Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Soner-Fedaioglu DS160 Nonimmigrant visa formudur.

Buradan retrieve yapabilir ya da yeni form doldurabilirsiniz

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   boraozc boraozc 

• @crazycells Ben eski formu indirip cevapları aktarma olayını beceremedim bunu nasıl yapıyoruz tam olarak çok teşekkürler şimdiden

• İyi akşamlar. DS 160 doldurduktan sonra iş değişikliği yaşadım tekrar doldurup yanımda götürmeme gerek var mı?

• @callbee Evet, mümkün olduğu kadar güncel haliyle gitmenizi öneririm.

• Merhaba,
    2 gün sonra eşim ile turizm amaçlı vize randevumuz var fakat benim ds160 onay sayfam tarafıma mail atılırken eşime ds160 onay hakkında herhangi bir belge ulaşmadı. Eşimin ds160 formuna nasıl ulaşabilirim? Siteden bakıyorum her yere tıkladım ama ulaşamıyorum.

• @Kryptonite teşekkür ederim. Güncelledim.

• Merhaba arkadaşlar, konunun doğru yeri bu başlık mı bilmiyorum ama ufak sorum olacaktı.
    Çalıştığım şirketin NY ofisine aynı şirketten 3 kişi bir iş ziyaretinde bulunacağız, bunun için b1/b2 randevularımızı aldık fakat formda 2 hata yaptığımı farkettim.
    Eşim de bu seyahatte benimle gelecek, fakat ben formu doldururken kiminle seyahat edeceksiniz kısmına eş yerine ebeveyn seçeneğini seçtim ve forma maaş bilgilerimi girmedim. Bu iki hatadan dolayı formu tekrar doldurmam gerekir mi ne tavsiye edersiniz. ?
    Çok teşekkür ederim.

• merhaba,

annem icin ds160 formunu doldurup submit ettim. orada sorulan "babanizin dogum tarihi"nin sadece gununu yanlis yazmisim(29 olacakken 28 gibi). form,degisiklige izin vermiyor. henuz ucret odemedim ve randevu almadim.
    yeni bir form doldurmali miyim ?bilgisi olan arkadaslar var midir ?
    tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@laone, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

merhaba, amerika'da yaşıyorum. türkiyede yaşayan babam için ds-160 formu doldurmuştum. adresim değişti ve randevu tarihi geçe verildiği için haliyle seyahat tarihleri de değişti. yeni bir ds-160 doldurup randevuya götürülmeli mi? yoksa yeni bir ds-160 doldurmaya gerek yok mudur?
    bir de seyahat masraflarını karşılayacağıma dair davetiye mektubu yazmam gerekir mi? bununla birlikte masrafları karşılayacağım için hangi belgeleri ne şekilde (posta, email vs) sağlamam gerekir?
    yardımınız için şimdiden teşekkürler

Seyahat tarihleri degistigi icin yeniden DS-160 formu doldurmanizi tavsiye ederim. Yeni formu mulakata goturmeniz yeterlidir.

Bir davetiye mektubu yazip, masraflari karsilacaginizi belirtin ve ek olarak banka hesap bilgilerinizi gonderin.

Bu mektuplari imzalayip email ile gonderebilirsiniz. Eger renkli cikti alinirsa zaten orijinali gibi oluyor. Belgeler resmi belgeler olmadigi icin ciktisini almak bir problem yaratmaz.

Bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burak123, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba,

DS-160 formumda national security number a tc kimlik numaramı yazmıştım ve düzeltmeyi unutarak boş bırakmak yerine bu şekilde submit edip randevumu aldım.
    Bu sizce büyük bir sorun mu? Yoksa yeni DS-160 doldurmalı mıyım.

Teşekkürler.

bu soru hangi sayfadaki sorularda soruluyor acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yaren-Eraslan-0, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@crazycells Ben eski formu indirip cevapları aktarma olayını beceremedim bunu nasıl yapıyoruz tam olarak çok teşekkürler şimdiden

"retrieve form" demeniz gerekiyor ama yapamasaniz da dert degil, yeniden doldurmanizda da hicbir sakinca yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@callbee, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

İyi akşamlar. DS 160 doldurduktan sonra iş değişikliği yaşadım tekrar doldurup yanımda götürmeme gerek var mı?

Eger mulakat sonucunu olumlu yonde degistirecegini dusunuyorsaniz yeni bir DS-160 formu doldurmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@obirbela, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba,
    2 gün sonra eşim ile turizm amaçlı vize randevumuz var fakat benim ds160 onay sayfam tarafıma mail atılırken eşime ds160 onay hakkında herhangi bir belge ulaşmadı. Eşimin ds160 formuna nasıl ulaşabilirim? Siteden bakıyorum her yere tıkladım ama ulaşamıyorum.

Ailece mi formu doldurdunuz?
    Normalde ayri olarak bilgilerinizi girerek ulasabilirsiniz; ama ulasamadiysaniz yeniden form doldurabilirsiniz. Yeni form doldurmanizda herhangi bir sakinca yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eskiciugur, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba arkadaşlar, konunun doğru yeri bu başlık mı bilmiyorum ama ufak sorum olacaktı.
    Çalıştığım şirketin NY ofisine aynı şirketten 3 kişi bir iş ziyaretinde bulunacağız, bunun için b1/b2 randevularımızı aldık fakat formda 2 hata yaptığımı farkettim.
    Eşim de bu seyahatte benimle gelecek, fakat ben formu doldururken kiminle seyahat edeceksiniz kısmına eş yerine ebeveyn seçeneğini seçtim ve forma maaş bilgilerimi girmedim. Bu iki hatadan dolayı formu tekrar doldurmam gerekir mi ne tavsiye edersiniz. ?
    Çok teşekkür ederim.

Formu tekrar doldurmanizi tavsiye ederim. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@phoenixsuns, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

merhaba,

annem icin ds160 formunu doldurup submit ettim. orada sorulan "babanizin dogum tarihi"nin sadece gununu yanlis yazmisim(29 olacakken 28 gibi). form,degisiklige izin vermiyor. henuz ucret odemedim ve randevu almadim.
    yeni bir form doldurmali miyim ?bilgisi olan arkadaslar var midir ?
    tesekkur ederim.

Sadece bu sayi icin yeni bir form doldurmaniza gerek yok, masum bir hata oldugu cok belli. Ama iciniz daha rahat olacaksa yeniden form doldurmanizda da bir sakinca yok.

• @crazycells, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@eskiciugur, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba arkadaşlar, konunun doğru yeri bu başlık mı bilmiyorum ama ufak sorum olacaktı.
    Çok teşekkür ederim.

Formu tekrar doldurmanizi tavsiye ederim. 👍

Yanıtınız için teşekkür ederim, sakin kafayla forumdaki yönergeleri izleyip tekrar doldurmam en doğrusu olacak. Peki bu durumda randevu tarihim değişmez ileri tarihe alınmaz değil mi?

• @crazycells yeni bir form doldurdum 🙂
    cok tesekkur ederim !

• @crazycells bir sorum daha olacak size:

annem ve babam icin ds160 formlari duzgun bir sekilde doldurup submit ettim. annem ve babamin ds160 formlarinda kendilerinden istenilen email bilgisi icin kendi emailimi girmistim." https://ais.usvisa-info.com " websitesinden kullanici adi ve sifre olusturduktan sonra vize ucretini odeyip randevu gununu sececektim. Fakat ben daha once ayni emailimi kendim icin kullanarak kayit olmustum(green card surecinde) . bu yuzden sayfa kendi emailimi girdigimde "has already been taken" uyarisi verip kaydetmiyor. Yeni bir email acip o sekilde mi kaydolmaliyim?

• hem annem ve hem de babamin ds160 formlarini tek bir email ile kayit edebilir miyim ?
    • yeni bir email ile " https://ais.usvisa-info.com " websitesine kayit yaparsam da, ds160 formlarinda bildirdigim emailden farkli olmus olacak. kafa karisikligi yasiyorum, bilginiz var midir ?

• arkadaşlar selamlar... abd turist vizesine istanbul konsolosluğundan eşimle beraber doldurdum. ancak eşimin işyerinden izin alamamasından dolayı ödemeyi tek başıma yaparak onayladı8m. ödeme yapıldıktan sonra ID numarasını değiştiremedim. daha sonra ds160 formunu tekrar doldurdum. mülakatım 6 ocakta. ancak bazı bilgiler eksikliğinden dolayı ankara konsolosluğunda son bir defa daha doldurdum. anlayacağınız toplam 3 defa ds160 doldurdum. bu durumda hangi formla mülakata gitmem gerekiyor. 3 defa dorm doldurduğumdan dolayı herangi bir sıkıntı yaşar mıyım

• arkadaşlar selamlar... abd turist vizesine istanbul konsolosluğundan eşimle beraber doldurdum. ancak eşimin işyerinden izin alamamasından dolayı ödemeyi tek başıma yaparak onayladı8m. ödeme yapıldıktan sonra ID numarasını değiştiremedim. daha sonra ds160 formunu tekrar doldurdum. mülakatım 6 ocakta. ancak bazı bilgiler eksikliğinden dolayı ankara konsolosluğunda son bir defa daha doldurdum. anlayacağınız toplam 3 defa ds160 doldurdum. bu durumda hangi formla mülakata gitmem gerekiyor. 3 defa dorm doldurduğumdan dolayı herangi bir sıkıntı yaşar mıyım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |