Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdon, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells Yok tek problem anne ve babanızın düğünde olmaması ortak banka hesaplarimizda var

bence de ortak banka hesabi oldukca onemli bir gosterge...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saahmed, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells Sizce onay almamiz mümkün mü ?

sorun yasayacaginizi sanmiyorum, dugun gibi olmasa da Turkiye'den bildiginiz insanlarla kucuk bir kutlama yapabilirsiniz. Zaten neden dugunu Turkiye'de yapmadiginiza dair bir aciklamaniz mevcut. O nedenle korkmanizi gerektiren bir durum yok bence de 🙂

• Merhaba arkadaslar,

Persembe gunu Documentarily Qualified emaili aldik. Mulakat gununu vermeleri ne kadar suruyor acaba ?

Ayrica saglik sigortasi ile ilgili cok enteresan bir yasa cukarmislar. Amerikaya saglik sigortasiz giris yapicak arkadaslarin dikkatine.

https://www.npr.org/2019/10/04/767453276/trump-bars-immigrants-who-cannot-pay-for-health-care

Marriage : 2018-07-15
    I-130 Sent : 2018-07-23
    I-130 NOA1 : 2018-07-27
    I-130 Approved : 2019-06-19
    NVC Received : 2019-07-25
    Received DS-261 / AOS Bill : 2019-07-26
    Send AOS Package : 2019-08-02
    Submit DS-261 : 2019-08-02
    Case Completed at NVC : 2019-10-03

• @crazycells Çok teşekkür ederim size 🙂

• @saahmed evet herkez in farklı oluyor , kanıt çok olursa daha inandırıcı olur tabiiki , iyi şanslar 🤗

• Bu ileti silindi!

• @elf çok teşekkürler 🙂

• @1702em Nufus aile, detayli olani aldim ve I-130 formu ile gonderdim. Henuz NVC asamasinda degilim 🙂

• @Elif-Chavez bir sey soracaktim. Petitioner’s proof of domicile için hangi belgeyi yüklediniz?

Benim eşim proof of domicile İçin Amerika adresli sürücü belgesini yükledik, tek bu belge red geldi. The proof of domicile için hangi belge yüklenmeli.

• @Nihan nvc aşamasında bende onu yükledim, kabul oldu.

• @1702em biz bank statementi ve nyc ID yukledik ve kabul oldu. 4 gunde mi red etmisler ? benim dogum velgemi 1 ay sonra red etmislerdi.

• @crazycells merhaba ben ankarada IR1 vizesi ağustos 26 sında mülakat a girmiştim AP oldum 6 hafta geçti herhangi bir cevap yok hala en uzun süren idari işleme kalanı biliyormusunuz siz isim yüzünden kontrol ediliyor dediniz biliyorum beklemekten başka çare yok diye düşünüyorum yada bana bir fikir verebilirmisiniz ben interviden sonra konsolosluğa e mail attım bir kaç evrak daha yolladım e mail ile işlemler hızlansın yardımcı olsun diye acaba ondan mı uzadı dersiniz yolladığım evraklar eşimin konsolosluğa yazdığı 2 güzel mektup ve durumun ne kadar kötü olduğu hakkında bunlar yüzünden mi acaba ek işlemleriniz bulunmaktadır ve devam etmektedir diye e mail geldi 5 hafta önce toplam 6 hafta oldu ses yok acaba amerikaya mı gönderdiler benim evraklarımı teşekkürler

• Merhabalar,
    Öncelikle başta crazycells olmak üzere foruma soru/cevaplarıyla katkıda bulunan herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten pek çok sorunun cevabını bulmak mümkün. Benim de CR1 vizesi ile ilgili bir iki sorum var. Amerikalı olan nişanlımla Kasım sonu ya da Aralık başı Ankara'da evleneceğiz. Daha sonra nişanlım, ABD'ye geri dönüp benim için CR1 vizesine başvuracak.
    Soru1: Forum sayfasında CR1 ile ilgili hazırlanacak belgeler arasında I-130'un yanısıra I-130A formunun da doldurulması gerektiğini gördüm. I-130A formunun hangi durumda doldurulması gerekir? Müstakbel eşimin CR1 başvurusunda sadece I-130'u doldurması yeterli midir?
    Soru2: Vakit yetersizliğinden dolayı vukuatli nufus kayit ornegini ve arsiv kayitli adli sicil kaydini kizlik soyadımla çıkartsam sorun olur mu? Evlilik soyadımla yaptırmak zorunda mıyım?
    Soru3: Türkiye'de verilen evlilik cüzdanının uluslararası evlilik cüzdanı söylendi. Bu durumda evlilik cüzdanının yine de İngilizceye tercümesi gerekiyor mu?
    Soru4: Evlendikten sonra nişanlım ülkesine döndüğünde, Türkiye'de yaptığı evliliğinin ABD'de geçerli olması için yapması gereken birşey var mı?
    Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim. Çok teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells merhaba ben ankarada IR1 vizesi ağustos 26 sında mülakat a girmiştim AP oldum 6 hafta geçti herhangi bir cevap yok hala en uzun süren idari işleme kalanı biliyormusunuz siz isim yüzünden kontrol ediliyor dediniz biliyorum beklemekten başka çare yok diye düşünüyorum yada bana bir fikir verebilirmisiniz ben interviden sonra konsolosluğa e mail attım bir kaç evrak daha yolladım e mail ile işlemler hızlansın yardımcı olsun diye acaba ondan mı uzadı dersiniz yolladığım evraklar eşimin konsolosluğa yazdığı 2 güzel mektup ve durumun ne kadar kötü olduğu hakkında bunlar yüzünden mi acaba ek işlemleriniz bulunmaktadır ve devam etmektedir diye e mail geldi 5 hafta önce toplam 6 hafta oldu ses yok acaba amerikaya mı gönderdiler benim evraklarımı teşekkürler

Idari islem 1 yil hatta 1 yildan fazla da surebilir. Bilginize.
    Bu sureye siz karar veremezsiniz, bunu kisaltmak icin de yapabileceginiz bir sey yok maalesef. Sadece konsoloslugun size gonderdigi talimatlari takip etmeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gonul-K, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar,
    Öncelikle başta crazycells olmak üzere foruma soru/cevaplarıyla katkıda bulunan herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten pek çok sorunun cevabını bulmak mümkün. Benim de CR1 vizesi ile ilgili bir iki sorum var. Amerikalı olan nişanlımla Kasım sonu ya da Aralık başı Ankara'da evleneceğiz. Daha sonra nişanlım, ABD'ye geri dönüp benim için CR1 vizesine başvuracak.
    Soru1: Forum sayfasında CR1 ile ilgili hazırlanacak belgeler arasında I-130'un yanısıra I-130A formunun da doldurulması gerektiğini gördüm. I-130A formunun hangi durumda doldurulması gerekir? Müstakbel eşimin CR1 başvurusunda sadece I-130'u doldurması yeterli midir?
    Soru2: Vakit yetersizliğinden dolayı vukuatli nufus kayit ornegini ve arsiv kayitli adli sicil kaydini kizlik soyadımla çıkartsam sorun olur mu? Evlilik soyadımla yaptırmak zorunda mıyım?
    Soru3: Türkiye'de verilen evlilik cüzdanının uluslararası evlilik cüzdanı söylendi. Bu durumda evlilik cüzdanının yine de İngilizceye tercümesi gerekiyor mu?
    Soru4: Evlendikten sonra nişanlım ülkesine döndüğünde, Türkiye'de yaptığı evliliğinin ABD'de geçerli olması için yapması gereken birşey var mı?
    Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim. Çok teşekkürler şimdiden.

1. I-130A'yi siz dolduracaksiniz. Es icin basvuru yapildiginda, 130'un yaninda 130A da dolduruluyor.
    2. Mumkun ama butun belgelerinizi en yakin zamanda guncellemenizi tavsiye ederim.
    3. Eger ingilizce cevirisi yoksa icinde, o durumda cevirisi gerekecek.
    4. Ingilizce cevirisini yaninizda tasimaniz yeterli, ABD'de Turkiye'deki gibi bir sistem yok... Dolayisiyla gerekmedigi surece bir yere kayit ettirmenize gerek olmayacak. Sanirim esinizin soyismi degismeyecek? O durumda yapmasi gereken pek bir sey yok.

• @crazycells anladım teşekkürler eşim de konsolosluğu aramak istiyordum AP durumu için sizce gerek varmı diğer sorum bu AP durumu isim üzerinden olmuyor herhalde genel bir araştırma o zaman doğrumudur 1 yıl AP olarak beklemek ne zordur bekleyen arkadaşlara sabır dilemek isterim teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells anladım teşekkürler eşim de konsolosluğu aramak istiyordum AP durumu için sizce gerek varmı diğer sorum bu AP durumu isim üzerinden olmuyor herhalde genel bir araştırma o zaman doğrumudur 1 yıl AP olarak beklemek ne zordur bekleyen arkadaşlara sabır dilemek isterim teşekkürler

Forumda bahsedilen idari islem isim uzerinden oluyor, isminiz kara listeye hit etmis, sizin o kisilerden biri olup olmadiginiz arastiriliyor diye dusunuyorum... o konuda da bahsedildigi gibi "idari islem" konsolosluk nazarinda cok genel bir anlamda kullaniliyor. Fakat biz forumda sadece NVC tarafindan yapilan uzun suren islemlere idari islem demeyi tercih ediyoruz. Cunku suresi belli olmayan islem bu...

Diger islemleri konsolosluk kendi yonetiyor (belge incelemesi, dogrulugunun tayini, dosya karari vs. gibi) ama konsolosluk bunlari da idari islem olarak degerlendiriyor, bilginize.

• @crazycells o zaman ben en az 6 ay beklemek için kendimi alıştırayım

• @crazycells teşekkürler peki bu kadar uzun süreç olursa sponsorlar ne yapacak iptal etme ihtimali varmı bir de 6 aydan sonra bir daha hastahane için başvuru yapmak zorunda kalacağız doğrumudur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkürler peki bu kadar uzun süreç olursa sponsorlar ne yapacak iptal etme ihtimali varmı bir de 6 aydan sonra bir daha hastahane için başvuru yapmak zorunda kalacağız doğrumudur

Bu, sponsorunuza bagli; ama konsolosa bu belgeyi verdiyseniz sorun olmayacaktir diye dusunuyorum.

Evet, saglik raporunun suresi gectiyse ya da yaklastiysa, konsolos vize alabileceginizi soyledikten sonra yeniden almalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |