Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @durusu hayırlı olsun
    Geç kalmadınız henüz bu balışın ilk iletisini dikkatlice okursanız, ds260 formunu çok rahat doldurursunuz

• @Sefa peki aşı kartını nerden alıyoruz?

• @aaktas29 aşıyı nerde vurunacaksanız oradan alıyorsunuz.

• @Muhtaradana teşekkürler hemen göz atıyorum hayırlı olsun hepimize.

• @Muhtaradana şu an ds formunu dolduruyorum bir kaç sorum var önceki iletilerde bir grup varmış oraya nasıl giriliyor daha hızlı cevap alınabilir mi oradan?
    tşkler

• Açıkçası ben de ds 260 ı dolduruyorum son aşamada onay ekranında case numarası ve pasaport numarası istiyor.. Case numrasına yanlış diyor çıldıracağım. her aşamada sorduğu girdiğim case numrasına yanlış diyor ve başvuruyu tamamlıyamıyorum. Sanırım benzer problemle karşılaşan yoktur.

• @romulus74 aradaki sıfırları yazmadan giriş yaparsanız sıkıntı olmaz

2020EU000XXXXX yerine 2020EUXXXXX şeklinde yazın

• OK.çok teşekkürler

• evrak onay maili de geldi simdi sira mulakat tarihini sabirla beklemek herkese basarilar diliyorum.....

• arkadaşlar selam tekrardan ufak bir soru önceki sene j1 ile 1seneligine abd'de idim fakat türkiye'den ayrılmadan önce abd'deki calistigim hotelin adresini nufusa işlettim (15gün kadar calistigim hotelde kaldım)ve ilk adresimi tr'ye beyan etmedim 3-4ay gibi bir süre sonra konsoloslukta adresimi baska bir yere tasinacagim icin aynı bıraktım son adresimide tr konsolosluguna 2ay sonra beyan ettim.Fakat abd'deki vize sponsorumu günbegün adres degisikligimden haberdar ettim. Biraz anlatım bozuklugu olabilir
    örnek vermek gerekirse nufusta bu sekilde:
    usa hotel adresi ekim 2018 - mayis 2019
    usa konakladigim ev mayis 2019 - agustos 2019
    fakat gercek konaklamam ve ds260da belirttigim konaklama su sekilde:
    ilk evimin adresi(nufus kayitta gözükmeyen adres)ekim 2018-mart2019
    (ikinci ev)mart2019-agustos 2019
    vize sponsorumdan adres degisikligi onay maili ve benzeri onay mailleri var bunu nolur nolmaz diye yanımda tutmam gerekir mi?
    yada en dogru olarak kcc'e mail yoluyla ulasip durumu anlatip bilgi almak mi gerekir.
    Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eceloo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells buyuk ihtimal-derken reddedilmistir mi diyorsunuz?:( neden olabilir acaba?

hayir, sureci bilmediginizden bir sorun oldugunu saniyorsunuz ama cok buyuk ihtimalle sadece beklemeniz gerekiyor diyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aaktas29, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Aşı olayı nasıl hallediliyor? Malum çoğumuzun aşı kartının olmadığını zannediyorum. Sağlık kontrolünde aşı kartı olmasa ne olur? Gerekli olan aşıları önceden yaptırmak gerekir mi?

Eger asi karti varsa goturmelisiniz, eger yoksa bir sey yapmaniza gerek yok. Asilari onceden yapmamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@durusu, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana şu an ds formunu dolduruyorum bir kaç sorum var önceki iletilerde bir grup varmış oraya nasıl giriliyor daha hızlı cevap alınabilir mi oradan?
    tşkler

sorularinizi bu konuda sorabilirsiniz.

• Arkadaşlar aklıma bir soru takıldı. Ben DS-260 formunu doldurduktan sonra bana herhangi bir mail gelmedi gelmesi gerekiyor muydu. Bir kaç yerde gelmesi gerekiyor şekilde okudum da bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Erdoğan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaşlar selam tekrardan ufak bir soru önceki sene j1 ile 1seneligine abd'de idim fakat türkiye'den ayrılmadan önce abd'deki calistigim hotelin adresini nufusa işlettim (15gün kadar calistigim hotelde kaldım)ve ilk adresimi tr'ye beyan etmedim 3-4ay gibi bir süre sonra konsoloslukta adresimi baska bir yere tasinacagim icin aynı bıraktım son adresimide tr konsolosluguna 2ay sonra beyan ettim.Fakat abd'deki vize sponsorumu günbegün adres degisikligimden haberdar ettim. Biraz anlatım bozuklugu olabilir
    örnek vermek gerekirse nufusta bu sekilde:
    usa hotel adresi ekim 2018 - mayis 2019
    usa konakladigim ev mayis 2019 - agustos 2019
    fakat gercek konaklamam ve ds260da belirttigim konaklama su sekilde:
    ilk evimin adresi(nufus kayitta gözükmeyen adres)ekim 2018-mart2019
    (ikinci ev)mart2019-agustos 2019
    vize sponsorumdan adres degisikligi onay maili ve benzeri onay mailleri var bunu nolur nolmaz diye yanımda tutmam gerekir mi?
    yada en dogru olarak kcc'e mail yoluyla ulasip durumu anlatip bilgi almak mi gerekir.
    Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

gercek adresler neyse o sekilde yazabilirsiniz. Bu konuda bir belge istenmeyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mcivan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar aklıma bir soru takıldı. Ben DS-260 formunu doldurduktan sonra bana herhangi bir mail gelmedi gelmesi gerekiyor muydu. Bir kaç yerde gelmesi gerekiyor şekilde okudum da bilgisi olan var mı?

gerekmiyor. email de gelmiyor.

• Merhaba arkadaşlar, dosya numarası ( 18 bin ) ile başlayanların mülakat aşamasına geçme ihtimali ne kadardır?

Teşekkürler.

• Sayın @crazycells dv 2020 ilginç bir hal aldı
    İlk önce ds260 formunu bir sebebten açtıranlara, case numaralarına bakılmaksızın
    KCC Evrak talep emaili atıyordu 11.000 bin 22.000
    24.000 gördük
    Şimdi ise ds260 formununu hiç açtırma mış arkadaşlarımıza evrak talep email i gelmeye başladı (27binlerde)
    Rusça konuşan ülkelerde bu durum çok daha fazla
    Bu durumu nasıl yorumlamak gerekir
    Rusların teorisine göre ds260 formunu açtıranlara evrak talep email gelmesi + hiç açtırmayı yüksek case numarası sahip olup evrak talebi alan numaralar, 3 ay içerisinde mülakata girecek
    Bu doğru olabilir mi?
    Şu anda en son 10400 ler email aldı

• KCC nin ilk olarak 1 Kasım 2018 de getirdiği mülakata girecek adaylardan bazı evrakları online olarak isteme uygulaması

• Daha sonra 2020 sürecinde 1 haziran 2019 dan itibaren ds 260 formunda sosyal medya hesabı istemesi,

• 6 ekim 2029 dan itibaren KCC nin gönderdiği evrak talep e-mailinde önceden istenen evraklara evlilik cüzdanı ve varsa boşanma belgelerini eklemesi
      Evrakları hangi şekilde göndermemiz gerektiğini tarif etmesi,

• Son olarakta case sırasında bağımsız belirsiz düzenli evrak talep isteklerini nasıl yorumlamalıyız?

Sizce süreci hızlandırmak istiyor olabilirler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayın @crazycells dv 2020 ilginç bir hal aldı
    İlk önce ds260 formunu bir sebebten açtıranlara, case numaralarına bakılmaksızın
    KCC Evrak talep emaili atıyordu 11.000 bin 22.000
    24.000 gördük
    Şimdi ise ds260 formununu hiç açtırma mış arkadaşlarımıza evrak talep email i gelmeye başladı (27binlerde)
    Rusça konuşan ülkelerde bu durum çok daha fazla
    Bu durumu nasıl yorumlamak gerekir
    Rusların teorisine göre ds260 formunu açtıranlara evrak talep email gelmesi + hiç açtırmayı yüksek case numarası sahip olup evrak talebi alan numaralar, 3 ay içerisinde mülakata girecek
    Bu doğru olabilir mi?
    Şu anda en son 10400 ler email aldı

mulakat icin ilk ve en onemli sart numaranizin aktif olmasi. Siz formlari gondermis olsaniz da, butun belgeleriniz tamam ve KCC'ye ulasmis olsa da, eger numaraniz aktif degilse mulakat tarihi alamazsiniz.

Nasil bir sisteme gecmeye calistiklarini ben de anlamadim, onumuzdeki aylarda dosya numaralarinin kac dosya artacagi belki fikir verebilir. Ayrica henuz dosya numaralari arasindaki bosluklarin %'sini bilmiyoruz, o nedenle cok yuksek sandigimiz numaralar o kadar yuksek olmayabilir.

Formunu actirip guncelleyenlere email gitmesi, sistem hatasi olabilir ama bunun hicbir anlami yok, cunku dedigim gibi mulakat icin en onemli sart numaranin aktif olmasi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |