Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tugbafurkan parayı amerıkaya gırıncede odeyebılıyorsunuz fakat greencardınız sız odeyınceye kadar basılmayacağı ıcın bankada hesap acarken ehlıyet vb ıslemlerde greencard ıstendığınde ıbraz edemezsınız ve bu tur ıslemlerınız aksar

• Asıl kazanan benim, eşim ise benim üzerinden kazandı. UCSIS kaydını sadece benim yapmam yeterli mi? Yoksa eşim için de ayrıca yapmam mı gerekiyor ?

Teşekkürler,

• ⭐⭐

@caglarcan ben kendi sistemimden eşim ve çocugum ıcınde odeme yaptım. extra eşime ve cocuguma hesap açmadım. sanırım gerek yok ama yınede doğru bilgiyi öğrenmek isterim .@crazycells 🙂

• Teşekkürler @HockeyUmpire2 peki ilk ekranda verilecek adres TR adresi mi ? Yoksa ABD'de verdiğimiz adres mi olmalı ?

Ben de kendi adımıza kayıt yapmak yeterlidir diye düşünüyorum, sonuçta bu bir case takip ekranı.

• ⭐⭐

@caglarcan iki adreside verebilirsiniz. ama amerikadaki adresiniz netse o adresi verin.

• @HockeyUmpire2 ABD'deki adres çok geçici , sadece green card teslim almak için verilmiş bir adres..

• Kayıt yapmama rağmen, girişte hata veriyor şaka gibi. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu ?

• @caglarcan siz hesap oluşturduktan sonra, vizesi onaylanan aile bireylerinize atanan a number'ları ekleyip odemeyi yapabilirsiniz. Eklenen kişi sayısı x $220 olarak ödemeyi gerçekleştiriyorsunuz.

• @caglarcan farklı browser'lar kullanıp denemeye devam edin.

• Merhaba tekrar şu an itibariyle,

1)UCSIS ödemesini yaptım, 440 USD olarak eşim ve kendim için receipt aldım.

2)Hemen o sayfanın altında yer alan https://my.uscis.gov/ adresinden kayıtları yaptım, buraya sorunsuz şekilde giriliyor. (Güvenlik soruları vs. sorulan kısım)

Case status alttaki gibi görünüyor.

October 2, 2019

In Process
    USCIS has accepted your application, petition, or request for processing.

3 )Ancak ne yaptıysam ilk sayfada paylaşılan alttaki link.e kayıt olmuyor.

Şu anda ben ödememin alındığını nasıl teyit ederim ve postayı bundan sonraki süreçte nasıl takip edebilirim ?

• in process olması odemenin alindigini gosteriyor. Amerika posta servisine , GC inizin gidecegi adres uzerinden bir kayıt acabilirsiniz lakin USPS ten takip icin kayıt actırırsaniz o adrese gelen tum postaları goruntuleyebiliyorsunuz, ev adresi olarak gosterdiginiz kisi bundan hoslanmayabilir. daha once konu ile ilgili redsat in postları mevcut ve gc adrese gelis nasıl takip edilir forum basligindan detayli gorebilirisiniz.

• ⭐⭐

@caglarcan ödemenin alındığı size e mail olarak gelicek makbuz olarak. Ayrıca ekranında fotografını cekersiniz double check olur ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@caglarcan ben kendi sistemimden eşim ve çocugum ıcınde odeme yaptım. extra eşime ve cocuguma hesap açmadım. sanırım gerek yok ama yınede doğru bilgiyi öğrenmek isterim .@crazycells 🙂

gerek olmamasi lazim.

• Merhabalar,
    Ben üyelik oluşturdum son adıma kadar geliyorum fakat 3D secure sebebiyle ödeme gerçekleştirilmiyor. Amerika da hesap mı açmam gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onurcan, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhabalar,
    Ben üyelik oluşturdum son adıma kadar geliyorum fakat 3D secure sebebiyle ödeme gerçekleştirilmiyor. Amerika da hesap mı açmam gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

farkli bir web browser'dan deneyin isterseniz. Kredi karti kullaniyorsaniz, bankanizla konusup bu odemeyi yapip yapamayacaginizi ogrenmelisiniz.

• @crazycells Ben hesap karti kullaniyorum. Bankaya musteri hizmetlerine sordum 3D secure kullanmadan maksimum 500 TL cekebilirsiniz dediler. 3D olmadan odeme yapan arkadaslar nasil odeme yaptilar. Kredi kartiyla mi denemeliyim acaba ?

• ⭐⭐

@onurcan limitinizi yükseltip dolar harcamasına actırmayı deneyin.

• @crazycells Merhabalar, ben 2 Ekimde kredi kartımdan işlem yaparak ödeme yaptım. Ekranda confirmation olarak cıkan sayfayı kaydettim. Birde aynı zamanda mail adresime "Pay.gov Payment Confirmation: USCIS Immigrant Fee" diye bir mail geldi. Hersey ok. dedim. Ancak baktımki kredi kartımdan cekim provizyonda duruyor. Simdi benim ne yapmam gerekiyor ?

Birde account acmak zorunda mıyız? Yani ben giriş yaparken bir kac soru sordu, account aldım ancak bu accountun üzerinden mi İmmigration Fee ödedim hatırlamıyorum. Bunu nasıl kontrol edebilirim?

• @se-du Bu arada detaylı sormamısım ama, bankayla konusum dolar için cekimi aktif ettikten sonra bu ödeme processini tekrarlamam mı gerekiyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@se-du, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells Merhabalar, ben 2 Ekimde kredi kartımdan işlem yaparak ödeme yaptım. Ekranda confirmation olarak cıkan sayfayı kaydettim. Birde aynı zamanda mail adresime "Pay.gov Payment Confirmation: USCIS Immigrant Fee" diye bir mail geldi. Hersey ok. dedim. Ancak baktımki kredi kartımdan cekim provizyonda duruyor. Simdi benim ne yapmam gerekiyor ?

Birde account acmak zorunda mıyız? Yani ben giriş yaparken bir kac soru sordu, account aldım ancak bu accountun üzerinden mi İmmigration Fee ödedim hatırlamıyorum. Bunu nasıl kontrol edebilirim?

Hesap acmak zorunlu degil, ama tavsiye ederim.

Eger onay vermislerse parayi almislardir diye dusunuyorum, provizyonda olmasi paranin odenmedigi anlamina gelmiyor aslinda, birkac gun surebilir ekstrelerde gorunmesi.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 2
  • 46
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |