Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Erkangeziyor Buyuk ihtimalle asagidaki link: North Texas Tollway Authority (NTTA)

• ⭐⭐⭐

@MySea Tesekkurler. NTTA'in Dallas tarafindan issue edildigini bilmeme ragmen nedense arkadasa bilmiyor gibi sormam komik oldu. 😃

• ⭐⭐⭐

Bu arada hazir toll tag konusu gecmisken yazayim; Texas icinde alabileceginiz 3 tane toll tag var (bilmediklerim varsa eklerseniz sevinirim) TxTag, EZ TAG ve NTTA. Kullanicilarin yorumlarina gore TxTag cok rezil bir tag ve uzak durmamiz oneriliyor. O yuzden onerilenlerden EZ TAG veya NTTA almanizi tavsiye ederim ben de. Ben alirken mobil uygulamasinin biraz daha iyi oldugu yorumuna istinaden EZ TAG tercih ettim. Bulundugunuz sehirde toll tabelalarinda EZ TAG yerine TxTag yaziyor olabilir ama bu bahsettigim 3 tag ile Texas icinde ucretli yollarda seyahat edebilirsiniz. Bu arada bu tag'leri ile eyalet disinda bazi yerlerde de kullanabiliyorsunuz, hatta Kansas tag'i ile Texas'ta yasayan da duydum ama bunlar biraz daha ayrinti kaliyor artik. 🙂

• @keysnambır, içinde söyledi: Dallas,Plano

@Erkangeziyor Aracinizda herhangi bir toll tag bulunuyor muydu? (Turkiye'de HGS ve OGS gibi) Eger oyle ise tag hesabinizdan gorebilmeniz lazim. Degilse gectiginiz yollardaki tabelalarda hangi tag'in oldugunu hatirliyorsaniz. O tag kurulusuna ulasip ogrenebilirsiniz.

Yok bulunmuyordu. Hatirlamiyorum tabelalari. Txtag diye bi siteden odeme yaptim ama baska bi yola girmis olabilir miyim diye baska bi toll ucreti de yazmis olabilir mi dusuncesi var

• @Erkangeziyor Normalde online odeme yapmasaniz bile adresinize bir sure sonra mail ile gonderirler sanirim.

• ⭐⭐⭐

• @kivo Kıvanç beyin videolarını zevkle izledim. Şunu anlatacağım dediği hiçbir videoyu sonradan atmamış. 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sobrero @kivo 2 yıldır burada yok temelli ayrıldı ondan yazsanız bile okuyamaz kendisine sosyal platformdan ulaşabilirsiniz

• @ayvalik10 neden banlandığını banada yazarmısınız özelden rica etsem.

• Selamlar,

Başlığı açan kişi gitmiş ama belki Plano planları olan başkaları yazar sonra.

Kendi adımıza, IRVING'de eşimin çalıştığı yerin branch'i olduğu için, burasını öncelikli hale getirdik. Etrafına bakınca da PLANO çok mantıklı geldi. 25-30 dk yol bizim gibi İstanbul'da işe gidip gelenlere koymayacağı için; kabaca toll masrafının da günlük 5-6 USD gibi olacağını hesaplayınca iyice odaklandık.

Bir de livability skorunun 91, okulların A-B grade olması iyice neşemizi yerine getirdi.

Plano'da yaşayan birileri var mıdır?

• Merhaba, biz planoda yasiyoruz. Cocuklu aileler icin gayet guzel, bircok playground ve aktivite alani var. Nezih ve guvenligi yuksek bir sehir olarak niteleyebilirim.

• @Murat-Yılmaz Merhaba, 2 çocuklu bir aileyiz. İlkokul ve ortaokul öğrencisi çocuklarımız. Güvenli yaşanabilecek mahalleleri yazabilirmisiniz acaba

• @Pınar-Keser-Binay merhaba plano, frisco, mckinney, allen baya guvenli ve genelde okul puani yuksek sehirler. Biz planoda oturuyoruz zipcode olarak 75023,75024,75025,75075,75093 bakabilirsiniz.

• Merhaba @Murat-Yılmaz . Green Card başvurusu yaptık inşallah çıkarsa bizde Plano'yu düşünüyoruz. 3 yaşında bir kızımız var. Aklımızda doğal olarak bin taneye yakın soru var :). Eşim burada bayan kuaförü usta öğretici belgesi var eşimin iş olanağı varmıdır? İlk başta bir kuaförde çalışacak sonra kendi iş yerini açmayı düşünüyor. Gelir gelmez delivery işi başta yapabilir miyiz? Hemen ev kiralayabilirmiyiz yoksa ilk başta airbnb ile kiralık evde kalmak daha mı mantıklı? Türkiye'den çok gelen var mı? Şimdilik aklımda bunlar var :). Çok teşekkür ederim şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@udede tüm yazdıklarına eşin kısmı hariç KOCAMAN EVVEEETTTTT sadece eşin için Türkiye de evrak hiçbir işe yaramıyor tekrar kursa gitmesi gerekiyor. amerika bayan kuaförü yazarsan youtube yüzlerce anlatımlı video var eğer yine bulamazsan sana buradan link yazarım

• Su konuyu bi canlandiran olsaydi 🙂 Dallas planlarimiz arasinda

• Dallas hakkında daha fazla bilgisel çok iyi olurdu konuyu canlandırmak için

• Merhaba, konuyu canlandirmak isteyen arkadaslar olmus. Sorularinizi paylasirsaniz yardimci olmaya calisiriz. Tesekkurler.

• Merhabalar @mara iklim hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Gece / gündüz farkı, nem durumu nasıl? Bir de Teksas’ta böcek problemi olduğunu bir yerlerde okudum 😳.

• Merhaba, bocek problemi var evet. Eger bahceniz varsa bahcede oturmak cogu zaman bocek, sivrisinek dolayisiyla hayal olabilir.

Iklim karasal iklim; sabah 10 Celcius derece iken oglen 30’u gorebiliyor. Mevsim gecislerinde gece gunduz sicaklik farki 20-25 derecelere kadar ulasabiliyor. Mesela Cuma gununu 13-32 gosteriyor suanda. Arabada ekstra bir hirka, polar, sal bulundurmak her zaman gereklidir.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 19
  • 125
  • 76
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |