Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• hayırlı akşamlar.
    formu doldururken süresi bitmiş bir pasaport vardı. dolayısıyla OTHER TRAVEL DOCUMENT seçeneğini seçerek doldurmuştum. 2 gün önce kcc'den mail geldi. istenen evraklardan biri de pasaport resmi. bu durumda ne yapmalıyım. şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@dtkan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

hayırlı akşamlar.
    formu doldururken süresi bitmiş bir pasaport vardı. dolayısıyla OTHER TRAVEL DOCUMENT seçeneğini seçerek doldurmuştum. 2 gün önce kcc'den mail geldi. istenen evraklardan biri de pasaport resmi. bu durumda ne yapmalıyım. şimdiden çok teşekkür ederim.

Yeni pasaportunuzu bir an önce temin edip evrak mailini iletiniz Kcc’ye.
    Ds-260 formunda pasaport bilgilerini güncellemeye gelince, mülakat mailini bekleyin. Mülakat mailini aldıktan sonra güncelleyebilirsiniz. Bu şekilde süreciniz herhangi bir aksamaya uğramayacaktır.

Sizlere daha iyi yardımcı olabilmek için sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen. Nasıl yapılacağı;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• Merhabalar,
    Benim şöyle bir durumum var.
    Türkmenistan vatandaşıyım ve zamanında çıkan kanun gereği askerlik yapmadan tezkere aldım. Tezkerede de ‘’ filanca kanun gereği yedeğe ayrılmıştır’ gibi ifade var.
    Sorum:
    Bu durumda ds 260 formuna askerlik yaptım diye mi yazmalıyım?
    Eğer hayır ise evraklar istenirken tezkerenin nüshasını yollamalı mıyım?
    Bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasinsasmaz, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar. Biz 19xxx case numaramıza 2 gün önce evrak maili aldık. Başvurularımızı yaparken evli olmadığımız için bavurularımızı single olarak yaptık ve evliliğimiz sonuçlar açıklandıktan sonra olduğu için DS260 doldururken evli olarak doldurduk. Talihlimiz eşim ve şuanda resmi evraklarda kendi soyismini ve benim soyismimi birlikte kullanıyor. DS260'ı da bu şekilde doldurduk ama evrak maili geldiğinde dear isim ve sosisim olarak geldi. Yani benim soyismim yazmıyordu. Tahminimce ilk etapta başvuru yaparken bekar olarak başvurduğu ve benim soyismimi taşımadığı için o şekilde aldık ama yine de teyit etmek istedim. Üstüne bir de dün ds yollamayan birine dahi evrak maili gidince sanırım ilk başvuru bilgileri üzerinden devam ediyorlar teorisi güçlendi nedense. Konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Dogrudur, o bilgilerin cogu DV basvurusuna yazdiginiz sekilde geliyor, DS-260'a gore degil, bilginize. Onlari degistirmeniz mumkun degil ama surecinizi de etkilemeyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drvagus, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,
    Benim şöyle bir durumum var.
    Türkmenistan vatandaşıyım ve zamanında çıkan kanun gereği askerlik yapmadan tezkere aldım. Tezkerede de ‘’ filanca kanun gereği yedeğe ayrılmıştır’ gibi ifade var.
    Sorum:
    Bu durumda ds 260 formuna askerlik yaptım diye mi yazmalıyım?
    Eğer hayır ise evraklar istenirken tezkerenin nüshasını yollamalı mıyım?
    Bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler

Aktif olarak yapmadiginiz icin Hayir diye yazabilirsiniz. Elinizdeki belgenin nushasini yollayabilirsiniz.

• @bolatmali Cevap için teşekkür ederim. Beklemeye devam edeceğim. Bir de bğltende numaramın aktif olmama gibi bir durumu olur mu?

• merhabalar
    ds260 formumuzu gönderdik kcc'den mail de aldık fakat kızımızın pasaportu bir yıllıkdı ona yeni pasaport için başvurduk yenisi gelecek.
    kcc'ye göndereceğimiz mailde yeni pasaportu mu koyalım yoksa eski olanı mı?
    birde ds260 formunu açıp güncelleyelim mi pasaport numarasını? nasıl bir yol izleyelim bilgi verebilir misiniz?

• Herkese merhaba,

Evrak talep mailini aldım ve gerekli evrakları yollamış bulunuyorum.

Bir konuda merak edenleri bilgilendirmek isterim. Eğer Ds-206 formunu doldururken ilk başvurunuzdan farklı bir e-mail yazdıysanız, DS-206'da verdiğiniz e-mail üzerinden iletişim sağlanıyor.

Ayrıca ben evrakları gönderdikten bir kaç dk sonra otomatik mail aldım ve 3-6 hafta içinde KCC'den mail bekleyin demişler.

Umarım herkes için sorunsuz bir süreç olur.

• Sayın @crazycells o zaman KCC nin göndermiş olduğu mail lerede gereken dönüşler olmadığı taktirde ek çekiliş için şartlar oluşuyor diye bilirmiyiz

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayın @crazycells

Bugün aslında talihli olan fakat kendisini kazanmadığını zanneden bir kişiye ds-260 formu göndermemesine rağmen evrak talep maili almış. Bu durum üzerine kendisi talihli olduğunu anlamış.
    Aynı olay bir kaç gün önce rus grubunda da yaşandı. Bu kişi de ds-260 formunu submit etmemesine rağmen evrak maili aldı.
    Bu konu hakkında görüşleriniz neler?

Hmm, ilginc bir durum... Eger dogruysa, belki talihlilerin geri donusu KCC'nin beklediginden cok daha az oldu ve vizelerin tukenmeyeceklerini dusunduklerinden insanlarin basvuruda verdigi email adreslerine otomatik email gonderdiler.

Değerli bilgileriniz için çok teşekkürler

Peki bu durumda ek çekiliş ihtimalini düşünebilir miyiz?

hayir, bence bu ihtimali hicbir zaman dusunmemeliyiz 🙂 Buna karar verecek kisiler biz degiliz, butun veriler bunu gosterse de, en mantiklisi boyle olsa bile KCC boyle bir karar vermeyebilir. O nedenle bos yere umut dagitmak olur bu... O nedenle hicbir zaman bu fikri dusunmemeliyiz bence 🙂

Sayın @murat34 Bey,
    Daha önce bu sorunun cevabını açıklamıştı sayın @crazycells

• Merhaba,

KCC'den gelen mailde istenilen evraklar arasında, doğum belgesi, vukuatlı nüfus örneği olacak değil mi? Ayrıca Police Certificate olarak telp edilen, bizim temiz kağıdı olarak bildiğimiz belge değil mi? ve Tüm bunları edevlet çıktısı olarak ekliyebiliyormuyuz yoksa kesinlikle ıslak imzalı mı olmak zorunda acaba?

Şimdiden teşekkürler.

• Merhaba,

Numaram 10XXX lerde ve hala KCC den evrak talebi emailini almadım. Canım sıkılmaya başladı. Sırası 10XXX lerde olup hala almayan var mı aramızda? Sizce endişelenmeli miyim?

• ⭐⭐⭐

@Elgitaro

Endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok. Sizin gibi 10xxx cnn numarasına sahip olup evrak maili almayan insanlar mevcut. 1-2 hafta içersinde maili alırsınız.

• ⭐⭐⭐

@snowflake, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

KCC'den gelen mailde istenilen evraklar arasında, doğum belgesi, vukuatlı nüfus örneği olacak değil mi? Ayrıca Police Certificate olarak telp edilen, bizim temiz kağıdı olarak bildiğimiz belge değil mi? ve Tüm bunları edevlet çıktısı olarak ekliyebiliyormuyuz yoksa kesinlikle ıslak imzalı mı olmak zorunda acaba?

Şimdiden teşekkürler.

Şu başlıkta aradığınız bütün soruların cevabını bulabilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri?page=1

• @snowflake evet vukuatlı nüfus kayıt örneği ve arşiv kayıtlı adli sicil belgesi, e-devletten alınan belgeler döküman isteği için yeterli, ıslak imzaya lüzum yok.

• @bolatmali uyarın için sağol kaçırmışım gözden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elgitaro bu sene geçmiş yıllara göre inanılmaz bir karışık düzende mail atıyor. Ondan endişe etmeyin bu yıla kadar ki işleyiş aynen şu şekilde idi. Her ayın 15 - 20 günlerinde bülten açıklanırdı. Yani önümüzde ki ay hangi kişiler numarası current olduysa o kişilere mail gelirdi. Daha sonra bir sonra ki ay da mülakata sağlık muayenesi olan unganlardan sonra gidilirdi. Fakat bu sene kimse nasıl bir yol izliyorlar. Kimse anlamıyor. Bu cumaya kadar zaten yeni bülten açıklanacak. Sizin numara current olmasına rağmen hala mail gelmiyorsa ozaman mail atarsınız. Çünkü geçmişte hep böyle oldu. Mailde benim numaram current oldu fakat evrak maili gelmedi diye. Ondan dolayı hiç endişe yapmaya gerek yok.

• @bolatmali, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@snowflake, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Şimdiden teşekkürler.

Şu başlıkta aradığınız bütün soruların cevabını bulabilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri?page=1

@huseyın-d, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@snowflake evet vukuatlı nüfus kayıt örneği ve arşiv kayıtlı adli sicil belgesi, e-devletten alınan belgeler döküman isteği için yeterli, ıslak imzaya lüzum yok.

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

• Herkese selam case numaramız EU39xxxx ile başlıyor.Okuduğum kadarı ile Case numarası EU47xxx ile başlayan arkadaşlar evrak maili almışlar fakat bana daha ulaşan herhangi bir evrak maili yok.Bu durum olağan bir durum mudur?Yoksa daha bizlere mailin ulaşması için beklemelimiyiz?Şimdiden yanıt veren arkadaşlara teşekkür ederim..

• @bolatmali Bunu nerden takip ede biliriz ? (asıl önemli olan açıklanacak bültenlerde numaranızın aktif olmasıdır.) bizede hala e mail gelmedi de

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |