Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar, kullanıcı adı seçerken şu iletideki kurallara dikkat etmeliler.
Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu için buraya tıklayın.
LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfına bağış karşılığında Yeşilkart Forum Başvuru Servisini kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın.

Kronik rahatsizlik icin alinan ilaclar

• Merhaba,
    4 sene once tiroid kanseri sebebiyle ameliyat gecirdim suan cok sukur bir sikinti kalmadi sadece surekli kullandigim 1 hormon hapim var omur boyu kullanacagim..aklima takilan 2 soru var
    1-Green card kazanmam durumunda ankarada alinacak saglik raporunda ve vize mulakati kisminda sikinti yasarmiyim

2- Amerika ya yerlestigim zaman ilaclarimi nasil alabilirim.Raporlarimi tercume edilmis sekilde goturmem yeterli olurmu?Sanirim bu evraklari saglik sigortasi alirkende sunmam gerekecek yardimci olursaniz cok sevinirim..

• @ozzo

1. bulaşı bir hastalığınız yoksa mulakatta bir sorun yaşamazsınız kanserin bir sorun olacağını düşünmüyorum
    2. abd sağlık konusunda fevkalede pahalı yerinizde olsam bir akrabanızdan tr den abd kargoyla yollatırdım ilaçları

• ⭐⭐⭐

@ozzo İlk soruya @yapay-zeka yanıt vermiş.

Muhtemelen levothyroxin kullanıyorsunuz. İlaçlar aslında sanıldığı kadar pahalı değil. GoodRx üzerinden ilaç fiyat listesine bakabilirsiniz. Bu fiyatlar sigorta kullanmadan almanız durumunda geçerli. Ben Houston için baktığımda 25 mcg 30 tablet için 4 dolar gibi rakamlar bile gördüm.

https://www.goodrx.com/levothyroxine

Türkiye'deki raporlarınızı ve reçetenizi getirin tabii ama bunlar pek bir işe yaramıyor, burada bir aile hekimi yada endokrinoloji uzmanı tarafından yazılması gerekiyor.

Sağlık sigortası yaptırırken hiçbir şey beyan etmek zorunda değilsiniz (Obama sağolsun)

• @knnrn cok tesekkur ederim ameliyat oldum diye bir muafiyet soz konusu olurmu olmazmi onu merak ediyordum aslinda tr de ozel saglik sigortalari muaf tutuyor malesef:(

• ⭐⭐⭐

@ozzo, içinde söyledi: Kronik rahatsizlik icin alinan ilaclar

@knnrn cok tesekkur ederim ameliyat oldum diye bir muafiyet soz konusu olurmu olmazmi onu merak ediyordum aslinda tr de ozel saglik sigortalari muaf tutuyor malesef:(

Affordable Care Act (ACA veya Obamcare) sayesinde sigorta şirketleri böyle bir şey yapamaz. Sigorta primini belirleyen tek şey yaşınız olacak.

• @knnrn eyalete gore farklilik gostermiyor sanirim degil mi florida icin mesela farkli bir uygulama varmidir?surekli saglik giderlerinin cok pahali oldugu soyleniyor anlamaya calisiyorum.Sonucta geliriniz $ oldugunda 4$ ilaciniz icin abartilacak bi tutar degil

• ⭐⭐⭐

@ozzo, içinde söyledi: Kronik rahatsizlik icin alinan ilaclar

@knnrn eyalete gore farklilik gostermiyor sanirim degil mi florida icin mesela farkli bir uygulama varmidir?surekli saglik giderlerinin cok pahali oldugu soyleniyor anlamaya calisiyorum.Sonucta geliriniz $ oldugunda 4$ ilaciniz icin abartilacak bi tutar degil

Kuzeydoğu veya Pasifik kıyısı eyaletler sosyal yönden daha iyi. Yukarıda yazdığım konu federal bir yasa, tüm eyaletleri bağlar. Sağlık hizmeti çok pahalı, ama ucuz veya ücretsiz sağlık sigortası yaptırmak mümkün.

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 2
  • 64
  • 10
  • 10

96

6.0k
Users

1.9k
Topics

89.6k