Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bende sıralama 50'den 49-48 diye aşağı doğru gider iken konuyu açınca 50'den yukarı çıkıyor rakamlar, düzenlemeye girince yine düzgün görüyorum ama konuyu açnca 50'den yukarı gidiyor @crazycells ellerinden öper 🙂

Liste iş fırsatları, değer, yaşam kalitesi, arzu edilirlik ve net göç verileri üzerinden hazırlanmış. ( 50den 1'e doğru gittiğini unutmayın. Austin Texas en yaşanabilir yer olarak hesaplanmış)

edit:

1.Austin, Texas
    2.Colorado Springs, Colorado
    3.Denver, Colorado
    4.Des Moines, Iowa
    5.Fayetteville, Arkansas
    6.Portland, Oregon
    7.Huntsville, Alabama
    8.Washington, DC
    9.Minneapolis-St. Paul, Minnesota
    10.Seattle, Washington
    11.Nashville, Tennessee
    12.Grand Rapids, Michigan
    13.Raleigh-Durham, North Carolina
    14.San Antonio, Texas
    15.Salt Lake City, Utah
    16.Madison, Wisconsin
    17.San Jose, California
    18.Dallas-Fort Worth, Texas
    19.Phoenix, Arizona
    20.San Francisco, California
    21.Lexington-Fayette, Kentucky
    22.Charlotte, North Carolina
    23.Boise, Idaho
    24.Asheville, North Carolina
    25.Boston, Massachusetts
    26.Houston, Texas
    27.Portland, Maine
    28.Omaha, Nebraska
    29.Melbourne, Florida
    30.San Diego, California
    31.Greenville, South Carolina
    32.Lancaster, Pennsylvania
    33.Reno, Nevada
    34.Sarasota, Florida
    35.Honolulu, Hawaii
    36.Columbus, Ohio
    37.Manchester, New Hampshire
    38.Charleston, South Carolina
    39.Albany, New York
    40.Fort Wayne, Indiana
    41.Ft.Meyers, Florida
    42.Anchorage, Alaska
    43.Winston-Salem, North Carolina
    44.Jacksonville, Florida
    45.Harrisburg, Pennsylvania
    46.Hartford, Connecticut
    47.Atlanta, Georgia
    48.Syracuse, New York
    49.Cincinnati, Ohio
    50.Lansing, Michigan

Kaynak

• @asilcenk
    Bence 1 den 50 ye kadar gitse daha güzel olur diye düşündüm ve bu şekilde düzenledim. 👍🙂

1.Austin, Texas
    2.Colorado Springs, Colorado
    3.Denver, Colorado
    4.Des Moines, Iowa
    5.Fayetteville, Arkansas
    6.Portland, Oregon
    7.Huntsville, Alabama
    8.Washington, DC
    9.Minneapolis-St. Paul, Minnesota
    10.Seattle, Washington
    11.Nashville, Tennessee
    12.Grand Rapids, Michigan
    13.Raleigh-Durham, North Carolina
    14.San Antonio, Texas
    15.Salt Lake City, Utah
    16.Madison, Wisconsin
    17.San Jose, California
    18.Dallas-Fort Worth, Texas
    19.Phoenix, Arizona
    20.San Francisco, California
    21.Lexington-Fayette, Kentucky
    22.Charlotte, North Carolina
    23.Boise, Idaho
    24.Asheville, North Carolina
    25.Boston, Massachusetts
    26.Houston, Texas
    27.Portland, Maine
    28.Omaha, Nebraska
    29.Melbourne, Florida
    30.San Diego, California
    31.Greenville, South Carolina
    32.Lancaster, Pennsylvania
    33.Reno, Nevada
    34.Sarasota, Florida
    35.Honolulu, Hawaii
    36.Columbus, Ohio
    37.Manchester, New Hampshire
    38.Charleston, South Carolina
    39.Albany, New York
    40.Fort Wayne, Indiana
    41.Ft.Meyers, Florida
    42.Anchorage, Alaska
    43.Winston-Salem, North Carolina
    44.Jacksonville, Florida
    45.Harrisburg, Pennsylvania
    46.Hartford, Connecticut
    47.Atlanta, Georgia
    48.Syracuse, New York
    49.Cincinnati, Ohio
    50.Lansing, Michigan

• @smesut eline sağlık, bende nedense bir türlü düzelmedi 🙂

• @asilcenk @smesut elinize sağlık

• @asilcenk paylaştığı şehirlerin videosu.Veriler yaşam maliyeti,suç oranı,eğitime göre 2000 kişi üzerinden yapılan bir ankete göre belirlenmiş.

• @asilcenk listede Pittsburgh neden yok acaba🤔

• Tabii bu listeleri degerlendirirken "kimin icin en iyi" diye de sormak lazim. Beyaz amerikalinin rahat edebilecegi bazi sehirler vardir ki yeni gocmen olarak ayrimciliga ugrarsiniz, is bulmakta zorluk cekersiniz. Ozellikle ingilizceniz zayifsa, bence en iyi yer turklerin yogun oldugu texas gibi bir yerde minimum esya ile baslamak. 1-2 senede ilk acemiliginizi attiktan sonra, begenmezseniz tasinirsiniz. Turklerden uzak durun diyenlere katilmiyorum. Turklerin oldugu yerlere gidin bence, ama kimseden hicbir yardim beklentisi icine girmeyin. Beklemediginiz yerden gelen yardim daha mutlu eder. Bazan keske diyorum abd deki (texastaki 😉 ) turkler, green cart'la gelenlere yonelik bir danismanlik sirketi acsa. Makul bir ucret karsiligi, havaalaninda karsilayip, 2 haftaligina sizi misafir etseler, bu sure icinde yapilmasi gereken SSN, green card, banka hesabi, ev kiralama, araba alma, telefon hatti, ehliyet alma, araba sigortasi gibi her konuda bizzat sizinle birlikte hareket etseler. $500, $1000, $1500'lik paket hizmetler olur, insanlar ihtiyaclarina gore hizmet alirlar. Hem sevaba girersiniz, hem ek para kazanirsiniz. bence bir dusunun texaslilar.

• Türklerde değilde normalde böyle bir hizmet varmi acaba yada başka eyaletteki turklerde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@takip 2018 Amerikada yaşanabilecek en iyi 50 yer... içinde söyledi:

Türklerde değilde normalde böyle bir hizmet varmi acaba yada başka eyaletteki turklerde

Facebook grubunda boyle bir hizmetten bahsedilmisti daha once, fakat sirket ismini hatirlayamadim su an. Yanlis hatirlamiyorsam North Carolina'ya giden bir arkadas boyle bir hizmeti kullandigini ve memnun kaldigini soylemisti.

• @senay-sirin bildiğim kadarıyla Champaign County, Illinois civarında da böyle bir hizmet var. Gelen türkleri Chicago’dan havaalanından alıp bu şehre getirip ev bulana kadar kalacak yer sağlayan birileri olduğunu duymuştum.

• @wwinter 2018 Amerikada yaşanabilecek en iyi 50 yer... içinde söyledi:

@senay-sirin bildiğim kadarıyla Champaign County, Illinois civarında da böyle bir hizmet var. Gelen türkleri Chicago’dan havaalanından alıp bu şehre getirip ev bulana kadar kalacak yer sağlayan birileri olduğunu duymuştum.

Marketing konusunda biraz yavas davraniyorlar o zaman 😊 Bence daha cok reklam yapip, bu tur forumlarda ve facebookta aktif olup boyle bir hizmete ihtiyaci olanlara ulasabilmeleri lazim. Profesyonel ve guvenilir boyle bir sirket olsa, is yapar gibi geliyor, bilmiyorum yaniliyormuyum.

• Merhaba youtubeda video izlerken Ilkay Zaman bu tarz bi danismanliga basliycagini soylemisti yanlis hatirlamiyosam bu konuda bi iletisime gecilebilir aslinda dusunenler icin

• bu veriler muhtemelen 2017 verilerinden 2018 yılında açıklanmış olanlar

• ⭐⭐ Yasaklı

denver arizona utah listedeymıs cok ıyı

• Yasaklı

@senay-sirin 2018 Amerikada yaşanabilecek en iyi 50 yer... içinde söyledi:

Tabii bu listeleri degerlendirirken "kimin icin en iyi" diye de sormak lazim. Beyaz amerikalinin rahat edebilecegi bazi sehirler vardir ki yeni gocmen olarak ayrimciliga ugrarsiniz, is bulmakta zorluk cekersiniz. Ozellikle ingilizceniz zayifsa, bence en iyi yer turklerin yogun oldugu texas gibi bir yerde minimum esya ile baslamak. 1-2 senede ilk acemiliginizi attiktan sonra, begenmezseniz tasinirsiniz. Turklerden uzak durun diyenlere katilmiyorum. Turklerin oldugu yerlere gidin bence, ama kimseden hicbir yardim beklentisi icine girmeyin. Beklemediginiz yerden gelen yardim daha mutlu eder. Bazan keske diyorum abd deki (texastaki 😉 ) turkler, green cart'la gelenlere yonelik bir danismanlik sirketi acsa. Makul bir ucret karsiligi, havaalaninda karsilayip, 2 haftaligina sizi misafir etseler, bu sure icinde yapilmasi gereken SSN, green card, banka hesabi, ev kiralama, araba alma, telefon hatti, ehliyet alma, araba sigortasi gibi her konuda bizzat sizinle birlikte hareket etseler. $500, $1000, $1500'lik paket hizmetler olur, insanlar ihtiyaclarina gore hizmet alirlar. Hem sevaba girersiniz, hem ek para kazanirsiniz. bence bir dusunun texaslilar.

Ben eger çıkar da gelirsem böyle birşey düşünüyorum ama ortaksız yapamam herhalde ortak olmak isteyen olursa tekliflere açıgım. 🙂 @semavi, @knnrn , @Senay-Sirin ...:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinem-akçam 2018 Amerikada yaşanabilecek en iyi 50 yer... içinde söyledi:

Tabii bu listeleri degerlendirirken "kimin icin en iyi" diye de sormak lazim. Beyaz amerikalinin rahat edebilecegi bazi sehirler vardir ki yeni gocmen olarak ayrimciliga ugrarsiniz, is bulmakta zorluk cekersiniz. Ozellikle ingilizceniz zayifsa, bence en iyi yer turklerin yogun oldugu texas gibi bir yerde minimum esya ile baslamak. 1-2 senede ilk acemiliginizi attiktan sonra, begenmezseniz tasinirsiniz. Turklerden uzak durun diyenlere katilmiyorum. Turklerin oldugu yerlere gidin bence, ama kimseden hicbir yardim beklentisi icine girmeyin. Beklemediginiz yerden gelen yardim daha mutlu eder. Bazan keske diyorum abd deki (texastaki 😉 ) turkler, green cart'la gelenlere yonelik bir danismanlik sirketi acsa. Makul bir ucret karsiligi, havaalaninda karsilayip, 2 haftaligina sizi misafir etseler, bu sure icinde yapilmasi gereken SSN, green card, banka hesabi, ev kiralama, araba alma, telefon hatti, ehliyet alma, araba sigortasi gibi her konuda bizzat sizinle birlikte hareket etseler. $500, $1000, $1500'lik paket hizmetler olur, insanlar ihtiyaclarina gore hizmet alirlar. Hem sevaba girersiniz, hem ek para kazanirsiniz. bence bir dusunun texaslilar.

Ben eger çıkar da gelirsem böyle birşey düşünüyorum ama ortaksız yapamam herhalde ortak olmak isteyen olursa tekliflere açıgım. 🙂 @semavi, @knnrn , @Senay-Sirin ...:)

Can bey buna benzer bir şey yapmayı denedi ama pişman oldu. Maalesef insanımız bu konuda yeterince olgun değil. Bana hemşireler bu tür tekliflerle geliyorlar ama ben sorumluluk altına girmek istemiyorum. Bizim insanımız birine bir iş için para verdiğinde köle satın almış gibi davranmaya başlıyor.

• Yasaklı

@knnrn anlıyorum sizi . Yine de gelirsem düşündügüm şeylerden biri bu. acaba bunun prosedürü nedir pahalı bir başlangıç mı yaparım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinem-akçam 2018 Amerikada yaşanabilecek en iyi 50 yer... içinde söyledi:

@knnrn anlıyorum sizi . Yine de gelirsem düşündügüm şeylerden biri bu. acaba bunun prosedürü nedir pahalı bir başlangıç mı yaparım?

Başlangıç için aracı firmalar üzerinden yapmak daha iyi olur bence. Airbnb, Uber gibi. Ayrıca danışmanlık hizmeti vermek için aracılık yapan birkaç şirket vardı, onlardan bir hesap açarsanız isteyen sizden hizmet satın alır. Siz de şirket kurma gibi işlerle uğraşmadan çalışabilirsiniz.

• Yasaklı

@knnrn çok tesekkür ederim.:)

• @sinem-akçam 2018 Amerikada yaşanabilecek en iyi 50 yer... içinde söyledi:

Ben danismanlik olarak yapmadim. Oncesinde baska bir isim vardi ve araba bile satmiyordum... O donemde de, sonrasinda kullanmaya kalkan bazi akli evveller oldu maalesef...

Is soyle ilerliyor...

Siz danismanlik gibi yapar para talep edersiniz... Birisi gelir sizden bu hizmeti alir... Sonra sistemi cozdugunu dusunur ve oda ayni seyi yapmaya kalkar... Ev kiralama, araba aldirma vs herseyi referans parasi penceresinden gorur... Ne sizin (yani yeni gelenlerin) onceliklerinize bakar, ne aile durumunuza ne baska bir ozel duruma...

Sonra ithamlar, yaftalamalar, arkadan konusmalar... Ona dolandirici, buna bilmemneydi, otekine sucu bucu... Maksat? Eldeki 'musteriyi' karsidakinden sogutup menfaat saglamak... Kisa bir sure sonra dunyalar tatlisi yardim meleklerimiz muhabbeti keser... siz yaptiginiz sozlesmelerle kalirsiniz eger sizin icin yanlis bir yerde ev tuttuysaniz...

Daha once de soyledim... Keske o olgunlukta olabilsekte bu isi danismanlik seklinde hakkiyla yapabilecek kisilere parasini odese insanlar ve guzel bir sekilde hizmet alsalar... Ama maalesef olmuyor burada... Muhtemelen ya burada yada videoda aciklamistim bunu ve keske danismanlik olayi burada oturabilseydi demistim...

Araba ve ev burada ilk ihtiyac olan seylerden ikisi... Insanlar ilkini otelle falan cozuyor. Ikincisi icin ertesi gun bana geldiklerinde arabanin yaninda diger hepsini bir sekilde cozmus oluyoruz aslinda ister istemez 🙂 Artik herkesede buyrun gelin demiyorum zaten... Yoksa ortakliga kadar bir cok teklif aliyoruz emin olun 🙂

Tekrar ediyorum... Araba konusunda jest yapiyorum bazen ama YARDIM yapmiyorum... O benim isim... Yardim dersem yalan olur. Anlasilmis bir bedel oduyor insanlar...

Kalani ise kendi yapim ile alakali... Mutlu oluyorum insanlarin stresli zamanlarinda bir kac dertlerini cozmekten... Emlakci degilim, ev kiralamadan para kazanmadim hic... Aldigimizida yardim olsun diye yeni gelen aileye iade etme taraftariyim...

Buraya her gelen sonrakilere yardimci olsa emin olun sacma sapan insanlara firsat dogmaz. Lakin sessizlige gomulen cok...

Bakin 2017den kac kisi kalmis forumda yazan, 2018den kac kisi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |