Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana burada hepimiz ailenin fertleriyiz hepimiz birbirimize yardımcı olucaz ki herkes kazansın kimse kaybetmesin

• Merhabalar Sağlık muayenesi hakkında deneyimimi paylaşmak istedim.4 Kasımda olan mülakatım için sağlık muayenemi yapmış bulunmaktayım.Son haftaya bırakmak istemedim 21 Ekim Pazartesi günü muayene günü almıştım.Ulaşımı çok basit aracı olmayanlar için Ankaray'dan Kızılay durağında iniyoruz Bakanlıklar çıkışından çıktığımızda Kuğulupark yönüne giden otobüslerden herhangi birisine bindiğimizde 2 durak sonra Kuğulupark durağında iniyoruz.İndiğimiz noktadan otobüsün geldiği yöne doğru ana caddeden aşağı doğru yürürken sağda Düzen Lab. tabelasını göreceksiniz.Düzen laboratuvarın solundaki girişten girip 4 kata çıkıyoruz.
    Muayenehaneye girdiğimde çoğu iranlı yaklaşık 20 kişi vardı.Pasaport ve case number istendi.daha sonra beklemem söylendi.ismim okunduğunda gittim fotoğrafım çekildi ve laboratuvara yönlendirildim.bir kat aşağıda o da.laboratuvara 117.5 dolar ödeme yaptım sırasıyla kan-idrar ve röntgen işlemleri tamamlandı tekrar yukarıya çıktım.
    Orada da bir süre bekledikten sonra sıra bana geldiğinde boy kilo ölçümü ve sonrasında muayene ve 4 aşı oldum.280 dolar ödeme yaptım.sonuçların ertesi gün saat 4 te hazır olacağını söyediler.Ertesi gün gittim ve sağ salim raporumu aldım.Zarfın açılmaması gerektiğini söylediler mülakat günü elçiliğe verilecekmiş.üzerinde cd ve aşı belgesi vardı onları ayırabilirsiniz dediler.
    Şimdi sabırla mülakat günümü beklemekteyim belki onlarca defa sorulmuştur ama mali kaynakla ilgili tl göstermemiz bir sorun teşkil eder mi yoksa dolara çevirmeli miyiz? onu da bu paragrafa ek olarak sormak istiyorum.
    Yeşilkart forum ailesine teşekkür ediyorum ve tüm gc talihlilerine şans diliyorum.

• @serkan-c tebrik ederim, bir aşamayı daha tamamladınız, Mali kaynak olarak TL göstermeniz bir sorun değil, Mali dökümü 6 aylık ve imza sirküleri ile birlikte almayı untmayın

4 kasımda ki mülakatta bol şans, sevindirici haberlerinizi bekliyoruz

• @Muhtaradana konu açılmışken bende sorumu yönelteyim. Mali kaynak mülakata yakın zamanda hesaba aktarılıp 6 aylık döküm almak sıkıntı yaratır mı? Teşekkür ederim.

• @huseyın-d hayır, son gün yatırıp, vizesi onaylanan dv 2020 talihlilisi arkadaşımız var,ama mümkünse son güne bırakmayın, biraz koşuşturmaca oluyor

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Ramazan-Girgin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Ramazan-Girgin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Yoksa e-devlet'ten nufus kayit ornegi alip, evlilik cuzdani ile birlikte ingilizce cevirisini mi yaptirmam lazim burasi icin?

Bu dediginizi tavsiye ederim.

Hangi belgelerin uygun oldugu surada yaziyor:

@crazycells tesekkurler
    Polonya daki amerikan konsolosluguna verecegim Turkce -> Ingilizce cevirilerin yeminli tercume olmasi yeterli midir yoksa noter tasdiki ve apostil gerekli midir?
    Bana gelen mailde soyle bir ibare var ondan kafam karisti,
    "All documents not in English, or in the official language of the country in which the application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate."
    Eger noter tasdiki ve apostil gerekli ise burda Turkce -> Lehce ceviri yaptirmak daha mantikli olacak benim icin.
    Tesekkurler

Amerikan Konsoloslugu icin yapacaginiz cevirilerin Ingilizce olmasini tavsiye ederim.

Bu isi profesyonel olarak yapan birinin cevirisi yeterli olacaktir.

Eger uygulamalarda degisiklik varsa diye mulakata gireceginiz ABD konsoloslugu'nun sitesini kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Tamamdir Tesekkur ederim.

• @crazycells selamlar şimdi evrakları göndereceğimde 3 yaş ve 3 aylık çocuklarım için ayrı ayrı vukuatlı nüfus kağıtlarını sadece eşim ve ben 2 tane mi göndereceğiz? yoksa 2 çocuk için de aynı vukuatlı nüfus kağıt örneklerini çocuklarım adına kaydedip koymak zorundamıyım? teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells selamlar şimdi evrakları göndereceğimde 3 yaş ve 3 aylık çocuklarım için ayrı ayrı vukuatlı nüfus kağıtlarını sadece eşim ve ben 2 tane mi göndereceğiz? yoksa 2 çocuk için de aynı vukuatlı nüfus kağıt örneklerini çocuklarım adına kaydedip koymak zorundamıyım? teşekkürler

Evet, Zorundasınız

• Merhaba arkadaşlar (Evli Talihliler için)(Kadın)

Kentuckyden gelen evraklara nasıl cevap verilir?

Şimdi bize gereken evraklar nedir?
    Onları söyleyelim

1)Pasaportun ön yüzü fotoğraflı olan kısım(Passport

2)Evlilik cüzdanımızın yazılı olan kısımları(Marriage Certificate)

3)Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi (Police Certificate)

4)Vukuatlı nüfus kaydı (Birth Certificate)

5)Varsa boşanma belgeleri
    (Divorce Document)Boşanma ve eş vefat durumunda, ya ilgili boşanma belgelerini veya ölüm belgelerini göndermeliyiz

1. Askerlik durum belgesi (Military Record)

2. Varsa bir yıl yada altı aydan fazla yaşadığımız ülkelerden alınmış polis belgesi
      (Bu süre hangi ülkede yaşadığınıza göre değişir)
      Örn. İngiltere'de 6 ay kalmışsanız istenirken birçok ülkede bu süre 1 yıldır

Hali hazırda bir dış ülkede 6 aydır yaşıyorsanız,Police certificate (adli sicil) almak zorundasınız

Bazı verilmeyen ülkeler hariç, bu deneyimler için➡

Police Certificate

https://yesilkartforum.com/forum/post/361

8)Mahkeme Kayıtları(Court document) Eğer mahkeme tarafından herhangi bir suçtan suçlu bulunduysanız

Evet şimdi ilk iş olarak evrakları hangi programla taratacağız

Bu programın ismi
    Microsoft Office Lens (Playstore ve Apple store) dan bu uygulamayı indirebilirsiniz
    (Bu uygulamayı tavsiye eden Sayın @bezdarniy beye teşekkür ederiz

Uygulamayı indirdikten sonra

İlk önce pasaportunuzun ön sayfasını tarayacağız

Uygulamayı Nasıl kullanacağız?

Microsoft Office Lens uygulamasıyla Pasaport bilgilerimizi PDF olarak nasıl taratacağımız ile ilgili bilgi vereyim

Microsoft Office Lens uygulamasını indirdikten sonra sizden bir Microsoft hesabı isteyecekler Outlook ya da Hotmail hesabı olur diye tahmin ediyorum ben outlook hesabından girmiştim

Outlook hesabından giriş yaptıktan sonra uygulamayı açıyoruz uygulamaya açtıktan sonra hemen kamera kısmı açılıyor zaten, burada belge kısmı seçtikten sonra uygulamanın işleyişini hemen orada anlarsınız,

Bu aşamada pasaportumuzun bilgi içeren kısmını(fotoğraf ve tüm yazılı kısımlar) kırmızı karenin içine alacak şekilde fotoğrafını çekiyoruz, devamında okey butonuna bastıktan sonra,

Çektiğimiz görüntüyü seçeneklerden sadece PDF kutucuğunu seçerek kendi bulutuna kaydediyoruz

Uygulama ilk önce kendi bulutuna kaydediyor ondan sonra kayıtlı bulut görselinin üzerine tıkladığımız anda telefonumuzun download kısmına pasaportunuzun ön yüzü pdf formatında inmiş oluyor bu şekilde pasaportunuzun ön yüzünü taramış olduk

Bu işlemi eşimiz ve çocuklarımız için aynı şekilde yapıyoruz

Bundan sonraki işimiz evlilik cüzdanımızı (Marriage Certificate) taramak olacak, bu işlemde evlilik cüzdanımızın bilgi içeren tüm sayfalarını tek bir PDF içerisinde hazırlayacağız, bu işlem çok kolay ve basit

Bunun için Microsoft Office Lens uygulamasını tekrardan açıyoruz, sağ üst kısımda flaş işaretinin yanında (flaş tüm tarama boyunca kapalı olmalı) kare işareti var eğer bu işaretin üzerinde bir yatay çizgi varsa tekli modda demektir, eğer sadece kare işareti varsa toplu moddadır, (Her iki modda da 3-4 sayfa ve fazlasını tek PDF içinde oluşturabiliriz, ama biz toplu modu burada anlatacağız)

Uygulamada sağ üst flaşın yanındaki sembol, üst üste iki kare ise toplu moddadır

Şimdi işlemimize başlayalım

Evlilik cüzdanımızı açıp resimli sayfa ve yanındaki sayfa açık olacak şekilde ikisini bir (1 ve 2.sayfa) uygulama içinde kırmızı karenin içine alacak şekilde alıp, bir ve ikinci sayfanın bir fotoğrafını çekiyoruz

Hemen sağ altta yuvarlak resim kutucuğuna atacak, ve kutu üzerinde 1 sayısı gözükecektir

Birinci ve ikinci sayfayı çektikten sonra, uygulama hemen kamera ekranına geri dönecektir

Şimdi aynı şekilde 3 ve 4. sayfayı birlikte kırmızı karenin içine oturturup, fotoğrafını çekiyoruz, hemen fotoğraf sağ alttaki yuvarlak resim kutucuğuna gidip, resim kutucuğunda 2 sayısı gözükecektir, bundan sonra yeniden hemen kamera ekranı açılacaktır

5 ve 6. sayfayı da aynı şekilde birlikte kırmızı karenin içine birlikte oturturup fotoğrafını çekiyoruz

Bu şekilde devam edip varsa 7 ile 8. Sayfayı birlikte sonrasında 9 ile 10. sayfayı bir birlikte çekebiliriz
    (sizde 6. Sayfadan sonra bilgiler bitiyorsa işlemi bitirebilir, yada daha fazla yazılı sayfa varsa bu işleme devam ettirebilirsiniz

Şimdi işlemi nasıl bitireceğinizi anlatalım, sayfaların fotoğraflarını çektiğimizde hep sağ alt kutucuğa fotoğraflar gidiyor ve o yuvarlak kutucuğun üzerindeki sayı artıyordu ya, işte

sizin evlilik cüzdanınızın yazı ve bilgi içeren sayfalarının çekimi bittiğinde bu sağ alttaki yuvarlak kutucuğa basıyoruz
    (Bu aşamada çektiğimiz fotoğraflar gözükecek sola doğru fotoğrafları kaydırarak diğer çektiğimiz fotoğrafları kontrol edebiliriz) kontrolden sonra

ekranda sağ alttaki turuncu ✅ okey işaretine basıyoruz, çıkan ekranda bizden belgeyi hangi formatta istediğimizi soruyor, sadece PDF kutucuğunu işaretleyip, kaydet butonuna basıyoruz

şimdi evlilik cüzdanımızı Microsoft Office lens uygulaması kendi bulutuna kaydetti(bu aktarım aşamasında internetimiz açık olmalı)
    Aktarım bittikten sonra çıkan resmin üzerine basıp PDF i kendi telefonumuza indiriyoruz

Evet tarayacağımız evraklar olan pasaport ve evlilik cüzdanı işlemlerini hallettiğimize göre, diğer belgeler için e-devlet e girelim

e-devletten ilk önce Vukuatlı nüfus kayıt örneğini alacağız bunun için arama kutucuğuna vukuatlı nüfus kayıt örneği yazsak yeterli Vukuatlı nüfus kayıt örneğini seçtikten sonra

Kadınlar için iki kayıt karşınıza çıkacak

Birincisi evlendikten sonra aldığınız soyisimle, karşısında Açık yazıyor

İkincisi evlilik önce kızlık soyismimizle , karşısında Kapalı yazıyor

Biz burada evlendikten sonra aldığımız soyisimle, karşısında açık olanı seçiyoruz

Not:Şimdi biz evrağı alırken en kapsamlı olan nüfus aile seçeceğiz ama aldığınız pdf te siz, eşiniz ve çocuklarınız olacak, bunun sebebi evlendikten sonra nüfus kayıtlarında kütüğünüz eşinizin kütüğüne taşındığından, kayıtlarınızda anne ve babalarınız gözükmez(endişe etmeyin bu gayet normal, bunda bir sıkıntı yok)

nüfus kayıt örneği tipine kişi, aile ve nüfus aile diye üç seçenek çıkacak karşımıza

Kişi seçerseniz sadece sizin bilgileriniz,

Aile seçerseniz eşiniz ve çocuklarınız

Nufus aile seçerseniz,( kadın için) kütüğünüz eşinizin kütüğüne geçtiği için eş, çocuk ve sizin bilgileriniz çıkacaktır, Biz bu seçeneği seçiyoruz

Daha sonra

Aşağıdaki seçeneklerde eski eşi listele diye soracak ona Evet diyeceksiniz

Vukuatlı mı istiyorsunuz diyecek ona da Evet diyeceksiniz

Belgenin nereye verileceği soruyor

Burada kuruma ibraz seçebilirsiniz kuruma ibraz seçince

Sizden kurum adı isteyecek ona da Kentucky consular Center yazıyoruz

Bunu da yazdıktan sonra sağ alt tarafta sorgula seçeneği çıkacak sorgula yada bastıktan sonra direk bir ekran çıkacak billgilerinizi bu ekrandan PDF olarak bilgisayarımıza ya da telefonumuza indirebilirsiniz

Bundan sonra arşiv kayıtlı adli sicil belgesi alacağız bu işlemleri hem telefonumuz üzerinden hem de bilgisayar üzerinden yapabiliriz e-devlette arama kutucuğuna (adli sici) yazdıktan sonra ilgili kısma giriyoruz

Kurum türü soracaklar size

kurum türünü yabancı

daha sonra belgenin neden verileceği yazıyor, Burada arşiv kaydı içeren seçeneğini seçiyoruz

belgenin nereye verileceğini seçiyoruz

Buraya Kentucky Consular Center yazıyoruz

En son İngilizce seçip daha sonra sorgula diyoruz

Sorgula ekranında çıkan dosya indir seçeneğine basıp dosyamızı pdf olarak indiriyoruz

Evet şimdi boşanma belgeniz ya da herhangi bir suçtan hüküm giymiş isek mahkeme kayıtları dışında bütün belgelerimiz hazır Bunlar ekstra belge olduğu için bu konuyu başka bir post altında değineceğiz

Evet şu anda bize gerekli tüm evrakları taradık ve e-devletten pdf formatında indirdik

Bu aşamada evrakların karışmaması için eşiniz, sizin çocuklarınız adına ayrı ayrı boş klasörler oluşturalım

Örnek olması için
    1 çocuklu aile için dosyalama ve isimlendirme yapalım
    Meliha (anne)
    Muhammet(baba)
    Zübeyir (çocuk)

İlk önce ortak belgeleri kopyalayalım
    Evlilik cüzdanının pdf ni Muhammetin dosyasına atıyoruz

Melihanın nüfus kayıt örneğinide Zübeyirin dosyasına atıyoruz(16 yaş altı çocuklar için pasaportun bilgi içeren sayfası ve anne veya babanın vukuatlı nüfus kaydı yeterlidir, (anne ve babanın nüfus kaydında çocuğumuzun bilgileri olduğu için başka bir Birth Certificate ihtiyacımız yok)

Melihanın dosyasından devam edelim

Adlandırmak için telefonda dosyanın üzerine uzunca bastığımızda sağ üstte 3 nokta çıkacak buradan yeniden adlandır seçeceğiz

Bilgisayarda ise dosyaya sağ tıkladığımızda yeniden adlandır seçeneği karşımıza çıkacaktır

İlk önce vukuatlı nufus kayıt (birth certificate) belgesini adlandıralım

Örnek olarak

2020EU00025238_Meliha_Meryem_Karadag_Birth_Certificate.pdf

olarak yeniden adlandırıyoruz, eğer pc(bilgisayar) da yapıyorsak bu işlemi adlandırma kısmında Certificate.pdf olarak adlandırmamıza gerek yok Certificate den sonra bir şey yazmıyoruz, yukarıdaki örnek yazı mobilden(telefondan yapanlar için) geçerli

Aynı şekilde
    Adli sicil kaydımızı

2020EU00025238_Meliha_Meryem_Karadag_Police_Certificate.pdf

Evlilik cüzdanımızı(Marriage Certificate)

2020EU00025238_Meliha_Meryem_Karadag_Marriage_Certificate.pdf

Pasaport belgemizi

2020EU00025238_Meliha_Meryem_Karadag_Passport.pdf

Olarak adlandırıyoruz

Şimdi ise Muhammedin belgelerini adlandıralım
    Pasaport
    Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi
    Evlilik cüzdanı (kopyalayıp dosyaya atmıştık)
    Vukuatlı nüfus kayıt örneği
    Askerlik durum belgesini temin ettik ve Muhammedin dosyasının içine atmıştık, aynı şekilde adlandıralım

Pasaport
    2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_Passport.pdf

Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi
    2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_Police_Certificate.pdf

Evlilik cüzdanı
    2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_Marriage_Certificate.pdf

2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_Birth_Certificate.pdf

Askerlik durum belgesi
    2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_Military_Record.pdf

Evet şimdide Zübeyirin belgelerini adlandıralım
    Pasaport
    Vukuatlı nüfus kayıt örneği(annenin nüfus kayıt örneğini kopyalayıp Zübeyirin dosyasının içine atmıştık)

Pasaport
    2020EU00025238_Zubeyır_Metın_Karadag_Passport.pdf

2020EU00025238_Zübeyir_Metın_Karadag_Birth_Certificate.pdf

Evet bundan sonra eğer telefon üzerinden e-mail gönderimi yapacaksak Melihanın,Muhammedin ve Zübeyirin tüm belgelerini içindeki dosyalardan taşıyarak download klasörüne (veya başka bir klasöre) taşıyoruz

Eğer Bilgisayardan yapacaksak yine tüm belgeleri, masaüstünde yeni bir dosya oluşturarak, bunun içine atıyoruz

Bu aşamada tüm adlandırdığımız tüm PDF dosyalarını tek tek kontrol ederek, hem kişi isminden, hem içerik isminden emin oluyoruz ,bu sayede eksik belgeleri ve yanlışlıkları tespit etmiş oluruz

Kontrolden sonra en son aşama olan e-mail gönderimi aşamasına geçebiliriz

Email hesabımıza giriyoruz

Gönderen kısmına kendi email adresimizi

Alıcı kısmına [email protected] yazıyoruz

Konu kısmına sadece

2020EU00025238

gibi sadece case numaramızı yazıyoruz

e-mail içeriğine ise hiç bir şey yazmadan

Dosya ekle butonuna basarak pdf dosyalarımızın hepsini seçiyoruz

En son Gönder tuşuna basıyoruz.

Not: e-maili Kentucky nin çalışma saatleri içinde ve hafta içi göndermeye gayret edelim lütfen

Geçmiş olsun

5-10 dakika içinde otomatik ulaştı e-mail i gelecektir

3-6 hafta içerisinde ise "Congratulations Records indicate" başlıklı onay e-maili alacaksınız

6 hafta sonunda bu email gelmez ise bu durumu yeşilkartforum da lütfen sorun

Bu aşamadan sonra aylık olarak yayınlanan bültenlerde case numaranızın aktif olmasını bekleyeceğiz

Tüm arkadaşlarımın en yakın zamanda mülakat tarihi alarak, vize basılı pasaportlarını almaları en büyük dileğimdir, bol şans.

• Merhaba ben istenilen evrakları gönderdikten sonra şu mail geldi. Bir sorun mu var
    Thank you for your inquiry.

The information you provided will be forwarded to the appropriate department. In the future, please send your required documents to [email protected].

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

For additional information, please refer to the following websites:

• @Arzub hangi adrese gönderdiniz evrakları
    [email protected] adresine göndermeniz gerekiyordu

• @Arzub tekrar @Muhtaradana'nin belirttiği adrese yollayin

• @Muhtaradana Bir sorum daha olacaktı.Paramın bulunduğu hesap yaklaşık 3 ay önce açıldı.Yani 6 aylık döküm alamam.Parayı diğer bankadaki eski hesabıma transfer etmeli miyim acaba?

• @crazycells yardımlarınız için öncelikle teşekkür ederiz.Bir hafta içinde bebek bekliyoruz sizce sizce evrakları şimdi mi göndermeliyim yoksa bebek doğduktan sonra mı göndersem daha iyi olur bebek için pasaport çıkarmak süreci uzatacak sizce şimdi evrakları gönderip bebek doğduktan bir süre sonra güncellemek daha mı doğru olacak yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca Amerikan vatandaşı bir oğlum var onunla ilgili herhangi bir işlem yapmamıza gerek var mı?

• @esguven Bebeğinizin de pasaport bilgilerini girmeniz gerekecek. Numaranızın mülakatına daha çok var. Acele etmeyin. Kimlik çıkartın pasaport çıkartın daha sonra bütün bilgileri gönderin. Aynı durum bende de var.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

3-6 hafta içerisinde ise "Congratulations Records indicate" başlıklı onay e-maili alacaksınız
    6 hafta sonunda bu email gelmez ise bu durumu yeşilkartforum da lütfen sorun
    Bu aşamadan sonra aylık olarak yayınlanan bültenlerde case numaranızın aktif olmasını bekleyeceğiz
    Tüm arkadaşlarımın en yakın zamanda mülakat tarihi alarak, vize basılı pasaportlarını almaları en büyük dileğimd

Selamlar, birden fazla ülkeden police certificate olacak benim, adlandırmayı nasıl yapmalıyız? ülke adı mı eklemeliyiz? eğer ülke adı ekleyeceksek kısa adını eklesek olur mu i.e. Oman instead of Sultanate_of_Oman ?

• @serkan-c hayır gerek yok, bir başka vizesini alan Dv2020 talihlisi arkadaşımızda henüz 1 aylık cepteteb hesabına tüm birikiminini yatırdı ve hiç bir sıkıntı olmadan vizesini aldı, bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum

• @UFUK-KAYA evet, Police Certificate yazısından sonra hangi ülkeden polis kaydı almışsanız o ülkenin isminin ingilizcesini yazıyoruz, eğer bu belgeyi aldığımız ülkenin verdiği belge İngilizce değilse ve siz bunu yeminli tercümanla ingilizceye çevirtmişseniz, ülke adından sonra Translated yazabilirsiniz, örnek olması için

2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_Police_Certificate_Egypt_Translated

Bu başlığın ilk iletisinde sayın @crazycells bu konuya değinmişti, inceleyebilirsiniz

• @Muhtaradana ilginiz için teşekkürler.

• @Muhtaradana Teşekkürler, kendisi orijinal olarak hem arabic hem english (orneğin pasaportlarımızın hem türkçe hem ingilzice olması gibi) dolayısıyla translate yazmama gerek yok diye düşünüyorum teyit eder misiniz lütfen? teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |