Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @demirnaz merhaba,

Süreciniz ne durumda acaba? Vize alabildiniz mi çocuklarınız için?

Teşekkürler şimdiden.

• @x-jacop-x çocuklara vize vermeyip sizin trde kalmanızı garantilemek istiyor.
    çocuklara vize verirse bunlar abdye göçebilir bir şekilde diye bir intiba oluşmuş olabilir kafasında.
    başka bir açıklamam yok şahsen. Birkaç kez abdye giriş çıkış yaptıktan sonra tekrar deneyin derim.

• @charon Evet bu şekilde yapacağız mecbur. Bir kaç senemizi alabilir, belkide ilk giriş çıkıştan sonra verir tam emin değilim. Şaşırdığım şey şu, iyi bir profile sahip olmamıza rağmen vermemeleri. Düşünüyorum şöyle,
    Karı Koca 10 Yıllık Kamu Personeli.
    Almanya Fransa Belçika gezileri 3 senedir var.
    Araç Ev ve Finansal olarak belli maddi birikimde banka da var.
    Çok tuhaf.. Gerçekten çok tuhaf...
    Ben gidip iki ay kalacağım, belki Doordash vs yaparım en azından yaptığım masraflarımi karşılaşmış ve gezmiş olurum. Döndükten sonra bir kaç ay sonra yeniden başvuru yapacağız artık. Hayırlısı olsun..

• @x-jacop-x turist vizesiyle calismaniz yasak.
    Eger gidip doordash yaparsaniz cocuklariniza vize verilmemesinin nedeni ortaya cikmis olur.

• @charon Alakası olduğunu düşünmüyorum. Ha eğer ellerinde zihinleri okuma yönünde bir teknoloji varsa o ayrı. Zira hiç gidip gelmemiş kişilerin çocukları dahi posta yolu ile başvuru da vizelerini alabiliyor. Hali hazırda mevcut siyasi belirsizlik, ağır ekonomik şartlar, bulunduğum bölgede yaşanan deprem felaketi, siyasi anlaşmazlık vb. Gibi sebeplerin ayyuka çıktığı bir dönemde posta yoluyla vize başvurularının da artık sıkıntılı olduğu anlamı çıkar buradan.

Tekrar beyan ederim ki eğer beyinleri okuma teknolojisine ulaşmamışlarsa... Aksi durumda mevcut ülke şartlarında bir çok kişiden çok daha fazla vize almaya uygun bireyleriz. Gittikten sonra kalınır, çalışılır, çalışılmaz, geri dönülür yada dönülmez bunlar bambaşka konular.

Mevcut durumda bu vize reddini bireysel olarak eksikliğimizden kaynaklandığını düşünmüyorum.

10-13 Yıllık Kamu Personeli olan karı koca
    Bir çok Avrupa ülkesini 3 yıldır sürekli seyahatte bulunmuş,
    Ev, Araba gibi maddi varlığı sahip,
    Anne Babanın vizesi de mevcut olan bir aile

Bu tabloda ki eksik olan ne?
    Bana göre hiç bir şey. Görevli vermek istemedi ve vermedi. Bu kadar basit. Günlük, Aylık kotalarımi oldu yada deprem bölgesinden geldiğimiz için mi oldu bu artık beni ilgilendirmiyor.

Ya da şu soruyu soralım, hangimizin içinin bir köşesinde "belki de kalırız orda" düşüncesi olmadan mülakata giriyor ki?
    Dürüst olalım. Ülkece buna ihtiyacımız var.
    Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.
    Vesselam🙋

• @x-jacop-x postayla basvurunun hicbir zaman garantisi yoktu zaten. Benim posta basvurumda rededilmisti.

Vize memuru sizin abdde kacak calismayacaginizi,illegal kalmayacaginizi vs. dusunerek vize veriyor yada vermiyor. Doordash yapacagim dediginizde vize memurunun dusuncesi dogru cikiyor.

Kamuda calismak eskisi gibi prestijli degil. Gri pasaportla insanlari almanyaya goturenler cikmisti hatirlatirim. Adamlar herseyin farkinda.

Vardir bir sebebi vize vermemesinin. Abdye girin cikin,ingiltereye falan gidin,daha sonra tekrar basvurun derim.

• @charon Hepsini değerlendireceğim kardeşim. Merak etme, yakın zamanda seyahatimiz olacak. Şu sular durulsun seçim vs geçsin seneye inşallah yeniden başvuru yapacağız. Doordash de zaten hayal oldu, zira yüz tanımlama istiyor uygulama sürekli. Hesap sahibi kontrolü yapıyor. Bizi bu hallere düşürenler utansın.. Başka da bir şey demiyorum ben.. Haktan hayırlısı olsun herkes için....

• @volcanocan üzüldüm gerçekten. Biz de aynı durumdayız. 4 kişilik bir aileyiz, büyük kızıma 2 yıl önce posta yoluyla Amerika vizesi almıştık bir seyahat için. Eşimin ve benim vizemiz vardı hali hazırda. Şimdi yeni bir bebeğimiz oldu 6 aylık, onun için DS-160 doldurma arifesindeydim. Orada daha önce biri sizin adınıza biri göçmenlik isteğinde bulundu mu gibi bir soru vardı, oradan buralara geldim sizin iletinizi gördüm.
    Bu durumda DV süreci olumlu/olumsuz sonuçlanmadan 30 Eylüle kadar vize başvurusunda bulunmak pek mantıklı değil gibi görünüyor.
    Teşekkürler tecrübenizi paylaştığınız için, tekrar geçmiş olsun.

• @brcnl1822 Ne demek, yardımcı olduysam ne mutlu. Gerçekten süreci iyi değerlendirin ve başvuru yapacağız en uygun vakte kadar sabır ile bekleyin. Tek tavsiyem bu olacaktır size..

• @HAMZA-KAĞAN-ÇELİKTUĞ bey sizin tek çocuk için mi başvurunuz olmuştu. Sorum şu aslında ; 2 cocuk için ayrı zarflarda mı gönderim yapmak lazım, yoksa tek zarfta da gönderilebilir mi? Fakat kurye bilgileri iki kişi için ayrı düzenlenmiş gibi

• Herkese merhaba, 2 çocuk için posta ile evrak gönderimini iki ayrı zarfta mı yoksa tek zarfta mı yaptınız? Bu konuda deneyimi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum

• Herkese Merhaba,

14 Mart'ta eşim ile beraber B1/B2 vizemizi aldık. Henüz Abd ye seyahat etmedik. Haziran ayında gitmeyi planlıyoruz.

Forumdan ve internetten araştırdığım yorumlarda, çocuk için daha sonradan posta yoluyla vize almanın daha iyi olacağını okuduk. Konsoloslukta ki mülakatta da "çocuğunuz sizinle gelecek mi?" sorusuna "hayır" cevabı verdik.

Benzer şekilde vizeyi alıp, abd ye seyahat etmeden önce çocuk için posta yoluyla vize başvurusu yapan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@cmlmj23 benim danışanlarımdan neredeyse yarısına bu şekilde abd'ye gitmeden çocuklarına vize aldık. bilginiz olsun diye söylüyorum.

• @cmlmj23 Biz yaptık, mülakata çağırdılar ve red yedik. Yukarıda detaylı yazdım. Sizde bir şansınızı deneyin isterseniz.

• @denizci10 Orçun Bey, öncelikle Houston'da başladığınız yeni hayatınızda herşey planladığınızdan daha güzel olur inşallah. "Abd ye yeni taşınmış göçmen olmayan kişilerin tecrübeleri" konusunda 12. sayfadayım. bilgi deryası okumaya devam.

danışanlarınızdan red alanların ortak noktası neydi sizce?

• @x-jacop-x okudum tecrübenizi. YouTube da okumuştum benzer bir durum. o yüzden çok tereddütte kaldım.

• @x-jacop-x İstanbul u seçtim. Mullakata çağırırsa sorun yaşamıyayım diye

• @cato 3 çocuk için başvurdum ve tek dosya yaptım.

• @HAMZA-KAĞAN-ÇELİKTUĞ teşekkürler paylaşımınız için ben de öyle yaptım.

• @nurcimek Merhaba ilk kez çocuğum için vize alacağım rica etsem bana yardımcı olabilir misiniz? Sanırım ücretlere de zamn gelmiş ve 185 dolar olmuş bu yüzden hata yapmak istemedim. Sormak istediklerim

1.Çocuk için tatil planı için bir rezervasyon belgesi gönderdiniz mi?
    2. Ds 160 doldururken b1 veya b2 mi ya da b1\b2 yi mi seçtiniz?
    3. Ais sitesinde ne soruyorlar tam olarak posta veya randevu ekranıan düşüyorsunuz? Ben randevusuz almak istiyorum hata yapmak istemiyorum bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Size ulaşabilecek başka bir bağlantı bulamadım teşekkürler şimdiden

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |