Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @UFUK-KAYA bu belgeyi gönderebilirsiniz, bir sıkıntı olmaz, orijinalini mülakatta da yanınızda bulundurun ama

• Merhaba Arkadaslar
    ABD de 6 aydan uzun sure yasayanlar icin de ABD polıs belgesı (Police Certificate) ıstenıyor mu? Konu ile alakalı bilgiye ulasamadım
    Tesekkurler

• ⭐⭐⭐

@redneck, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba Arkadaslar
    ABD de 6 aydan uzun sure yasayanlar icin de ABD polıs belgesı (Police Certificate) ıstenıyor mu? Konu ile alakalı bilgiye ulasamadım
    Tesekkurler

Amerikada geçirilen süre için bu belge istenmiyor

• Bu ileti silindi!

• @bezdarniy verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Kırgızistan Bişkek'te Manas Üniversitesinde benim birkaç tanıdığım kişi var ve bir kişiye vekalet vereceğim ama ona neler yapması gerektiğini anlatabilmem için sizden öğrenmek istediğim birkaç detay var. Cevaplandırabilir misiniz?

1. soru: Vekaleti nasıl veriyoruz?

2. soru: Vekalet yazısının bir standart formatı var mı? Eğer varsa o şablona nereden ulaşabilirim? Eğer standart bir yazım formatı yoksa istediğiniz gibi mi yazıyoruz?

3.soru: Vekalet yazım dili Rusça ya da Kırgızca mı olacak?

4.soru: Vekalet verdiğimiz kişi PIN numarasını gidip nereden alacak?

5.soru: PIN nosunu aldıktan sonra bize onu gönderse internetten Adli Sicil yazısını alabiliyor muyuz?

6.soru: Ödemeyi internet üzerinden mi yapıyoruz yoksa vekalet verdiğimiz kişi elden mi ödüyor?

7.soru: Vekalet verdiğimiz kişi gidip kağıt halinde Adli Sicil yazısını Kırgızistan'da nereden alacak?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

• Merhaba, Kıbrısta şuan tanıdık kimsem yok, karakter belgesi almam lazım. Konsolosluk 1-2 ay sürebilir dedi. KCC den mail ile istenen belgelere bu belgenin temini 1-2 ay süreceğinden,şuan gönderemeyeceğimi ama konsolosluk davetinde el ile teslim edebileceğimi mi yazsam?

@Muhtaradana ,@crazycells

• @cihank Kıbrısa gidebilirmisiniz?
    1 günde temin ediliyor

Deneyimimi yazacaktım, ama biraz işlerim vardı aktaramadım

• @Muhtaradana , Gidebilmem zor ama, temin etmem kaçınılmaz ise bir şekilde gidecem artık. fırsat bulduğunuzda ayrıntılı deneyiminizi yazarsanız,çok mutlu olurum.

• @cihank bu gece bitirmeye çalışacağım

• Merhaba İtalya'da 6 aydan fazla kaldığım için aşağıdaki sabıka kaydı belgelerini almam gerekiyor.
    -The Certificato Generale del Casellario Giudiziale
    -The Certificato dei Carichi Pendenti
    İnternetten https://vademecumitalia.com/ sitesiyle irtibata geçtim, gereken pasaport detaylarını verip, ödemesini yaptıktan sonra adınıza bu sabıka kayıtlarını alıp gönderiyorlar.
    Bu hizmeti daha önce kullanmış birileri var mı?
    İkinci sorum, bu belgeler italyanca olacak, bunları türkiyede herhangi bir yeminli tercümanla ingilizceye çevirtsem yeterli mi? Yoksa Legalization/Apostille gibi damgalar gerekli mi?

Çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@farmel sadece çevirmek yeterli apostil gerek yok

• @farmel İtalya'da daha önce 6 ay kalınca, Polis kaydı isteniyor mu?
    Yada şu anda halen yaşadığınız için mi almak istiyorsunuz?

• Merhaba Arkadaşlar
    Ben de K.K.T.C den dün aldığım polis yazısıyla ilgili yaşadığım tecrübemi aktarmak istiyorum.

İstanbuldaki K.K.T.C konsolosluğuna başvurduğumda 1-2 ay içinde belgenin gelebileceğini söylediler. Bende konsolosluğa başvurmama rağmen, Kıbrıs'a gitme kararı aldım. Bu forum da okuduğum bilgilerin çoğu yararlı oldu ama farklı durumlarda cereyan etti. Öncelikli olarak Türkiye de vesikalık fotoğraf çekildim (Biometrik olmayacak) . Sonra Pasport ile Nufus cüzdanımın 3 er tane fotokopisini çektim. İstanbul dan Kıbrıs'a sabah çok erken saatte orda olabilecek bir ucuz uçak bileti ayarladım. İşlemin bir güne bitebileceği forum da yazmasına rağmen emin olamadım. Dönüş biletimi almadım. 23:25 kalkışı ile uçağa bindim. 13:05 gibi ineceğimi hesaplar iken sonradan öğrendim Kıbrıs bizim gibi yaz ve kış saati geçisini sabitlememiş ve bizden 1 saat gerideler. yani 12:05 da iniş yaptım. Uçuş çok kısa sürdü bu yüzden 🙂 İner inmez saatinizi geri almayı unutmayın. Sonra hava alanında uzun bekleyiş başladı. Yanımda kitap götürmüştüm. Zamanın hızlı geçişinde yararlı oldu. Hava alanı içindeki bankta arada bir de uyukladım tabi. Bu arada gitmeden hava durumuna bakmıştım. Yanımda pek bişey almadım, öyle olduğu halde hareketli bir gün geçirdiğimden epey terledim. Hava alanından sabah 8:10 da seferleri başlayan Kibhas servisleri ile Lefkoşa, Girne, Magosa veya Güzelyurt, Lefke taraflarına gidebiliyorsunuz. (https://www.kibhas.org/servisler/ercan) 8:10 da Lefkoşa ya gitmek için bindim. yaklaşık 30 dk içinde Lefkoşa Terminal dedikleri mevkiye vardım. Oranın yakınlarında Polis Karakolu var oraya geçtim yürüyerek 5 dk da. Terminaldeki personelden yol tarifini sormuştum. Polis karakolunun karşısında küçük bir bakkal dan Giriş çıkış belgesi ve Karakter belgesi için pul aldım. 17 lira Giriş çıkış belgesi içindi 41 lira da karakter belgesi içindi tabi bu fiyatlar ilerde değişebilir 2019 fiyatları bunlar. Sonra karakolun yan girişinde Giriş-Çıkış belgelerini alabileceğiniz bir bölüm var oradan bu belgeyi sıranız gelince 1 dk içinde veriyorlar. Buradaki Giriş tarihimi karakter belgemde kullanacağım için bu belgeyi aldım. İlerde de lazım olabilir diye. Sonra karakolun diğer girişinden girip karakter belgesi için form doldurdum, Fakat bir gün içinde teslim edemiyeceklerini söylediler. Bende nasıl yapabilir diye düşünürken, Belge üzerindeki ikametgah adresimin İstanbul yazdığımı söylediler. Yanlışmış Kıbrıstaki adresimi yazmalıymışım. Kıbrısta kalmıyorum dedim. Mezun olunca gittiğimi söyledim. Mezun olmadan önce kaldığım yeri söylememi istediler. Lefke de kaldığımı söylediğimde ozaman burdan alamıyacağımı , Lefkeden almamım gerektiğini söylediler. Bu sefer belgelerim ve pullarımı alıp 2 saatlik Lefke karakoluna gittim ve sağolsun ordaki Görevli Polis abilerin yardımı ile 10 dk da aldım.

Karakter Belgesi İşlemleri
    KARAKTER (SİCİL) BELGESİ:

Büyük harflerle doldurulmuş başvuru formu
    İki adet vesikalık fotoğraf.
    KKTC Kimlik Kartı ve/veya T.C. Nüfus Cüzdanı.
    KKTC Pasaportu ve/veya T.C. Pasaportu
    Kimlik ve Pasaport fotokopileri
    Harç bedeli

Başvurular şahsen yapılmalıdır.
    Talep edilen tüm belgelerin aslı ve 2 adet fotokopisi gerekmektedir.

• @cihank tebrik ederim, ben henüz tecrübemi yazmadığım için şimdi canım sıkıldı, yoksa siz Lefkoşa adresi olmadan Lefkoşa Polis Müdürlüğünden alamayacağınızı bilip giderdiniz, ama yinede lefkede almanıza sevindim, çünkü bende 17 ekimde Lefkoşa da sabah 9 da başvurduğum halde, yarın saat 11 gibi çıkar anca demişlerdi, ama sen saat 14:00 te gel belki çıkar dediler, gittiğimde Allah'tan çıkmıştı belge, yoksa o günün akşamına aldığım İstanbul dönüş uçuşunu yakacaktım, size hayırlı olsun, belgeyi umarım İngilizce almışssınızdır

• @Muhtaradana Bende tebrik ederim. Evet onu yazmayı unutmuşum İngilizce aldım karakter belgesini. Aslında Lefke'deki görevliler oradan da verebilirler buraya boşuna yollamışlar dediler. Ama gitmekte varmış eski okulumu gezmiş oldum. Akşamına dönüş biletimi de belgeyi aldıktan sonra hemen aldım. İstanbu'la dönüş yaptım. Tabi Kıbrısa gidişime nazaran pahalı oldu ama yinede kalmadığım için içim rahatlamıştı. Artık bundan sonraki işlemlerde bir sıkıntı çıkmadan ilerleriz umarım.

• @cihank inşaallah, gerçekten Kıbrısa gitmeden bu işlemleri halletmek çok uzun ve zahmetli, iyi yapmışssınız, uçak gidiş dönüş bileti dışında masraflar
    aslında
    Kıbhas Ercan-Lefkoşa havalimanı gidiş dönüş 30 tl
    Pullar 41 TL + Fotoğraf ve kimlik fotokopisi 30 tl
    Toplam maliyet 71 tl
    Not:Türkiye'den çıkışta pasaportla çıkarsanız, 50 TL yurtdışı çıkış harcı pulu almalısınız, kimlikle çıkarsanız pul almıyorsunuz
    Ben pasaportumu yinede yanıma aldım, Lefkoşa Polis Müdürlüğünde pasaport sormadılar, kimlik fotokopisi ile tüm işlemleri mi hallettim, yalnız karekter belgesi başvuru formunu doldururken pasaport nosunu doldurduğum halde, çıkan belgede sadece T. C numaram vardı ama pasaport nosu yoktu, bu bana ilginç gelmişti

• Bulgaristan'dan almak isteyen ( BG Pasaportu olmayan ) arkadaşlar için,

Eğer elinizde aktif Lichna Karta var ise Sıd dan problem yaşamadan dilekçe ile alabilirsiniz . Eğer ki aktif lichna karta yok ise en son almış olduğunuz kart ve yaşadığınız yere en yakın nüfus müdürlüğünden alacağınız FORMUL A belgesiyle beraber ( Apostil + BULGARCA TERCÜME ) "Svideteltstvo za Sadimost " u alabilirsiniz . Eğer elinizde eski lichna karta yok ise Polisten yani oturum yaptığınız bürodan durumu anlatarak " Udostoverenie " alınız ( en azından okul evraklarınızdan veya başka şekilde ID NO yu bulmaya çalışın işiniz hızlanır ) . Belgeyi almak için BG de yaşadığınız yeri tercih etmek yerine SOFİA Ulitsa Aksakov 5 adresine gidin. ( Varna Ofis bu belgeyi verebilecek olmasına rağmen vermiyor uğraşmıyor ) . Sofia'dan bir dilekçe doldurarak evrakları verdiğinizde belgeyi hemen hazır ediyorlar . Apostil için sorduğunuzda 3 gün içinde hazır olacağını söyleyebilirler , sadece evrağı almak için yurtdışından geldiğinizi akşam geri döneceğinizi söylerseniz 1 saat içinde verebiliyorlar ( TEST EDİLDİ 🙂 ) . Şansıma çeviri ofisi sorduğumda ofis çalışanı ile denk geldim 20 leva karşılığında hızlı şekilde belgenizin çevirisini yapabilirler 15 dk da aldım . ilgilenenler için Adres : Bulevard Dondukov No:11 etaj: 6 ofis 612 Gsm: +359883344718 Tel : +35929805747

• @Muhtaradana Yabancı ülke ve Türkiye sicil belgelerini nasıl isimlendirip göndermek lazım? İkisi birleştirip mi yoksa ayrı ayrı isimlendirmek mi? Ayrı ayrı isimlendirir isek nasıl yapmalıyız bilginiz var mı?

• Niger Republic ten Sabıka Kaydı Almak
    Zor zannediyordum ama oldukça kolay oldu. Pasaportunuzla beraber polis istasyonuna gidiyorsunuz ve 10000xfa yaklaşık 100TL den biraz daha az ücret ödüyorsunuz. Size 5 gün içinde Fransızca olarak sabıka kaydınızı veriyorlar. Buradaki Türk Konsolosluğu'nun tercüme hizmeti bulunmuyor. Ama Ministry of Foreign Affairs ten 10$ a çeviri yaptırabiliyorsunuz. Ben Türkiye ye gönderip çeviri yaptırdım.

• Green card başvurusunu Türkiye'den yapmıştım. Başvuru sonrasıİngiltere'ye ankara anlaşması ile yerleştim. Dv2020 talihlisi olduğumu öğrendikten sonra mülakat tarihinde ülkede bulunduğum süre 1 yılı aşacağında dolayı UK'den polis kaydı aldım. Bunun için https://www.acro.police.uk/Police_Certificates_Online.aspx sitesinden online olarak tüm bilgilerimi doldurup son adımda 45 gbp ödedim. Aradan 1 hafta geçtikten sonra evrakları aldıklarına dair bir mail geldi. Bu mailin ardından 1 hafta sonra araştırma işleminin tamamlandığını ve ertesi gün kargoya verilip en geç 8 iş günü içinde elimde olacağını belirten bir mail aldım. Mailin ardındn 2 gün sonra adli sicil kaydim sorunsuz bir şekilde geldi. Ödemeyi sadece banka kartı ve kredi kartı ile yapabiliyorsunuz.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 3000
  • 1441
  • 269
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |