Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@koç, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells herkese merhaba. Forumun yeni üyesiyim. Daha doğrusu sadece buradaki yazıları okuyan taraftaydım. Benim case numberim 2020EU00000XXX. 23 ağustosta Kcc'ye gerekli belgeleri taratıp yolladım ve onlardan da received diye mail aldım. Ancak hala mülakat tarihine ilişkin mail atmadılar. http://www.dvlottery.state.gov. sitesinden de kontrol ettim ancak mülakat tarihine ilişkin bir bilgi yok. 2 haftada herhangi bir email gelmemesi normal mi?

Karisiklik olmamasi icin DV-2020 konusunu kullanmalisiniz. Bu konu DV-2019 sureci icin.

• Bugün sabah 8'de mulakatim vardı ve sorunsuz bir şekilde tamamlandı, your Visa is approved cümlesini duyarak mutlu bir şekilde ayrıldım. 🙂 Süreci tamamlamamdaki en büyük katkı tabiki @crazycells 'in, her soruya bu kadar sabırla, karşılık beklemeden yanıt vermek ancak gerçekten iyi bir insan olmakla mümkün, kendisine ve diğer yardimci olan arkadaşlara çok teşekkürler..

• @caglarcan gözünüz aydın...başarılar

• selamlar , Konu şu, eşim evlendikten sonra kızlık soyadını da kullandı, ancak benim soyadı biraz uzun olduğundan bazı formlara sığmazdı, soyadı bir erkek ismiydi Sn Bay ... diye mailler alınca ben şunu bırakayım dedi, ve mahkeme kararıyla sadece benim soyadımı kullanmaya başladı. 2009 da, vukuatlı nüfus kayıt örneğinde de durum açıkça yazmakta. Yine bu mahkeme kararını yeminli tercüme ve noterden tasdik yaptırmaya gerek var mı? (kararın aslı Türkçe olarak elimizde) Mahkeme deyince maalesef bu tip hususlar hiç aklıma gelmiyor , selam ve sevgiyle... Bu arada asıl talihli benim...

daha önceki yazışmaları DAHA DIKKATLİ ve de konsolosluktan gelen maili okuyunca tercümeye gerek olmadığını anladım. Bu arada başka konuya takıldım, bizim evlilik eskidi biraz ondan mı bilemem 🙂 ama evlilik cüzdan türkçe ve fransızca :))) ingilize tercüme mi götüreceğiz bir de...(Bu da açıkça belli ki sadece cüzdan aslı ve fotokopileri gidecek)

Algıda seçicilik başka birşey, sorularımın karşılığı açık olarak forum sayfalarında var ve ben sanki onları ilk defa görüyorum, okuyorum. Bu öyle bir süreç ki taa en başından beri, geçtiğiniz seviye öyle kolaymış gibi görünüyor ki sonradan,.

• @arkben çok tesekkur ederim 😊 size de şimdiden başarılar diliyorum..

• Mülakat deneyimimle ilgili:

Diğer arkadaşların anlattıklarından biraz farklı olarak, eşimle birlikte mülakatımizın İngilizce olması oldu, ben İngilizce günaydın diyince süreç öyle devam etti.. Ama tabiki akıllar karışmasın, Türkçe olarak da yapilabilir ama kendi dillerinde konuşulması bir miktar poziiflik yaratabilir... Şu andaki mesleğim, hangi üniversiteden mezun olduğum, çocuğumuz olup olmadığı (bunu teyit etmek istemeleri ilginçti) , ABD'de verdiğim adreste mi kalacağım gibi sorular sordu. Asıl kazanan bendim, hep benle sohbet gerçekleşti, eşime bir soru gelmedi. Mülakatın 1 saat öncesinde gittik, tam da mülakat saatinde , 7:50-8:00 gibi içeri alındık. İçeride kalış süremiz 2 saat kadardı.

• Merhaba, mulakat sonrasi eksik belgeleri gun icinde tamamlayip elden teslim etsem kabul ederler mi ?
    Hafta sonu giriyor, vize sayısı sınırlı, PTT yollasam geç ulaşır. (Ortalama kaç gune ulasip isleniyor?)
    Bu arada ne kadar vize kaldığımı öğrenmenin bir yolu var mı ?

• @mrjohn bildiğim kadarıyla tek yöntem yönergedeki gibi ais kanalıyla , eksik belgeleri göndermek. Elden teslim, telefon ile sorulara cevap verme gibi kanalları kapatmışlar. Örnegin telefon açınca acil ise bir görevliye yönlendiriyor, o görevli de ilk kelimeden acil mi tahmin ediyor ve kapatıyor.

Belge varış süresi 2-3 iş günü olsa, en geç 10 günde evraklar işlenip , onay alsa süreniz var görünüyor. Basılacak vize sayısında bu sene sıkıntı olmadığı yönünde post lar mevcuttu. Başarılar

• Arkadaşlar herkese merhaba. Neredeyse 2 yıla yakın süren GC alma süreci bizim için 5 ağustosta bitti ve bu sene olmayacak derken olumlu sonuçlandı. Evraklarımızı verdikten sonra görüşmeye çağrılır cagrilmaz görevli tebrikler dedi ve sonra birkaç kolay soru sordu. Hangi şehirde yaşayacaksınız mesleğiniz nedir gibi bana ve eşime. Ben 4 ay önce iş nedeniyle zaten yaşayacağımız şehre gelip ev kiralamış araç almıştım, sanırım bu yüzden pek uzatmadı. Bu süreçte birbirinin sorularına cevap veren tüm arkadaşlara ve özellikle siteyi kurarak böyle bir hizmeti veren @crazycells e teşekkür ediyorum. Bu 3 aydır çok yoğundu gerçekten o yüzden yazamadım. Biz chicago dan giriş yaptık pasaport kontroldeki memur aldı tüm evraklarımızı başka hiç bir odaya almadan orada evrak işini bitirdi. Yani girişimiz de çok kolay oldu ve 1 hafta sonra SS card larımızı aldık. Şimdi green çarşıları bekliyoruz 12 ağustos 'ta giriş yaptığımızdan beri. Bu arada green cardlarin ne zaman gönderileceğini takip edebileceğimiz bir site var mı merak ediyorum.
    Bu ay sonuna kadar herkesin sorunsuzca mükâfatlarını geçirmesini dilerim. Biz Iowa da yaşıyoruz. Zorunlu olmadıkça kimse buraları düşünmez yaşamak için ama olursa sormaktan cekinmeyin lütfen.
    Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Bugün sabah 8'de mulakatim vardı ve sorunsuz bir şekilde tamamlandı, your Visa is approved cümlesini duyarak mutlu bir şekilde ayrıldım. 🙂 Süreci tamamlamamdaki en büyük katkı tabiki @crazycells 'in, her soruya bu kadar sabırla, karşılık beklemeden yanıt vermek ancak gerçekten iyi bir insan olmakla mümkün, kendisine ve diğer yardimci olan arkadaşlara çok teşekkürler..

Tebrikler, bundan sonraki sureclerde bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arkben, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

selamlar , Konu şu, eşim evlendikten sonra kızlık soyadını da kullandı, ancak benim soyadı biraz uzun olduğundan bazı formlara sığmazdı, soyadı bir erkek ismiydi Sn Bay ... diye mailler alınca ben şunu bırakayım dedi, ve mahkeme kararıyla sadece benim soyadımı kullanmaya başladı. 2009 da, vukuatlı nüfus kayıt örneğinde de durum açıkça yazmakta. Yine bu mahkeme kararını yeminli tercüme ve noterden tasdik yaptırmaya gerek var mı? (kararın aslı Türkçe olarak elimizde) Mahkeme deyince maalesef bu tip hususlar hiç aklıma gelmiyor , selam ve sevgiyle... Bu arada asıl talihli benim...

daha önceki yazışmaları DAHA DIKKATLİ ve de konsolosluktan gelen maili okuyunca tercümeye gerek olmadığını anladım. Bu arada başka konuya takıldım, bizim evlilik eskidi biraz ondan mı bilemem 🙂 ama evlilik cüzdan türkçe ve fransızca :))) ingilize tercüme mi götüreceğiz bir de...(Bu da açıkça belli ki sadece cüzdan aslı ve fotokopileri gidecek)

Algıda seçicilik başka birşey, sorularımın karşılığı açık olarak forum sayfalarında var ve ben sanki onları ilk defa görüyorum, okuyorum. Bu öyle bir süreç ki taa en başından beri, geçtiğiniz seviye öyle kolaymış gibi görünüyor ki sonradan,.

• Bu acidan mahkeme kaydinin bir problem olmamasi lazim, bence Ingilizcesini istemeyecekler. Isim degisikligi talep etmek bir suc degil neticede 🙂

• Turkce varsa ceviriye gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrjohn, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, mulakat sonrasi eksik belgeleri gun icinde tamamlayip elden teslim etsem kabul ederler mi ?
    Hafta sonu giriyor, vize sayısı sınırlı, PTT yollasam geç ulaşır. (Ortalama kaç gune ulasip isleniyor?)

konsolosa rica edin, onaylayacaktir. Gecikme yasamasini engellemek icin kapiya kendim getirebilir miyim diye sorun, evet dediginde de kapidaki gorevlilere konsolos bu sekilde getirmemis rica etmisti dersiniz.

Bu ay size ayrilmis bir vize mevcut 🙂 o nedenle hizli hareket ederseniz telasa gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatihk, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar herkese merhaba. Neredeyse 2 yıla yakın süren GC alma süreci bizim için 5 ağustosta bitti ve bu sene olmayacak derken olumlu sonuçlandı. Evraklarımızı verdikten sonra görüşmeye çağrılır cagrilmaz görevli tebrikler dedi ve sonra birkaç kolay soru sordu. Hangi şehirde yaşayacaksınız mesleğiniz nedir gibi bana ve eşime. Ben 4 ay önce iş nedeniyle zaten yaşayacağımız şehre gelip ev kiralamış araç almıştım, sanırım bu yüzden pek uzatmadı. Bu süreçte birbirinin sorularına cevap veren tüm arkadaşlara ve özellikle siteyi kurarak böyle bir hizmeti veren @crazycells e teşekkür ediyorum. Bu 3 aydır çok yoğundu gerçekten o yüzden yazamadım. Biz chicago dan giriş yaptık pasaport kontroldeki memur aldı tüm evraklarımızı başka hiç bir odaya almadan orada evrak işini bitirdi. Yani girişimiz de çok kolay oldu ve 1 hafta sonra SS card larımızı aldık. Şimdi green çarşıları bekliyoruz 12 ağustos 'ta giriş yaptığımızdan beri. Bu arada green cardlarin ne zaman gönderileceğini takip edebileceğimiz bir site var mı merak ediyorum.
    Bu ay sonuna kadar herkesin sorunsuzca mükâfatlarını geçirmesini dilerim. Biz Iowa da yaşıyoruz. Zorunlu olmadıkça kimse buraları düşünmez yaşamak için ama olursa sormaktan cekinmeyin lütfen.
    Tesekkurler

Tebrikler.

IOWA konusunda bilgileri surada bekliyoruz 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/61/iowa

Green Card icin surayi inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1979/yeşil-kart-ın-adresinize-ulaşmasını-nasıl-takip-edersiniz

• @crazycells, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, mulakat sonrasi eksik belgeleri gun icinde tamamlayip elden teslim etsem kabul ederler mi ?

konsolosa rica edin, onaylayacaktir. Gecikme yasamasini engellemek icin kapiya kendim getirebilir miyim diye sorun, evet dediginde de kapidaki gorevlilere konsolos bu sekilde getirmemis rica etmisti dersiniz.

Bu ay size ayrilmis bir vize mevcut 🙂 o nedenle hizli hareket ederseniz telasa gerek yok.

Eksik belgeler icin verilen kagitta (diploma ve adli sicil kaydi) gonderilmesi belirtiliyor. Interview sirasinda ek olarak mali kayitlar icin ek belgeler gonderebilirsen iyi olabilecegini soyledi.

Sormak istedigim mali kayitlar kagitta listelenmiyor, vakit kaybetmemek icin sadece listelen belgeleri gondersem sorun olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Eksik belgeler icin verilen kagitta (diploma ve adli sicil kaydi) gonderilmesi belirtiliyor. Interview sirasinda ek olarak mali kayitlar icin ek belgeler gonderebilirsen iyi olabilecegini soyledi.

Sormak istedigim mali kayitlar kagitta listelenmiyor, vakit kaybetmemek icin sadece listelen belgeleri gondersem sorun olur mu ?

konsolos mu size mali belgeleri gonderin dedi?

• @crazycells, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Konsolos olup olmadigini bilmiyorum, roportaj sirasindaki gorevli soyledi. (Ucret ve evraklarin yatırildigi yer.)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Konsolos olup olmadigini bilmiyorum, roportaj sirasindaki gorevli soyledi. (Ucret ve evraklarin yatırildigi yer.)

o durumda gecikme yasamamak icin dedikleri sekilde hareket etmenizi tavsiye ederim.

• @Fatihk tebrikler, herşey gönlünüzce olsun...

• @caglarcan tebrik ederim siz sonradan fark etmiştiniz Di mi çıktığını kuranın:)

• Arkadaşlar herkese merhaba
    10 eylülde ben eşim bve bebeğimizle mülakata gireceğiz.

Diplomaları e devletten aldım sıkıntı yaşayan oldu mu ?
    Birde banka hesapları ve hareketlerini internet bankacılığından çıkarttım. Bunla ilgili problem yaşayan evrağı kabul edilmeyen oldu mu ?

Herkese teşekkürler bol şanslar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |