Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ob16222 ben de öyle düşünüyorum , ds160 onay sayfasında ki yazı bazılarının kafasını karıştırıyor. Teşekkürler.

• Arkadaşlar , daha önceki evliliğinden çocuğu olan birileri var mı aramızda? velayet sahibi olan taraf benim vize evraklarında diğer ebeveynden muvafakatname isteniyor mu? Bu durumu yaşayan varsa yanıt verebilirseniz çok sevinirim.

• Merhaba arkadaslar dun vizemi aldim. Istenen belgeler ve sorulari kisaca ozetliyorum. Umarim sizlere de faydasi olur. Sira aldiktan sonra numaramin yandigi ilk gisede benden su belgeleri aldi ve turkce mi ing mi yapacaksiniz diye sordu.

Adli sicil kaydi
    Nufus kayit ornegi
    I134
    Irs tax transcript son yil
    Medical exam
    Iliski kanitlari
    Iki fotograf
    Letter of intent nisanliya ait

Fazlasi vardi herkes gibi ama istemedi. O yuzden bosuna bir suru gereksiz kagit goturmeyin. Son hafta size gelen maildeki listede ne yaziyorsa sadece onlari istiyor. Bosanma ve baska ulkede yasamis olma durumlari varsa onlari da sorguluyor ve belgelerini istiyor. Bu ikisine dikkat etmek lazim. Hem belgede hem de sorularda titiz davraniyorlar bu iki konuda. Belge teslim ettikten sonra bir sure bekletiliyorsunuz. Bu surecte gozlemledigim ing tercih edenler sirasina bakilmaksizin hemen cagiriliyor. Beni saat 11 gibi adimla cagirdilar yaklasik 3 saat bekledim. Bir tercuman gisedeki kadin memurun yanina geldi. Onla turkce baslayip sonra kadınla ing devam ettim oyle olunca cok cabuk bitti. Bana sorulan sorular:

-Nişanlınızın adı soyadı
    -Nasıl tanıştınız
    -Herhangi biriniz daha önce evlendi mi
    -Ne iş yapıyor
    -Kaç kere görüştünüz
    -En son ne zaman görüştünüz
    -Ailesinden biriyle tanıştın mı
    -O senin ailenden biriyle tanıştı mı
    -Daha önce Amerika da yaşadınız mı

Çok hızlı bitti kısaca. Herkese aynı kolaylıkla bu süreci atlatmayı dilerim.

• @liliy06 merhaba velayet sizdeyse sorun olmuyor. Benim en küçük Çocuğum 8 yaşında ve sorunsuz ben bile yanlarında olmadan gittiler

• @hulyarslan teşekkür ederim. Ben de o yönde bilgi aldım sonradan ama tecrübe etmiş birinden duymak içimi rahatlattı 🙏🏼

• Sonunda NVC den dosyamizin ankara konsolosluguna gonderildiginin bilgisini aldik . islemlerin hizlanmasi icin transit oldugu bilginisini konsolosluga da attik . Vize randevusunu icin kayit yaptirip randevu bakmaya baslasam mi yoksa ready olmasini beklemeli miyim?

• @Mehmet-Kusken noa2 den ne kadar süre sonra ank numarası geldi acaba bnde 21 gündür bekliyorum.

• @onuronur noa2 den 3 hafta sonra email attim nvc ye ve ank ile baslayan case numarasini gonderdiler ama nvc den dosyami konsolosluga noa2 den 6 hafta sonra gonderdiler

• Merhaba arkadaşlar, k1 vizesi için başvuru yapmayı düşünüyoruz. Yeni başvurulardaki ortalama süre hakkında bilgi sahibi olan var mı?

• @krmfrnc biz 10 kasim 2022 de basvurduk surec galiba mayista bitecek . bence bir immigration avukatindan bu is icin danismanlik almaniz sizin icin en iyisi olacak

• @Mehmet-Kusken sizin belgelerde bir aksama mı oldu acaba? Noa2 tarihiniz nedir? Biz sizden sonra 2022, 13 aralıkta başvurduk 14 şubatta vize mi aldım ve ardından ABD’ye giriş yaptım.

• @krmfrnc şu an ortalama 10-12 ay civarında bu süre kısalıp uzayabilir. Ama şu an 1 yıl gibi görünüyor. Benim 14 ay sürdü. Tanıdığım yakın bir arkadaşımın da yakında mülakatı olacak başvurduğu günden mülakat gününe kadar 10 ay olacak.

• @tncymz Nedenini bilmiyorum 2022 Kasim grubu cok uzun surdu malesef . noa2 onayi 6 subatta geldi ve 20 martta dosyamiz in transit oldu

• Noa2 onayı aldıktan 22 gün sonra nvc ye yazdık gelen cevapta bu dilekçe gerekli idari işlemden geçiyor diye cevap geldi, bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar

• @onuronur bizde email atmistik bize de ayni cevabi verdiler . dosyani ankaraya gondermeden 1 gun once email yollayacaklar dosyanizi yollucaz diye . yapabilecegin birsey yok suan da .

• @Mehmet-Kusken üstadım tedirgin olduk birazda daha önce kimsenin başına geldi mi merak ettim açıkçasi işlem görüyor falan yazınca normalde ank numarası geliyor hemen diye biliyordum iki hafta içinde o da gelmedi henüz

• @onuronur hocam hemen geliyor diye bir şey yok endişe etmeyin her şey yolunda gidiyor noa2 onayı geldiyse gerisi formalite zaten. Kısa süre içinde numaranızı verirler merak etmeyin.

• Arkadaşlar merhaba K1 dosyamızı şubatta yolladık 14şubat da case was received oldu bir sonraki update ne okuyor ortalama ne kadar sürüyor?

• @Ayosturk-Volcan minimum 8-10 ay gozden cikarin. Basarilar

• Arkadaslar merhabalar, bir arkadasimin yasadigi bir problem. Yaklasik bir ay once yollamam gereken bir konuydu. Ancak benim aptalligim, aksama erteleyip unuttum. O yuzden en altta editte guncellemeyi yazacagim. Fikirlerinizi lutfen cekinmeden belirtin. Arkadaşım, ABD vatandasi bir erkekle evli ... 2 yillik Temporary GreenCard'inin suresinin bitimine 3 ay kaldigi icin, esiyle birlikte I-751'e, GC'nin condition'ini kaldirmak için joint basvuru yapti.

"Merhaba, ben yakın zamanda 751 formunu (Petition to Remove Conditions on Residence) eşimle birlikte doldurdum ve gönderdim. Fakat eşimle evlendiğimizden beri çok fazla problemlerimiz var. Buraya geldiğimden beri duygusal olarak istismarda bulunuyor, durmadan ayrılmakla tehdit ediyor, hakaretler ediyor ve Türkiye'ye geri dönmemi talep ediyor. Çok fazla öfke problemleri var. Elimde herhangi bir kanıt yok, durumun düzelmesini bekledim fakat gitgide kötüye gitti. Hala aynı evin içerisindeyiz fakat bir süredir hiçbir şekilde iletişim kurmuyoruz ve benim evden taşınmamı talep ediyor. Ve ben de artık ayrılmak istiyorum. 2 buçuk yıldan uzun süredir buradayım artık bütün hayatımı burada kurdum ve geri dönmek istemiyorum doğal olarak.
    Dediğim gibi dosyayı ortak imzalayarak gönderdik, fakat 10 yıllık green card için interview e çağırırlarsa benimle gelmeme ihtimali var. Ya da gelirse, ayrılacağımızı söyleme ihtimali var.
    Evleri ayırırsak USCIS e bildirmem gerekiyor mu?
    Evlere ayırdıktan sonra bana boşanma davası açacağını söyledi . Boşanma davası açmak isterse bu benim sürecimi nasıl etkiler? Hala on yıllık vizemi alabilir miyim? Boşanma sonuçlanmadığı sürece bu sürece bildirmek zorunda mıyım? Boşanmayı uzatabilir miyim? On yıllık Green kartımı alana dek benim buradaki haklarım nelerdir? Bunları merak ediyorum.
    Maddi olarak şu an çok iyi bir durumda değilim. Çalışıyorum fakat bir avukat tutacak bir maddi gücüm yok. Benimle aynı durumda olmuş olan geçmiş olan aranızda var mı ya da etrafında buna benzer bir şey yaşamış olmanız varsa, bana herhangi bir bilgi verirseniz çok teşekkür ediyorum.

Edit: Son olarak guncelleme, arkadasim bu metni yazdiktan hemen sonra sistemde bir guncelleme ile karsilasti. Case Status'de 4 yillik bir uzatma sureci gozukuyor. Bu durum saniyoruz ki 10 yillik gelene kadarki replacement. Bilgisi olan arkadaslar, fikirlerinizi ve duyumlarinizi belirtmekten cekinmeyin lutfen.

Benzer Başlıklar

• 57
  • 1
  • 1476
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |