DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• evet nisan ayinda statu degisikligi yaptik ondan unuttular sanirim bizi 😞

• Şuan haziran randevularının çoğu F2Alılara oluştuğunu düşünüyorum 2020den beri bekleyen var current oldukları için yakında sizede gelecektir.En kısa zamanda tüm bekleyenlere randevu verilmesini diliyorum.

• evet dogru sanirim burdan daha cok f2a sira gelmisti umarim herkese sira bir an once gelir 🙂

• Merhabalar, herkese bu yolda sonsuz başarılar dilerim🙏. E- devlet üzerinden ingilizce almış olduğumuz doğum belgesi ,sadece kendi başına yeterlimidir? Yoksa bu belgeyi tekrar tercüme ettirip, noterletmek gerekli midir. Yada nüfus müdürlüğünden onaylatmak mi lazimdir. Destekleriniz için çok teşekkür ederim 🙏

• @Bircan Merhabalar. E-devlet üzerinden alınan belgeleri kabul ediyorlar diye biliyorum, notere gerek yok

• @Bircan nüfus kayıt örneğini arşiv kayıtlı alıp çevirip yaptırıp yükledim ben bir sorun olmadı hem Türkçe hem ingilizce çeviri şeklinde yükledim

• Arkadaşlar Greencard elime ulaştı Amerika’ya girdikten 48 gün sonra darısı hepinizin başıma adresiniz güncel olsun posta ofisinden yine de güncelleyin benim başka yere gitmiş güncellenince yeniden benim adresime yönlendirildi hepinize boş şans

• @Olkan-Oflaz-0 teşekkür ederim cevabınız için, extra bir bilgi daha öğrenmiş oldum🙏. Lakin ben doğum belgesini sormuştum😬. E-devletten artık doğum belgesi yada karnesi çıkartmak mümkün oluyor hemde çoklu dillerde. Bu belgeyi alıp yüklemeniz yeterlimidir noktasında soru işaretleri var bende. Yoksa bu belgeyi alıp nüfus müdürlüğünden kaseletmek gerekli mi, yada İngilizceye çevirip noter tastiki de almak gerekli midir. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim 🙏

• @MnAtac3106 I-130 başvurunuzda hızlandırma talep ettinizmi? dosyanız hangi ofisteydi?

• @Bircan nüfus kayıt örneği doğum belgesi oluyor işte ben onu yükledim kabul ettiler daha öncesinden de çok dilli doğum kayıt örneği yükledim kabul etmediler. E devletten alınan belgeyi bir yere gidip onaylatıp ekstra para zaman harcamanıza gerek yok. Çünkü üstünde barkod var zaten taraması yapılır çok basit. E devlette olanı yükleyin ingilizce yoksa çeviri yaptırıp yükleyin bu kadar.

• Arkadaslar merhaba, bugun esim ir1 vize mulakatina girdi. Detaylarini daha sonra paylasacagim. 4-5 gune pasaportunu almis olursun demisler. Bu konuda suan ceac sistemine girdigimde “ready” yaziyor. Yani daha mulakat icin hazir gibi gosteriyor. Kontrol etmem gereken yer orasi mi? Bu neye degisecek ve sizce yarin pasaportu almam mumkun olur mu? Ankarada ptt den alacagim pasaportu. Hizli olmasi icin boyle birsey yaptim.

• @ufukadiyaman hayırlı uğurlu olsun. Evet doğru yerden bakıyorsunuz. "Issued" olarak değiştiğinde vizenin basıldığını anlayacaksınız.

• Bize beyaz kagit verildi, ve approved dendi. 4-5 gune elinize ulasir denildi. Ama suan Administrative Processing diyor. Acaba normal mi? Yine de issued olur mu yakinda?

• @ufukadiyaman evet normal ufuk bey bir süre sonra değişecektir. Endişe etmeyin.
    Mülakat deneyiminizi ve götürdüğünuz evraklari paylaşırsanız çok iyi olur. Şuan en güncel mülakat deneyimi sizinki.
    Vizeniz hayırlı olsun.

• @ecom ufuk bey hayırlı olsun tecrübelerin izi paylaşırsanız seviniriz gerçekten (WhatsApp konuşmaları vs götürdünüz mü acaba?)

• Merhaba arkadaslar, 27 Mayis itibariyle ABD'ye giris yaptim. Sorusu olan varsa yazabilir, herkese sabir ve bol sans diliyorum.

• @xylz24 cok tesekkur ederim bilgilendirmeleriniz icin

• @constance hocam çok sevindim adınıza herşey gönlünüzce olsun, rica etsek mülakattan bahseder miniz nasıl geçti hangi evrakları istiyorlar? Teşekkürler

• @Onur-Karaca
    Merhaba, cok tesekkurler, tabii ki bahsedeyim. oncelikle mulakata gittiginizde sabah 7.30'da insanlarin orada beklemeye basladigini bilin, gocmen vizeleri ve turist vizeleri karisik olarak. benim randevum 8.15'teydi, 7.45 gibi gittim, erken gittigimi dusunuyordum ama insan doluydu:) randevu saati sirasina gore cagiriyorlar ama malum bizim insanimiz araya kaynamayi sever.. iceri girip sira numarasi aldigimda siram 75'ti.
    iceride turist vizesine basvuran kisiler farkli bir alanda, siz farkli bir alanda olacaksiniz.
    once disarida bir gorevliye pasaport veriyorsunuz, sonra iceri girip sira numarasi aliyorsunuz sonrasinda siraniz geldiginde turk memurlar var evrak verilen, onlara gerekli evraklari veriyorsunuz, benden adli sicil kaydi, varsa eski evliliklere dair bosanma belgesi, bir fotograf ve iliskiye dair kanitlar istendi. sponsorlukla ilgili olan evraklari bile istemediler. ama bunu istedikleri kisiler vardi. birkac fotograf ve whatsapp konusmalarimizdan bir kesit verdim. yanimda mektuplar, kira sozlesmesi, dugun davetiyemiz vs bir suru evrak goturmustum ama onlara gerek yok isterlerse gosterirsiniz dedi, yani siz yine evraklarinizi guzelce hazirlayin ama cok bakmiyorlar. sonrasinda mulakati turkce mi ingilizce mi yapmak istersiniz dedi. mulakatlari yapan 3 kisi var ve gerektiginde tercumanlar yardima geliyor, yine baska bir tarafa gidip sira numaranizi bekliyorsunuz tekrar mulakat icin, ben ingilizce yaptim bir sikinti olmadi. yemin etmenizi istiyorlar once dogru soylediginize dair, sonrasinda evraklariniza bakiyor ve ekrandan da nvc'ye yuklediklerimize bakiyor.
    bana
    -esiniz nerede calisiyor?
    -baska bir is bulmayi dusunuyor mu?
    -esin sizin ailenizle tanisti mi?
    bu sorulari sordu. fotograflardan ilk bir iki tanesine bakti devamina bakmadi bile.
    mulakati olumsuz gecen kimse gormedim, greencard kurasinda hak kazanmis ve oncesinde amerikada illegal sekilde yasamis bir cift vardi onlara bile verdiler yani endise etmeyin, o noktaya geldikten sonra zaten bizim her seyimiz olumlu oluyor aslinda.
    kafaniza takilan aklima gelmeyen baska bir sey varsa yine yazabilirsiniz, bol sans dilerim.

• @MnAtac3106 merhaba bende 27 nisanda giriș yaptım abd ye green cart ulașmadı henüz elime eșim adres değiṣikliği yaptı güncelledi adrsi Nerden takip edebilirim crencartımın nerde olduğunu

Benzer Başlıklar

• 1006
  • 2
  • 2
  • 41
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.9k

| | | |