Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo şuan 15.200lerde.

• merhabalar guncel duruma gore 28k li numaralarin abd ye gitme sansini nasil degerlendirirsiniz? ccurreent olur mu mulaakata cagiirilir miyiz vs

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdar-ann böyle bir yorum yapabilmek icin sürecin sağlıklı bir şekilde basindan beri işliyor olması lazim. ne yazık ki bu şuana kadar mümkün olmadı. bu yüzden yürürlükteki eo'nun kalkmasını, başkanın değişmesini ve mülakatların başlamasını beklemekten başka çare yok. ümidinizi kaybetmeyin bence, anlık değişiyor her şey.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Surec basladiktan ve vizeler konsoloslukta verilmeye basladiktan sonra, dosyalari isleme hizina gore yorum yapmak daha dogru olur.

• @gucarslan haklisiniz . Tesekkurler

• @gucarslan Bu sırayı nereden takip edebiliriz? Nerede yayınlanıyor?

• Merhaba herkese, daha 5 dk önce kayıt oldum bu siteye ve son 46 sayfayı okuyabildim sadece eğer sorum daha önce sorulduysa kusura bakmayın 🙂
    Erkek arkadaşım DV2021 kazandı ve sıra numarası 6xxx lerde. Fakat hebüz DS260 formunu doldurmadık. Şuanda ikimizde Bilgisayar Mühendisliği okuyoruz öğrenciyiz ben 22, erkek arkadaşım 24 yaşında ve nereden baksan 2 yıl var mezun olmamıza. O yuzden okulları dondurup öyle ABDye gitmek istiyoruz.
    DS260 formunu doldurmadık çünkü önce evlenmemiz gerekiyor ve anca şubat mart ayları gibi doldurabiliriz diye düşünüyoruz. Size bikaç sorum olacak:
    1-) Sıra numaramız iyi eğer DS260 formunu doldursaydık çoktan evrak göndermiş ve hatta onay maili bile almış olurduk. Bizim mart ayında DS260 formunu doldurmamız ne gibi eksiler olarak geri döner bize ? Hakkımızı kaybeder miyiz ? Hangi aya ertelenir görüşmemiz? Kısaca bahseder msiniz rica etsem ? 🙂
    2-) 2 kişi yaklaşık 20 bin dolar kadar para göstermeye çalışıcaz. Erkek arkadasımın babasınıda sponsor yapmak istiyoruz kendimize ne olur ne olmaz diye. Sadece imzası yeterli oluyor mu? İkimiz evli olduğumuz için sadece oğluna sponsor olduğunda banada olmus olur mu?
    3-) Finansal sponsorlukta hangi formlarıda doldurmamız gerekiyor ve bu formları mülakata gitmeden önce maille yolladıgımız evrakların içine mi yoksa mülakata gittiğimizde beraberimizde götürdüğümüz evrakların içinde mi olmalı?
    4-) Ne yazık ki okulumuza devam edemicez ve yine kendi alanımızda (yada farklıda olabilir) ABD de sertifikalar almak istiyoruz. Aranızda sertifika alıp, yararını gören oldu mu ? Lise mezunu olarak hayatımızı idame ettirebilir miyiz ? Bu konuda bize verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?
    5-) Şuanda visa bülteninde current numaralar mevcut. Biz şimdi doldursak bile hemen ocakta mülakat tarihi alabilir miyiz numaramız current olduğu için ?
    6-) Ds260 formunda adres kısmını boş bırakabilir miyiz ? Yada doldurmak gerekiyorsa siz nasıl doldurdunuz? Bizede bu konuda yardım edebilecekler var mı aranızda ?
    7-) Telegram grubunuza bizide ekleyebilir misiniz ? 🙂
    Evet çok fazla soru sormuşum kusura bakmayın şimdiden cevaplayan arkadaşlarıma teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alka DV2021 Kazananları Talihli Listesi

*lütfen verilerin değiştirilmediğinden ve gizliliğindne emin olun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aysnrrshn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba herkese, daha 5 dk önce kayıt oldum bu siteye ve son 46 sayfayı okuyabildim sadece eğer sorum daha önce sorulduysa kusura bakmayın 🙂
    Erkek arkadaşım DV2021 kazandı ve sıra numarası 6xxx lerde. Fakat hebüz DS260 formunu doldurmadık. Şuanda ikimizde Bilgisayar Mühendisliği okuyoruz öğrenciyiz ben 22, erkek arkadaşım 24 yaşında ve nereden baksan 2 yıl var mezun olmamıza. O yuzden okulları dondurup öyle ABDye gitmek istiyoruz.
    DS260 formunu doldurmadık çünkü önce evlenmemiz gerekiyor ve anca şubat mart ayları gibi doldurabiliriz diye düşünüyoruz. Size bikaç sorum olacak:
    1-) Sıra numaramız iyi eğer DS260 formunu doldursaydık çoktan evrak göndermiş ve hatta onay maili bile almış olurduk. Bizim mart ayında DS260 formunu doldurmamız ne gibi eksiler olarak geri döner bize ? Hakkımızı kaybeder miyiz ? Hangi aya ertelenir görüşmemiz? Kısaca bahseder msiniz rica etsem ? 🙂
    2-) 2 kişi yaklaşık 20 bin dolar kadar para göstermeye çalışıcaz. Erkek arkadasımın babasınıda sponsor yapmak istiyoruz kendimize ne olur ne olmaz diye. Sadece imzası yeterli oluyor mu? İkimiz evli olduğumuz için sadece oğluna sponsor olduğunda banada olmus olur mu?
    3-) Finansal sponsorlukta hangi formlarıda doldurmamız gerekiyor ve bu formları mülakata gitmeden önce maille yolladıgımız evrakların içine mi yoksa mülakata gittiğimizde beraberimizde götürdüğümüz evrakların içinde mi olmalı?
    4-) Ne yazık ki okulumuza devam edemicez ve yine kendi alanımızda (yada farklıda olabilir) ABD de sertifikalar almak istiyoruz. Aranızda sertifika alıp, yararını gören oldu mu ? Lise mezunu olarak hayatımızı idame ettirebilir miyiz ? Bu konuda bize verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?
    5-) Şuanda visa bülteninde current numaralar mevcut. Biz şimdi doldursak bile hemen ocakta mülakat tarihi alabilir miyiz numaramız current olduğu için ?
    6-) Ds260 formunda adres kısmını boş bırakabilir miyiz ? Yada doldurmak gerekiyorsa siz nasıl doldurdunuz? Bizede bu konuda yardım edebilecekler var mı aranızda ?
    7-) Telegram grubunuza bizide ekleyebilir misiniz ? 🙂
    Evet çok fazla soru sormuşum kusura bakmayın şimdiden cevaplayan arkadaşlarıma teşekkürler 🙂

ilk olarak hayırlı olsun.
    süreci daha iyi anlayabilmemiz için lütfen bu başlığın ilk iletisini ve forum kurallarını dikkatlice okuyun. sorularınızı uygun başlıklarda sormaya gayret edin. sürecinizi imzanıza taşıyın..

sorularınıza kısaca cevap vermem gerekirse;

1- hakkınızı kaybetmezsiniz. bir an önce yasal evliliğinizi yapıp DS260 dorunu doldurarak sürece dahil olun. ne kadar gecikirseniz o kalacak vizelerin size yetip yetmemesi riski doğacaktır.

2- banka hesabınızdaki tutarın yetip yetmeyeceğine konsolos karar verir. asıl talihlinin babası abd vatandaşı ya da green kartlı değil ise sponsor olamaz. bu başlığı okuyun lütfen..

3- bu başlığı okuyun lütfen

4- forumdaki sertifika ve meslek başlıklarını okumanızı tavsiye ederim.

5- trump tarafından çıkartılan EO yüzünden şuan mülakatlar yapılamıyor zaten. 31 aralık günü yasaklar uzatılmazsa mülakatların dağıtılmasını bekleyeceğiz. şuan için belirli bir durum yok.

6- bu başlığı dikkatlice okuyun

7- size özel mesajla bilgi verdim.

• ⭐⭐

@Aysnrrshn sn @gucarslan cevabına ek olarak ben özetle şunu söyleyebilirim:

• henüz mülakat tarihi bile verilmediği için formu doldurmak için geç kalmadınız. geçen seneden gördük ki beklenmedik şeyler olabiliyor. konsoloslukların ne zaman açılıp , ne hızla vize işleyecekleri belli değil. o yüzden evlilik tarihinizi mümkün olduğunca öne çekerek yine de form doldurma işini daha da geciktirmemeye çalışın.
    • abd vatandaş ya da green card sahibi kişi sponsor olabilir.
    • sertifika ve lisans diploması çok farklı şeyler. diploma her kapıyı açmaz ama yokluğu çok kapıyı kapatır. diplomanızı aldıktan sonra bile zaten onu sertifika, proje, repo vs ile süslemeniz gerekecek. benim önerim ilk girişi yapıp, geri dönüp 10-12 ay kalıp tekrar giriş çıkış yapıp 6 ay sonra da (sanırım okullarınız bitmiş olur) kalıcı gitmeniz. Ekstra masrafınız 2 kişi 2xgidiş+dönüş uçak bileti olur. Belki o bile sayılmaz ilk seferde tememlli gitmiş olsanız da 1 yıl sonra falan taile gelecektiniz.
    • henüz yaşınız genç, varsın Amerika maceranız 2 yıl geç başlasın, çok da acele etmeyin bence. hem corona falan da hepten geçmiş olur 🙂

• @gucarslan hocam merhaba beni de Telegram grubuna dahil edebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TT-TT özel mesajla bilgi verdim size.

• Merhaba dv2021 talihlisiyim.case number 5k , Türkiye de mülakatlar ne zaman başlayacak. Telegram grubuna beni de alır mısınız.

• @gucarslan merhaba beni de telegram grubuna ekleyebilir misiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Easy-Life, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba dv2021 talihlisiyim.case number 5k , Türkiye de mülakatlar ne zaman başlayacak. Telegram grubuna beni de alır mısınız.

Maalesef henuz mulakatlar konusunda bir aciklama yapilmadi. 21 Ocak'tan sonra konsolosluktan bilgi bekleyecegiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Easy-Life merhaba. özel mesajla bilgi verdim size.

bu arada lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@görkem-tutucu özel mesajla bilgi verdim size.

• Merhaba, eski pasaport açıklamasını e-mail'in metin kısmına mı yazmalıyım yoksa "2021EU000000_X_Y_Passport_explanation.pdf" isimli bir pdf mi oluşturmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Matti, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba, eski pasaport açıklamasını e-mail'in metin kısmına mı yazmalıyım yoksa "2021EU000000_X_Y_Passport_explanation.pdf" isimli bir pdf mi oluşturmalıyım?

metin kısmına bir şey yazmayın. pdf şeklinde aciklama olarak gönderin. mail içeriğini okumuyorlar. tek baktıkları pdf dokümanları.

• @gucarslan teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |