Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cato Amerika için bu belgeye gerek yok.

• @ayvalik10 tesekkur ederim cevap icin, bu arada yurt disi adli sicil kaydimi haziranda almistim (ne kadar surede alabileceğimi bilemiyordum ancak 2 gunde geldi) uzerinden 4 ay gecmis yenisini alayim mi?( gerci yenisi de 2 gunde gelecek surec uzamaz herhalde) Bir diger sorum da evlilik cuzdaninda hem fransizca hem türkçe bilgiler mevcut olmasi nedeniyle ingilizceye tercüme ettirmemuze gerek yok diye dusunuyorum yaniliyor muyum?

• ⭐⭐⭐

@recii35, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ayvalik10 tesekkur ederim cevap icin, bu arada yurt disi adli sicil kaydimi haziranda almistim (ne kadar surede alabileceğimi bilemiyordum ancak 2 gunde geldi) uzerinden 4 ay gecmis yenisini alayim mi?( gerci yenisi de 2 gunde gelecek surec uzamaz herhalde) Bir diger sorum da evlilik cuzdaninda hem fransizca hem türkçe bilgiler mevcut olmasi nedeniyle ingilizceye tercüme ettirmemuze gerek yok diye dusunuyorum yaniliyor muyum?

İlk sorunuzun cevabını kendiniz vermişsiniz zaten 🙂
    İkinci sorunuzun cevabı olarak tercüme ettirmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snowflake konsolosluk sadece aracı bir kurum ana merkez kentucky ondan o şekilde yazılıyor

• @ayvalik10 Peki evrakları yeniden göndermeme gerek var mı bu durumda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snowflake kentucky herhangi bir mail gelmeden iknci bir mail atmayın çünkü geçen sene de hep aynı olayı yaptılar. Mail gelmeden cevap gelmeden sürekli belgeleri gönderdiler. Hatta telefon bile ettiler sonra biz istemeden göndermeyin diye cevap geldi. Ondan zaten hatalı ise sana hemen dönüş yaparlar. Ayrıca senin current olmana çok var. Ondan bu kadar panik yapma bekle sadece. Bülten açıklanıp sen current oluncaya kadar bekle eğer hala gelmediyse bilgi amaçlı sorarsın.

• @ayvalik10 Tamamdır, çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için, o şekilde hereket edip tekrar bir e-posta göndermelerini bekleyeceğim.

• Evrak gönderme ile ilgili bir sorum daha olacak? Evraklarımı istenilen formatta taradım ve isimlendirdim. Kendim, eşim ve kızım için istenilen bütün evrakları ayrı ayrı hazırladım.(kızım 2.5 yaşında onun için vukuatlı nufüs kağıdı olarak bana ait olan evrağı kullandım ve kızım o listede görünüyor) İstenilen bütün evraklar gönderilmeye hazır ve mail sayfamı açtığımda başlık kısmına case numaramı yazdıktan sonra mail içeriği için birşeyler yazmam gerekiyor sanki ?

• ⭐⭐⭐

@salih2825, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Evrak gönderme ile ilgili bir sorum daha olacak? Evraklarımı istenilen formatta taradım ve isimlendirdim. Kendim, eşim ve kızım için istenilen bütün evrakları ayrı ayrı hazırladım.(kızım 2.5 yaşında onun için vukuatlı nufüs kağıdı olarak bana ait olan evrağı kullandım ve kızım o listede görünüyor) İstenilen bütün evraklar gönderilmeye hazır ve mail sayfamı açtığımda başlık kısmına case numaramı yazdıktan sonra mail içeriği için birşeyler yazmam gerekiyor sanki ?

Konu kısmına case numberınızı yazınız. 0 lar olmadan. Başka herhangi bir açıklama yapmanıza gerek yok.

Örnek:
    2020EU12xxx

• Teşekkür ederim.

• @kivo Houston hala ağırlık basıyor iş konusunda, ileriye dönük mesleği yapma konusunda. Senin oralarda iş ilanı fazla çıkmıyor ki arkadaş gelsek 😃

• @bolatmali 😀😀teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snowflake, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, e-devlet üzerinden alınan evraklarda hangi kuruma verileceği kısmına "kentucky consular center" yerine "abd ankara konsolosluğu" yazılmış olması bir sorun teşkil eder mi acaba? Belgeler arşiv kayıtlı alındı.

Hayir, biz de ABD konsoloslugu seklinde yazmistik. Sorun olmaz.

• Herkese merhaba..
    Belki çok basit kaçacak ama evrakları nasıl hazırladığımı paylaşmak isterim: Pasaport biometrik sayfaları ve evlilik cüzdanının bilgi yazılı 3 sayfasını cep telefonundaki scaner programı ile taradım, kalan belgeleri e devletten indirdim. Evrağı talep eden kurum olarak ''Kentucky Consular Center'' olarak belirttim ve aşağıdaki formatta KCC e mail attım:

Asıl Talihli
    • Pasaport
    2020EU00033xxx_Aaaa_Aaaa_Aaaa_Passport.jpeg
    • Dogum Belgesi
    2020EU00033xxx_Aaaa_Aaaa_Aaaa _Birth_Certificate.pdf
    • Evlilik Sertifikasi
    2020EU00033xxx_Aaaa_Aaaa_Aaaa _Marriage_Certificate.pdf
    • Polis Belgesi arşiv kayıtlı adli sicil belgesi
    2020EU00033xxx_Aaaa_Aaaa_Aaaa _Police_Certificate.pdf

Talihlinin Eşi

• Pasaport
    2020EU00033xxx_Bbbb_Bbbb_Bbbb_Passport.jpeg
    • Dogum Belgesi
    2020EU00033xxx_Bbbb_Bbbb_Bbbb _Birth_Certificate.pdf
    • Evlilik Sertifikasi
    2020EU00033xxx_Bbbb_Bbbb_Bbbb _Marriage_Certificate.pdf
    • Polis Belgesi arşiv kayıtlı adli sicil belgesi
    2020EU00033xxx_Bbbb_Bbbb_Bbbb _Police_Certificate.pdf
    • Askerlik belgesi
    • 2020EU00033xxx_Bbbb_Bbbb_Bbbb _Military_Record.pdf

16 yaşından küçük çocuk

• Pasaport
    2020EU00033xxx_Cccc_Cccc_Cccc_Passport.jpeg

• Dogum Belgesi
    2020EU00033xxx_Cccc_Cccc_Cccc _Birth_Certificate.pdf

Yanlız maile yüklerken dosya uzantılarına dikkat edin, ben yüklerken (...... _Birth_Certificate.pdf.pdf) gibi .pdf uzantısının 2 kez tekrarladığını farkettim de Allah'tan düzetme şansım oldu. Ha belki önemli birşey değildir ama bu süreçte insan paronayak oluyor.

• @recii35 mülakata kadar bir daha gitmeyecekseniz polis kaydı aldığınız ülkeye, bir daha almanıza gerek yok, evlilik cüzdanınızı olduğu gibi gönderebilirsiniz

Bu arada yurtdışından aldığınız polis kaydı eğer İngilizce değilse, yeminli tercümanla ingilizceye çevirtmeniz gerekecek

• @knnrn Teşekkür ederim paylaştığınız için.

• Merhabalar mail bana az önce geldi ama mailin içeriğinde böyle yazıyor, yani 9 ekimde mi gönderdiler? Date kısmı neden 9 u acaba?

Date: 10/9/2019

Case Number: 2020EU00027XXX

Dear ............................:

Congratulations on your selection for the 2020 Diversity Visa program!

• @jacklendo merhaba. Ben şuan dönüyorum randevudan. Kişi başı 1655 tl kadar ödedik. Dolardan hesaplıyorlar . 270usd muayene ücretini çıkartırsanız hemen hemen aşı tahmini fiyatı. Okadar çok soru soruyorlar ki 2 mi 3 mü aşı oldum anlamadım 😊

• arkadaşlar bugün bana da evrak talep maili geldi.sormak istediğim sorular var yardımcı olabilirseniz sevinirim.ilk sorum e devletten belge alırken hangi kuruma vereceksiniz diyor o bölüme ne yazmam gerekiyor.konuda abd ankara konsolosluğu yazan da var Kentucky Consular Center yazanda var.ikinci sorum da mahkeme kayıtları konusunda olacak sicilim temiz ve ilk sayfada Eger bu belgelerden alamadiginiz varsa, neden alamadiginiza dair bir aciklama yazip bunu KCC'ye gondermelisiniz yazıyor.acaba herhangi bir yazı yazmam gerekiyor mu yoksa bununla ilgili hiçbir şey geri göndermem gerekmiyor mu?üstatlara selam olsun ilgilenebilirseniz sevinirim...

• ⭐⭐⭐

@ossy, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

arkadaşlar bugün bana da evrak talep maili geldi.sormak istediğim sorular var yardımcı olabilirseniz sevinirim.ilk sorum e devletten belge alırken hangi kuruma vereceksiniz diyor o bölüme ne yazmam gerekiyor.konuda abd ankara konsolosluğu yazan da var Kentucky Consular Center yazanda var.ikinci sorum da mahkeme kayıtları konusunda olacak sicilim temiz ve ilk sayfada Eger bu belgelerden alamadiginiz varsa, neden alamadiginiza dair bir aciklama yazip bunu KCC'ye gondermelisiniz yazıyor.acaba herhangi bir yazı yazmam gerekiyor mu yoksa bununla ilgili hiçbir şey geri göndermem gerekmiyor mu?üstatlara selam olsun ilgilenebilirseniz sevinirim...

“Kentucky Consular Center” yazın çünkü evraklarınızı konsolosluğa göndermiyorsunuz.

Siciliniz temiz ise bunu ayrieten belirmenize gerek yok. Adli sicil kaydı bunu belgeleyecektir zaten

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |