Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bugün ilk notice posta yolu ile elimize ulaştı.. Bu şekilde USCIS ofisine gidip randevu tarihini öne almalarını rica etsek bir işe yarar mı bilmiyorum ama deneyeceğim gibi..

• @redsat2000 merhaba

• @redsat2000 merhaba birşey danışmak istiyorum bizim parmak izi ve Biometric vereli yaklaşık dört ay oldu hala bir ses yok. Uscis sayfası disinda bilgi alabileceğimiz bir yer var mı? Adres olarak Ankara abd konsolosluğunu vermiştik orayı arasak birşey öğrenebilirmiyiz? Bildiğim kadarıyla onaydan çıkınca abd'de verdiğimiz adrese ve telefona bilgi gelmiyor doğru mu? Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal Onay çıktıktan sonra ABD adresime bir bildirim gelmedi. Ama emailime uyarı gelmişti. Ankara Size yardımcı olamaz . Çünkü
    Onay ve Ankara’ya gönderim olmadan onlar sistemde göremiyor. İşinizi Uscis ile görüşerek halledebilirsiniz yada Uscis de travel dokümanınız gelmediği için case açabilirsiniz. Ona da cevap 1 ay sonra olur.

• @redsat2000 cok teşekkürler

• @nevzemin 9 Mart için parmak izi randevu tarihimiz geldi, bu demek oluyor ki formu yolladıktan yaklaşık 2 ay sonra parmak izini verip dönmüş olacağız.

• @mulus Kendi kendime cevap vermiş olayım 🙂 28 Şubat 2022'de yani re-entry permitimde yazan iznin bitmesine 3 gün kala New York JFK Havaalanı'ndan ABD'ye giriş yaptım. Bence hiç sorun yaşamadım, bunun bir nedeninin de hep duyduğumuz okuduğumuz JFK Havaalanı'ndaki göçmen friendly CBP olduğunu söyleyebilirim.

Yaşadıklarımı anlatayım: JFK Havaalanı'nda ABD vatandaşları ile aynı bölümden gümrüğe giriyorsunuz ama green cardlıların sırası ayrılıyor polisle görüşürken. Sıra bana geldiğinde güleryüzlü bir şekilde pasaportumu ve green cardımı görevli polise uzattım. Maskenin arkasından ne kadar güleryüz belli olursa tabii 🙂 Bilgileri kontrol ederken maskemi çıkartıp kameraya bakmamı istedi ve ben hafif güleryüz olmaya devam ettim. Polis "neden gülüyorsunuz?" diye sordu, ben de "ben her zaman gülerim, hayat tarzım bu" dedim. Benim bu cevabım biraz şaşırttı zannediyorum 🙂 CBP memurları kendileri karşısında tir tir titrenmesine alışkınlar ya 🙂 Her neyse, görevli memur "en son 2019'da giriş yapmışsınız" dedi. "Evet, o sırada re-entry almıştım buyurun" dedim ve hemen evrağı uzattım. "Ben geldikten çok kısa bir süre sonra pandemi başladı ve 65 yaşın üzerinde anne-babam var, onları yalnız bırakamadım" dedim. Neden dedim böyle bir şey bilmiyorum, gereksiz, kendimi açıklama gereği hissettim, oysaki oldukça valid bir sebebim zaten vardı. Memur anlıyorum der gibi hmmladıktan sonra "Doktora çalışmalarınız ne durumda?" diye sordu :o "Büyük bir kısmını tamamladım ama henüz bitirmedim" dedim, "O zaman tekrar Türkiye'ye gideceksiniz" dedi. "Aslında hayır, çalışmalarıma buradan devam edebilirim, gidersem de çok uzun süre kalmamı gerektirecek bir şey artık yok, tez aşamasındayım" dedim. Bu başlığın altına daha önce de yazmıştım, maceralı bir re-entry permit hikayem var, bana ulaşması epey sıkıntılı oldu. Görevli memur re-entry permitimi incelerken "Size konsolosluktan bu evrağın haricinde başka bir evrak gelmedi mi?" diye sordu. Ben de yaşadığım olayları özetlemek istemedim açıkçası, "Beyan ettiğim adrese gönderilen evrak bu, teslim alan arkadaşım bizzat Türkiye'ye geldiğinde bana elden ulaştırdı" dedim. Görevli memur "peki" dedi. Buradan anladığım kadarıyla aslında gelmesi gereken başka bir evrak daha vardı ama gelmedi yani bana ulaşmadı. Bunu başka bir CBP memuru istese benim aleyhimde kullanabilir, sıkıntı çıkartabilirdi. İyi ki JFK'den giriş yapıyorum dedim 🙂 "Peki tamam o zaman, hoşgeldiniz" diyerek uğurladı. Bu süreç toplasanız 5 dakika sürdü sürmedi.

Şimdi belki ben abartıyorum veya beynimdeki kurgu mekanizması süper çalışıyor, bence bu CBP memurları zaten bizle alakalı herrrrr şeyi görebiliyorlar. Yani zaten ekrana baktığında benim re-entry permite sahip olduğumu biliyordu. Veya benim gerçekten uzun kalma amaçlı geldiğimi bavul sayımı gördüğü için varsayabilecek durumdalar ki sizin de bildiğiniz üzere onlarla görüşürken uçağa verdiğimiz bavulları teslim almamış oluyoruz. 1 büyük boy, 1 orta boy, 1 kabin boy bir de sırt çantası ile geldim 🤭 Doktoramı henüz söylememiş olmama rağmen doktoramı sormuş olması bir de? (Re-entry permiti alırken doktora çalışmalarım nedeniyle Türkiye'ye dönüyor olduğumu ve tamamlayınca ABD'ye döneceğimi yazmıştım).

Re-entry permit almak isteyen herkese kolaylıklar diliyorum 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Merhaba. 2021 green card talihlilerindenim. Mülakatım bu hafta içerisinde olacak. Green card dondurma işlemleri hakkında bir şey sormak istiyordum. Şu an Türkiye'de devam eden lisans eğitimimi 2024 yılında bitirdikten sonra Amerika'ya taşınmak istiyorum. Acaba bu iki senelik bekleme süresi için green cardımı muhakkak dondurmam gerekli mi? Yoksa iki sene boyunca amerikaya taşınmadan green cardımı tutabilir miyim?

• @baha-0 merhaba, size tavsiyem re-entry permit işlemini "dondurma" olarak düşünmemeniz çünkü öyle bir şey değil. bu size amerika tarafından verilen amerika dışında olmanıza dair bir "izin" (ücreti karşılığında tabii ki).

tam olarak olmasa da, benzer bir durumda kaldığım için cevap veriyorum. öncelikle, mülakat sürecinizi geçtikten sonra size 6 ay içerisinde ABD'ye girmeniz için bir süre verilecek. bu da demek oluyor ki sizin en geç Eylül ayına kadar girmeniz gerekiyor. yukarıda yazılan yorumlardan da anladığımız üzere özellikle pandemi nedeniyle re-entry permit sürecinde kilit rol oynayan biometric parmak izi verme aşamasına gelinmesi epey vakit alıyor. size tavsiyem, bu süreyi de düşünerek maliyet hesaplaması yapmanız ve hangisi daha mantıklı geliyorsa ona göre karar almanız: uçak bileti alıp 6 ay geçmeden ülkeye giriş çıkış yaparak green cardı tutmak mı? yoksa re-entry permit maliyeti ve onunla ilgili süreçler için harcanacak para (konaklama vs) + uçak bileti parası mı

kolaylıklar diliyorum.

not: gerçi yukarıda da göreceksiniz ama, re-entry permit ile tam 2 sene abd dışında kaldım ve sorun olmadan içeri girdim.

• Merhaba, permit, parmak izi verdikten yaklaşık ne kadar zaman sonra geliyor acaba? Teşekkürler.

• Merhaba 2 senelik izin çıktıktan sonra yine arada girip çıkmak da sorun oluyor mu? 2 sene izin aldım diyelim 7 ay sonra girdim tekrar çıktım vs

• @capecoral bizim 5 aydır ses yok. 12 ay civarı herhalde

• @diclemre, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba 2 senelik izin çıktıktan sonra yine arada girip çıkmak da sorun oluyor mu? 2 sene izin aldım diyelim 7 ay sonra girdim tekrar çıktım vs

İzin süresince giriş çıkış yapabilirsiniz deniliyordu. Tabi bunu travel document elinize ulaştıktan sonra yapmanız daha sağlıklı olur bence. Tahmini konuşuyorum, elinizde belge yokken 6 aydan fazla bir süre sonra girmeye çalışırsanız ve sınırdan almazlarsa boşa uçak parası vermiş olursunuz.

• @diclemre izin elinizde bulunduğu takdirde sıkıntı yok.

• Çok teşekkür ederim cevaplar için @mulus @haleluja

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gamefry gamefry 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   knnrn knnrn 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• AOS İle I-130, I-131 den önce sonuçlanacakmış gibi görünüyor. Çelişkili bir durum değil mi?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   hadi-BE hadi-BE 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Herkese Merhaba.
    Parmak izi ve Biometric vereli 8.5 ay ilk basvuruyu yapalı 11 ay oldu hala bir ses çıkmadı aynı durumda olup bekleyen veya bu süre içinde konsolosluğa belgesi gelen oldu mu ? Süreç uzun sürüyor biliyorum ama bu kadar uzun sürmesi normal mi

• Bu ileti silindi!

• @verdal

Pandemiden önce almıştım ben. Basılıp İstanbul'a gönderilmiş ama bilgisi bir yerde verilmemişti bana. Durumunun sorgulandığı bir sayfa vardı şu olması lazım=> https://egov.uscis.gov/casestatus/mycasestatus.do.
    Orada produced yazıyorsa basılmış olması lazım.

Şuradan da konsolosluğa mail atıp belgenin durumunu sorabilirsiniz geldi mi diye. Bana 2 hafta sonra cevap vermişlerdi.

• @haleluja teşekkürler

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   S shagydigy 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Betfair39 Betfair39 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   R Ryback 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Betfair39 Betfair39 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   R Ryback 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |