Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells cok cok teşekkür ediyorum. bir cümleniz bir sözünüz göğsümüze oturan öküzleri kaldırıyor yemin ederim. iyi ki varsın !

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UFUK-KAYA, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bir de şöyle bir durum var, current residance (katar) 1 aydır burdayım ama evrakları mail olarak gönderirken burdan criminal gondermicem. Şimdi mülakat tarihi geldiğinde burada 6 ayım dolmus olur o zaman mülakata goturmeli miyim yoksa hiç konusunu açmamalı mıyım? @crazycells @bolatmali @Sefa @candreva @pilot23

Mulakat icin belgeyi hazir etmenizi tavsiye ederim.

6 ayi doldurmus olacaksiniz dediginiz gibi.

• Aynı konu hakkında çok soru sordum ama alman doğum belgesinin türkçeye tercüme edilmiş versiyonunu yollarken yanına asıl hali olan almanca halini de atmalı mıyım? Teşekkürler.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Ramazan-Girgin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaslar merhaba,
    Polonya’da calisiyorum ve eğer sıra gelirse (45xxx) vize mülakatına da Varşova’da girecegim. Bugun DS-260 ile ilgili belgeler icin mail geldi. Bir kaç sorum var, yanitlayabilirseniz sevinirim.

1. Mail olarak göndereceğim belgeleri e-devlet’ten alinmis Türkçe hallerini mi yoksa Ingilizce’ye cevirttip o hallerini mi göndermem gerekiyor? Lehce olanlar kabul edilir mi?
    2. Eğer olurda mülakat sırası gelirse Varşova daki amerika konsolosluğuna götüreceğim belgeler Ingilizce ya da lehçe mi olmalı yoksa e-devletten aldigim Türkçe hallerini kabul ederler mi?
    3. Esim 5 aydır burada yaşıyor mail ile gönderirken Polonya’dan Sabika kaydı almali miyiz ( normal gerek suresi 6 ay) yoksa görüşme tarihi belirlendiğinde ordaki sureye gore mi Sabika kaydı alip vize görüşmesine götürmemiz mi lazım?

Tesekkurler
    Ramazan

1 ve 2. Sorunun cevabı;
    İngilizce ve ya Lehçe olması gerkiyor evreklar.

1. Soru;
      Polonya için bu şart 12 ay, evrak maili gönderimi sırasında gerekmez sizler için. Fakat mülakata giderken muhtemelen gerekecektir.

Yasadiginiz ulkeler icin sinir 6 ay.

Tesekkur ederim, simdilik kendim icin sonrasinda da mukalata giderken de esim icin alacagim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@3sonmez, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali Şu an onun araştırması içindeyim, net bir şey söyleyemiyorum. 1 hafta içinde belli olacak gibi.

Eğer kısa sürede alabilecekseniz, hem evrak mailini, hemde formunuzu diplomayı aldıktan sonra gönderebilirsiniz.
    Mesleki deneyim olarak onay alan arkadaşlar var. Ama inanın lise diplomasına sahip olarak onay almak çok daha kolay süreç olur sizin için

Akşam lisesiyle görüştüm, Haziran ayında alabiliyorum. Form ve evrak mailini Haziran'a kadar bekletmek doğru olmayacaktır sanırım diye düşünüyorum. Şu anki sorum şu olacak; forma lise öğrencisi olduğumu girip, haziran ayında diplomamı aldıktan sonra değişiklik yapmak doğru yol mu olacaktır? Hali hazırda mülakata diplomasız, okuyor bir şekilde gitmek bir sorun yaratır mı? Beni neler bekler? Çok teşekkür ederim bu arada yardımlarınız için.

Evet, bu sekilde yapabilirsiniz.

SVP puani yeterli gorunuyor.

• @crazycells Yani kcc ye evrak gonderimi sırasında ibraz etmediğim bir belgeyi mülakatta götürmem garip olmaz/sorun olmaz değil mi. Eğer sorarlarsa da KCC'ye evrak gönderimi sırasında henüz 1 aydır katardaydım demem gayet geçerli bir argüman olur değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhtclk, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba , ben gc çıktıktan sonra evlendim ve eski soyadımla evrak maili geldi . Şimdi belge gönderirken belgelerin isimlerini eski soyadımla mı yoksa yeni soyadımla mı dosyalamam gerekiyor?

Guncel isminizi kullanin isterseniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tansel, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar arkadaslar ben 18 Eylül de mail evrak maili attin iki gun sonra bana bu mail geldi sizce bu onay mailimi diger arkadaslara farkli gekmis anliyamadim.Case Number: 2020EU00XXXX

Dear XXXXXXXX:

Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center.
    Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Interviews for the DV 2020 program will begin in October 2019 and conclude on September 30, 2020. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check http://www.dvlottery.state.gov.

emailde yazdigina gore her sey normal gorunuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali Şu an onun araştırması içindeyim, net bir şey söyleyemiyorum. 1 hafta içinde belli olacak gibi.

Eğer kısa sürede alabilecekseniz, hem evrak mailini, hemde formunuzu diplomayı aldıktan sonra gönderebilirsiniz.
    Mesleki deneyim olarak onay alan arkadaşlar var. Ama inanın lise diplomasına sahip olarak onay almak çok daha kolay süreç olur sizin için

Akşam lisesiyle görüştüm, Haziran ayında alabiliyorum. Form ve evrak mailini Haziran'a kadar bekletmek doğru olmayacaktır sanırım diye düşünüyorum. Şu anki sorum şu olacak; forma lise öğrencisi olduğumu girip, haziran ayında diplomamı aldıktan sonra değişiklik yapmak doğru yol mu olacaktır? Hali hazırda mülakata diplomasız, okuyor bir şekilde gitmek bir sorun yaratır mı? Beni neler bekler? Çok teşekkür ederim bu arada yardımlarınız için.

Formu ve evrak mailini gönderirken gerçekleri beyan etmelisiniz.
    Mesleki deneyim konusunda sayın @crazycells daha doğru yönlendirecektir sizleri.
    Ama benim size tavsiyem, haziran ayında diplomayı almanız kesin bir ihtimal ise;

Birinci yol diplomayı aldıktan sonra mülakata girer, Formunuzuda bu aşamada güncellersiniz.

İkinci yol mülakata girer, konsolosluğa diplomayı haziran ayında göndereceğinizi söylersiniz. Onlarda sizlere eksik evrak belgesini verir ve eğer diğer belgelerde bir sorununuz olmaması durumunda, diplomayı gönderince vizenizin onaylanacağını söylerler.

1. seçenek daha mantıklı bence ama süreç sizin süreciniz nasıl yönetmek isterseniz.

Mülakata girmeden önce formunuzu güncellemeniz bir sorun oluşturmaz sürecinizde.

Sizlere tavsiyem mesleki deneyim olarak onay almak, lise diploması alarak onay almaktan çok daha zorlu süreç olabilir. Onun için haziran ayında diplomayı alabilmek için elinizden geleni yapmanızı tavsiye ederim

Ben de sizin gibi düşünüyorum, mesleki deneyim onayını son çare olarak kullanmak istiyorum. Merak ettiğim şu; şu an benden evraklar istenmiş durumda. Herhangi bir deadline görünmüyor ama Haziran ayını beklemek çok geç değil mi? Bu kadar süre bekleyebilir miyim? Ya da form ve evrak işimi yapıp, mülakat tarihimi haziran sonrasına ayarlayabiliyor muyum? Böyle bir hakkım var mı? Son olarak konsolosluktan böyle bir bilgi almak için aramam ya da mail atmam doğru bir hareket olur mu?

Siz beklemeyin Haziran'i, sartlar konusunda iki konudan da ilerlemelisiniz. Hem meslek, hem de diploma...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hmd, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Hayırlı günler. Eşim şuanda tutuklu doğal olarak mülakata katılamayacak. Asıl talihli benim. Sizce onun belgelerini de vermeli miyim? Eğer verirsem beni olumsuz etkiler mi? Vermezsem hakkı yanar mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Sizi etkilemez. Vermenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Güngör, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Aynı konu hakkında çok soru sordum ama alman doğum belgesinin türkçeye tercüme edilmiş versiyonunu yollarken yanına asıl hali olan almanca halini de atmalı mıyım? Teşekkürler.

Turkce'ye tercume etme diye bir durum yok. Dili Turkce veya Ingilizce olmayan belgeleri Ingilizce'ye cevirtmelisiniz.

Almanca ve Ingilizce tercumesi olarak belgeyi gondermelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UFUK-KAYA, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Yani kcc ye evrak gonderimi sırasında ibraz etmediğim bir belgeyi mülakatta götürmem garip olmaz/sorun olmaz değil mi. Eğer sorarlarsa da KCC'ye evrak gönderimi sırasında henüz 1 aydır katardaydım demem gayet geçerli bir argüman olur değil mi ?

Sorun olacagini sanmam. Konsoloslar oldukca makul insanlar 🙂

• @crazycells selamlar yukarıdaki yazımla ilgili yardımlarını bekliyorum çok teşekkürler.

• Arkadaslar tekrar merhaba,
    Benim soru dogum sertifikasi ve evlilik sertifikasi ile ilgili.
    Polonya da mulakata katilacagim, elimde daha once nufustan aldigim uluslararasi dogum belgeleri ( Formul A olarak geciyor
    ve https://www.yeminlitercume.com/uluslararasi-dogum-belgesi-formul-a ornegindeki gibi ) ve uluslararasi evlilik kayit belgesi ( Formul B olarak geciyor ve icerigi dogum belgesindeki gibi) belgeler mevcut. Bunlarda metin tam ingilizce degil ama bir yerlerinde ingilizce karsiliklari yaziyor.
    Sorum bu dokumanlari tekrar ingilizceye cevirtmeli miyim yoksa bu halleri ingilizce olarak kabul edilir mi?
    Yoksa e-devlet'ten nufus kayit ornegi alip, evlilik cuzdani ile birlikte ingilizce cevirisini mi yaptirmam lazim burasi icin? Ne tavsiye edersiniz ?
    Tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana selamlar, bu evraklar ile ilgili olarak bir kaç sorum olacak;
    İstenen evraklar;

*Pasaport
    *Adli sicil kaydı
    *Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nufus aile olarak seçtim?)
    *Askerlik belgesi
    *Evlilik Cüzdanı
    *Boşanma varsa belgeleri
    *Mahkeme kayıtları

Yukarıdaki evraklardan başka bir evrak istenmiyor sanırım?
    *Sorum şudur ki? Bunları bilgisayara kaydederken eşim ve bana ait tek case number olduğu için hep aynı case numberle kaydediyoruz?
    *Adli sicil kaydından başka ingilizce olarak bir şey çıkartmadım, hepsi türkçe olarak alınıyor?
    *3 aylık ve 3 yaşındaki çocuklarım için, e devlet şifreleri olmadığından eşimin ve benim bu evrakları tamamlamam yeterli mi?
    *Evlilik cüzdanında fotoğrafların olduğu sayfa ayrı, bilgilerin olduğu sayfa ayrı bunun neresini göndereceğiz ve nasıl birleştirme yapacağız?

Zahmet veriyoruz teşekkürler.

• evet.
    • bu, sizin durunuza bagli.
    • evet.
    • herhangi bir uygulama kullanabilirsiniz. ben bu tur islemler icin adobe acrobat kullaniyorum, ama bu isi yapabilecek herhangi bir uygulama yeterli.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Yoksa e-devlet'ten nufus kayit ornegi alip, evlilik cuzdani ile birlikte ingilizce cevirisini mi yaptirmam lazim burasi icin?

Bu dediginizi tavsiye ederim.

Hangi belgelerin uygun oldugu surada yaziyor:

• @crazycells Bizim durumumuza bağlı olan adli sicil kaydından başka hiç bir evrakın ingilizce olmamasıdır. Türkiyede doğmuş büyümüş, yurtdışında 6 aydan fazlada kalmadım. Klasik İstanbulda yaşamaya çalışan bir aileyiz 🙂 sanırım şimdi sadece adli sicil kaydı ingilizce olacak değil mi? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Bizim durumumuza bağlı olan adli sicil kaydından başka hiç bir evrakın ingilizce olmamasıdır. Türkiyede doğmuş büyümüş, yurtdışında 6 aydan fazlada kalmadım. Klasik İstanbulda yaşamaya çalışan bir aileyiz 🙂 sanırım şimdi sadece adli sicil kaydı ingilizce olacak değil mi? 🙂

eger mahkeme kaydiniz yoksa, evet.

• @crazycells o da yok çok şükür. yardımların için çok teşekkürler.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Yoksa e-devlet'ten nufus kayit ornegi alip, evlilik cuzdani ile birlikte ingilizce cevirisini mi yaptirmam lazim burasi icin?

Bu dediginizi tavsiye ederim.

Hangi belgelerin uygun oldugu surada yaziyor:

Merhaba,
    linkten anladigim vukuatli nufus kayit ornegini e-devletten alip cevirisini yaptirmak Polonya da yeterli olacak, fiziki olarak tekrar nufus mudurlugunden almaya gerek yok zannedersem tekrar.
    Tamamdir tesekkur ederim, ben o sekilde yapayim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |