Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Dscrt evet çok teşekkür ederim , size de tebrikler 🙂 sormayın benimki mucizevi gerçekleşti.. İlk başvurumdu, imkânsız çıkmaz diyerek hiç umursamadim ve bir akşam abimin dürtmesi ile kontrol ettim ve güzel haberi gördüm.. Tabi 1 yıl gecikmeli öğrenince acılı süreç başladı 🙂

Ben kendimi 2020 talihlisi sanıp, sindire sindire kahvemi içerken forumu okuyor, ilerleyen aylarda ds formu yavaş yavaş doldurmayı planlıyordum.. KCC yi telefonla birkaç kez aradım, ben ne zaman mülakat tarihi alırım , kesin di mi diye açık uçlu olmayan sorular bile sordum. "Kimseninki kesin değildir" diyen o görevli arkadaş bir miktar beni hüzünlendirmedi değil..

Düşünün ki 2019 Mayıs'ta formları gönderdim...ve şimdi 12 yıldır çalıştığım yerden istifa edip, ABD ye yerlesiyorum.. Umarım gerçekten isteyen herkese çıkar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amtylmz, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar herkese merhaba
    10 eylülde ben eşim bve bebeğimizle mülakata gireceğiz.

Diplomaları e devletten aldım sıkıntı yaşayan oldu mu ?
    Birde banka hesapları ve hareketlerini internet bankacılığından çıkarttım. Bunla ilgili problem yaşayan evrağı kabul edilmeyen oldu mu ?

Herkese teşekkürler bol şanslar.

Diplomanin orijinali yok mu sizde?

Eger problem olursa ayni gun bankaya gidip eksik belgeyi alip konsolosluga goturun.

• Merhabalar,
    Düzen laboratuvarında cuma günü muayene oldum ve sonuçlarımı cumartesi 11:00’da alabileceğim söylendi. Ben 13:45’de sonuçlarımı almaya gittim fakat sekreter 13:30’da kapandıklarını sonuçları pazartesi günü alabileceğimi söyledi. O saatte kapandığını bilmiyordum ve bunun bilgisi de verilmemişti. Benim mülakatım pazartesi yani bugün sabah 08:00’da. Sekretere sonuçlarımı bugün almam gerektiğini, mülakat sırasında benden bu testleri isteyeceklerini söyledim. Daha yetkili birini arayıp ondan bilgi aldı. Söylediğine göre sonuçlarımı mülakattan sonra konsolosluğa teslim etmem problem teşkil etmezmiş. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
    Şu saatten sonra başka alternatifim yok zaten ama görevlinin söylediğinin doğruluğunu teyit etmek için sorayım dedim. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik ama bu sebepten dolayı mülakatı geçemezsem çok üzüleceğim. 2 gündür bunu düşünüyorum lütfen içimi rahatlatıcak bir şey söyleyin.

• @ynsylmz konsolosluk ve doktor çok yakın, konsolıslukta mülakat salonunda beklerken oradaki görevlilere durumu anlatıp, izin alıp 5 dakikada dosyanızı alır gelirsiniz...rahat olun...iyi.şanslar, iyi haberlerle gelin inşallah...

• @ynsylmz haydi bakalım bol şans

• @arkben çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz ve bilgilendirmeniz için. Size de bol şans hakkımızda hayırlısı olur inşallah 🙏

• @KingTricky teşekkür ederim 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ynsylmz, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar,
    Düzen laboratuvarında cuma günü muayene oldum ve sonuçlarımı cumartesi 11:00’da alabileceğim söylendi. Ben 13:45’de sonuçlarımı almaya gittim fakat sekreter 13:30’da kapandıklarını sonuçları pazartesi günü alabileceğimi söyledi. O saatte kapandığını bilmiyordum ve bunun bilgisi de verilmemişti. Benim mülakatım pazartesi yani bugün sabah 08:00’da. Sekretere sonuçlarımı bugün almam gerektiğini, mülakat sırasında benden bu testleri isteyeceklerini söyledim. Daha yetkili birini arayıp ondan bilgi aldı. Söylediğine göre sonuçlarımı mülakattan sonra konsolosluğa teslim etmem problem teşkil etmezmiş. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
    Şu saatten sonra başka alternatifim yok zaten ama görevlinin söylediğinin doğruluğunu teyit etmek için sorayım dedim. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik ama bu sebepten dolayı mülakatı geçemezsem çok üzüleceğim. 2 gündür bunu düşünüyorum lütfen içimi rahatlatıcak bir şey söyleyin.

Dogrudur, hic problem olmaz. Konsolosluktan cikip alip gelebilirsiniz ya da konsoloslukta isiniz bitince alip konsolosluga goturebilirsiniz, bir problem olmaz.

• @crazycells vizem onaylandı 🥳 dediğiniz gibi görüşme sırasında eksik evrak varsa tamamlanız için size biraz müddet verebiliyorlarmış. Hesabımda 7.800 dolar vardı ve ek bir varlık beyan etmedim. Yalnız bir konuda mülakata girecekleri uyarayım, benimle görüşen görevli eksik tek bir diploma fotokopisi için az daha sürecimi askıya alıyordu. Diplomamı ve pasaportumu geri verip fotokopisi ve aslıyla birlikte tekrar onlara postalamamı istedi. Bir de vizeniz onaylanmadı belgesi ve onaylanmama sebebi yazan bir kağıt verdi. Okuduğumda sadece diploma fotokopisinin eksik olduğunu gördüm. Anladığım kadarıyla görevli, boyutu büyük olan diplomanın fotokopisini çekmeyi becerememişti. Sonra fotokopiyi burda çekmesini rica ettim beni zor anladığının farkındaydım. Başka bir görevliden yardım istedi ve fotokopiyi çekip geldikten sonra vizeniz onaylandı dedi. Dikkatli olmanızda fayda var çünkü yoğun oldukları için çok basit bir işlemden dolayı uzayabilir süreciniz.

Bu meşakatli süreçte her zaman yanımızda olan, yol gösteren, sorularımızı anında yanıtlayan, sadece vize süreci değil diğer birçok konuda bilmediğimiz ne kadar çok şey olduğunu öğreten, kısacası bu yolda yürüyen tüm arkadaşlarıma, bu siteye mesaisini harcayan başta crazycells olmak üzere tüm yeşilkartforum ailesine teşekkürlerimi bir borç bilirim. Geride kalanlara bol şans ve sabır dilerim.

Konsoloslukta tanıştığım, dünyalar tatlısı yeni doğan çocuğuyla birlikte eşinin yanına gitmek için vize bekleyen ablacım inşallah onaylanmıştır vizen 🙏 buraları okuyorsan yaz lütfen.

• @ynsylmz Gözünüz aydın. Yeni hayatınızda başarılar

• @ynsylmz tebrik ederim, hayırlı olsun

• @ynsylmz Tebrikler , hayırlı olsun..

• @arkben, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

selamlar , Konu şu, eşim evlendikten sonra kızlık soyadını da kullandı, ancak benim soyadı biraz uzun olduğundan bazı formlara sığmazdı, soyadı bir erkek ismiydi Sn Bay ... diye mailler alınca ben şunu bırakayım dedi, ve mahkeme kararıyla sadece benim soyadımı kullanmaya başladı. 2009 da, vukuatlı nüfus kayıt örneğinde de durum açıkça yazmakta. Yine bu mahkeme kararını yeminli tercüme ve noterden tasdik yaptırmaya gerek var mı? (kararın aslı Türkçe olarak elimizde) Mahkeme deyince maalesef bu tip hususlar hiç aklıma gelmiyor , selam ve sevgiyle... Bu arada asıl talihli benim...

daha önceki yazışmaları DAHA DIKKATLİ ve de konsolosluktan gelen maili okuyunca tercümeye gerek olmadığını anladım. Bu arada başka konuya takıldım, bizim evlilik eskidi biraz ondan mı bilemem 🙂 ama evlilik cüzdan türkçe ve fransızca :))) ingilize tercüme mi götüreceğiz bir de...(Bu da açıkça belli ki sadece cüzdan aslı ve fotokopileri gidecek)

Algıda seçicilik başka birşey, sorularımın karşılığı açık olarak forum sayfalarında var ve ben sanki onları ilk defa görüyorum, okuyorum. Bu öyle bir süreç ki taa en başından beri, geçtiğiniz seviye öyle kolaymış gibi görünüyor ki sonradan,.

aynı soru benden de gelmişti 🙂 evliik cuzdanında Fransızca ve Turkce yazıyor olması bir sorun degil, Turkce yazılı oldugu icin sorun cikmiyor. Kafanıza takmayın, hersey yolunda gidecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ynsylmz, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells vizem onaylandı 🥳 dediğiniz gibi görüşme sırasında eksik evrak varsa tamamlanız için size biraz müddet verebiliyorlarmış. Hesabımda 7.800 dolar vardı ve ek bir varlık beyan etmedim. Yalnız bir konuda mülakata girecekleri uyarayım, benimle görüşen görevli eksik tek bir diploma fotokopisi için az daha sürecimi askıya alıyordu. Diplomamı ve pasaportumu geri verip fotokopisi ve aslıyla birlikte tekrar onlara postalamamı istedi. Bir de vizeniz onaylanmadı belgesi ve onaylanmama sebebi yazan bir kağıt verdi. Okuduğumda sadece diploma fotokopisinin eksik olduğunu gördüm. Anladığım kadarıyla görevli, boyutu büyük olan diplomanın fotokopisini çekmeyi becerememişti. Sonra fotokopiyi burda çekmesini rica ettim beni zor anladığının farkındaydım. Başka bir görevliden yardım istedi ve fotokopiyi çekip geldikten sonra vizeniz onaylandı dedi. Dikkatli olmanızda fayda var çünkü yoğun oldukları için çok basit bir işlemden dolayı uzayabilir süreciniz.

Bu meşakatli süreçte her zaman yanımızda olan, yol gösteren, sorularımızı anında yanıtlayan, sadece vize süreci değil diğer birçok konuda bilmediğimiz ne kadar çok şey olduğunu öğreten, kısacası bu yolda yürüyen tüm arkadaşlarıma, bu siteye mesaisini harcayan başta crazycells olmak üzere tüm yeşilkartforum ailesine teşekkürlerimi bir borç bilirim. Geride kalanlara bol şans ve sabır dilerim.

Konsoloslukta tanıştığım, dünyalar tatlısı yeni doğan çocuğuyla birlikte eşinin yanına gitmek için vize bekleyen ablacım inşallah onaylanmıştır vizen 🙏 buraları okuyorsan yaz lütfen.

hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar dlerim.
    Tavsiyenize kesinlikle katiliyorum, orijinal dokumanlarin kopyasini goturmeniz kesinlikle faydali. Ozellikle de mali yilin bittigi bu ayda, yil boyu olmadiklari kadar yogundur gocmen vize birimi...

• @ynsylmz hadi gecmis olsun...fkopi olayi ilgincmis, iyi israr etmissiniz..bundan sonrasinda da basarilar

• @ynsylmz hayırlı olsun

• @ynsylmz, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

bir diploma fotokopisi için az daha sürecimi askıya alıyordu.

Tebrikler. tecrübeleriniz paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim. nasıl bir dosya hazırlamamız gerektiğine dair bir şey daha öğrendik. fotokopi bile çok önemli.

• Merhaba Arkadaşlar,

AP sürecinden Processing Completed olarak dönüş aldım. Müsait bir zamanımda bütün deneyimlerimi paylaşacağım. Bana aşağıdaki konu hakkında yardımcı olabilecek biri var mı? 2 Maddeyi anlayamadım.

1. Register with PTT. Each family member applying for a visa needs to register their pickup location individually with the Turkish postal service (PTT), and to provide a copy of their registration to the Embassy. This registration must be completed every time applicants bring passports and documents to the Immigrant Visa Unit. To register, please click on the Courier Info link or call +90 850 390 2884 from Turkey or (703) 520-2490 from the United States.

3-> maddede tekrardan benden kayıt oluşturmam mı isteniyor yoksa ais kaydımı yollamam mı isteniyor anlayamadım

1. Confirm medical clearance validity. Immigration/refugee medical examinations are valid for 6 months or less. The validity of your immigrant visa will be limited to match the validity of your medical clearance. If your medical report has expired, or will expire before you intend to arrive in the United States, you are required to renew your medical examination and to submit an updated medical report to our office. Please do not send us a copy of your x-ray results.

4-> Madde de ise ne istediklerini anlayamadım çünkü Sağlık raporunu kapalı zarfta zaten teslim etmiştim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali1990, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Arkadaşlar,

AP sürecinden Processing Completed olarak dönüş aldım. Müsait bir zamanımda bütün deneyimlerimi paylaşacağım. Bana aşağıdaki konu hakkında yardımcı olabilecek biri var mı? 2 Maddeyi anlayamadım.

1. Register with PTT. Each family member applying for a visa needs to register their pickup location individually with the Turkish postal service (PTT), and to provide a copy of their registration to the Embassy. This registration must be completed every time applicants bring passports and documents to the Immigrant Visa Unit. To register, please click on the Courier Info link or call +90 850 390 2884 from Turkey or (703) 520-2490 from the United States.

3-> maddede tekrardan benden kayıt oluşturmam mı isteniyor yoksa ais kaydımı yollamam mı isteniyor anlayamadım

1. Confirm medical clearance validity. Immigration/refugee medical examinations are valid for 6 months or less. The validity of your immigrant visa will be limited to match the validity of your medical clearance. If your medical report has expired, or will expire before you intend to arrive in the United States, you are required to renew your medical examination and to submit an updated medical report to our office. Please do not send us a copy of your x-ray results.

4-> Madde de ise ne istediklerini anlayamadım çünkü Sağlık raporunu kapalı zarfta zaten teslim etmiştim.

1. PTT kaydini pasaportla gondermeniz yeterli.
    2. Buna bir sey yapmaniza gerek yok, cunku yeni mulakata girdiginiz icin saglik raporunuz hala gecerli.

• @crazycells teşekkür ederim, bu süreç bittiğinde genel deneyimlerimi yazıcam benden sonraki arkadaşlara faydamız dokunsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |