Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @chemist teşekkür ederim 🙏🏻

• @maranty rica ederim.Fakat ben size randevu maili yeni geldi sandim. Eger mayis ayinda girecekseniz, gecen ay gelmistir size mail. @crazycells e basvurmak lazim:)

• Randevu maili çoktan geldi hatta bugün evraklar için olan mail de bugün geldi fakat kayıt yapamıyorum klasik bir hata var numaranız henüz hazır değil diye o yüzden tedirgin oldum biraz @crazycells

• @crazycells
    Merhaba, Haziran mülakatım için evrak hazırlama zamanı geldi yavaş yavaş. Emin olamadığım 2 evrak var, destek rica ederim.

1. Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı : Barkodlu olarak e-devletten alınabiliyor ama doğal olarak ıslak kaşe-imzalı olmuyor. Bu belgeyi illa emniyet müdürlüğünden ıslak imzalı almamız gerekmez, değil mi?
    2. Mali kanıtlar : Siz hesap cüzdanı demişsiniz ama resmi yönergelerde Bir banka yetkilisinden alınacak yazı diyor( açılış ,kapanış, ortalama vs gösteren). Hesap cüzdanı kesin yeterli midir? Aynı soru Tapu için de geçerli. Resmi yönergelerde evin değerini gösteren emlak uzmanı yazısı gerekir gibi bir şey yazıyor. Bu yazı gerekli mi yoksa tapu aslı ve fotokopisi yeterli mi?
      Boşu boşuna AP sürecine kalmayalım 🙂
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Ve konsolosluktan evraklar hakkında mail almama rağmen csc kaydımı yapamıyorum... kaydı yapabilen kimse var mı mayıs için???

mulakat gununuz ne zaman acaba? 2 haftadan daha kisa bir sure mi var?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keops DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar doktordan randevu alırken pasaport olmak zorunda mı?

randevu sayfasina bakin isterseniz, sanirim pasaport numarasi isteniyordu ama net hatirlayamadim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Daha önce yazdıysanız atlamış olabilirim Sn. Crazycells. Neden karşısınız önceden aşı yaptırmaya?

Randevu maili çoktan geldi hatta bugün evraklar için olan mail de bugün geldi fakat kayıt yapamıyorum klasik bir hata var numaranız henüz hazır değil diye o yüzden tedirgin oldum biraz @crazycells

bu sayfada yazdiklarinizi gormemisim, zaten randevu degil "evraklar hakkında mail" demissiniz o nedenle mulakatinizin yakin oldugunu tahmin ediyorum? Eger iki haftadan kisa bir sure kaldiysa ve hala kayit yapamiyorsaniz o durumda sitedeki telefon numarasindan kendilerine ulasip kayit yaptirmayi deneyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Merhaba, Haziran mülakatım için evrak hazırlama zamanı geldi yavaş yavaş. Emin olamadığım 2 evrak var, destek rica ederim.

1. Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı : Barkodlu olarak e-devletten alınabiliyor ama doğal olarak ıslak kaşe-imzalı olmuyor. Bu belgeyi illa emniyet müdürlüğünden ıslak imzalı almamız gerekmez, değil mi?
    2. Mali kanıtlar : Siz hesap cüzdanı demişsiniz ama resmi yönergelerde Bir banka yetkilisinden alınacak yazı diyor( açılış ,kapanış, ortalama vs gösteren). Hesap cüzdanı kesin yeterli midir? Aynı soru Tapu için de geçerli. Resmi yönergelerde evin değerini gösteren emlak uzmanı yazısı gerekir gibi bir şey yazıyor. Bu yazı gerekli mi yoksa tapu aslı ve fotokopisi yeterli mi?
      Boşu boşuna AP sürecine kalmayalım 🙂
    1. barkodlu oldugu icin yeterli, imzali olmasina gerek yok.

2. hesap cuzdani yeterli, bankalardan ayrica yazi almaniza gerek yok. Tapu'dan ziyade dediginiz gibi emlak degerini gosteren belge daha mantikli olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Daha önce yazdıysanız atlamış olabilirim Sn. Crazycells. Neden karşısınız önceden aşı yaptırmaya?

Asi yaptirmaya karsi degilim tabii ki 🙂 herkes zamani gelince asilarini yaptirmali 🙂 sadece maddi tasarruf nedeniyle yaptirilmasina karsiyim. Boyle onemli bir saglik olayi sadece tasarruf yapmak amaciyla kendi basiniza hareket ederek yaptirilmamali (tabii doktor, hemsire ya da bu isleri bilen baska saglik calisani degilseniz)

Zaten hangi asilari ne zaman yaptirmasi gerektigini bilen bilincli ya da egitimli (ilgili konuda egitimden bahsediyorum) biri ilgili tum asilari yaptirmis olacaktir ve bu konuda soru sormayacaktir. Hangi asilarin gerektigini soran biri, bu konuda bilgisiz demektir. Simdi her nasil ben kafama gore suraya ev dikecegim diyemiyorsam (mutahitlere, mimarlara danisip, belediyeden izin almam gerekiyorsa) kendi sagliginizi ilgilendiren onemli bu konuda da kendi basima hareket edememeliyim... hele de asi gibi sadece kendi saglimizi degil toplumsal sagligi ilgilendiren onemli bir konuda...
    Eger insanlara sanki asilari kendi kafalarina gore yapilabilecek bir ismis gibi sunarsaniz ortalik zircahil asi karsitlari kaynar... ki olan da bu 🙂

• @crazycells tam 20 gün var şuanda

• @crazycells
    Bilinçli olmak önemli tabi ama grip aşısı ya da eskiden yapılmadığına emin olduğum mesela Tetanoz aşısını neden Ungan dışında bir doktora ya da hastaneye danışarak yaptırmayalım? Aşı olmak sağlıklıysa uzman ellere yaptırıyorum işte. İster istemez Unganların konuya biraz ticari bakma ihtimalini de çok düşük görmeyelim.
    Amacım sizinle tartışmak değil , herkes fikrini söylüyor güzelce 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Bilinçli olmak önemli tabi ama grip aşısı ya da eskiden yapılmadığına emin olduğum mesela Tetanoz aşısını neden Ungan dışında bir doktora ya da hastaneye danışarak yaptırmayalım? Aşı olmak sağlıklıysa uzman ellere yaptırıyorum işte. İster istemez Unganların konuya biraz ticari bakma ihtimalini de çok düşük görmeyelim.
    Amacım sizinle tartışmak değil , herkes fikrini söylüyor güzelce 🙂

tabii ki yaptirin, her yil hangi asilari olmaniz gerektigini ogrenip gidin o asilari olun, bu iyi bir sey. Hatta ben size ilgili ABD hukumetinin resmi sayfasini gondereyim. Buradan tavsiye edilen asilari takip edebilirsiniz:

Ama normalde yapmayacaksaniz sadece Ungan'larda yaptirmaktan kaciniyorsaniz o zaman sorun var 🙂 Zaten yukarida yazdiklarinizdan sorun oldugu belli, cunku TD karma asi eger tetanozu tek basina yapmis olsaniz bile size difteriden dolayi TD asisi vuracaklar. Bagisiklik sisteminizi olmasi gerekenden daha erken yoracaksiniz, bu asilarin belirli tarihleri ve dozlari var. Eger gereksiz yere ve ardarda bagisiklik sisteminize bu yuklemeleri yaparsaniz sizi korumasi gereken B ve T hucreleriniz yorulur ve yeteri kadar antikor uretemezler, bu da sizin ve bagisik sisteminizin istenilen sekilde guclenmenizi onler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells tam 20 gün var şuanda

Bu kaydi mulakattan onceki gun de yapsaniz bir sorun yasamayacaksiniz, onemli olan mulakat gunune kadar kaydin yapilmis olmasi. Isterseniz haftaya pazartesi gunu son kez deneyin, eger yine ayni hata ile karsilasirsaniz oradaki telefon numarasini arayin.

• Merhaba sizi YouTube Ömer Malkoçoğlu tavsiyesi ile buldum iyi ki de bulmuşum! benim sorum Mülakata götürülecek gelir mal varlığı ile ilgili. En az 15.00$ + her birey için 5.000 $ deniliyor. Bu birikimi esas kazanan olan Eşim adına değil de benim hesabımdan ve araba ruhsatımdan bildirim yapsak geçerli olur mu? Ortak hesap yada onun adına vermem mümkün değil! Ailemin borç verme şartı bu!

• @bahar
    Mutlaka kazanan üzerine olması gerekmiyor.. Eşlerden birinin üzerindeki hesap - mal varlığı şeklinde gösterilebilir. Sorun olmaz

• @smesut Teşekkürler cevap için 🙂 Bu çok iyi haber yaaa,inşallah...Esas talihli eşim ve belgeler onun üzerinden yürütülüyor ya, Konsoloslukta bununla ilgili sorun çıkarmazlar diyorsunuz. Öyleyse hemen para ve ruhsat devri yapacağım üstüne. Eşim gelmeyecek ve tüm zorlukları bahane ediyor! Bu sonuncusu halledersem Ne mutlu bana

• @bahar eşim gelmeyecek derken Eşiniz konsolosluğa da mı gitmeyecek ?
    yada Amerkayada giriş yapmayacakmı ? eğer bu iki durumunda cevabı evet ise Greencard alamazsınız. Kazanan talihli greencard vizesi alması ve Amerikaya diğer talihli aile üyelerinden önce veya onlar ile birlikte giriş yapmalı.
    Kazanan talihli giriş yapmadan diğer talihliler Amerikaya giriş yapamazlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bahar hosgeldiniz.

• @smesut Evet dediğiniz gibiymiş . Şimdiki sorun para mara “bulamam ben!” 🙂 Onu kendi üstümden halledersem mecbur uçak biletini ben alacağım sonrası malum Son.

• @bahar eşiniz neden gelmek istemiyor ? burda millet kazanmak icin birbirini yemek üzere aman duymasın kimse :)))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |