Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @charon haklisiniz, bence yine de deneyin sansinizi Istanbul'da bu sefer.

• herkese merhaba bir sorum olacak, amerikada bir dondurma ve fastfood yapan 7-8 ay acik kisin kapali olan kafe var oranin supervisoru olarak h1b icin basvurabilir mi?
    turizm mezunuyum, butun yil acik olmadigi ve kucuk bir isletme oldugu icin kabul ederler mi bilmiyorum

• @kıvanç Verdiginiz bilgiler dogrultusunda isletme H2B sezonluk vizesine basvurmak icin daha uygun gozukuyor.

• @orhanozbekk teşekkür ederim

• Herkese merhabalar, Türkiye'de çalışan bir konuşma terapistiyim. Amerika'da çalışmam için fully licensed olmak için adımlarım var. Tıp ki doktorların olduğu gibi bir sınava girmek vb. ama işim gereği farklı bir süreç. Bu noktada sağlık çalışanı olarak sadece H1B vizesini mi değerlendirme hakkım/şansım var? İş yeri sponsor olduğunda ve çalışma vizesi almak için konsolos mülakatını geçersem illa çekilişe mi katılmam gerekiyor, kafam karıştı. Mesleğim lisans ve yüksek lisans ile tamamladım. Departmant of Labor için geçerli bir meslek olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz mutlu olurum

• @stherapist
    Merhaba; oncelikle sizin konsolosluk mulakatina girebilmeniz icin isverenin ilk olarak lottery den hak kazanmis olmasi lazim. Gecen seneye kadar birden fazla isletmeden basvuru yapilabiliyordu ve buda sansinizi arttiriyordu ama bu sene USCIS degisiklige gitti ve sadece bir isletmeden basvuru yapabiliyorsunuz. Lottery den alma hakki ciksada size petition formu (I-797) ve gerekli evraklari ilettikten sonra siz randevunuzu alip konsolosluga gorusmeye gideceksiniz. Malum, en fazla hintlilerden basvuru var ve bulmak cok zor olabiliyor. Guzel bir mesleginiz var ve planlariniz tamemen ABD ye yonelik ise, benim size nacizene oneririm sadece kendi mesleginiz ile alakali degil, vasifsiz olan islerede odanlanmaniz. ABD de bir cok sponsorlu vize turleri mevcut. E2 (calisan), H2A yada H2B sezonluk calisma vizeleri vb. olanlara da odaklanin bence. Calisma vizelerinin tamaminda red orani muazzam dusuktur. Bunlari onermemin nedeni, evet vasifsiz isler ama sizin ABD kolay ayak basacaginiz vize turleri oldugundan, geldikten sonra asil mesleginize odaklanip, H1B arayisiniza ABD icinden de devam edebilirsiniz bence. En azindan isverenler ile yuz yuze gorusup ve ikna edebilmekte size arti katacaktir. Karar elbette sizin. Ben yerinizde olsam bu sekilde ilerlerdim diye dusundum, size de onermek istedim. Sorunuz olursa cekinmeyin. Simdiden bol sans diliyorum. Basarilar.

• @orhanozbekk Orhan bey öncelikle bu kadar açıklayıcı, samimi önerileriniz için çok teşekkür ederim. planlarım tamamen ABD'ye yonelik. Bir kaç sene önce vasıfsız denilen ama önemli hizmet sektörlerinde çalıştım. Bu seçenek çok tercih etmeyeceğim bir yol gibi olsa da en son çare dediğiniz şekilde tabii ki mantıklı. E2 vizesi yatırımcı olarak geçiyor her sitede ama çalışan vizesi olarak kaynak varsa aydınlatırsanız mutlu olurum. Sizce H1B çekiliş kazanma oranları nasıl? Yılda bir kez ve kotası var, ülkelere özel ayrılmış kota yok sanıyorum. Sizin planınız devreye girerse; ABD' vasıfsız bir işte çalıştığım dönemde H1B vizesi almak için başvuru yaparsam yine çekilişin çıkmasını beklemem mi gerekir ABD içi resmi kanallardan başvursam bile?. bilmediğim için soruyorum. amacım en kısa sürede mesleğimi icra edebilmek açıkcası. vaktiniz için teşekkür ederim. sevgiler

• @stherapist Rica ederim.
    Bence vasifsiz iste olsa hedeflerinize gitmek icin son care olarak gormeyin, seceneklerinizin arasinda yer alsin her zaman. Hatta bu sure zarfinda, sayet yok ise background nuzu guclendirmek icin schengen basvurularida yapip, avrupa giris cikisiniz yer alsin ki vize asamasina geldiginizden profilinizi guclendirmis olur.

dogrudur, E2 vizesi normalde yatirimci vizesi diye gecer ama birde calisan olarakta basvuruyapabileceginiz bir turu de mevcut. Bu surecte onemli olan kriterler, size sponsor olacak isletmenin yine E2 vizesine sahip olmus bir isveren ve ayni uyruktan biri olmak zorunda. Genelde yonetici posizyonlarinda calisanlar aliniyor ve yine E2 vizesi aliniyorsunuz. Sayet evli iseniz, ailenizede getirebiliyorsunuz ve esinize de calisma hakki veriyor. Burada bu vize turu ile calisan 2 arkadasim var, biri de asci olarak calisiyor. Asagida USCIS resmi sitesinde yer alan linkini birakiyorum. " General Qualifications of the Employee of a Treaty Investor " basligina bakacaksiniz.

H1B de ulkelere ayrilmis bir kota yok. Kongrenin aldigi karar neticesinde yillik olarak belirledigi 65.000 ust sinir mevcut. Bu kotadan haric yuksek lisans yapanlar icin de 20.000 ayrilmistir. Ister ABD icinden ister ulke disindan basvuru yapsaniz bile yine isletmenin lottery e girmesini bekleyeceksiniz ve cikmasi halinde ulke icerisinde statu degisikligi yapabilirsiniz.

H1B de multiple basvurularin onune gecmek ve diger guncellemeler icin aciklanan duyuru

Siz suan TR den kendi alaniza yonelik direk H1B isi bulabilmeniz cok dusuk ihtimal ama Burada olursaniz kendi alaniza yonelik isletmeleri ikna edip, kendinizi kabul ettirebilirseniz sizin icin bir H1B surecide baslatabilirler ve lottery den cikmasi halinde direk statu degisikligi yapabilirsiniz. Sunu da bilmenizi isterim ki bu soylediklerim de kolay olmayacak. Bu planlarin tamami sizin ingilizceniz, arastirmalariniz, gorusmeleriniz vb durumlar ile degiskenlik gosteren durumlar. Benim amacim sansinizi arttirmaya calismak.
    Umarim ummdugunuzu bulabilirsiniz. Bol sans diliyorum.

• Bazi gocmenlik avukatlarinin twitterda yazdigina gore FY2025 icin basvuru sonuclari aciklanmis.

herkese hayirli olmasi dilegiyle.

sss.jpg

• Merhabalar,

H1B vizesi randevusu alicam ancak bir sorum var, H1B vizesi icin konsolosluklardaki randevular turist vizesi randevulari gibi uzak tarihe mi veriliyor?

Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐

@ebc Hayır turist vizesi kadar olamaz. Ama tabii H1B dönemi olduğu için yoğunluk olabilir belki bundan dolayı uzama olabilir. Şu an İstanbul için 100 gün Ankara için 43 gün gösteriyor resmi site.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |