Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba evrak mailinde istenlien adli sicil kaydını arşiv içeren diye belirtmediği için arşivsiz gönderdim acaba yanlışlık mı yaptım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jacklendo, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba evrak mailinde istenlien adli sicil kaydını arşiv içeren diye belirtmediği için arşivsiz gönderdim acaba yanlışlık mı yaptım?

DV2019 sureci sona erdi, bilginize.

• @crazycells 2020 talihlisiyim

• ⭐⭐⭐

• GC vizem 30 Ocak'ta bitiyor. İlk girişi 20 Ocak'ta yapıp 5 gün kalıp geri döneceğim. Sorularım var. Umarım biri yardımcı olur 🙂

1. Okuduğum kadarıyla ilk girişten sonra 1 sene daha vizem uzuyormuş. Bu bilgi kesin mi?

2. GC kartımı, ilk girişten itibaren ne kadar süre içinde almak zorundayım?

3. Kartım Türkiye'deki adresime gönderilebilir mi, yoksa ABD içinde bir adres mi olmak zorunda?

4. Vizemde görünen adres ile ilk girişi yapıp 5 gün kalıp geri döneceğim adres farklı. İlk girişten 5 ay sonra kalıcı olarak gideceğim adres yine farklı. Bu adres değiştirme işlemleri ilk gidişimden itibaren nasıl ve nerede olacak?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer şu anda pasaportun yanında mı işte oradaki vizeye bakar mısın son bitiş tarihi kaç yazıyor elinde zaten ilk sorunun cevabı
    sen almıyorsun uscıs ödemesini yaptın mı daha sonra belirttiğin adrese kargo ile geliyor sen elden gidip almıyorsun kesin tarih belli değil
    ABD sen DS260 doldururken adres neresini belirttin amerikada belirtmediysen yandım gülüm keten helvam çünkü green kart kayboldu dersen dünyanın parasını istiyorlar senden buradan okursun
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma
    4. sorunun cevabını vermemişim.
    en son hangi adreste kalacaksan o zaman o adresi SSN ve gc kart gelmedi ise gidip ofise tekrar en son kaldığın en güncel adresine getirtebilirsin.

• @ayvalik10 Cevap için teşekkür ederim.
    Okuduğum bilgilere göre, vize üzerinde yazan son giriş tarihi, ABD'ye ilk girişte +1 sene uzuyormuş. Bunu sormak istedim aslında. Bu bilgi kesin mi diye.

Durumum şöyle:
    30 Ocak'ta vizem bitiyor, ben 20 Ocak'ta uçacağım ve 5 gün kalıp geri döneceğim. USCIS ödemesini yapmadan da kart gönderilmiyormuş zaten. Işte ilk girişten itibaren en geç ne süre içerisinde kart ödemesini yapıp kartın gönderilmesini beklemem gerekiyor?

Yine yukarda belirttiğim gibi; vizedeki adres, ilk uçuş yapıp 5 gün kalıp geri döneceğim adres ve kalıcı yerleşmeye gideceğim adres farklı. Kartın gönderilmesi için bu adres değişiklikleri ne zaman ve nerede yapılacak?

Ek bir soru daha ekleme istiyorum:
    6 ay kuralı var malumunuz. İlk girişte de vize +1 sene daha uzuyorsa, ve ben atıyorum bazi sebeplerden ötürü 11.ayda ABD'ye yerleşmeye gitsem problem olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer 6 ay ungan hani sağlık için gittiğin yer işte o tarihten itibaren 6 ay içinde girmen gerekiyordu. 6 ay geçtiyse tekrar sağlık muayenesi olman gerekiyor. ameri,ka havaalanında evrakların istenip işlem sokulduğu zaman 1 yıl başlıyor. uscıs ne zaman ödersen ozaman kart basıma alınacak yani PARA YOK KART YOK adres için sürekli değişecek diyorsun ya ozaman uscis ödeme en son kalıcı adresin belli olunca uscis ödersin ozaman kartın istediğin adrese gelir sadece ssn numaran için de ssn ofislerine adres son haline gelince başvuru yaparsın

• 6 ay kuralı ilk giriş yaptığımız anda mı başlıyor? Yoksa USCIS ödemesini yapıp kart elimize ulaşınca mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer ungandan evrağı aldığın an başlar 1 yıl ilk girişten itibaren başlar

• 6 aydan kastım; vizeyi ilk aldığımızdaki 6 ay değil. Hani ABD dışında 6 aydan fazla kalmama şartı var ya, işte o 6 ay kuralını kast ediyorum aslında. ABD'ye ilk girişte mi artık 6 ay uzak kalmamam gerekiyor ülkeden yoksa Green Card ücretini ödeyip kart elime geçince mi?

Ben henüz hiç giriş yapmadım ve vizem 30 Ocak'a kadar. Yani 30 Ocak'a kadar ilk girişi yapmalıyım. Işte bu ilk girişten sonra diyelim ki hiç kartımı almadan 11 ay sonra gelsem problem oluyor mu? 6 ay uzak kalmama kuralı ne zaman başlar? USCIS için ücreti "en geç" ne zaman ödeyip kartımın bana gönderilmesini beklemeliyim? Para yoksa kart yok biliyorum ama bunun maksimum süresi de yok mudur acaba?

Böyle pinpirikli sorular soruyorum 🙂 Çünkü okulum dolayısıyla ABD'ye taşınma sürecim biraz gecikecek ve işi şansa bırakıp GC'mi riske atmak istemiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer yanlış bilgileri bildiğin için sürekli yanlış bilgiler yazıyorsun biz de sana açıklama yapamıyoruz.
    Sen amerikaya giriş yaptın 1 hafta 10 gün 2 hafta 1ay kaldın farketmez tekrar türkiye ye gidebilirsin 6 ay kalma zorunluluğun yok fakat tekrar amerikaya dönmen için gerçekten de mazeretin varsa 2 yıla kadar tekrar giriş yapabilirsin ama artık araştır lütfen çünkü yanlış biliyorsun

• Herkese Merhabalar DV 2019 talihlisiyim. Aralık ayında 1 haftalık giriş- çıkış yapıp vizemi uzatmayı düşünüyorum bu konuda birkaç sorum var
    1- Giriş yapılan eyaletlerin herhangi bir farkı varmı bildiğim kadarıyla New York Calıfornıa gibi büyük yerlerde göçmenlik işleri daha sıkı tutuluyormuş aksilikler karşılaşmamak adına Teksas daha mı mantıklı?
    2- Havaalanında GCyi farklı bir adrese isteyeceğim USCIS ödemesini giriş yaptıktan sonra ödemek daha mı mantıklı olur acaba basım süreci ödemeden sonra başlıyor bildiğim kadarıyla. Verdiğim ilk adrese gitmemesi için. sorum şu buradayken mi ödeyeyim girişten sonra mı? Çünkü bazen adresi değiştirmenize rağmen eski adrese gidebiliyormuş.
    Dönüşeleriniz benim için önemli teşekkür ederim şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maybeoneday, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese Merhabalar DV 2019 talihlisiyim. Aralık ayında 1 haftalık giriş- çıkış yapıp vizemi uzatmayı düşünüyorum bu konuda birkaç sorum var
    1- Giriş yapılan eyaletlerin herhangi bir farkı varmı bildiğim kadarıyla New York Calıfornıa gibi büyük yerlerde göçmenlik işleri daha sıkı tutuluyormuş aksilikler karşılaşmamak adına Teksas daha mı mantıklı?
    2- Havaalanında GCyi farklı bir adrese isteyeceğim USCIS ödemesini giriş yaptıktan sonra ödemek daha mı mantıklı olur acaba basım süreci ödemeden sonra başlıyor bildiğim kadarıyla. Verdiğim ilk adrese gitmemesi için. sorum şu buradayken mi ödeyeyim girişten sonra mı? Çünkü bazen adresi değiştirmenize rağmen eski adrese gidebiliyormuş.
    Dönüşeleriniz benim için önemli teşekkür ederim şimdiden.

1. Tam olarak neyi sordugunuzu anlayamadim ama Teksas da buyuk eyalet, bilginize.

2. Adresinizi degistirdikten sonra USCIS call center'i arayip adres degisikliginin tamamen gerceklestigini teyit etmenizi tavsiye ederim.

• Merhaba,
    Biz Ağustos ayında ailecek ABD'ye giriş yaptık fakat bir iki gün kalıp Türkiye'ye geri döndük. Henüz USCIS ödemesini yapmadık. Bu konuyla ilgili birkaç soru sormak istiyorum.

1. Giriş yaparken memur verdiğimiz adresin doğru olup olmadığını sordu. Biz de adresin doğru olmadığını giriş yaptıktan sonra değiştireceğimizi söyledik. Memur da değiştirmeyi unutmamamızı Green Card'ın bu adrese geleceğini söyledi. Bu adresi Türkiye'deyken değiştirebilmemiz mümkün mü?

2. USCIS ödemesi yaparken adres yazmamız gerekiyor mu gerekiyorsa girişte verdiğimiz adresten başka adres yazarsak yazdığımız yeni adrese gider mi?

3. USCIS ödemesini Türkiye'deyken yapsak verdiğimiz adresteki başka biri Green Cardları alabiliyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    Biz Ağustos ayında ailecek ABD'ye giriş yaptık fakat bir iki gün kalıp Türkiye'ye geri döndük. Henüz USCIS ödemesini yapmadık. Bu konuyla ilgili birkaç soru sormak istiyorum.

1. Giriş yaparken memur verdiğimiz adresin doğru olup olmadığını sordu. Biz de adresin doğru olmadığını giriş yaptıktan sonra değiştireceğimizi söyledik. Memur da değiştirmeyi unutmamamızı Green Card'ın bu adrese geleceğini söyledi. Bu adresi Türkiye'deyken değiştirebilmemiz mümkün mü?

2. USCIS ödemesi yaparken adres yazmamız gerekiyor mu gerekiyorsa girişte verdiğimiz adresten başka adres yazarsak yazdığımız yeni adrese gider mi?

3. USCIS ödemesini Türkiye'deyken yapsak verdiğimiz adresteki başka biri Green Cardları alabiliyor mu?

1. evet
    2. fatura adresi soruluyor ama bunun 1'deki adresle alakasi yok.
    3. adreste kim yasiyorsa onun adini da yazin, bu sekilde sorun olmamasi lazim.

• @crazycells Yanıtınız için teşekkür ederim. Peki Türkiye'deyken bu adresi değiştirmek için ne yapmam lazım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Yanıtınız için teşekkür ederim. Peki Türkiye'deyken bu adresi değiştirmek için ne yapmam lazım?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-degisikligi-yapmak-uscis-ar-11-form

• @crazycells Bu formu her aile bireyi için ayrı ayrı doldurmam gerekiyor değil mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |