Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @emirgenco, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar arkadaşlar dün nişanlım ile evlendim 2 buçuk yılın sonunda. Kendisi amerikaya geri döndü şimdi ona kendi tarafımdan hangi evrakları göndermem gerekiyor nikah cüzdanı uluslar arası cüzdan kendisi Amerikan olduğu için tercümeci noter tastik yeminli tercüman ve apostilli olmalı dedi ama. Biraz inanmadım acaba doğrusu nasıl olmalı birde ilk başvuruda hangi evraklar gerekiyor uscise sunulması için okuyorum burada ama hata yapmamak için sizlere sordum
    Birde. Tercüman affidavit diye bir şeyden bahsetti Amerika’daki sistemlerdede evliliğimizi yasalaştırmak için. Bir şey anlamadım

Merhabalar.
    Evliliğiniz hayırlı olsun inşAllah.
    Aile cüzdanı uluslararası olduğu için en baştan en sona kadar boş sayfalar dahil hepsini tarayıp yükleyenler kabul edildi. Biz sadece işlenmiş sayfaları yüklediğimiz için çeviri istendi.
    Doğum belgesi olarak e-devletten doğum, evlilik gibi olayları gösteren aile nüfus kayıt örneğini indirip İngilizce çevirisini yaptırın.

• Merhabalar.
    Bugün konsolosluğu aradım. Bizim vize kategorimizle ilgili sayıya basınca sadece otomatik cevap çıktı ve gerekli bilgilerin olduğu kendi internet adreslerini incelemeyi tavsiye etti 🙂
    Başka bir sayıya basınca telefon çaldı, fakat kimse bakmadı.
    Gerçi acil bir durum olmadığı sürece aramanın veya mail göndermenin bir etkisi olduğunu düşünmüyorum maalesef. Onlar ne zaman uygun olursa bizimle o zaman iletişime geçiyorlar.
    Sanırım biraz daha sabır gerek.

• @emirgenco, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar arkadaşlar dün nişanlım ile evlendim 2 buçuk yılın sonunda. Kendisi amerikaya geri döndü şimdi ona kendi tarafımdan hangi evrakları göndermem gerekiyor nikah cüzdanı uluslar arası cüzdan kendisi Amerikan olduğu için tercümeci noter tastik yeminli tercüman ve apostilli olmalı dedi ama. Biraz inanmadım acaba doğrusu nasıl olmalı birde ilk başvuruda hangi evraklar gerekiyor uscise sunulması için okuyorum burada ama hata yapmamak için sizlere sordum
    Birde. Tercüman affidavit diye bir şeyden bahsetti Amerika’daki sistemlerdede evliliğimizi yasalaştırmak için. Bir şey anlamadım

Hayırlı olsun. Konunun ilk sayfasındaki evrakları yeminli çevirileriyle birlikte yükleyeceksiniz. Apostil veya noter onayına gerek yok. Evlilik cüzdanını yüklemeniz evliliğinizi Abd'de yasallaştırmaya yeterli.

• ⭐⭐

@Samet-Ünlü çok teşekkür ederim harika bilgi

• NVC'ye yüklerken askerlik durum belgesi için " Available: All Turkish citizens who have served in the military have discharge papers, which can be obtained from the e-government website. This document may be obtained only if the applicant is already discharged. If the applicant has postponed his duty, he needs to apply to one of the Military Branches to obtain the document." şeklinde ibare yazmışlar. Ben henüz askerliğimi yapmadım bu yüzden belgeyi yüklememe gerek yok mudur?

• ⭐⭐

Bu cr1 vize süreci bittikten sonra oturum kartı hazır mı olmuş oluyor yoksa onun içinde ayriyetten amerikada başvurmak. Mı gerekecek

Bu cr1 vize süreci bittikten sonra oturum kartı hazır mı olmuş oluyor yoksa onun içinde ayriyetten amerikada başvurmak. Mı gerekecek

Green card hazırda beklemiyor. konsoloslukta alacağınız mülakatın olumlu sonuçlanmasi durumunda, Amerika’ya girişinizi gerçekleştirdikten sonra ABD içinde belirttiğiniz adrese green card gönderilecek. Tam anlamıyla rahata erişilecek an , bu an. Sizin Amerika’ya girişiniz gerçekleşmedikçe hiç bir şey sizin adınıza arka planda kendi kendine işliyor olmayacak.

• @emirgenco Pasaport icine konulan CR1 vizesi, gecici green card iniz oluyor. Amerika'ya giris yaptiktan sonra max 3 ay icinde (benim 1 bucuk ayda geldi) daha onceden belirttiginiz adresinize asil green cardiniz gelecek.

• ⭐⭐

@GMT çok net Bilgi çok teşekkür ederim üstadım

• ⭐⭐

@Tugba Tuğba hanım çok teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiden dolayı bu vize aşamasında yeniyim gerçekten kafam durdu avukatsız halletmek istiyorum umarım başarırım

• Merhaba , ankara taşındımı randevu vermeye başladımı acaba ? Bilgisi olan varsa sevinirim .cr1 olarak ayrı ayrı ankaraya mail mi atsak kendimizi hatırlatmak için?
    Agustos ayı için turist f1 randevuları acılmış ama istanbulmu bakmadım.

• Merhaba arkadaşlar. Ben I-130 formunu 2 kasım 2021 de gönderdim. 3 haziran 2022 de dosyanız inceleniyor diye güncellendi.71 gün oldu hala inceleniyor. Toplamda formu yolladıktan sonra 10 ay ı geçti. Çok uzun bir süre değil mi bu? Nebraskada gösteriyordu evrakları. Baktığımda benden sonra yollayanların onaylanmış. Ne yapmam gerekiyor bilen var mı? Çok can sıkıcı bir durum😔

• ⭐⭐

@missy Ankara taşınmadı daha 3 gün önce oradaydım

• ⭐⭐

@ipek1907 zaten şuan ortalama 10.5 ay gösteriyor biraz daha sabredin

• @emirgenco neden peki randevu vermiyorlar bilgin varmi acaba ?

• @ipek1907, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar. Ben I-130 formunu 2 kasım 2021 de gönderdim. 3 haziran 2022 de dosyanız inceleniyor diye güncellendi.71 gün oldu hala inceleniyor. Toplamda formu yolladıktan sonra 10 ay ı geçti. Çok uzun bir süre değil mi bu? Nebraskada gösteriyordu evrakları. Baktığımda benden sonra yollayanların onaylanmış. Ne yapmam gerekiyor bilen var mı? Çok can sıkıcı bir durum😔

Uscis hesabınızdaki Documents bölümüne baktınız mı? Genelde 2. AR'den sonra aynı gün içerisinde onay gelmiş oluyor? Maalesef günümüz koşullarında uzun değil hatta kısa bir süre. 2020'den beri bekleyenler bile var. Bol şanslar.

• @Samet-Ünlü günde 100 kere bakıyorum😔 işin garibi incelemeye aldık diye güncellenen mesajdan sonra 75 günde hala onaylanmaması.nasıl bir incelemek bu anlayamadım.hayırlısı ne diim

• Merhabalar nvc'ye dokümanları gonderdikten sonra bekleme süresi şuan 2.5 ay civarı görünüyor daha sonrasında randevu aşamasına mi geçiliyor? Randevu vermeleri ortalama ne kadar sürüyor?

• @Saadet-I evet yaklaşık 2,5 ay sürüyor nvc bir sonraki aşamada randevü emaili bekliyosunuz oda hiç belli olmuyor 1 haftayada gelebilir 1-3 ay arası sürenide gördük forumda

• @ipek1907 bence endişe etmeyin o guncellemeyi alıp ertesi gün onay alanda var fakat benim gibi o guncellemeyi alıp 8 ay sonra onay alanda. Ir1/Cr1 dosyaları ortalama şu aralar 1 yıl gibi bir sürede onay alıyorlar. Ama bu demek değil ki yarın dosyanızın onaylanma ihtimali yok. Dosyanızın bulunduğu güncel servisi sorgulayıp o servis centerin tarihlerini takip etmenizi öneririm çünkü bulunduğu servis değişmiş olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |