Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

• @lumos sorun olarak gormuyorum .Senin kafa yapindaki kisisler gecen yil ve bu yilda ankaranin keyfini beklemesi ile dosya tasimakla ugrasmayip yada bir yolunu bulup denemeyip oturup beklediler ve sonunda soguk su ictilet.Akli olan ise aksiyon aldi sagda solda ulke farketmeksizn dil okulu/oturum vesaire bir şekilde baska ulkeler üzerinden Green card larini aldilar.beklersen daha bir omur beklersin.Isteyen beklesin ben kendi yasadigimi bilirim.Aglamayana portakal yok

• @Henry-bloor, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@lumos sorun olarak gormuyorum .Senin kafa yapindaki kisisler gecen yil ve bu yilda ankaranin keyfini beklemesi ile dosya tasimakla ugrasmayip yada bir yolunu bulup denemeyip oturup beklediler ve sonunda soguk su ictilet.Akli olan ise aksiyon aldi sagda solda ulke farketmeksizn dil okulu/oturum vesaire bir şekilde baska ulkeler üzerinden Green card larini aldilar.beklersen daha bir omur beklersin.Isteyen beklesin ben kendi yasadigimi bilirim.Aglamayana portakal yok

@Henry-bloor Öncelikle merhabalar demek isterdim lakin kullanmış olduğunuz üslup bir selamı bile haketmiyor bence. Daha önce de engellemiştim sizi ama sayın @lumos 'un size yazmış olduğu yazıyı görünce bir hata edip yazılarınıza maruz kaldım tekrardan. Siz dosya taşıma eylemini sadece kelime olarak bilirken 'senin kafa yapındaki' diye bahsettiğiniz kişi zaten dosyasını taşıdı ve vizesini aldı ayrıca daha sonraki dönem talihlilerine de bu konuda yol gösterici kişilerden biri oldu. Kimse soğuk su içmesin diye de halen daha yardımcı olmaya çalışıyor ayrıca üslubuyla ziyadesiyle takdiri hakediyor sizin aksinize.

Ne zaman nahoş bir üslup görsem kelam etmekten geri duramadığım için sizi tekrar engellemekte bir beis görmüyorum. Ağlamadan C vitamini alabilmeniz dileğiyle...

• ⭐⭐⭐

@Henry-bloor dosya taşıma işlemlerine ilk başlayanlardan olan birine böyle bir yorum yöneltmeniz aslında ne kadar bilgisiz olduğunuzun göstergesi. Daha dosyalarınız havaalanından bile büyük ihtimalle çıkmamışken gidip ssa ofise uğrayın hemen demenizde çok manidar

• ⭐⭐

Siz yapmadiniz cok belli ama ben soyle hizlica bir butun paylasimlariniza baktim ve konu hakimiyeti ve yaklasim duzeyiniz konusunda bilgi sahibi oldum sayin @Henry-bloor .
    Vize surecinizi bile israrla imzaniza tasimamissiniz, tabloya bilgi girmemissiniz, sanirim cok hayati bir paylasim endiseniz var ama nedense bu dikkat ve titizligi paylasimlarinizda goremiyoruz. Siz portakal agaci icin aglaya durun ben Screwdriver yudularim...
    Esenliklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Henry-bloor, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@lumos dediğim gibi ben belki 5 tane ssa gezmisimdir numarayi ogrenmek icin ama cliftondaki abi verdi numarayi hemen gittim ehliyet aldim.Dil bilmeyen kendini anlatamayan biri sıkıntı yasamis ise bu herkesin yaşayacağı demek degildir save sistemine dustugu an numaraniz hazirdir.Dil bilmeyen arkadaslar bir destek alsinlar islerini oyle halletsinler.

siz ne vizesi aldınız ben tam anlamadım açıkçası?
    sürecinizi imzanıza taşıyana kadar sizi forumdan uzaklaştırıyorum.
    taşıyınca haber verin geri alayım.

• merhaba, iyi günler. SSN ve Greencardın teslim edilmesi sürecini USCIS üzerinden veyahut farklı bir yerden görme şansımız var mı? yoldadır veyahut şurada vs. şeklinde
    Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@madeby Merhaba, SSN için böyle bir şansınız yok, eğer posta adresiniz kayıtlı bildirime açıksa ( USPS informed Delivery) vardığı gün mailinize bildirim geldiğini (posta kutunuza gönderilen her şey için geçerlidir) görebilirsiniz sadece. Tabii süreci takip edemiyorsunuz.
    GC için size verilen dosyadaki linkten fatura numaranızı girerek görebilirsiniz süreci. Daha önceki mesajlarda link de mevcut.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@madeby 21 gün geçtikten sonra en yakın ssn ofisine gidip bizim yasal bekleme süresi olan 21 gün geçmiştir acaba sistemden kontrol edebilir misin en azından işe girmek amacıyla numaramızı öğrenmek istiyorum deme hakkın oluyor greencard için sonra başvuru yaparsın gelmezse

• @madeby greencardınızın hangi aşamada olduğunu şu linkten https://egov.uscis.gov/casestatus takip edebilirsiniz.

“Receipt Number" “IOE “ ile baslayan ve toplam 13 karakterden olusan alindi numaranizdir.

• 03.04.24 tarihinde Los Angeles Tom Bradley Havalimanından giriş yaptık, 09.04.24 tarihinde SSA Santa Monica (11500 W Olympic Blvd Los Angeles CA 90064, binanın altında ücretli otopark var rahatça park edebileceğiniz) ofisinden numaralarımızı sözlü olarak öğrendik, 13.04.24 tarihinde Illinois'de verdiğimiz adrese SSN numaralarımız fiziken ulaşmış. Daha önce forumda da bahsedildiği üzere banka işlemleri için fiziki kart olmadan bankada güncellemelerini istedik, fiziken gönderilen kartları görmemiz gerek diyerek güncelleme yapmadılar. SSA ofisleri federal bina olduğu için detaylı güvenlik araması yapıyorlar, bahsi geçen ofiste x-ray tarama cihazı olmadığı için tüm çantanızı (en ufak gözü dahil) ve üzerinizi detaylı arıyorlar. Giderken çanta götürmezseniz ekstra zaman kaybetmeyeceksinizdir...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

41.1k
Users

4.4k
Topics

426.9k

| | | |