Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hypocondriacs-Atalay, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba değerli dostlar..Bu sene gren card başvurusunda bulunucam fakat bu sene farklı olarak geçerli bir pasaport olması gerekiyor galiba.Pasaportum var ancak süresi geçti ve yeni pasaport alamıyorum özel nedenlerden dolayı.Süresi geçmiş pasaportumla başvurus yapsam ve başvurudan sonra yeni pasaport alabilirsem sorun olur mu..?

Yanlis konudasiniz, su bolumu kullanmalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/115/greencard-loto-başvurusu-soruları

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Warrior99, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells DV2018'in current lsitesine baktığımızda, 25775 en son sıra olarak belirlenmiş.

1-) Bundan sonraki kişilere sıra gelmediği anlamına mı geliyor bu? Eğer öyleyse DV2020 için de sıra gelmeme durumu söz konusu mudur?
    2-) https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-dlP5tOfCYWhp47lOSKz8_D1uRNjtkrYob9CTbJd5Lg/edit#gid=0 adresindeki listede "gocakgonyalı" nicknameli arkadaşın vizesi 13.09.2018'de onaylanmış ve 2 gün sonra pasaport eline geçmiş. Arkadaş, Amerika'ya Giriş İçin Planlanan Tarih'e "Kasım" olarak yazmış. Bu mümkün mü? Benim bildiğim 30 Eylülden önce Amerikaya giriş yapılması lazım...
    3-) Eylül ayında verilen vizeler için geçerlilik süresi ne kadar?
    4-) DV2020 için şayet, Eylül ayında vize alınmışsa Eylül 30'a kadar USA'e giriş yapmak gerekiyor mu, yoksa vize geçerlilik son tarihine kadar USA'e girilebilir mi?
    5-) Bulletin'de dosya numarası değilde "Current" diye birşey görürsek, bu herkese email gönderilerek vize görüşmesine çağrılacağı anlamına gelecek? Eğer öyleyse, bu durumda kim evrakları daha hızlı gönderirse o kadar erken randevuya kabul edileceği anlamına mı geliyor?
    6-) Dosya numarama bakacak olursanız, DV2021 için tekrar başvuru da bulunmalı mıyım?
    7-) Malum DV2020 kazanan herkesin vize alacağı kesin değil. Şayet henüz Vize kabulu almadılarsa, herkesin DV2021'e de tekrar başvuru yapmasını önerir misiniz?

1. Bu yil daha farkli. Iki yili kiyaslayamazsiniz.

2. Hayir, 30 Eylul vizeler icin son tarih, vizenizin son tarihine kadar ilk girisi yapmalisiniz (genelde ~6 ay icinde)

3. Saglik raporunu aldigi tarihe gore 3 veya 6 ay.

4. Hayir, evet.

5. Yakin bir zamanda "Current" gormeyi beklemeyin, gorurseniz tum dosya numaralari aktif oldu demektir. Genelde o saatten sonra evraklari tamam olunca siraniz geliyor.

6. Evet, bulunmanizi tavsiye ederim.

7. Kucuk numaralara sira gelecegi icin bir daha basvuru yapilmasina gerek yok ama 25-30 binden sonrasi ne olur ne olmaz diyerek basvuru yapabilir.

• @crazycells cevaplarınız için çok sağolun. Ancak, 1. sorunu ilk kısmını tekrar sormak istiyorum:

DV2018'in current lsitesine baktığımızda, 25775 en son sıra olarak belirlenmiş.

1-) Bundan sonraki kişilere sıra gelmediği anlamına mı geliyor bu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Warrior99, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells cevaplarınız için çok sağolun. Ancak, 1. sorunu ilk kısmını tekrar sormak istiyorum:

DV2018'in current lsitesine baktığımızda, 25775 en son sıra olarak belirlenmiş.

1-) Bundan sonraki kişilere sıra gelmediği anlamına mı geliyor bu?

Evet, o arkadaslara sira gelmedi maalesef.

• Bugün green kart mülakatım vardı (dv 2020) ve vize onayı aldım birkaç saat sonra diploma teyidi diye mail geldi gelen mail e yanıt olarak belgeyi yolladım tekrar geri dönüş olmadı beklemem yetiyor mu yoksa yapmam gereken başka birşey var mı aynı durumu yaşayan oldu mu?

• Daha önce sorulduysa affola ☺ arama yaptım ancak bulamadım. Bugün Congratulations başlıklı kcc onay mailim geldi . Mükakat tarihi için yeni bir mail gelecek mi yoksa artık ben mi takibini yapacağım başka bir site üzerinden?

• @greenati
    E-mail başlangıcı "Records indicate" ile mi başlıyor, eğer bu e-maili aldıysanız evraklarınız onaylandı demektir, bundan sonra numaranızın diğer bültende aktif olmasını bekliyeceksiniz, eğer aktif olursa o ay sonu durumunuzda bir güncelleme olduğuna dair email alacaksınız,
    Bu aşamada kazandığımız sayfa olan dvlottery.state.gov adresine girip confirmation number ile giriş yapıyoruz
    Kazandığımız ekranda,mülakat tarihi, yeri ve saatini göreceksiniz

• @enessolcerr bir sıkıntı çıkmaz dimi sayın @crazycells
    Başka bir işlem yapılması lazım mı?

• @enessolcerr tebrikler 🙂 . Mülakat deneyimlerinizi de paylaşır mısınız mümkünse

• @Muhtaradana Teşekkür ederim yanıtınız için 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enessolcerr, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Bugün green kart mülakatım vardı (dv 2020) ve vize onayı aldım birkaç saat sonra diploma teyidi diye mail geldi gelen mail e yanıt olarak belgeyi yolladım tekrar geri dönüş olmadı beklemem yetiyor mu yoksa yapmam gereken başka birşey var mı aynı durumu yaşayan oldu mu?

Problem yok, beklemeniz lazim. Geri donus yapmalari 1 haftayi bulabilir.

• @kenaniler en kısa zamanda paylaşacağım

• @enessolcerr Birşeyi merak ettim. Mülakata diplomanızı götürmediğiniz içinmi sizden diploma teyidi istediler yoksa mülakat sırasında yanınızdamıydı?

• Arkadaşlar dv 2020 için randevu maili sırası şuan kaçtadır bilenler yazabilir mi ? Ben en son 98xx e mail geldiğini duydum 🤔

• @crazycells Merhaba, İlk soru için 2018 değerlerine baktığım zaman bende kendim için sıranın gelmeme ihtimali var diye düşünüyordum ama siz bu iki yılı karşılaştırmamak gerektiğini söylemişsiniz. O yıl farklı olan neydi acaba?

• @ysfylcn diploma öğrenci belgesi ve tranakript yanımdaydı diploma fotokopini aldı aslına bakıp mühür vurdu 2 3 saat sonra sa teyit maili attı

• @bolatmali tesekkur ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |