Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sanaldeniz merhaba ben ceac sorgusunda no status görüyorum bir hafta oldu ..az önce de maili gördüm postaniz yollanıyor diye.bu ne anlama geliyor bilen var mi

• @Elvan-Atabay ceac sorgusunda no status yazsa da vizeyi vermişler 🙂 bu konuda ilk olduk sanırım

• Hayırlı olsun. Bizimde bugun "aprroved" oldu.

• ⭐⭐⭐

arkadaş bir biz refused yedik galiba 🙂

• bugün vize ıssued oldu ,postaneye vermişler

• eşimle vizeye başvuru yapacaz ama 2.5 yaşındaki kızımla beraber mi yoksa ona daha sonra mı başvuru yapmak mantıklı karar veremedim. red yersek en azından 185 dolar ödememiş oluruz fakat belki çocuk yok diye de red alabiliriz 🙂

• @Erdem-AKDEMİR kendi şahsi fikrim çocukla da gitsem onay alacaktım diye düşünüyorum.hersey çok yolunda gitmişti.parasal konu için bişey diyemem tabi.su da var seçim stresi yüzünden kızımın vizesini beklemek beni çok yipratti ya çıkmazsa diye,herşey bir şekilde halloldu çok şükür,umarım sizin için de hayırlısı olsun

• Buradaki arkadaşların yardımları ile hem oğluma hemde kizima bu şekilde vize aldım. Ayrı ayrı başvuru yaptım ve çok şükür ikisi de onaylanıp geldi. Herkese teşekkürler

• @speedystop vizeniz hayirli olsun bizde esimle birlikte basvuru yapicaz cocuklar(7 ve 5 yas) posta yoluyla düşünüyoruz red yeme ihtimaline karşı bakalim surec neyi gostericek

• Merhabalar 4 kişilik bir aileyiz , bu hafta b2 vize randevumuz var istanbulda..Çocuklarım 10 ve 6 yaşında .. Talimatlar kısmında 14 yaş altı çocukları görüşmeye getirmenize gerek yoktur yazıyor ama sorun olmasın ? Ne yapmamız gerekiyor

• @serdarrx hep beraber başvuru yapacaksanız bile çocukların fiziksel olarak gelmesine gerek yok diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐

Merhaba

Dün oğlumun mektupla reddedilen vize talebi için mülakata girdim. İstanbul Ankaradan çok farklı bildiğiniz ramazan pidesi gibi kuyruk var Ankaraya medeniyet gelmiş gibi 20 kişi ya vardı ya yoktu herkes oturuyordu 🙂

Oğlum için tek girdim oğlumu içeri sokmadılar çok kalabalık durmayabilirler dediler eşimin de olduğunu görmüşlerdi annesine bırakın en iyisi dediler.

Vize görüşmesi zorlu geçti

2 ay önce vizenizi almışsınız ve henüz girişiniz yok ayrıca oğlunuzun gelmeyeceğini söylemişsiniz neden başvuruda bulundunuz diye tek seferde sordu.
    Oğlumun ameliyat olduğunu ve artık bizsiz kalmak istemediğini çok korktuğunu söyledim.
    Konsolos kadındı ilk başta çok sert başlamıştı ama ameliyat oldu dedikten sonra yumuşadı ameliyat ile ilgili doktor raporları vardı onları gösterdim ve ilk defa ekstra evrağo benden alıp okudu epey inceledikten sonra, Bir kaç basit soru sordu masraflar ile ilgili ( ben şirket eğitimi üzeirnden başvurmuştum benim masraflarımı şirket karşılayacaktı) benim karşılayacağımı söyledim ve onayladı.

Tahminim ameliyat gibi bir durum olmasaydı iş amaçlı gittiğimi söylediğim ve çok hızlı bir şekilde başvurduğum için daha girş çıkış yapmadan muhtemelen onay vermeyecekti.

• @tolgasatir hayırlı olsun çok güzel haber,adınıza sevindim

• @Erdem-AKDEMİR çocugun pasaportunu biz vize aldıktan sonra çıkarttık. Mülkatta çocugunuz varmı diye bir soru sormadılar bize . 2 hafta önce pasaportu gönderdim onay geldi. Bence ilk önce çocuksuz başvurun,siz aldıktan sonra pasaportu çıkartın gönderin vizeye buyuk ihtimalle alacaksınız

• Merhabalar.
    Ben çocuklarımın pasaportlarını yolladım.
    Check status yaptığımda “no status” görünüyordu
    İki gün önce “application received “ oldu ama herhangi bir mail veya mesaj almadım. Bu durumu daha önce yaşayan var mı?

• ⭐⭐

@beklee her durum değişikliğinde email gelmiyor. “issued” aşamasına gelince kargo bilgisi size gelecektir. Eğer mülakat gerekirse bununla ilgili de bildirim almanız lazım, yani sadece ek işlem gerektiren durumlarda haberdar ediliyor. Ceac ekranından takip etmeniz yeterli. Başvurunuz / belgeleriniz kayıt altına alınmış durumda.

• @tufank bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.

• Benim daha onceden ABD vizem vardi ve ilk defa 2023 Nisan ayinda bir bucuk ayligina hem iş hem ziyaret amacıyla ABD ye gittim ve döndüm. Eşime de bu süreçte vize basvurusunda bulunmustuk, Temmuz ayinda fuara katilacakti. 2 Haziran 2023 tarihindeki vize mülakatı olumlu geçti ve o da vizesini aldı. Sonrasında okulların da tatil olması nedeniyle çocuklarla hep birlikte gitmeye karar verdik ve şansımızı deneyelim dedik. 20 Temmuz da New York takı fuara katılıp Los Angeles tarafına gıtmeyı planlıyorduk. 7 ve 3 yaşındaki çocuklarımızın başvurusunu yaptık ve posta yoluyla evraklarını gonderdik. Ceac sorgusunda Application Received dedikten iki gün sonra Refused olarak red geldi ve mülakata davet edildik. Mülakat tarihi bildiğiniz gibi çok sonraya verdi. Çocuklar için neden ret vermiş olabilirler, mülakata çağrılma son dönemde olağan hale gelmiş bir uygulamaya mı döndü, hala şansımız varmı bilemiyoruz. Bu durumda eşim 20 Temmuz da fuara yalnız gidip gelecek ve bu ABD ye ilk giriş çıkışı olacak. Benim daha önce giriş-çıkışım var, eşimin de gidip gelmesi çocukların vizesi üzerinde olumlu bir etki yaratır mı acaba, teşekkürler

• arkadaslar merhaba, benim 7 yasinda oglum var. kendimin ve oglumun 10 yillik turist vizesi gecen ay bitti. pasaportlarimiz elimizde. oglum vizesini aldiginda 14 yasindan kucuktu.

kendime ve ogluma mulakatsiz tekrar turist vizesisini nasil yenileyebilirim? lutfen adim adim anlatan bir sayfa varmi?
    tesekkurler.

• Merhabalar. Eşimin turist vizesi var, ben ve 1 yaşındaki kızımın vizeleri yok. Vize başvurusu yaparken kendim ve kızım için ds160 belgelerini doldurup ais sisteminden ben ve kızım için randevu alacağım. Bunun dışında atladığım bir adım var mı sizce? Eşimin vizesi olduğunu sistemde görebilirler değil mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

131

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |