Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar, kullanıcı adı seçerken şu iletideki kurallara dikkat etmeliler.

Ev Arama Sitelerindeki "Assigned" Yazısı

• Arkadaşlar Trulia'dan ev bakarken bazı okullarda Assigned yazıyor. Tam anlayamadım.

• ⭐⭐⭐

@RoadtoNewLife, içinde söyledi: Elementary, High School

Arkadaşlar Trulia'dan ev bakarken bazı okullarda Assigned yazıyor. Tam anlayamadım.

Okullarda adrese dayali sistem var. Yani oturdugunuz adres hangi okula bagliysa cocuk o okula gider. Bazi istisnalar olabilir (magnet programi vb). Genelde iyi okullarin bagli oldugu evler/apartmanlar daha pahali oluyor bu yuzden.

• @knnrn, içinde söyledi: Elementary, High School

Arkadaşlar Trulia'dan ev bakarken bazı okullarda Assigned yazıyor. Tam anlayamadım.

Okullarda adrese dayali sistem var. Yani oturdugunuz adres hangi okula bagliysa cocuk o okula gider. Bazi istisnalar olabilir (magnet programi vb). Genelde iyi okullarin bagli oldugu evler/apartmanlar daha pahali oluyor bu yuzden.

Benim de tek hedefim yüksek puanlı okul bölgeleri 🙂 Çocuk assigned yazan okula mı gidecek acaba?

• ⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: Elementary, High School

Benim de tek hedefim yüksek puanlı okul bölgeleri 🙂 Çocuk assigned yazan okula mı gidecek acaba?

Normal sartlarda evet, ama yil ortasinda vb giderseniz ve okulda kontenjan yoksa baska bir okula da gonderebilirler. Biz Kasim'da geldigimiz icin boyle bir durum olmustu. O yil sonuna kadar baska bir okula gittikten sonra "assigned" okulda kontenjan acilmisti.

• @knnrn çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RoadtoNewLife basligi soruya uygun sekilde duzenler misiniz?

• This post is deleted!

• @knnrn, içinde söyledi: Ev Arama Sitelerindeki "Assigned" Yazısı

Merhaba Kenan bey, 2020 İstanbul buluşmasına forum aracılığıyla katılan Semra hanım, istediğiniz okula ulaşımını kendiniz sağlamak koşuluyla gönderebilirsiniz demişti... Ev arama sitelerinden okulların bölgelerine ulaşabiliyoruz ama mesela hemen yan sokak okulun yakınında olmasına rağmen okula ait değil, o okula istesek de gönderemiyormuyuz? Bilgi yanlışmı acaba? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@omertug, içinde söyledi: Ev Arama Sitelerindeki "Assigned" Yazısı

@knnrn, içinde söyledi: Ev Arama Sitelerindeki "Assigned" Yazısı

Merhaba Kenan bey, 2020 İstanbul buluşmasına forum aracılığıyla katılan Semra hanım, istediğiniz okula ulaşımını kendiniz sağlamak koşuluyla gönderebilirsiniz demişti... Ev arama sitelerinden okulların bölgelerine ulaşabiliyoruz ama mesela hemen yan sokak okulun yakınında olmasına rağmen okula ait değil, o okula istesek de gönderemiyormuyuz? Bilgi yanlışmı acaba? Teşekkürler.

Göndermek istediğiniz okulda kontenjan olup olmadığına göre değişir. Bizim çocuğun gittiği okul Texas'ta ilk on içinde, o nedenle kayıtlar açıldığı zaman okulun önünde sabah beşte sıra oluyor veliler. Bunların hepsi de okulun bölgesinde oturuyor. Başka bir okul ise her gün eve kağıt yolluyor, boş yerimiz var buyrun gelin, arkadaşlarınızı gönderin falan diye. Devlet okulları kontenjana göre devletten para alıyor, o nedenle boş kalsın istemiyorlar.

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 7
  • 12
  • 103
  • 9

61

6.7k
Users

2.1k
Topics

106.1k