Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @phozz teşekkür ederim

• @magnesia teşekkür ederim ilginize. Forumda kafamızda karışıklık yaratan soruları sorarak sizler sayesinde bu tarz danışmanlıklara ihtiyaç duymamaya çalışıyoruz. @crazycells in görüşünü merak ediyoruz tabi ki. Erken kapamak bir avantaj mı yoksa bu tarz durumlarla karşılaşmamak için dezavantaj mı ? ya da ne zamana kadar tekrar çağırabiliriz DS formunu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkyurdum, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@magnesia teşekkür ederim ilginize. Forumda kafamızda karışıklık yaratan soruları sorarak sizler sayesinde bu tarz danışmanlıklara ihtiyaç duymamaya çalışıyoruz. @crazycells in görüşünü merak ediyoruz tabi ki. Erken kapamak bir avantaj mı yoksa bu tarz durumlarla karşılaşmamak için dezavantaj mı ? ya da ne zamana kadar tekrar çağırabiliriz DS formunu?

Formu actirip bu bilgileri girmeyin. Boyle bir guncellemeye gerek yok, zaten lise veya ust bir diplomaniz varsa meslekle ilgili bir belge gerekmeyecek. Dilerseniz mulakat sirasinda calistiginizi soyleyebilirsiniz, konsolos gerekli gorurse -ki genelde gerekli gormuyorlar, cunku sureci ilgilendirmiyor- degisikligi yapar.

• @crazycells çok teşekkür ederim o halde ilk doldurduğumuz form geçerli ve hiç bir güncelleme yapmadan aynı şekilde beklemeye devam ediyoruz. 🙏🏻

• Merhabalar. Mümkün olduğunca soruları ve konuları takip etmeye çalışıyorum. Bu iki soruya yakın cevaplar var mı bulamadım. DS-260 formunu doldurup göndermiştim. Sonrasında bebeğimiz için pasaport çıkarttık ve orada yapacağım iş konusunda da fikir değişikliğine sahip oldum. Sizce bu iki durum için KCC ye mail atıp formun geri açılmasını istemeli miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bykarakalem, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar. Mümkün olduğunca soruları ve konuları takip etmeye çalışıyorum. Bu iki soruya yakın cevaplar var mı bulamadım. DS-260 formunu doldurup göndermiştim. Sonrasında bebeğimiz için pasaport çıkarttık ve orada yapacağım iş konusunda da fikir değişikliğine sahip oldum. Sizce bu iki durum için KCC ye mail atıp formun geri açılmasını istemeli miyim?

Bence gerek yok. Bebeginizin bilgileri formlarda ve kendisine ait bir DS-260 formu var degil mi? Sadece pasaport bilgisi yeni?

• @crazycells merhaba Amerika dan sponsor bulursak bankada para göstermeye gerek varmı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion79, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhaba Amerika dan sponsor bulursak bankada para göstermeye gerek varmı ?

Gerek yok, sadece sponsorluk formlari yeterli.

• Merhabalar....

1-) Acaba bize sıra gelir mi (51xxx)? Gelirse, ne zaman gelebilceği konusunda yorum yapabilir misiniz?
    2-) DV2021'e başvuru yapmamızı tavsiye eder misiniz? Evet ise, bu durumda yine hem eşim hem de kendim için (2) başvuru yapmamızı tavsiye edersiniz, değil mi?

Şimdiden teşekkürler...

• @crazycells evet sadece pasaport bilgisi yeni.

• @air_technic, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@gezgin34

Telegram grubumuz var

Bekleriz 🙂
    Linki değişmiş mi telegram grubunun hata veriyor girerken

• @Warrior99
    1)Şu an sadece beklemeliyiz, henüz konuşmak için erken
    2)Başvuruda bulunabilirsiniz, eşinizde başvuru koşullarını sağlıyorsa çifte şansınız olur

• Bu ay bültende yarın KCC'den evrak talebi istenecek kişilere kadar olur diye tahmin ediyorum önceki aylara baktığımda. 9K'ların kaçındayız acaba? Kendimi sonraki bültene sıkıştırmaya çalışıyorum da 🙂
    Ayrıca bugün mülakatı olanlara ve daha sonra girecek arkadaşlara başarılar , Allah yardımcımız olsun.

• Merhabalar ; case number :2020 .....1xxx ; 4 haneli ve 28 mayista bir firma aracılığıyla ds260 formunu gönderdik, 31 temmuzda KCC den belge talebi maili geldi , 1 Ağustos’ta talep edilen belgeleri (Türkçe olarak gönderdik )gönderdik ayni gün belgelerin işleme alindigina dair KCC den bilgilendirme maili geldi ... Bu süreçten sonra başkaca mail almadık, konsolosluk randevusuda oluşmadı görüşlerinizi rica ederim Tesekkurler.( dosya numarasi 3bin ve uzeri olanlar bile randevu almis görünüyor bizim numaramiz binlerde)

• Merhaba değerli dostlar..Bu sene gren card başvurusunda bulunucam fakat bu sene farklı olarak geçerli bir pasaport olması gerekiyor galiba.Pasaportum var ancak süresi geçti ve yeni pasaport alamıyorum özel nedenlerden dolayı.Süresi geçmiş pasaportumla başvurus yapsam ve başvurudan sonra yeni pasaport alabilirsem sorun olur mu..?

• @EBK merhaba. evrakları gönderip anında aldığınız otomatik mailden 3-5 gün sonrası records indicate ile başlayan bir mail almanız gerekiyordu. buu mail gelmediyse belgeleriniz işlenmemiş ve mülakat tarihi o yüzden alamadınız. ,Kcc ye mail yolu ile durumunuzu sorabilirsiniz.

• @phozz tesekkurederim,ayın 15 ine kadar beklesem sonra sorsam yoksa zaman kaybetmeden sormak dahami iyi?

• @EBK hiç zaman kaybetmeden sorun. bu ayın sonunda randevu maili alırsınız aralıkta olur büyük ihtimalle randevunuz. ekimde girmek yerine aralıkta gireceksiniz artık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bykarakalem, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells evet sadece pasaport bilgisi yeni.

ok, o durumda hicbir sey yapmasaniz da olur. Ama degistirmek isterseniz de -hizlica yaparsaniz- cok problem olmaz diye dusunuyorum.
    KCC belgeleri istedigi zaman zaten gondereceksiniz, o nedenle ben yerinizde olsaydim dokunmazdim buyuk ihtimal.

• @Hypocondriacs-Atalay, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba değerli dostlar..Bu sene gren card başvurusunda bulunucam fakat bu sene farklı olarak geçerli bir pasaport olması gerekiyor galiba.Pasaportum var ancak süresi geçti ve yeni pasaport alamıyorum özel nedenlerden dolayı.Süresi geçmiş pasaportumla başvurus yapsam ve başvurudan sonra yeni pasaport alabilirsem sorun olur mu..?

Merhaba hocam, malesef başvuru yapamıyorsunuz belittiğiniz şartlarda. Başvuru yaptığınız tarihte süresi henüz dolmamış olan bir pasaport olursa onunla başvuru yapabiliyorsunuz, sonuçlar açıklanmadan süresi dolsa bile pasaportunuzun sorun olmuyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.8k

| | | |