Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 Bu konuyu duymuştum anan araştırmadım. Dediğiniz gibi mantıklı görünüyor ama benim ailemi de öyle bir pakete dahil edebilirler mi acaba ?

• Merhabalar herkese, bende Dv 2020 talihlisiyim, ben mailden evrak talebi aldım. Hangi belgelerin İngilizceye çevirilmesi lazım? 1 Doğum belgesi, 2 Diploma, 3 Polis belgesi, 4 Pasaportun İngilizceye çevirilmesi gerekli değil sanırım. Bide Bekarlık belgesi lazım mı? Bu arada ben Ukrayna'da doğdum, Türkiye'de yaşıyorum, 2 ülke vatandaşıyım, yanımda Türkiye kimliğinide almalımıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih2825 ablana sor fakat zannetmiyorum eşin ablanın 1. derece akrabası değil ama kesin olmak adına ablan bir sorsun sigorta şirketine

• @lawyer40 Tebrik ederim bundan sonra ki hayatınızda başarılar dilerim

• @recii35 çok süper mobilyacılık mesleğimi yapmak istiyorum diyebilirsiniz, Amerika'da bu işin iyi bir getiriside var deniyor, mülakatınızada olumlu bir katkısı olabilir

• @recii35 çok süper iş teklifi ile bunu desteklemenin bence mülakatta çok olumlu karşılanacaktır, bol şans

• @Ayvaz-Azizov tebrik ederim, mülakata Ankara'da mı gireceksiniz

• @lawyer40, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

8 Kasım günü gerçekleştirdiğimiz mülakat sonucunda eşimle birlikte vizemizi almış bulunuyoruz. Öncelikle bugüne kadar gördüğümüz en yararlı forumun yaratıcısı, usanmadan sıkılmadan bin kere sorulmuş sorulara bile bizi aydınlatıcı cevaplar veren @crazycells'e teşekkürlerimizi sunuyorum. Verdiği güncel bilgiler ve hayat kurtarıcı listeleri için@Muhtaradana'ya ve geçmiş yıllar mülakat deneyimlerini tek bir yerde derleyerek bizi büyük bir araştırma derdinden kurtaran @bolatmali'na teşekkür ederiz.

Herkesçe malum konular dışında bizim dikkatimizi çeken hususlara değinmek istiyorum.
    Eğer bir devlet kurumunda yaptırmayacaksanız aşı, aşılara bağışıklık testi gibi konularla boşuna zaman, para harcamayın. Doğrudan gidip sağlık kontrolü sırasında ne yapılıyorsa yaptırın, başınız ağrımaz.

Evlendikten sonra pasaportumu değiştirmemiştim. Bundan dolayı elenir miyim diye ecel terleri döktüm. Pasaportu değiştirip konsolosluğa gönderdim gelince değiştiririz bilgileri dediler ve öyle de oldu. DS-260 formunu sürekli açtırıp değiştirmeye gerek yok görmüş olduk, bilginize.

Sabah 08.30'daki mülakatımız için 7.50'de gittik ve içeride 4 saat kadar bekledik. Burada deneyimlerini paylaşan değerli forum üyeleriyle karşılaşmışızdır. İlk önce belgelerimizi alan Türk hanım çok yardımcıydı ilk andan moralimizi düzeltti. Mülakatımızı kırklı yaşlardaki güleryüzlü beyefendiyle yaptık. TR'deki yıllık gelirimizi, toplam malvarlığımızı, meslekte kaç yıllık tecrübemiz olduğunu, orada mesleğimizle ilgili neler yapacaklarımızı sordu. Bize sigortaya ilişkin birşey sormadı. Genel bilgimiz vardı ama poliçe örneğimiz yoktu. Vizemizin onaylandığını ve geçerli ABD turist vizelerimizin iptal edildiğini söyledi. Yine de detaylı sorular biraz terletmedi değil. Biz İngilizce konuşmaya başladığımız için mülakat İngilizce gerçekleşti. Bundan sonra iş ve ev aramaları ve orada nasıl bir hayatın bizi beklediğini merakla beklemekle ve bunlar için de forumu takiple geçecek. Herkesin hayırlısıyla vizesine kavuşmasını ve ABD'de hayal ettiği gibi bir yaşamı olmasını diliyorum.

Tebrikler, bundan sonrası için bol şans diliyorum, her şey gönlünüzce olur umarım.

• @Muhtaradana Teşekkür ederim, Evet Ankara'da.

• Benim Amerika'da akrabalarım var, halamı sponsor olarak gösterebilirmiyim? nasıl belge alabilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov sponsor ilgili başlık var zaten arama sasece sponsor yaz başlıkşar çıkacak orada ilk sayfaya bak

• Merhabalar 6 aralikta mulakatim var bankada 11.500 dolar var sizce tek kisi icin bu miktar cok mu az😔😔

• Merhaba benim evlenmeden önceki ev arkadaşım 12k para ve 30 bin TL değerinde araç ile bugün vizesini almış.
    Evli ve 6 aylık kızı var Teksas ta yaşamayı düşünüyorlar ben sponsor olayını ve is teklifi olayını sorduğumda öyle bir şey demediler görüşme sırasında çok rahat konuştuk falan dedi
    Kendisi 112 de paramedik yaklaşık 10 yıldır çalışıyor istanbul da eşi ev hanımı sanırım oda sağlıkcı ama calismiyor
    Bana gitmeden önce bankada ki miktari dediğinde bu miktar yetmez diye söyledim bu forumda yazismalardan ve mülakata girip sponsor istenen arkadaslarin durumundan dolayı.
    Ama almışlar,bu birazda meslek ile de alakali diye tamamen mali durum etkili değil diye düşünüyorum

• @Ayvaz-Azizov Mülakatınız Ankarada olacağı için ya Türkçe olmalı yada İngilizce olmalı diye düşünüyorum , siz temin ettiğiniz belgeleri yeminli tercümanla ingilizceye çevirttirebilirsiniz, bekarlık belgesini anlamadım
    Buna ek olarak doğduğunuz ülkeden polis belgesi ve türkiye'den arşiv kayıtlı adli sicil belgesini almanız lazım,ds 260 formunda Türk pasaportunuzu mu kullandınız?
    Size sayın @crazycells daha net ve doğru cevaplar verecektir

• @Muhtaradana bekarlık belgesi özellikle buradan örnek x bir avrupa ülkesine gittik orada biri ile evlenip vatandaşlık almak için lazım 🙂 amaç buysa daha ülkeden çıkmadan yanınızda götürmek gerekiyor 🙂

• @Nothing-Man anladım, teşekkür ederim, bunu bilmiyordum

• @Muhtaradana inşallah düşündüğümüz gibi olur bakalım hayirlisiyla bi mulakat gunune erisebileydik😀

• @Muhtaradana Ben Ds 260 doldururken Ukrayna adına yaptım, formu doldururken henüz Türkiye kimliğim yoktu, biz burda vatandaşlığa başvururken Ukrayna konsolundan bekarlık belgesi almıştık ondan dolayı bir soruyim dedim, Green Card'ın kendi sitesinde hiç bekarlık belgesi hakkında bir şey yazılmadığına göre almasak daha iyi 🙂

• @Nothing-Man Green Card Konsolosluk görüşmesine bekarlık belgesi gerekiyor mu?

• @Ayvaz-Azizov inanın bu konuda çok fazla bilgim yok size sayın @crazycells ve @bezdarniy yardımcı olacaktır
    KCC nin istediği belgelerin karşılığı Ukrayna da nedir tam bilmiyorum, ama sayın @bezdarniy den muhtemelen cevaplar vardır

Benzer Başlıklar

• 3
  • 8
  • 6431
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |