Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• İyi geceler. Bu forumu inşaa eden, yayın ve yapımda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Minnettarız.
    Eşim ve ben üniversite mezunuyuz. Bu forumdaki paylaşımlar olmasa konsolosluktaki görüşmeye sadece diplomanızın aslı ve fotokopisi ile gidecektik. E devletten alınan karekodlu mezuniyet belgesinden haberimiz yoktu. Belki görüşmede çok sıkıntı olmayacaktı ama ben obsesif kişiliğimle aşırı strese girerdim.
    Buradan o bilgiyi aldıktan sonra hemen e devlete girdim: Her ikimiz için de ekranda "Bilgilerinizin Yöksis e girilmesi için mezun olduğunuz üniversite ile irtibata geçin" uyarısı vardı.
    Ben ege üniversitesi tıp fakültesi öğrenci işleri ile irtibata geçtim ama ıslak imzalı bizzat kişisel başvuru istediler. Bir iş için İzmir Bornova ya gittiğimde hallettim.
    Eşim içinse Samsun 19 Mayıs üniversitesi tıp fakültesi öğrenci işleri ile irtibata geçtiğimizde sağolsun oradaki görevli arkadaş çok yardımcı oldu ve telefonda bazı temel bigileri aldıktan sonra 10 dk sonra Yöksis e işlenecek dedi. Ve biz 10 dk sonra e devletten karekodlu mezuniyet belgesini alabildik.
    Dememiz o ki güzel ülkemizde üniversitelerin hepsi Yöksis e giriş yapmayabiliyor. Ve Yöksis e giriş yapılması için mezun olan kişinin onayını isteyebiliyor. Siz siz olun bu tür durumları son ana bırakmayın..
    Bizim case no 33k. Belki sürecin çok başındayız ama bu forumdan çok faydalanıyoruz. Umarız bizim de birçok katkımız olur..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mefese, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

İyi geceler. Bu forumu inşaa eden, yayın ve yapımda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Minnettarız.
    Eşim ve ben üniversite mezunuyuz. Bu forumdaki paylaşımlar olmasa konsolosluktaki görüşmeye sadece diplomanızın aslı ve fotokopisi ile gidecektik. E devletten alınan karekodlu mezuniyet belgesinden haberimiz yoktu. Belki görüşmede çok sıkıntı olmayacaktı ama ben obsesif kişiliğimle aşırı strese girerdim.
    Buradan o bilgiyi aldıktan sonra hemen e devlete girdim: Her ikimiz için de ekranda "Bilgilerinizin Yöksis e girilmesi için mezun olduğunuz üniversite ile irtibata geçin" uyarısı vardı.
    Ben ege üniversitesi tıp fakültesi öğrenci işleri ile irtibata geçtim ama ıslak imzalı bizzat kişisel başvuru istediler. Bir iş için İzmir Bornova ya gittiğimde hallettim.
    Eşim içinse Samsun 19 Mayıs üniversitesi tıp fakültesi öğrenci işleri ile irtibata geçtiğimizde sağolsun oradaki görevli arkadaş çok yardımcı oldu ve telefonda bazı temel bigileri aldıktan sonra 10 dk sonra Yöksis e işlenecek dedi. Ve biz 10 dk sonra e devletten karekodlu mezuniyet belgesini alabildik.
    Dememiz o ki güzel ülkemizde üniversitelerin hepsi Yöksis e giriş yapmayabiliyor. Ve Yöksis e giriş yapılması için mezun olan kişinin onayını isteyebiliyor. Siz siz olun bu tür durumları son ana bırakmayın..
    Bizim case no 33k. Belki sürecin çok başındayız ama bu forumdan çok faydalanıyoruz. Umarız bizim de birçok katkımız olur..

Surecinizde bol sanslar, kontrol ederek iyi etmissiniz.

• @crazycells Yeşil kart sürecini artık sadece yeşilkartforumla birlikte yaşıyoruz. Hergün 3-4 kez popüler başlıkları tarıyorum okuyorum. Tekrar çok teşekkür ederim..

• @MEFESE @crazycells
    MEFESE bu konuda haklıymıs. biraz once kontrol ettim ve ne lise kaydım var ne de universite kaydım var. ben univ. yurt dısında bitirdim. Denklik belgesi icin yok le irtibata gecmem gerekiyormus. e-devlette yazana gore. Bence 2020 talihlileri bugunden baslamasında fayda var.farklı aksaklıklar cıkacaktır. cunku benim gittigim lise kapandı.
    neyse gelismelerden haberdar ederim. Tesekkurler @MEFESE

• Merhaba tekrar ;
    DS260'da "yaptığınız iş 2 yıllık tecrübe gerektiriyor mu?" sorusuna "Evet" deyip açıklamasını yapmıştım ancak tekrar danışayım diyorum Size.

adresindeki mesleği icra ediyorum. Maddelerin çoğunu yapıyorum diyebilirim. 2 yıllık tecrübe gerektirip gerektirmeyeceği kanaatine nasıl varabiliyoruz acaba ?
    @crazycells ve diğer arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.

• @CanerM iki yıllık tecrübe olayı. Sizin eğitim durumunuzun istenilen en az lise mezuniyeti olmaması durumunda önem kazanan bir durum. Bu sebeple eğer asgari eğitim düzeyini karşılıyor iseniz, sizin için sorun olmayacaktır.

• @crazycells karekodlu mezuniyet belgesi götürmemiz gerekli mi?

• @DeathZombie, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@CanerM iki yıllık tecrübe olayı. Sizin eğitim durumunuzun istenilen en az lise mezuniyeti olmaması durumunda önem kazanan bir durum. Bu sebeple eğer asgari eğitim düzeyini karşılıyor iseniz, sizin için sorun olmayacaktır.

Evet karşılıyorum ancak , sorması kafamı kurcalamıştı. Cevabınız için teşekkür ederim. Ayrıca dikkatimi çekti , mülakatınız erken tarihteymiş , Allah kolaylık versin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CanerM, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba tekrar ;
    DS260'da "yaptığınız iş 2 yıllık tecrübe gerektiriyor mu?" sorusuna "Evet" deyip açıklamasını yapmıştım ancak tekrar danışayım diyorum Size.

adresindeki mesleği icra ediyorum. Maddelerin çoğunu yapıyorum diyebilirim. 2 yıllık tecrübe gerektirip gerektirmeyeceği kanaatine nasıl varabiliyoruz acaba ?
    Şimdiden teşekkürler.

Bu isi yapmadan once 2 yillik egitim ya da staj donemi gecirdiyseniz evet diyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells karekodlu mezuniyet belgesi götürmemiz gerekli mi?

Konsolosluk bazi durumlarda mezuniyeti sistemde goremedigi icin, e-devletten bu belgeyi istedigi kisiler oldu. Bu kisiler hala azinlik ama bu belgeyi de goturmenizde bir sakinca yok tabii ki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mefese @blackeagle82 bundan daha ilginci de yansidi foruma...

sayin @fireandwater 'in adli sicil kaydinda kendisi ile ayni ad, soyad, baba adi, ayni il/ilce doguma sahip bir sahis tarafindan islenilen suc ve ceza gorunuyordu. Neyseki zamaninda bunu farketti de, mulakat gunune kadar kayitlari duzelttirdi.

https://yesilkartforum.com/forum/post/79026

• Merhaba.
    DS-260 Formunu doldururken belirli ülkelere seyahat ettiniz mi şekilinde soru var mıydı acaba ? (Irak, İran, Sudi Arabistan vb.) Daha doğrusu mülakattan önce Sudi Arabistana gitmem olumsuz bir durum teşkil eder mi ?

• Merhaba arkadaşlar
    2002/2009 arasında Suudi arabistandan bulundum o tarihler için polis merkezinden sicil kağıdının aslını mı almam gerekiyor ve bu aldığım kağıdı hangi dillerde tercüme etmem gerekir bununla alakalı bilgi verirmisiniz teşekkür ederim

• @blackeagle82 Rica ederim. Umarım süreciniz sizin için hayırlı ve güzel şekilde sonuçlanır. Kolaylıklar dilerim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fposul her ayın 15 -20 arası current olan yani mülakata davet edilecek kişilerin numarların yayınladığı liste vardır. İŞte bu liste de senin bulunduğun numaran içinde ise ozaman diğer ay senin için mülakat günün geleceği için mail gelecek aşağıdaki linkten takip edeceksin. İkinci sırada yazan başlıktaki numaraları takip edeceksin. Mesela ekim ayı için avrupa 2.100 olana kadar olan kişilere mail geldi.

C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN OCTOBER

• @ismailcanbolat yeminli tercümanla İngilizceye çevirttirebilirsiniz

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba tekrar ;

Şimdiden teşekkürler.

Bu isi yapmadan once 2 yillik egitim ya da staj donemi gecirdiyseniz evet diyebilirsiniz.

İcra ettiğim işle alakalı bir eğitim ya da staj dönemi geçirmedim. DS260 formunda problem olur mu ?
    Formu tekrar açtırmalı mıyım ?

• @CanerM iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Darısı en kısa zamanda başınıza

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bykarakalem, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba.
    DS-260 Formunu doldururken belirli ülkelere seyahat ettiniz mi şekilinde soru var mıydı acaba ? (Irak, İran, Sudi Arabistan vb.) Daha doğrusu mülakattan önce Sudi Arabistana gitmem olumsuz bir durum teşkil eder mi ?

hayir, oyle bir soru yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba tekrar ;

Şimdiden teşekkürler.

İcra ettiğim işle alakalı bir eğitim ya da staj dönemi geçirmedim. DS260 formunda problem olur mu ?
    Formu tekrar açtırmalı mıyım ?

Lise diplomaniz var miydi? hatirlatir misiniz?

Benzer Başlıklar

• 4650
  • 19
  • 11425
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |