Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• Delete..

• @googlegibiherif teşekkür ederim bilgiler için

• cok esnek bir durum. Kiralayana bagli gercekten.

Az once arkadasima 1+1 ev tuttuk esi ve 8 yasinda ki ikizleri ile...

• @semavi bir arkadaşım san antonio tarafına gelecek bir kaç apartman kompleksine e-mail atmış, hepsinden sizin credit score yada maaş bordrosu olmadığından senelik peşin istiyorlarmış, nasıl davranmamızı tavsiye edersiniz

• Daha once kiralayanlara ulasin. Nasil yapmislar... Her sitenin ayri kurali var.

1 senelik pesin verelim deyip kabul etmeyenlerde oldu burada. Degisik bir calisma sekilleri var apartmanlarin..,

• @Muhtaradana Daha fazla Apt yonetimi ile yazisin. Durumu daha detayli anlatin, GC Holder'iz ve gelince permanent resident olacagiz diyin. San Antonio'da oldugu bilinen forumdaslara ulasmaya calisin.

• @semavi teşekkür ederim

• @caglaror teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@semavi bir arkadaşım san antonio tarafına gelecek bir kaç apartman kompleksine e-mail atmış, hepsinden sizin credit score yada maaş bordrosu olmadığından senelik peşin istiyorlarmış, nasıl davranmamızı tavsiye edersiniz

Ek olarak, emaile verecekleri yanıt ile şahsen gidince yapacakları da farklı olabilir. Email ile sorunca kural neyse onu yazıp gönderiyorlar, şahsen gidince daha esnek olabiliyorlar.

• Arkadaşlar selamlar,

Biz de bir aksilik olmaz ise Kasım ayının ilk haftası itibariyle Houston'a yerleşmek üzere geleceğiz.

Ev tutma ve mahalle seçimi konusunda tecrübeli arkadaşlardan destek rica edeceğim.

Görüşmek üzere.

• @knnrn teşekkürler bizde böyle cevap gelince strese girmiştik

• Merhabalar ben Emre 19 yaşındayım İstanbulda bir devlet üniversitesinin mütevazı bir bölümünde okuyorum. Bu forumu yaklaşık 2018 kasımından beri takip ediyorum. Öncelikle başta @crazycells olmak üzere bu sitede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Başka yerde arayıp bulamayacağımız o kadar çok bilgi var ki bu platformda gerçekten emeğinize sağlık. Bu sene greencarda ben de başvuracağım bu heyecanı diğer başvuran abilerim ablalarım kardeşlerimle yaşayabilmek paylaşabilmek için ben de aranıza katıldım. Umutlu değilim ama umutsuz da değilim. Geçenlerde önceki yıllarda aktif olan bir başka yeşilkart forumunun houston başlığında @semavi abinin gönderilerini okudum nereye taşınsam sürecinden sanırım 2017 gibi houstona taşınmasını, 1 hafta içinde hemen 2 araba alıp alım-satım işine girişmesini ama umduğunu bulamayınca vazgeçmesini ama şuan da kendini geliştirip 2-3 yıl içinde kendi işini kurması hem beni umutlandırdı hem de bir Türk'ün buralara gelebilmesi tutunabilmesi beni çok gururlandırdı. Benim de arabalara özel bir ilgim var o yüzden hikayeniz özellikle dikkatimi çekti umarım daha iyi yerlere gelirsiniz, oralara bir gün gelmek nasip olursa araba işimi kesinlikle sizden halledeceğim. Diyeceksiniz hayat hikayeni niye bu konuda paylaştın şöyle bağlayayım dediğim gibi bir gün gelmek nasip olursa oralara başlangıç için daha risksiz daha yakın buluyorum kendime houstonu ve austini bunun buralar hakkında bilgi aktarımının daha fazla olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Herkese tekrardan merhabalar Amerikada yaşayan yaşam mücadelesi veren herkese de selam olsun umarım önünüze her zaman iyi insanlar çıkar her şey gönlünüzce olsun sevgiler saygılar...

• @Pickles
    öncelikle hoşgeldin, güzel yazın için teşekkür ederim, inşallah en kısa zamanda istediklerin sana nasip olur

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim sanırım siz bu senenin talihlilerindensiniz inşallah süreciniz sorunsuz tamamlanır ve en yakın zamanda giriş yaparsınız

• iyi akşamlar herkese ben de uzun bir araştırmanın ardından houston'a gelmeye karar verdim gibi, ekim sonunda düşünüyorum. şuan bilet bakma aşamasındayım. bekarım tek başıma geleceğim. ev arkadaşı arayan birileri var mı? veya en azından oda kiralamak konusunda önerisi olan (nelere dikkat etmeliyim, nasıl aramalıyım, bölge önerisi vb.) var mı? bu arada @semavi abi videolarını izliyorum, arabayı senden almak isterim.

• @Pickles, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Merhabalar ben Emre 19 yaşındayım İstanbulda bir devlet üniversitesinin mütevazı bir bölümünde okuyorum. Bu forumu yaklaşık 2018 kasımından beri takip ediyorum. Öncelikle başta @crazycells olmak üzere bu sitede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Başka yerde arayıp bulamayacağımız o kadar çok bilgi var ki bu platformda gerçekten emeğinize sağlık. Bu sene greencarda ben de başvuracağım bu heyecanı diğer başvuran abilerim ablalarım kardeşlerimle yaşayabilmek paylaşabilmek için ben de aranıza katıldım. Umutlu değilim ama umutsuz da değilim. Geçenlerde önceki yıllarda aktif olan bir başka yeşilkart forumunun houston başlığında @semavi abinin gönderilerini okudum nereye taşınsam sürecinden sanırım 2017 gibi houstona taşınmasını, 1 hafta içinde hemen 2 araba alıp alım-satım işine girişmesini ama umduğunu bulamayınca vazgeçmesini ama şuan da kendini geliştirip 2-3 yıl içinde kendi işini kurması hem beni umutlandırdı hem de bir Türk'ün buralara gelebilmesi tutunabilmesi beni çok gururlandırdı. Benim de arabalara özel bir ilgim var o yüzden hikayeniz özellikle dikkatimi çekti umarım daha iyi yerlere gelirsiniz, oralara bir gün gelmek nasip olursa araba işimi kesinlikle sizden halledeceğim. Diyeceksiniz hayat hikayeni niye bu konuda paylaştın şöyle bağlayayım dediğim gibi bir gün gelmek nasip olursa oralara başlangıç için daha risksiz daha yakın buluyorum kendime houstonu ve austini bunun buralar hakkında bilgi aktarımının daha fazla olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Herkese tekrardan merhabalar Amerikada yaşayan yaşam mücadelesi veren herkese de selam olsun umarım önünüze her zaman iyi insanlar çıkar her şey gönlünüzce olsun sevgiler saygılar...

Umarim hersey gonlunce olur... Beklerim her zaman

• @baha, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

iyi akşamlar herkese ben de uzun bir araştırmanın ardından houston'a gelmeye karar verdim gibi, ekim sonunda düşünüyorum. şuan bilet bakma aşamasındayım. bekarım tek başıma geleceğim. ev arkadaşı arayan birileri var mı? veya en azından oda kiralamak konusunda önerisi olan (nelere dikkat etmeliyim, nasıl aramalıyım, bölge önerisi vb.) var mı? bu arada @semavi abi videolarını izliyorum, arabayı senden almak isterim.

Gelmeden bir sure once bana ulasirsiniz. O donem bana gelen bilgileri ve talepleri size aktaririm (ev arkadasi esya araba vs vs )

• @Muhtaradana, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@semavi bir arkadaşım san antonio tarafına gelecek bir kaç apartman kompleksine e-mail atmış, hepsinden sizin credit score yada maaş bordrosu olmadığından senelik peşin istiyorlarmış, nasıl davranmamızı tavsiye edersiniz

Evrim ve Burak Tayanc'a ulasmaya calissin. Belki bildikleri bir sey olabilir o konu ile alakali...

• Houstona geldiğimiz 24 Eylül günü,beni ve ailemi havalimanında karşılayıp kısa süre içinde ülkeye adaptasyonumuzu sağlamak için değerli desteklerini esirgemeyen sayın @semavi Kadir beye teşekkürlerimi iletmek isterim, yanlış anlaşılma olmasın kendisine teşekkürlerimi ilettim , forum aracılığıyla tekrar paylaşmak istedim...bahsetmiş olduğum destek yalnızca Kadir bey ile yapmış oldugumuz araba ticareti ile bağlantılı olmayıp,telefon hatlarından,banka hesap açılışına,ev tutmadan,eşya almaya kadar her aşamada yönlendirmeleriyle bize burada can verdi, Eylül 27 de yani Amerika'ya gelisimizden 3 gün sonra ,evimizde ince belli bardagımda çayımı yudumlarken kendisine bir kez daha şükür ettik,sevgiler...

• @ONROZR, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Houstona geldiğimiz 24 Eylül günü,beni ve ailemi havalimanında karşılayıp kısa süre içinde ülkeye adaptasyonumuzu sağlamak için değerli desteklerini esirgemeyen sayın @semavi Kadir beye teşekkürlerimi iletmek isterim, yanlış anlaşılma olmasın kendisine teşekkürlerimi ilettim , forum aracılığıyla tekrar paylaşmak istedim...bahsetmiş olduğum destek yalnızca Kadir bey ile yapmış oldugumuz araba ticareti ile bağlantılı olmayıp,telefon hatlarından,banka hesap açılışına,ev tutmadan,eşya almaya kadar her aşamada yönlendirmeleriyle bize burada can verdi, Eylül 27 de yani Amerika'ya gelisimizden 3 gün sonra ,evimizde ince belli bardagımda çayımı yudumlarken kendisine bir kez daha şükür ettik,sevgiler...

Tesekkurler guzel dusunceleriniz icin...

Cok daha guzel gunleriniz olsun... Bizim bildigimiz bir sey var ise onu paylasmaktan cekinmiyoruz sadece...

Ince belli bardak olayi da onemli tabi 🙂

Benzer Başlıklar

• 3
  • 76
  • 15
  • 125
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |