Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @rana bizimde durum aynı idi doğrulanmayan evraklar vardı. Hem gönderdiklerimi hemde yenileri yanında idi. Görüşmede sadece gönderdiklerimi verdim Hatta yenileri sormayı unuttum ve vermedim. Herhangi bir sorun da çıkmadı.

• @DeathZombie tamamdır, teşekkürler. Diğerlerinin çıktısını da alayım ozaman

• @Vbozan ds260 formuna tekrar girmeniz normal, sizin açık dediğiniz durum, bilgileri sadece görmek mi, yoksa üzerinde bir değişiklik yapabiliyormusunuz?

• @ergun hayır böyle bir açıklama yapmanıza gerek yok

• @rana hata veren belgelerin yenisini almışsınız, bu belgeleri de götürün, KCC ye attığınız belgeleri

Şimdi şöyle bir durum hem 2019 mülakat deneyimlerinden okuduğumuz kadarıyla

• Bir talihli arkadaşımız tamamen yeni belgelerle gidiyor, sadece evrakları alan memur "Neden KCC ye gönderdiğiniz belgeleri getirmediniz diyor" arkadaşta "bu belgeler daha güncel" cevabını veriyor ve sıkıntı olmadan vizesini alıyor

• 2019 talihlilerinden bir arkadaşımız KCC ye gönderdiği belgelerle gidiyor
      Mülakattan sonra konsolosluktan bazı belgeleri doğrulamadıklarına dair haber alıyor ve güncelleri i gönderiyor, vizesi geçde olsa belli bir süre sonra olnaylanıyor(bizde bu talihli arkadaşımızın bu durumu foruma aktarmasıyla haberdar olduk)

2020 talihlisi arkadaşlarımız geçen gün mülakata girdiler onlardanda KCC ye gönderdiğimiz evrakları istemişler, güncelleri e gerek yok demişler

Yani demek istediğim
    Biz sadece tedbirimizi alalım, doğrulanamayan belgelerin yenisini alıp, mülakata KCC ye gönderdiğimiz belgelerle birlikte götürebilirz
    Sizde büyük ihtimalle KCC ye gönderdiğiniz belgeler istenir ozaman gönderdiğiniz belgeleri sunarsınız
    Güncellerini isterse de onları

KCC ye gönderdiğiniz belgelerde bir sorun çıkarsa mülakattan sonra zaten iletişime geçip, güncellerini talep ediyorlar

Her arkadaşımıza bu süreçte bol şans ve kolaylıklar diliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alico, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali şunu merak ediyorum DS260 ı göndermek mi yoksa eksiksiz göndermek mi ? süreç farklı ilerleyecek gibi görünüyor.

KCC'ye vereceginiz belgeleri etkilemeyecegi icin bu bilgiyi daha sonra da guncelleyebilirsiniz. Bu bilginin su an ya da daha sonra guncellenmesinin sureci cok etkilememesi lazim, yani bu sekilde de KCC sizden belgeleri ister, merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Formu açtırıp eşimi ekliyecem sonra kendi belgelerimi ve eşiminkiler ile beraber e-mail atıcam KCC ye doğrumu anladım.

kendi formunuzu da guncellemeyi unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayın @crazycells

Bugün aslında talihli olan fakat kendisini kazanmadığını zanneden bir kişiye ds-260 formu göndermemesine rağmen evrak talep maili almış. Bu durum üzerine kendisi talihli olduğunu anlamış.
    Aynı olay bir kaç gün önce rus grubunda da yaşandı. Bu kişi de ds-260 formunu submit etmemesine rağmen evrak maili aldı.
    Bu konu hakkında görüşleriniz neler?

Hmm, ilginc bir durum... Eger dogruysa, belki talihlilerin geri donusu KCC'nin beklediginden cok daha az oldu ve vizelerin tukenmeyeceklerini dusunduklerinden insanlarin basvuruda verdigi email adreslerine otomatik email gonderdiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın @ermanusa @Vbozan

Büyük ihtimalle formunuzu yeniden submit etmeniz gerekecek.

Sayın @crazycells bu konu hakkında sizleri daha doğru yönlendirecektir. Ondan cevap bekleyin. Bu sırada da formunuzda eksiklik ve ya değişiklik var mı kontrolünü sağlayın

@ermanusa @Vbozan

forma girebilmeniz sorun degil, fakat gonderdikten sonra cevaplari degistiremiyor olmaniz lazim.

• @Muhtaradana teşekkür ediyorum. Gerçekten zor bir süreç. Üniversite diplomam olduğu halde lise mezuniyetimi ve her ikisinin mezuniyet belgesi çıktısını da aldım. Bakalım nasıl sonuçlanacak

• @crazycells aynen bende bu sorunun cevabını bekliyorum

• @rana tebrik ederim, anladığım kadarıyla süreci forum üzerinden takip ediyorsunuz, mülakatınızın sıkıntısız geçeceğine inanıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells aynen bende bu sorunun cevabını bekliyorum

sign submit kisminda gonderilmis gorunuyorsa bir sorun yok. Forma tekrar giris yapilabiliyor, cevaplar gorulebiliyor ama degistirilemiyor.

• @Muhtaradana 😊 insan uyanınca sosyal medya hesaplarına bakar ben buraya bakıyorum yeni birşey var mı diye. İnş hayırlısıyla

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayın @crazycells

Bugün aslında talihli olan fakat kendisini kazanmadığını zanneden bir kişiye ds-260 formu göndermemesine rağmen evrak talep maili almış. Bu durum üzerine kendisi talihli olduğunu anlamış.
    Aynı olay bir kaç gün önce rus grubunda da yaşandı. Bu kişi de ds-260 formunu submit etmemesine rağmen evrak maili aldı.

Hmm, ilginc bir durum... Eger dogruysa, belki talihlilerin geri donusu KCC'nin beklediginden cok daha az oldu ve vizelerin tukenmeyeceklerini dusunduklerinden insanlarin basvuruda verdigi email adreslerine otomatik email gonderdiler.

Değerli bilgileriniz için çok teşekkürler

Peki bu durumda ek çekiliş ihtimalini düşünebilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayın @crazycells

Değerli bilgileriniz için çok teşekkürler

Peki bu durumda ek çekiliş ihtimalini düşünebilir miyiz?

hayir, bence bu ihtimali hicbir zaman dusunmemeliyiz 🙂 Buna karar verecek kisiler biz degiliz, butun veriler bunu gosterse de, en mantiklisi boyle olsa bile KCC boyle bir karar vermeyebilir. O nedenle bos yere umut dagitmak olur bu... O nedenle hicbir zaman bu fikri dusunmemeliyiz bence 🙂

• Merhabalar. Biz 19xxx case numaramıza 2 gün önce evrak maili aldık. Başvurularımızı yaparken evli olmadığımız için bavurularımızı single olarak yaptık ve evliliğimiz sonuçlar açıklandıktan sonra olduğu için DS260 doldururken evli olarak doldurduk. Talihlimiz eşim ve şuanda resmi evraklarda kendi soyismini ve benim soyismimi birlikte kullanıyor. DS260'ı da bu şekilde doldurduk ama evrak maili geldiğinde dear isim ve sosisim olarak geldi. Yani benim soyismim yazmıyordu. Tahminimce ilk etapta başvuru yaparken bekar olarak başvurduğu ve benim soyismimi taşımadığı için o şekilde aldık ama yine de teyit etmek istedim. Üstüne bir de dün ds yollamayan birine dahi evrak maili gidince sanırım ilk başvuru bilgileri üzerinden devam ediyorlar teorisi güçlendi nedense. Konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

• Merhaba,

Dosya numaram 20XXX olmasına rağmen henüz evrak maili ulaşmadı.
    Daha yüksek numaralara gönderildiğini görüyorum.
    Normal midir?

Dosya Numarasi: 2020EU20XXX
    DS-260 Gonderimi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: (ornek: Mayis 2020)

• ⭐⭐⭐

@dirilo
    Sadece asıl talihlinin ismini yazarak evrak maili isteniyor. Sürecinizde bir sorun yok. İstenilen evrakları eşinizinkilerde dahil gönderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

Sayın @dirilo

Endişelenecek hiç bir şey yok. Gayet normaldir cnn 11xxx olupta almayanlar var. Bekleyin muhakkak sizlerede gelecektir. Evrak maili her ne kadar önemli olsa da asıl önemli olan açıklanacak bültenlerde numaranızın aktif olmasıdır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |