Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells merhabalar,

ben ücretleri göremiyorum. dolduracağım linki biliyor musunuz 1-130 ya da F2a için? Teşekkürler.

I-130'u online olarak suradan doldurabilirsiniz. Ilgili sayfa surada: https://www.uscis.gov/i-130

Ucretler ile ilgili sayfalar da surada:

• @crazycells Merhabalar, F2A vize bülteni ile alakalı bazı soru işaretlerim var. Eşim ile kısa bir süre önce evlendik. Kendisi turist vizesiyle giriş yapmıştı ABD’ye. Maalesef koronavirüsün de getirdiği belirsizliklerden dolayı ani evlenme kararı aldık Amerika’da. Kendim greencard sahibi olduğum için F2A in güncel durumundan faydalanmak istiyoruz. Bizim şuan bulunduğumuz durum I-130 ve AOS başvurusunu aynı anda başlatmaya uygun mudur? Eşim 6 aylık kalma süresinin 4 ayını doldurdu yani son 2 ayı. Bu başvuruları yapabiliyorsak başvuru sonrası ABD de kalabilir mi?

Teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sam, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Merhabalar, F2A vize bülteni ile alakalı bazı soru işaretlerim var. Eşim ile kısa bir süre önce evlendik. Kendisi turist vizesiyle giriş yapmıştı ABD’ye. Maalesef koronavirüsün de getirdiği belirsizliklerden dolayı ani evlenme kararı aldık Amerika’da. Kendim greencard sahibi olduğum için F2A in güncel durumundan faydalanmak istiyoruz. Bizim şuan bulunduğumuz durum I-130 ve AOS başvurusunu aynı anda başlatmaya uygun mudur? Eşim 6 aylık kalma süresinin 4 ayını doldurdu yani son 2 ayı. Bu başvuruları yapabiliyorsak başvuru sonrası ABD de kalabilir mi?

Teşekkürler şimdiden.

Evet, AOS basligini takip edin isterseniz. I-485 basvurunuzu aldiklarina dair bilgi geldikten sonra ABD'de kalabiliyorsunuz.

Hala F2A icin sayilar "Current" , o nedenle I-130 ve I-485'i ayni anda gonderin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• @crazycells çok teşekkürler cevapladığınız için.

• Herkese iyi haftasonları eşim abd vatandaşı ve Türkiyede yaşıyoruz kızımızda vatandaş sürece başlamak istiyoruz tahmini ne kadar sürede greencard alabilirim ve Türkiye de yaşarken bu mümkün mü Ben greencard alınca eşim oraya iş için dönecek ?? Çok teşekkürler umarım hepinizin süreçleri su gibi akar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@edakrkmz, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Herkese iyi haftasonları eşim abd vatandaşı ve Türkiyede yaşıyoruz kızımızda vatandaş sürece başlamak istiyoruz tahmini ne kadar sürede greencard alabilirim ve Türkiye de yaşarken bu mümkün mü Ben greencard alınca eşim oraya iş için dönecek ?? Çok teşekkürler umarım hepinizin süreçleri su gibi akar

Dediginiz gibi esinizin de sizinle ABD'ye gelecegini gostermesi lazim vize alabilmeniz icin. Fakat eger esiniz ABD vatandasiysa, sizin surecinizin basligi surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

• Herkese Merhabalar,

Kiz arkadasim Temmuz 5 2020 tarihinde turist vizesiyle geldi ve 10/31/2020 tarihinde evlendik ve avukat aracılıyla esimin Greencard basvurusunu 11 aralik tarihinde USCIS gönderdik ve henüz bir notice elimize ulasmadi. Sizce teslim alındığına dair bildirim gelmesi ne kadar sürüyor ?

Ayrica benim sigortama esimi dahil edemedim cunku 30 gunluk bildirim suresini astigimi soyledi sirketim ( september 2021 de ekleyebileceğimi söylendi) Fakat esimin public charge durumu olmadan yararlanabileceği bir sigorta var mi ( geliri yok ) ?

Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@batikan26, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Herkese Merhabalar,

Kiz arkadasim Temmuz 5 2020 tarihinde turist vizesiyle geldi ve 10/31/2020 tarihinde evlendik ve avukat aracılıyla esimin Greencard basvurusunu 11 aralik tarihinde USCIS gönderdik ve henüz bir notice elimize ulasmadi. Sizce teslim alındığına dair bildirim gelmesi ne kadar sürüyor ?

Ayrica benim sigortama esimi dahil edemedim cunku 30 gunluk bildirim suresini astigimi soyledi sirketim ( september 2021 de ekleyebileceğimi söylendi) Fakat esimin public charge durumu olmadan yararlanabileceği bir sigorta var mi ( geliri yok ) ?

Tesekkurler

Online mi yaptiniz basvuruyu? Genelde ilk 2-3 hafta icinde geliyor ama tatil doneminden dolayi gecikme olmus olabilir.

AOS basvurusu da yaptiniz mi?

• Merhabalar ,

Posta yoluyla bu form numaralarının başvurularını yaptık (130, 485 , 765 , 131) ve $1760 basvuru ucreti odedik. Gondermis oldugum basvuru ucretini ayin 18 inde kendi hesaplarini aktarmislar.Sizce baska yapmam gereken birsey var mi ?

Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@batikan26, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar ,

Posta yoluyla bu form numaralarının başvurularını yaptık (130, 485 , 765 , 131) ve $1760 basvuru ucreti odedik. Gondermis oldugum basvuru ucretini ayin 18 inde kendi hesaplarini aktarmislar.Sizce baska yapmam gereken birsey var mi ?

Tesekkurler

Sadece bildirim beklemek 🙂

Surece su basliktan devam edebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• Merhaba kolay gelsin herkese, yıllardır abd hayalleri kuruyorum kafamda ve bu forumdada f2b statüsünde çok fazla olan yok sanırım.Ben 30 yaşındayım ve bekarım, babam burada bizimle yaşayan bir green card sahibi ve İstanbulda’ki ABD konsolosluğundan emekli birisi. Ayrıca iki tane abd vatandaşı halam var orada yaşayan. 2020 temmuz ayında kendi adıma bir I-130 dilekçesi yazdık beraber ve ağustosunda I-797C yi aldık. Malum süreç Nebraska’da ilerliyor ve onaylanma süreçleri 7-9 ay gibi, priority tarihim 14 ağustos 2020 ve büyük ihtimal mayıs gibi onaylanma için cevap gelicektir diye düşünüyorum. Fakat işte asıl bekleme herkesin bildiği gibi onaylandıktan sonra olacağını düşünüyorum, konsolosluk işlemleri için en az üç sene göze aldım artık maalesef bu durum gerçekten beni kahrediyor ve strese sokuyor açıkçası. Ayrıyetten dv2022 lottery programına katıldım. Eğer o çıkarsa kesinlikle beklememek adına harika olur düşüncesindeyim, sizce böyle bir süreç devam ederken nasıl bir yol çizmemi tavsiye ediyorsunuz? Ve sürecim hakkında düşünceleriniz nelerdir? Teşekkürler tekrardan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokhan_fb07, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba kolay gelsin herkese, yıllardır abd hayalleri kuruyorum kafamda ve bu forumdada f2b statüsünde çok fazla olan yok sanırım.Ben 30 yaşındayım ve bekarım, babam burada bizimle yaşayan bir green card sahibi ve İstanbulda’ki ABD konsolosluğundan emekli birisi. Ayrıca iki tane abd vatandaşı halam var orada yaşayan. 2020 temmuz ayında kendi adıma bir I-130 dilekçesi yazdık beraber ve ağustosunda I-797C yi aldık. Malum süreç Nebraska’da ilerliyor ve onaylanma süreçleri 7-9 ay gibi, priority tarihim 14 ağustos 2020 ve büyük ihtimal mayıs gibi onaylanma için cevap gelicektir diye düşünüyorum. Fakat işte asıl bekleme herkesin bildiği gibi onaylandıktan sonra olacağını düşünüyorum, konsolosluk işlemleri için en az üç sene göze aldım artık maalesef bu durum gerçekten beni kahrediyor ve strese sokuyor açıkçası. Ayrıyetten dv2022 lottery programına katıldım. Eğer o çıkarsa kesinlikle beklememek adına harika olur düşüncesindeyim, sizce böyle bir süreç devam ederken nasıl bir yol çizmemi tavsiye ediyorsunuz? Ve sürecim hakkında düşünceleriniz nelerdir? Teşekkürler tekrardan

Bol sanslar ve bol sabirli beklemeler 🙂

F2B aile iliskilerine dayandigi icin illaki er ya da gec Green Card alip ABD'ye yerleseceksiniz 🙂 O nedenle bu bekleme surecinde (maalesef bekleme suresine etkiniz olamayacak) ABD'de yasamla ilgili konularda bilgi sahibi olmanizi tavsiye ederim.

Eger takip etmek istediginiz meslek kollari veya egitimler varsa simdiden butun arastirma ve hazirliklari yapabilirsiniz.

• @crazycells teşekkür ederim tavsiyeleriniz için dediğiniz gibi hergün her dakikam ABD’yi araştırmakla geçiyor bu arada dil alıştırmalarıda yapıyorum kendimce ingilizce tercümanlık mezunuyum yeterli derecede ingilizce ve ispanyolca konuşabiliyorum. Beni aslında strese sokan şey beklemekten ziyade belirsizlikler hani diyelimki üç yıl sonra kesin gideceksin herşeyiniz garanti o zaman zevk ile beklerim:) birde visabulletinde bir kaç aydır f2b ilerlemiyor ama bu konudaki eski paylaşımlarda bir defasında 2 sene 2 ay ilerlediğini görmüştüm belki bir anda böyle birşey olabilir düşüncesindeyim kısmet

• @crazycells Merhabalar bir sorum olacak bu gün, 22 Ocak tarihinde randevu aldım hayırlısıyla. YoungvTrump davası kazananlarındanım. Günlük rutin kontrollere CEAC'e girdiğimde dün "accepted" olarak gözüken bir dosyam bu gün "missing" olarak gözüküyor. "FORM I-864EZ AFFIDAVIT OF SUPPORT" Bunu şimdi tekrar yüklemem mi lazım? Ya da yanımda mı götürmem gerekli? Bilgi verebilirseniz sevinirim. Kategorimiz de F21'den FX1 e geçmiş.

• @gokhan_fb07 Merhaba. ABD de akrabalarinizin olmasi guzel, en azindan oradaki yasaminizin baslangicinda hayatinizi bir nebze olsun kolaylastiracaktir. Aklima takilan sey babanizin green kart sahibi olmasi ve Turkiyede yasiyor olmasi. Bildigim kadariyla green kart sahipleri eger Amerika disinda mazeretsiz bir yildan fazla kalirsa green kartlari iptal oluyor. Ya da bir baska ifadeyle green kart eger turist vizesi gibi kullanilirsa iptal oluyor. Belki babanizla ilgili ozel bir durum vardir bilemiyorum. Yine bildigim kadariyla birinin size akrabalik yoluyla sponsor olmasi icin Amerikada yasiyor olmasi lazim. Bu ilk basvuru sirasinda onemli olmayabilir fakat ilerleyen safhalarda istenecektir. F2B kategorisinde guncel bekleme suresi yaklasik 5 yil. Bu sure sizinde bildiginiz gibi artabilir ya da azalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Merhabalar bir sorum olacak bu gün, 22 Ocak tarihinde randevu aldım hayırlısıyla. YoungvTrump davası kazananlarındanım. Günlük rutin kontrollere CEAC'e girdiğimde dün "accepted" olarak gözüken bir dosyam bu gün "missing" olarak gözüküyor. "FORM I-864EZ AFFIDAVIT OF SUPPORT" Bunu şimdi tekrar yüklemem mi lazım? Ya da yanımda mı götürmem gerekli? Bilgi verebilirseniz sevinirim. Kategorimiz de F21'den FX1 e geçmiş.

Konsolosluktan ayrica bilgi gelmedigi surece CEAC'a yuklemenize gerek yok.

Gecici bir sistem hatasi olabilir, zaten onlar eksik gordukleri seyleri size soylerler. Simdi, mulakat icin kopyasini gonderdiginiz belgelerin orijinallerini hazirlamaniz yeterli.

• @crazycells Çok tesekkür ederim bilgi için.
    I-864, Affidavit of Support Under Section 213A of the INA (Bizim doldurduğumuz ve orjinali bende olan.)
    I-864EZ, Affidavit of Support Under Section 213A of the Act (Missing olarak gözüken sanırım bunu hiç doldurmadık ama NVC falan onaylamıştı.)
    Bu ikisinin farkı nedir peki ??

Ayrıca gelismeleri ve deneyimlerimi aktarmaya devam edeceğim.
    Umarım sadece davacılar için değil, tüm göçmenler için bir an önce işlemler sonuçlanır 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Çok tesekkür ederim bilgi için.
    I-864, Affidavit of Support Under Section 213A of the INA (Bizim doldurduğumuz ve orjinali bende olan.)
    I-864EZ, Affidavit of Support Under Section 213A of the Act (Missing olarak gözüken sanırım bunu hiç doldurmadık ama NVC falan onaylamıştı.)
    Bu ikisinin farkı nedir peki ??

Ayrıca gelismeleri ve deneyimlerimi aktarmaya devam edeceğim.
    Umarım sadece davacılar için değil, tüm göçmenler için bir an önce işlemler sonuçlanır 🙂

Eger I-864 formunu doldurduysaniz, EZ versiyonuna gerek yok. Kisaltilmis versiyonu o... eger tek bir kisiye sponsor oluyorsaniz ve vergi bildirimi tek basina gelir sartini sagliyorsa uzun form yerine kisasini da kullanabiliyorsunuz. Cunku pek cok ayrintiya gerek kalmiyor o durumda... Ama uzun formu doldurduysaniz, sadelestirilmis versiyonuna gerek yok.

Bol sanslar. iyi haberlerinizi en yakin zamanda bekliyoruz 🙂

• Tekrar çok teşekkür ediyorum!

• @cesurcaner hadi hayırlı olsun görüşmeye giderken eşimizin greencard ehliyet ve pasaport asıllarını da götürmemiz gerekiyor mu sisteme onlarıda yüklemiştik

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

58

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |