burada herkes birbirine yardımcı olmalıdır. Bu liste ile birlikte amerika da yapacağın tüm adan zye kadar herşey hakkında bilgi dosyası var. Onu sen indirmediysen linki koyuyorum

https://drive.google.com/file/d/1IRupnUd-5cJ8vuh9a9Q5qwIKRDEsetah/view?usp=sharing

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Dallas,Plano

@tolgasatir biz aileyiz burada herkes birbirine yardımcı olmalıdır. Bu liste ile birlikte amerika da yapacağın tüm adan zye kadar herşey hakkında bilgi dosyası var. Onu sen indirmediysen linki koyuyorum

https://drive.google.com/file/d/1IRupnUd-5cJ8vuh9a9Q5qwIKRDEsetah/view?usp=sharing

ben böyle dosyalar indirip okuyunca çok yükseliyorum sonra çakılıcna sert etki ediyor ama eve gidince şahsi bilgisayarıma indirip bir göz atıcam belki önden bir hazırlık yapmakta gerekir.

• Merhaba bizde eyalet araştırıyoruz iki çocuğumuz var 6 ve 8 yaşlarında austin ve dallas arasındayız gerek ev kiraları gerek okul puanları yaşam koşulları buralarda yaşayan arkadaşlar sizlerden aldığımız bilgiler bizler için çok önemli sizlerin yorumlarını bekliyoruz

• Selamlar arkadaşlar. Şu an Eylül ayında yerleşmek için hem Austin hem de Dallas civarı şehirleri araştırıyoruz. Plano'da yaşayan arkadaşlara bir sorum olacak. Yeni gelen birinin geçiş aşamasında çalışabileceği işler konusunda Plano nasıl bir yer?

• @ozzy22, vasif gerektirmeyip az bucuk ingilizce gerektiren islerde alacaginiz saatlik ucret 15-18 dolar arasi degisir. Ingilizce de yok ise, saatlik 11-13 dolarlik regular full time isler cogunlukta. Delivery (Uber Eats, Doordash vb) yaparim derseniz onlarda saatlik 16-22 dolar alabilirsiniz ama inanilmaz sayida yapan var. Grubhub, AmazonFlex, Walmart Spark tarzi 24-30 dolarlik delivery islerinde bekleme listesinden cikmaniz bu bolgede 10 ayi rahat bulur.
    Aylik elinize gececek ucret 200xSaatlikUcret olacak. Plano'da kiralara bakarsaniz 1+1 lerin 1400, 2+1 lerin 1600'den basladigini goreceksiniz. Bekar/Evli/Cocuklu olma durumunuzu da ekleyip hesap yapmanizi oneririm. Yaparsiniz bir turlu, ama kendinizi haftada 80-90 saat calisirken bulmak yipratici olur.

• @Not_Born_Yesterday Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Eşimle beraber geleceğiz. Ben mühendisim, eşim öğretmen. İngilizcemiz rahat konuşabilecek düzeyde. İlk geldiğimizde hemen kendi mesleğimizde iş bulamazsak diye diğer seçenekleri merak ediyorduk. Sizin cevabınız baya aydınlatıcı oldu. Bu arada kiralar Dallas'ın merkezinden bir tık fazla sanki. Ya da bana öyle geldi, siz daha iyi bilirsiniz.

• @ozzy22, Dallas merkezden bi tik fazla dogrudur. Bolge bolge degisir. Tamamen tercihe bagli. Ben de muhendisim, olur da buralara gelecek olursaniz, daha fazla yardimim dokunabilir. Hersey gonlunuzce olsun.

• @Not_Born_Yesterday Çok teşekkür ederiz. Dallas'a gelirsek mutlaka size yazacağım 🙂 Size de hayatınızda başarılar dilerim.

• @Not_Born_Yesterday Sizinle ilk konuştuğumuzda netleşmemişti ama şuan kararımızı verdik. Eylül ayında kısmetse Dallas'a yerleşeceğiz 🙂 Ama lokasyonumuz Plano mu olur başka bir lokasyon mu olur o henüz belli değil. Karar aşamasında Austin ve Dallas arasında çok fazla gidip geldik. Dallas'ı Austin ile kıyasladığımızda başlangıç için bize daha uygun bir yer gibi geldi. Bu yüzden orayı tercih ettik.

• @ozzy22 Güzel bir tercih yapmışsınız, DFW yeni gelen göçmenler için güzel bir bölge. Bizim de Eylül itibariyle 1 yılımız tamamlanacak, bölgeyi tercih ettiğimiz için pişmanlık yaşamadık. Yolunuz açık olsun.

• @deebee Çok teşekkür ederiz 🙏

• @ozzy22, hayirli olsun. Bence de DFW yeni gocenler icin guzel bir bolge. Yuksek goc almasindan kaynakli bazi sorunlari olsa da, daha gidecek yolu da var. Hayirli olsun insallah hakkinizda.

• @Not_Born_Yesterday Çok teşekkür ederim 🙏

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 94
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |