Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. Kısaca bende durumumu özetlerim. Eşimle Şubat 2017 sen beri tanışıyoruz. Eşim 2011 beri abd de yaşıyor ve yaklaşık 2 ay önce vatandaş oldu. Mayıs 2019 da Türkiye’de evlendik. Bu iki yıl içerisinde eşim yaklaşık 7-8 kere türkiyeyi ziyaret etti, 2018 ağustos ve Nisan 2019 2 kere turist vizesine başvurdum ve red aldım. O zamanlar daha evli olmadığım için abd de tanıdığınız biri var mı sorusuna “hayır “ olarak cevapladım bit pürüz çıkmasın diye. 2 hafta önce avukat aracılığıyla eşim nişanlı vizesine başvurdu. Sizce aldığım redler nişanlı vizemin onaylanmasına mani olur mu? Evliyiz fakat 2 farklı ülkede yaşıyoruz, çok stresliyim bir sorun çıkacak diye 😞

• @130713 bildiğim Kadarı ile etkilemez hiç bir sorun olmaz içinizi ferah tutun 4 kere Ret alan arkadaşım var hiç bir sorun çıkmadı

• Bu ileti silindi!

• Sayın @elif-altın bu başlığın daha önce ki iletilerini okursanız sorunuzla ilgili birçok ayrıntıya ulaşabilirsiniz spesifik olarak kafanıza takılan herhangi başka bir sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin.

Sayın @130713 red almış olmanızın süreci nasıl etkileyeceği hakkın da bir bilgim yok lakin sizin başvuru türünüzün yanlış olduğunu düşünüyorum ki siz hali hazır da evlisiniz anladığım kadarıyla o yüzden nişanlılık vizesine değil evlilik vizesine başvurmanız gerekir.

• @ozy75 boşanma belgesi gerekli mahkemeden resmî belge İngilizce olarak istiyorlar yoksa direk ret yaparlar kardeşim

• gunaydın arkadaşalar,
    surece bır kac gun once başladım birçok bılgım olmasına karsın hiç bir fikrimde yok geçici bir acemelik suan )
    hatasız sureci başlatmak gerçekten çok stresli,bırıncı sorum;
    k1 ,için amerıkadan süreci başlatmak için nişanlıma posta yolu ıle gondermem gereken ve çevirisini yapmam gereken evraklar için yardımlarınızı rica ederim.

• @ozy75 ben sadece 5×5 biometrik fotoğraf,ailemin yazdığı iyi niyet mektuplarını ve kendi yazdığım 90 gün içinde evlenecegimi belirttiğim mektubu gönderdim ben ıslak imzalı göndermiştim fakat postada yırtılınca eşim fotokopisini gönderdi yani sorun çıkmadı. Onun dışında orginal imzalı herhangi bir belge göndermedim. Adli sicil kaydi ve nufus kayıt örneğini koymadik amerikadaki sürecte gerekmiyor. isterseniz kopyalarini gonderin size kalmış.

• @ozy75 ABD'ye girdikten sonra 90 gun icinde evlenme niyetinizi gosteren belgeler ?denılıyor artı nufus kayıt ornegı boşanma evrakları mahkemeden, biometrık foto ,ıslak ımzalı mı olması gerekıyor yada topladıgım evrakları taratıp maıl atsam yeterlı olmaz mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@130713, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhabalar. Kısaca bende durumumu özetlerim. Eşimle Şubat 2017 sen beri tanışıyoruz. Eşim 2011 beri abd de yaşıyor ve yaklaşık 2 ay önce vatandaş oldu. Mayıs 2019 da Türkiye’de evlendik. Bu iki yıl içerisinde eşim yaklaşık 7-8 kere türkiyeyi ziyaret etti, 2018 ağustos ve Nisan 2019 2 kere turist vizesine başvurdum ve red aldım. O zamanlar daha evli olmadığım için abd de tanıdığınız biri var mı sorusuna “hayır “ olarak cevapladım bit pürüz çıkmasın diye. 2 hafta önce avukat aracılığıyla eşim nişanlı vizesine başvurdu. Sizce aldığım redler nişanlı vizemin onaylanmasına mani olur mu? Evliyiz fakat 2 farklı ülkede yaşıyoruz, çok stresliyim bir sorun çıkacak diye 😞

Evli misiniz? Avukat size K1 basvurusu mu yapti?

• @kubilay_66 yani surece başlayabılmemız için boşandıgıma dair gerekli evrakları ıngılızce tercume ttırıp amerıcaya gondermem gerekıyor dıger tamamlayıcı belgeler ıle bu durumda.bio fotograf 90 gun içinde evlenecegıme daır mektup

• aaaaaaaa

• @akhilleus merhaba, neler göndermiştiniz paylaşabilirmisiniz?

• @ozy75 aslinda bu basligin ilk iletisinde crazycell’in paylastigi gonderide yaziyor ama ben kisaca aklima geldigi kadarini paylasayim: ilk basvuruda nisanlim abd vatandasi oldugunu gosteren belgeler (pasaportun kimlik kismi) turkiyede yasadigini gosteren oturum kartlari, pasaporttaki damgalarin oldugu sayfalarin fotokopisi, ogrenci karti, ikiser adet 5x5 vesikalik, beraber gittigimiz gezilerin bilet hotel vs fotokopileri, yillara yayilan iliskimizi gosteren fotograflar (arkalarina veya yanlarina kisaca olayi ve tarihi yazdik) nisanlandigimizi gosteren belgeler foto vs. benim pasaportumun kimlik kismi, oraya geldigimizde 90 icinde evlenecegimize dair niyet mektubu. Biz sadece kendimize ait niyet mektubu gonderdik ailelerden buna dair herhangi bir mektup almadik. Ama isterseniz alabilirsiniz sinirlama yok. Genel hatlariyka bunlardi aklima gelenler. Zaten bu kisimdaki olayin amaci case’i kabul ettirmek asil agir belgeler ankara surecinde isteniyor ornegin gecin, vergi, saglik vs belgeleri ikinci etapta.

• @akhilleus TEŞEKÜR EDERİM.

• @crazycells @Rookie @ MERHABALAR.
    2012 YILINDA INGILIZ VATANDAŞI ILKE EVLENDIM 2014 AYRILDIK RESMİ OLARAK GEÇEN HAFTA BOŞANDIK SEBEBI IKIMIZIN FARKLI ULKELERDE OLMASI VE BOŞANMAYI UZATMASI.AYRILDIKTAN SONRA AMERIKAN VADANDAŞI NİŞANLIMLA TANIŞTIK SON BEŞ YILDIR GORUSMEDIGIMIZ GUN OLMADI GİBİ WHATSAPP VE ONLINE GORUSMELERIMIZ DOSYALANDI KANITLARIM VAR.2018 YILINDA TURKIYEDE YUZ YUZE GORUSTUK 2 HAFTALIK TATIL YAPTIK VE NİŞANLANDIK.ARALIKTA TEKRAR BENI GORMEYE GELECEK.BU SUREÇTE YUZ YUZE GÖRUŞTUGUMUZ ZAMANDA RESMİ OLARAK EVLİ OLMAM ONUMUZDEKI HAFTA K1 BASVURU YAPMAMIZDA VE ONAYLANMASINDA BIR SORUN OLUR MU SIZCE? ŞİMDİDEN TEŞEKURLER

• @ozy75 resmi olarak ayrilmadiginiz donemde eski esinizle hic bir araya gelmediginizi kanitlamaya calisin. Ornegin o ingilteredeydi ben hep turkiyedeydim bakin pasaportumda damga yok gibisinden pasaportun tum sayfalarini kopyalayip yollayin. Bu durumun etik kismini sorgulamazlar ama sizi bu durumdan dolayi soru bombardimanina tutarlar gibime geliyor. Onceki esinizin de yabanci oldugunu goz onunde bulunduracaklardir. Biraz mesakkatli bir gorusmeye hazir olun.

• @akhilleus BU ANKARA DAKI GORUSMEDE GECERLI OLACAKTIR SANIRIM ,ANKARADAKI GORUSMEDE BUNU KANITLAYACAK ARGÜMANLARA SAHIBIM

• @ozy75 kendinden eminsen sorun yok umarim istedigin gibi sonuclanir basvurun.
    Ha ozyy bir de Allah rizasi icin su caps lock’u deaktif et karsimda melih gokcek varmis gibi hissediyorum 🙂

• @akhilleus 🙂 ahahah ozur dılerım iş geregi herzaman açık , teşekür edrim

• @ozy75 rica ederim, bol sans

Benzer Başlıklar

• 116
  • 57
  • 1
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |