Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Uscis dosyayı Nvc ye yollayalı 4 hafta oldu ama hala bir haber almadım.Bu kadar uzun sürmesi normal mi arkadaşlar ?

• @kubilay_66 29 gün sürmüştü benim evet normal! Panik yapma er ya da geç haber gelecek su noktada beklemekten başka yapacak birseyin yok

• @graombze sabrımızı deniyorlar galiba 🙂 haber geldikten sonraki süreç kaç gün sürmüştü ?

• @crazycells @graombze merhaba tekrar,
    Bir youtube videosunda gormustuk bu formlari koymuslardi ama sizin de dediginiz gibi USCIS sitesinde artik oyle bir belge istendigine dair hic bir sey yazmiyor' yani istenmiyor.
    Nisanlim bugun evraklari gonderiyor basliyoruz nihayet 🙂 🙂
    Aylardir hazirlikla ilgili onlarca soru sordum hepinize yardimlariniz icin tesekkur ederim iyi ki bu platform var 🙂

Simdi bir sorum daha olacak sizlere,
    USCIS sitesinde evraklari su adrese gondermemiz gerektigini soyluyorFor U.S. Postal Service (USPS):
    USCIS
    P.O. Box 660151
    Dallas, TX 75266

Ama yukarida bazi arkadaslar California yazmislar nisanlim New York eyaletinde yasiyor eyalet eyalet degisiyor mu gonderecegimiz servis?

Tum basvurular once Texasta toplanip USCIS kendi mi dagitiyor diger servislere?
    Bilgilendirirseniz cok sevinirim.

• @kubilay_66 konsolosluktan mail gelecek randevu alabilirsiniz diye. Sonraki süreç artık ne zaman uygun randevu bulursanız sistemde mailden sonra konsolosluktan bir beklentiniz kalmayacak sistemi kontrol edip ankara konsolosluğundan randevu alicaksiniz.

• @Jossie G325A Biographic İnformation formunu i-129f formu ile birleştirdiler diye biliyorum. Sizin bilgilerinizi içeren bir formdu şimdi aynı sorular i-129 f de soruluyor diye biliyorum.

• @Jossie nasıl oluyor bilmiyorum ama benim ki de New York du önce Teksas a gitdi sonra yoğunluktan dolayı dosyanızı Californiya gönderiyoruz diye bildirim yapıldı .Benim ki 3;5 ayda sonuç lanacaktı eksik evrak yüzün den 140 gün sürdü . Diğer arkadaşların yazısı okuyunca baya hızlı sonuç aldığımı düşünüyorum.

• @kubilay_66 o zaman siz de basta Texasa gondermistiniz USCIS kendi Californiaya yolladi sizinkini anladigima gore. nisanlim da bugun gonderiyor bizim dosyamizi, sizin gercekten hizli olmus sanslisiniz bundan sonraki surec de sorunsuz ilerler umarim sizin icin 🙂 ve bizim dosyamiz da sizinki gibi hizli sonuclanir insallah biz de sizin kadar sansli oluruz :):)

• @Jossie neye göre bakıyorlar anlam veremiyorum ben bana yakın numaralara bakıyorumdum benden sonraki numaralar onay almıştı ! 3 Aydan alanlar var . Ben den önceki numaralara bakıyorumdum hala beklemekte 6 ay olmuş hala bekleyen var ! Benle aynı gün yollayanlar var hala bekliyor! İşte o yüzden anlam veremedim neye göre Uscis dosyalara bakıyor zor ve can sıkıcı bir süreç umarım kısa zaman da sizin dosya da sonuçlanır ...örnek 10 11 12 13 14 15 sıralama 10 onay almış 14 ve 15 de onay almış 11 12 13 hala bekliyor ....

• Merhaba,

15 Mayıs'ta belgelerimizi Teksas'a yollayarak başlamış olduğumuz vize maceramıza 16 Ekim tarihinde Ankara'da olan vize görüşmem sonucu vizemin onaylanması ve 21 Ekim tarihinde de vizemin elime ulaşması ile noktayı koyduk. Başvurusunu yapmış olan ve bekleyen tüm arkadaşlarıma canı gönülden sabırlar diliyorum. Bu süreci buradaki paylaşımları okuyarak atlattım, gerçekten çok yararlı oldu.
    Sorum şu, Ocak'ta düğün için ABD'ye gireceğim ve annem,babam ve kardeşlerim de benimle gelip düğünüme katılacaklar. Onlar için araştırdığım kadarıyla B1/B2 turist-akraba ziyareti vizesine başvuracağız. Onların vize mülakatında göstermeleri için ne gibi evraklar koymam gerekiyor. K1 vizemin fotokopisi, Case Numaram ve nişanlımın ya da ailesinin göndereceği bir davetiye tarzı dilekçe yeterli olur mu? Neler önerirsiniz? Uçak, otel için rezervasyon vs. yapmama gerek var mı şimdiden? Bir de courthousedan bir randevu alıp onu da ekleyelim mi? @crazycells Bir de DS-160 formundan bir tane doludurarak family kısmında kalanları ekleyeceğim değil mi? Mesela babam adına DS-160 doldurup family kısmında annemi ve kardeşlerimi de eklesem?
    Not: Ailem vize mülakatına Kasım'ın 3.haftası katılmayı planlıyor. ABD'ye hep beraber Ocak'ta gitmeyi planlıyoruz.

Geri dönüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Sevgiler,
    K

• @Katip Uscis onayladıktan sonra NVC ve dosyanın Ankara gelmesi kaç gün aldı ? Tebrikler darısı başımıza diyelim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Katip, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba,

15 Mayıs'ta belgelerimizi Teksas'a yollayarak başlamış olduğumuz vize maceramıza 16 Ekim tarihinde Ankara'da olan vize görüşmem sonucu vizemin onaylanması ve 21 Ekim tarihinde de vizemin elime ulaşması ile noktayı koyduk. Başvurusunu yapmış olan ve bekleyen tüm arkadaşlarıma canı gönülden sabırlar diliyorum. Bu süreci buradaki paylaşımları okuyarak atlattım, gerçekten çok yararlı oldu.
    Sorum şu, Ocak'ta düğün için ABD'ye gireceğim ve annem,babam ve kardeşlerim de benimle gelip düğünüme katılacaklar. Onlar için araştırdığım kadarıyla B1/B2 turist-akraba ziyareti vizesine başvuracağız. Onların vize mülakatında göstermeleri için ne gibi evraklar koymam gerekiyor. K1 vizemin fotokopisi, Case Numaram ve nişanlımın ya da ailesinin göndereceği bir davetiye tarzı dilekçe yeterli olur mu? Neler önerirsiniz? Uçak, otel için rezervasyon vs. yapmama gerek var mı şimdiden? Bir de courthousedan bir randevu alıp onu da ekleyelim mi? @crazycells Bir de DS-160 formundan bir tane doludurarak family kısmında kalanları ekleyeceğim değil mi? Mesela babam adına DS-160 doldurup family kısmında annemi ve kardeşlerimi de eklesem?
    Not: Ailem vize mülakatına Kasım'ın 3.haftası katılmayı planlıyor. ABD'ye hep beraber Ocak'ta gitmeyi planlıyoruz.

Geri dönüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Sevgiler,
    K

Tebrikler ve sonraki surecte bol sanslar.

Dugun davetiyesi ve K1 bilgileri ABD'ye gidis amaci icin yeterli olur, bir de bunun Turkiye'ye geri donusu icin hazirlik yapin. Konsolos, ancak ve ancak kisilerin Turkiye'ye geri doneceklerine ikna olursa onlara turist vizesi verir. Rezervasyona dair bilgiler ve kendilerini Turkiye'ye baglayan nedenleri belgelendirebilirsiniz.

Vize alacak herkes icin bir DS-160 formu doldurun, diger aile uyelerinin isimlerini DS-160 formuna yazin bence de.

• Merhaba . Ben Yıldız . Sizin yardımınıza ihtiyacım var. K1 ve K2 vizesine başvuru yapmıştık . Mülakatta benim için her şey tamam derken kızımda eksik evrak olduğunu soyledilar .
    Babasının Amerika'ya göç olacak gitmesi ve daimiy ikametgah alması için izni ve ayrıca ek idari kontrol başlattılar. Salı günü mülakata çağırdılar ve evraklar geri gittiğini son kararı Amerika vereceğini soyledilar yani red aldım. Nedan red aldım bunu nasıl öğrenebilirim ? Ben iki kez evlenmiş bosanmistim ama sadece bir evliligimi yazmistim forum doldururkan bundan sebeb olabilirmi ? Cevaplarsanız sevinirim .
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Turgunova-Yulduz, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba . Ben Yıldız . Sizin yardımınıza ihtiyacım var. K1 ve K2 vizesine başvuru yapmıştık . Mülakatta benim için her şey tamam derken kızımda eksik evrak olduğunu soyledilar .
    Babasının Amerika'ya göç olacak gitmesi ve daimiy ikametgah alması için izni ve ayrıca ek idari kontrol başlattılar. Salı günü mülakata çağırdılar ve evraklar geri gittiğini son kararı Amerika vereceğini soyledilar yani red aldım. Nedan red aldım bunu nasıl öğrenebilirim ? Ben iki kez evlenmiş bosanmistim ama sadece bir evliligimi yazmistim forum doldururkan bundan sebeb olabilirmi ? Cevaplarsanız sevinirim .
    Teşekkürler

Formlarda yalan veya yaniltici bilgiler vermemelisiniz.

• Merhaba
    K1 vizesine başvurduk 3 gün önce NOA1 aldık ama bugün beklemediğimiz bir şey oldu... Nişanlımı işten çıkarttılar. Başka birinden sponsorluk istesek ama sponsor olacak kişinin petitonerın akrabası olması gerekiyor değil mi? Nişanlım işsizlik maaşına başvuracakmış şimdi. Bir de vizeye başvururken şirket emaili ve telefonunu vermiştik. İşsiz kalınca telefonda emailde gitti haliyle USCIS ile bağlantımız kesildi. Nasıl güncelleriz? Sponsorlukla ilgili ne yapmalıyız? Önerisi olan var mı özellikle @crazycells sizden destek bekliyorum,sevgiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba
    K1 vizesine başvurduk 3 gün önce NOA1 aldık ama bugün beklemediğimiz bir şey oldu... Nişanlımı işten çıkarttılar. Başka birinden sponsorluk istesek ama sponsor olacak kişinin petitonerın akrabası olması gerekiyor değil mi? Nişanlım işsizlik maaşına başvuracakmış şimdi. Bir de vizeye başvururken şirket emaili ve telefonunu vermiştik. İşsiz kalınca telefonda emailde gitti haliyle USCIS ile bağlantımız kesildi. Nasıl güncelleriz? Sponsorlukla ilgili ne yapmalıyız? Önerisi olan var mı özellikle @crazycells sizden destek bekliyorum,sevgiler.

sponsorun akrabaniz olmasina gerek yok.

basvurudaki adres degisikligini suradan yapabilirsiniz:

• Merhaba arkadaşlar. Gectigimis ay K1 nişanlılık vizesiyle Amerika'ya giriş yaptım. Buradaki evlilik işlemlerini hallettik. Şimdi AOS sürecini başlatacağız. Sizlere bir sorum olacak, fee odemesini kredi kartiyla yapabiliyor muyuz, yoksa sadece paycheck olarak mi kabul ediyorlar?
    Bu konuda tecrubesi olan arkadaslar bilgi verirse sevinirim

• @crazycells Ankara’daki büyükelçilik başka sponsor kabul ediyor mu? Bazı ülkeler kabul etmiyormuş tam Bilgi bulamadım, forumda başka sponsor kullanan oldu mu hiç?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells Ankara’daki büyükelçilik başka sponsor kabul ediyor mu? Bazı ülkeler kabul etmiyormuş tam Bilgi bulamadım, forumda başka sponsor kullanan oldu mu hiç?

evet, ediyor. Sartlara uydugu surece sorun olmamasi lazim, forumda ayrica bunun konusu mevcut zaten.

• @Jossie evet kabul ediyor. Çoğu kişi ek sponsor kullanıyor sorun yok.

Benzer Başlıklar

• 57
  • 114
  • 858
  • 2908
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |