Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerika'da yaşayan arkadaşlar rica etsem işe gitme mesafelerini yazarmisiniz

• 40km gidiş, 40km geliş. Toplam 80km. Tek yön yaklaşık 37dk sürmekte. Yer NC eyaleti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kürşat İşe gitme mesafeleri içinde söyledi:

Amerika'da yaşayan arkadaşlar rica etsem işe gitme mesafelerini yazarmisiniz

Sordugunuz sorularla ilgili bir harita diye paylasayim. Su konuda daha once paylastigim haritada, metropol merkezleri ve cevrelerinden is icin o yere seyahat eden kisilerin hangi bolgelerde oldugunu gorebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/309/amerika-da-yasanacak-eyaletin-secimi/23

@crazycells Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

Metropollerin etki alanlari:

Yasadigimiz ya da calistigimiz yeri dusunurken aklimiza once siyasi sinirlar ve idari cizgiler gelir, su sehirde ya da su eyalette yasiyoruz deriz; fakat yasadigimiz ya da calistigimiz bolgenin adini soylerken bu sinirlar kesin olmaktan cikar ve biraz daha belirsizlesir. Ornegin New Jersey'in kuzeyinde yasayip calismak icin Manhattan'a giden biri New York City'nin etki alanindayken ve NYC bolgesinde yasiyorken, New Jersey'in guneyinde calisan biri icin bu bolge cogunlukla Philadelphia'dir. Peki New Jersey'in hangi bolgeleri NYC'nin etki alaninda, hangi bolgeleri Philly'nin etki alaninda?

Metropol sehirlerin ve bolgelerin bu etki alanlarini belirlemek icin sayisal bir algoritma ile insanlarin yasadiklari-calistiklari yerler arasindaki seyahat verilerini incelemisler ve ortaya bu harita cikmis:

alt metni

Bu haritada ABD'deki sehirlerin ekonomik olarak birbiriyle nasil baglantili olduklarini gorebiliyorsunuz. Bolgeler; sehir ya da eyalet sinirlarina aldiris etmeden birbirlerine baglilar. Bu calismada 4 milyondan fazla seyahat verisi kullanilmis ve calisma sonucunda ABD'nin haritasi su mega-bolgelere ayrilmis:

alt metni

kaynak

• eşim 10 mil (17km) yi 25dk da gidiyor. washington state.

• 6 mil (12-15 dk.) gidiş dönüş. Houston gibi bir yerde çok şanslıyım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

8.5 mil tek yön. Sabah 15 dakika, akşam 20 dakika. West University-Medical Center (Houston)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kürşat Ayrica yine soruyla ilgili oldugundan buraya da aktarayim, daha once asagidaki linkte paylasmistim. Kusbakisi harita bakmayi sevenler icin guzel bir kaynak...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/309/amerika-da-yasanacak-eyaletin-secimi/42?page=3

Ilgili site:

@crazycells Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

ABD'de hangi sehirlerde kac kisi yasiyor? Turkler nerede yasiyor... Bununla ilgili bilgiler paylasip duruyoruz ama bu bilgiler sadece sehir isimlerinden ve sayilardan olustugundan bu sehirlerin nerede oldugunu bilmeyen kisiler icin cok anlasilir olmayabilir.

The Pudding tarafindan hazirlanan nufus yogunlugu haritasi sayesinde bu sehirlerin isimlerinin yanisira kac kisi barindirdigini da gorebilirsiniz. Ayrica tum dunyadaki buyuk sehirleri, buyuk sehirler arasinda insanlarin nerelerde yasadigini yine gorsel olarak bu sitede bulabilirsiniz.

Ilgili site:
    https://pudding.cool/2018/10/city_3d/

Ornek ekran goruntusu:
    alt metni

• Emegine saglik hocam

• ⭐⭐⭐⭐

Ben işi enteresan duruma getireyim. kaldığım yer ile iş yeri arası Yürüme mesafesi 15 dk

• Sayın @redsat2000 hakikaten süpermiş hem sabah sporuda yapmış olursunuz bir nevi eğer işe araba ile gitmiyorsanız

• ⭐⭐⭐⭐

@murat34 eğer o iş olursa evimin yanında city bike parkı var ve aynı şekilde iş yerinin yanında da gidiş geliş ya yürüme yada bisiklet ile olacak

• @redsat2000 İnşallah iş olayınıda hayırlısı ile halledersiniz en kısa zamanda selamlar

• 19 mil (30km civari), 20 dakika. Hem evim hem isim otoyola yakin bu arada.
    Charlotte'i sevmemin nedenlerinden biri de bu. Is saatlerinde bile trafik cok kotu degil, istanbuldan sonra cennet gibi geliyor

• ⭐⭐⭐

Yakında iş yerimden daha uzak bir mesafeye taşınıyor olacağım. Ballantyne, Charlotte > Newton, NC

Tek yön 57 mil (92km) - Yaklaşık 1 saat. Dönüş ise 1 saat 15 dakikayı bulacak.

Şu an kaldığım mesafe ise tek yön 25 mil ve yaklaşık 40dk - akşam tam saat 5’te işten çıkarsam trafik olmakta ve o durumda 1 saati buluyor.

Aradaki fark yeni yer tamamen Highway, mevcut olan ise tek şerit yol. O nedenle mesafeleri tartarken highway veya tek şerit yol olmasını mutlaka göz önünde bulundurmakta fayda var. Tek şeritte okul otobüsü, çöp kamyonu, ağır yük tır veya yavaş bir sürücü arkasına takıldığım anda en az +15dk. Highway’de major bir kaza vs olmadıkça daha şanslı olacağımı düşünüyorum.

Yeni lokasyonda mesafe artacak fakat iş harici sıklıkla uğradığımız lokasyonlar kısalacak. Bakalım ...

• 17 mil ( 27 km ) trafiğe göre 45 dk ile 35 dk arası değisiyor.Birde yaklasık bir buçuk aydır yolda yenileme çalışmaları yapıyorlar iyice çekilmez hal aldı. Ama önümüzde ki ayın başı kısmetse işe 7 dakika uzaklıkta bir yer buldum oraya taşınıyorum.

• Dallas gibi yerlerde daha fazladır. yerine göre değişir. İşe yakın yerden kiralama yapmak en iyisi genel olarak. şehir merkezinde işiniz varsa orada kiralamak pahalı olduğundan yada park sorun olabilceğinden zorluk artabilir. Ama bazı yerlerde gelişmiş taşımacılık var ve zor olmayadabilir.

• ⭐⭐

12 mil 35 dakika gidis 28 dakika donus.

• Yasaklı

@Nurdoğdu-M-Can 0,8mil gidiş 0,8 mil dönüş.. Dallas Plano da yım 😂🔥

• Houston'a ilk geldiğimde tek yön 55 mil gidip geliyordum. ( 7 Ay katlandım 🙂 şimdi 8 mil tek yön.

• @kivo, içinde söyledi: İşe gitme mesafeleri

@Nurdoğdu-M-Can 0,8mil gidiş 0,8 mil dönüş.. Dallas Plano da yım 😂🔥

Ben ayip olmasin diye yazmiyordum ama sizin yol daha azmis 😃 tek yon 1.3 mil, arabada bir sarki aciyorum genelde ikinci baslamadan varmis oluyorum 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |