Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Batuhan2020 güncel durumunuz neyse onu yazmalısınız. Lise mezunu olduğunuz için, resmi yönergenin eğitimle ilgili gerekliliğini halihazırda karşılıyorsunuz.

• bugünlerde eğer numaram current olursa aşağı yukarı kaç dolar ihtiyacım olacak onu merak ediyorum. Kendim baktığımda 270$ dolar sağlık raporu( 20$-200$ aşı ücreti olabilir), 330$ vize görüşmesi ve $220 USCIS Gocmenlik ucreti olarak hesapladım(uçak parası hariç). Burdaki sorum eksik olan veya değerlerde yanlışlık olan biyer varmı? İkincisi bu aşı olayını neye göre vurulup vurulmucağımız belirleniyor ve eğer vurulursak ücreti aşağı yukarı ne kadar olur?

Birde önceki yazışmaları okuduğumda case number aralarının geçen senelere göre daha aralıklı olma muhabbetini anlamadım doğrusu. Gerçekten böyle bir durum varmı yoksa o şekilde tahminmi ediliyor?

• @ysfylcn
    117,5 $ tahlil
    220. $ 2 aşı+muayene, 3 aşı olursa 250 $
    330 $ mülakat
    220. $ greencard basım ücreti

Not çocuklar için ücret yaşa bağlı değişiklik gösterebilir

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

tahlil

Peki 3. aşı hangi durumda olunma gereksinimi oluyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

🎤🎤🎤
    Merhaba benim bir arkadaşımın bir sorusu var, şöyle ki :
    Kendisi şu an bekar, dv 2020 talihlisi ve case 6XXX binlerde

Asıl talihli benim
    Benim erkek arkadaşımın devam eden bir boşanma davası var muhtemelen yarın son duruşma

Eğer ki yarın dava biterse bizde 2 ay sonra evlenip onu da forma eklemeyi düşünüyorum

Onun ilk eşinden 13 yaşında kızı var kızınında bilgilerini gireceğiz sanırım

Birde devam edecek olan mal davaları olcak bu benim durumuma olumsuzlık oluşturur mu

Birde ben 33 o 49 yaşında, herhangi bir sorun olur mu?

Bir de tabi nafakadan dolayı bazı mallarında haciz vb.. olacak bu bir sorun mu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bosanma resmi olarak gerceklesmeden evlenmeniz mumkun degil.

Eger 13 yasindaki kizi da sizinle gelecekse onun icin bir DS-260 formu doldurun, aksi durumda gerek olmayacak.

Mal varligi, haciz vs. gibi durumlarin gocmenlik surecinize etki edecegini sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Milad-Kardox, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

TC vatandaşları için mahkeme ve boşanma kararlarının İngilizce tercümesi isteniyor mu?

Vukuatli nufus kayit orneginde bosanmalar gorundugu icin genelde bosanma kararinin Ingilizce'sine gerek duymuyorlar. ama onlem olarak goturebilirsiniz isterseniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ysfylcn, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    ds260 formunu doldururken telefon numarası kısmına +90 ile başlamak yerine direk 90 yazmıştım( +│90 Alan Kodu│Sıfırsız Numara ). Aslında baş kısmına + koymam gerekiyordu. Sizce bu durum sıkıntı oluştururmu?

problem degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan2020, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, açık öğretim lisesi mezunuyum ve ardından AÖF'de 2 yıllık bölüm okumaktayım. Bu sene kaydımı yenilemedim ve ds-260 formumu da açtırdım. E devlette öğrenci durumum pasif olarak gözükmekte. Sizce formu revize ederken sadece lise mezunu olarak yazıp, diplomamı aöf'den geri istemelimiyim? Yoksa e-devlet üzerinden alacağım ögrenci durum belgesi yeterli olacakmıdır? Dondurduğum için buraya üniversiteyi eklememe gerek varmıdır acaba? @crazycells

ogrenci belgesi yeterli oluyor, boyle bir degisiklik yapmaniza gerek yok.

• @crazycells teşekkürler

• Merhabalar Herkese,

Eşim ve ben 2020 green card talihlisiyiz. Green card sonuçları açıklanır açıklanmaz 3 gün içinde internetten yapmış olduğumuz detaylı araştırmalar ve green card forumda bulmuş olduğumuz DS form doldurma örnekleri ile ingilizce bildiğimiz için DS formumuzu kendimiz doldurduk ve confirme ettik. Mayıs ayında formumuzu doldurduk ve mülakat tarihini beklemeye başladık. Ancak formu doldurduğumuz tarihlerde eşim ve ben çalışmadığımız için formda şuan ki çalışma durumu olarak çalışmıyor bilgisi verdik. Mayıs ayında formu doldurduğumuzda işsiz olan durumumuz Temmuz ayında benim işe başlamam ile değişti. Bu nedenle hem kendi doldurmuş olduğumuz formumuzu bir danışmana kontrol ettirmek hem de değişen iş durumumu güncellemek için bir green card acentası arayışına girdik. Acentayı bulduk ancak şöyle bir soru işareti var kafamızda. Biz 27000 sıra numarası ile mülakatımızı bekliyoruz. Yani geçmiş mülakat tarihlerine baktığımızda 2020 Mayıs-Ağustos aralığında bir mülakat tarihi gelmesini bekliyoruz. Biz 2019 Ekim ayında bir danışmana bu formu Kentucky den geri çağırtarak güncellettiğimizde benim Temmuzda işe başladığımı beyan edeceğiz ve yine formu confirme ederek göndereceğiz.

Bu aşamada sorun yok ama ya,
    *ben 2020 Şubat ayında işten çıkarsam ya da eşim güncellemeden sonra bir işe başlarsa ne yapmamız gerekecek.
    *Sürekli iş değişikliği sebebiyle formu geri çağıramayız.
    *Ya da çağırabilir miyiz ?
    *Çağırırsak mülakatımızı olumsuz etkiler mi ?
    *Böyle bir durumda ne yapılması gerekir ?
    *Mayıs ayında doldurduğumuz formu hiç geri çağırmasak 11-12 ay sonra gireceğimiz mülakatta SGK dökümlerimizi götürsek sorun olur mu ?
    *Konsolosluk bu değişikliği neden 11 aydır bize formda güncelleyerek bildirmedin der mi ?

Bu konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyoruz.

Şimdiden yardımlarınıza çok teşekkür ederiz.

Berk Yurdum
    [email protected]

• @berkyurdum Tamami ile kendi gorusum. Bu tip basvurularda onemli olan her zaman niyettir. Loto talihlileri olarak bizlerin de bir takim haklari var. Kendinizi/Kendimizi tamami ile edilgen bir konuma sokmanin anlami yok. Sordugunuz sorulari dogrudan ceac'e sorabilirsiniz. cok hizli donus sagliyorlar. mulakata giden surecte siz gerekli gordukce dokumani actirabilirsiniz. veya tersten soyleyim size yakin numaralar current olmadikca aslinda belki de bu kadar erken kapatmamalisiniz. ( @crazycells 'in fikri onemli bu konuda)
    Danismanlik hizmetinden faydalananlara lafim yok fakat universite mezunu ingilizce bilen biri icin bu forumun da yardimi ile boyle bir hizmetin avantajini goremiyorum,.

• Selamlar ben 2020 greencard kazalanlardanım ve eylül ayinin 20sinde confirme ettim. case n: 15XXXlerde nezaman bana email gelir biraz geç confirme ettik galiba evraklari gondermemiz için eail beklememiz söylendide

• @AnarH, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar ben 2020 greencard kazalanlardanım ve eylül ayinin 20sinde confirme ettim. case n: 15XXXlerde nezaman bana email gelir biraz geç confirme ettik galiba evraklari gondermemiz için eail beklememiz söylendide

Daha 9000 ler evrak maili aliyor, size mail gelmesine daha var, bilgilerinizi imza kismine de tasisaniz iyi olur

• Selam arkadaşlar. Ben 27 yaşındayım. Mezun olalı 3 yıl oldu ve 3 yıldır KKTC’de mühendis olarak çalışıyorum. Lakin şu sıralar maddi anlamda biraz sıkıntı yaşıyorum. Tek başıma gideceğim. Hesabımda ne kadar para olması gerekir? Tahmini bi tutar söylenebilir mi? Ona göre para finanse etmem gerekecek.

• ⭐⭐⭐

@elifozcan
    Bu konu hakkında bir sınırlama yok. Yeşilkart forumun tavsiye ettiği 1 kişi için 15k $, ekstra gelecek her kişi için de + 5k$. Ama gösterebildiğiniz kadar fazla göstermek sizin faydanıza olacaktır.
    Konsolosluğun 7000$ ve ya daha alt bir tutar gösteripte onay alabilen insanlar var. Şahsi fikirim olarak eğer tek başına gidecekseniz en az 6-7 k $ dolar göstermeye çalışın.

• @miralam imza kısmı nerede bilemedim özür dilerim bu sitedemi ? Yeni kullandığım için bilmiyorum

• @ysfylcn bu konu tamamen doktorun kararı bizhangi durumda hangi aşıları vurulur bilemiyoruz ama aşı başı 20-30 dolar gibi düşünün

• @AnarH
    📝 Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin! https://yesilkartforum.com/forum/post/59676

• @Muhtaradana Teşekkür ederim

• @AnarH her sorunuza yardımcı olacağız. süreci takip edebilmeniz için bir excel dosyamız var. Sizi ekledim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |