Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells

Nebraska ofisi ile süreci sürdürüyordum. Tahmin edilen süre 3.5 - 5.5 ay arası olarak gözüküyor. Beklemeye devam galiba el mahkum.

Bilgilendirme için çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bionicks, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells

Nebraska ofisi ile süreci sürdürüyordum. Tahmin edilen süre 3.5 - 5.5 ay arası olarak gözüküyor. Beklemeye devam galiba el mahkum.

Bilgilendirme için çok teşekkürler

Evet, o durumda biraz daha bekleyelim. Zaten tamamlandiktan sonra eminim siz aramadan Istanbul Konsoloslugu size ulasacaktir.

• Merhaba,
    2019 lottery talihlisiyiz. Visamız onaylandı ve Ocak ortasında USA ya giriş yapmayı planlıyoruz. İki sorum olacak:

• Ocak ortasında (6 ay dolmadan) USA ya girip 15 gün kalıp çıkış yapacağız. Sonrasında Temmuz gibi yerleşmeyi planlıyoruz (6 -7 ay sonra ikinci giriş sorun yaratır mı?) Asıl talihli olan eşim, Temmuzda girdiğimizde yerleşmeyecek ve re-entry permit e başvuracak biz kızım ile kalacağız. Re entry permit için ne kadar süre USA da kalmamız gerekiyor? Bizim kalıp asıl talihlinin Türkiyede olması sorun yaratır mı?
    • İlk yıl Türkiye de işleri toparlamak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu çalışmamızdan amerikan hükümetine herhangi bir beyanda bulunmamız gerekiyor mu?
      Greencard sahiplerinin amerika dışında kaldıkları süre içerisinde kazançlarından vergi aldığını duydum, bu doğru mu? Greencard sahiplerinden vergi alınıyor mu? bazı kişiler bu ödemelerden dolayı greencardlarını iptal etmişler.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Konular ile ilgili

• @crazycells merhaba ayın 17 sinde re entry permit için başvurumu yaptım ve temmuzun sonuna doğru aldıklarını söyleyen kağıdı gönderdiler, eylül ün 2 sinde okulum için türkiyeye dönmem gerekiyor, randevu tarihi ne kadar zamanda gelir, eğer zamanında gelmezse görüşmeye gidip derdimi anlatmalı mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lacinn, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells merhaba ayın 17 sinde re entry permit için başvurumu yaptım ve temmuzun sonuna doğru aldıklarını söyleyen kağıdı gönderdiler, eylül ün 2 sinde okulum için türkiyeye dönmem gerekiyor, randevu tarihi ne kadar zamanda gelir, eğer zamanında gelmezse görüşmeye gidip derdimi anlatmalı mıyım?

Birkac haftaya gelmesi lazim, fakat Eylul 2'den sonra verebilirler. O nedenle randevu alir almaz, okulun baslayacagina dair belgelerle bir USCIS ofisine gidip, biyometrik bilgileri vermenizi tavsiye ederim. Elinizde olmayan, acil bir durum olduguna ikna edin kendilerini...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asel, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba,
    2019 lottery talihlisiyiz. Visamız onaylandı ve Ocak ortasında USA ya giriş yapmayı planlıyoruz. İki sorum olacak:

• Ocak ortasında (6 ay dolmadan) USA ya girip 15 gün kalıp çıkış yapacağız. Sonrasında Temmuz gibi yerleşmeyi planlıyoruz (6 -7 ay sonra ikinci giriş sorun yaratır mı?) Asıl talihli olan eşim, Temmuzda girdiğimizde yerleşmeyecek ve re-entry permit e başvuracak biz kızım ile kalacağız. Re entry permit için ne kadar süre USA da kalmamız gerekiyor? Bizim kalıp asıl talihlinin Türkiyede olması sorun yaratır mı?
    • İlk yıl Türkiye de işleri toparlamak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu çalışmamızdan amerikan hükümetine herhangi bir beyanda bulunmamız gerekiyor mu?
      Greencard sahiplerinin amerika dışında kaldıkları süre içerisinde kazançlarından vergi aldığını duydum, bu doğru mu? Greencard sahiplerinden vergi alınıyor mu? bazı kişiler bu ödemelerden dolayı greencardlarını iptal etmişler.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Konular ile ilgili

Re-entry permiyle ilgili olarak, ilk iletiyi bastan sona yine okumanizi tavsiye ederim.

ABD disinda kalis sureleri ile ilgili olarak su konuyu incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

Vergilerle ilgili olarak da suradaki basliklari inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/83/bankacılık-ve-vergi-sistemi

Re-entry alacak kisilerin, biyometrik randevudan sonra ABD disina cikmalarini tavsiye ederim.

• 1 yıldır GC ile ABD'deyim. İlk defa re-entry permit için başvuracağım. Türkiye'de evleneceğim demek re-entry permit için geçerli bir sebep midir? Bir yerde "ABD dışında bir yere yerleşme niyetinizin olmaması gerekiyor" gibi bir şey okumuştum. Evliliği bu kapsamda değerlendirebilirler mi? Evlendikten sonra eşim için de GC'a başvuru yapacağım. Onun mülakat tarihinin kadar olan bekleme süresini de Türkiye'de geçirmeyi düşünüyorum.

Bunun dışında başka mantıklı ne gerekçeler sunulabilir?

• @crazycells merhaba, 22 Temmuzda gonderdiğimiz evraklarımız için hala notice of action belgesi gelmedi malesef. USPS tracking numberdan teslim edildiğini görüyoruz. Ancak receipt number alamadigimiz icin takip edemiyoruz . USCIS’ten sorabileceğimiz bir email adresi veya telefon var mıdır? Bu konuda bilginiz varsa çok memnun oluruz. Normalde 2 haftada gelmesi gerekiyordu. Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haleluja, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

1 yıldır GC ile ABD'deyim. İlk defa re-entry permit için başvuracağım. Türkiye'de evleneceğim demek re-entry permit için geçerli bir sebep midir? Bir yerde "ABD dışında bir yere yerleşme niyetinizin olmaması gerekiyor" gibi bir şey okumuştum. Evliliği bu kapsamda değerlendirebilirler mi? Evlendikten sonra eşim için de GC'a başvuru yapacağım. Onun mülakat tarihinin kadar olan bekleme süresini de Türkiye'de geçirmeyi düşünüyorum.

Bunun dışında başka mantıklı ne gerekçeler sunulabilir?

Asil amacinizin ABD'ye yerlesmek oldugunu hissettirerek bu aciklamayi yapmaniz durumunda bir sorun yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gulsah2000, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells merhaba, 22 Temmuzda gonderdiğimiz evraklarımız için hala notice of action belgesi gelmedi malesef. USPS tracking numberdan teslim edildiğini görüyoruz. Ancak receipt number alamadigimiz icin takip edemiyoruz . USCIS’ten sorabileceğimiz bir email adresi veya telefon var mıdır? Bu konuda bilginiz varsa çok memnun oluruz. Normalde 2 haftada gelmesi gerekiyordu. Şimdiden teşekkürler

Evet, USCIS'i arayabilirsiniz. Sabah erken saatlerde aramanizi tavsiye ederim, bekleme suresini oldukca kisaltmis olursunuz

• @crazycells çok teşekkürler, USCIS arayıp numaraları aldım, evraklar da dun ulastı ancak kızımın evraklarını atnen geri gındermişler ve ödemede hata olduğu notunu düşmüşler. 2006 doğumlu kızım İçin de biyometrik ücreti ile birlikte 660 usd money order Göndermiştik. Temmuzda 14 yaşına bastığı için 85 usd biometrik ücretini de ekleyip gönderdik. Fazla gönderdiğimizi mi anlamalıyız? USPS Money order nasıl iade edilir? Kızımın evraklarını biometrik ücret olmadan tekrar mı göndermeliyim? Yardımlarınız için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkürler, USCIS arayıp numaraları aldım, evraklar da dun ulastı ancak kızımın evraklarını atnen geri gındermişler ve ödemede hata olduğu notunu düşmüşler. 2006 doğumlu kızım İçin de biyometrik ücreti ile birlikte 660 usd money order Göndermiştik. Temmuzda 14 yaşına bastığı için 85 usd biometrik ücretini de ekleyip gönderdik. Fazla gönderdiğimizi mi anlamalıyız? USPS Money order nasıl iade edilir? Kızımın evraklarını biometrik ücret olmadan tekrar mı göndermeliyim? Yardımlarınız için teşekkürler.

Ben de anlayamadim, bir sorun gorunmuyor gonderdiginiz ucretlerde. Herkes icin ayri bir money order mi yapmistiniz?

Yeniden gondermenize dair bir bilgi yer aliyor mu size ulasan pakette? Aslinda kizinizin yasindan dolayi bundan sonraki girisi sizinle yapacaksa re-entry permit almasina cok gerek de yok, egitim nedeniyle kendisini cok zorlamayacaklardir. Sizin almaniz yeterli olacaktir.

• @crazycells ödemenin yanlış yapıldığı belirtilmiş hepsini aynı tutarda göndermiştik. Çocugunkinde biometrik ucreti fazla oldugu için diye tahmin ediyoruz. Tutarı düzeltip tekrar gönderin demişler. Başvurudan nasıl vazgeçilebilir ya da vazgeçmeli miyiz bilemiyoruz açıkçası. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ödemenin yanlış yapıldığı belirtilmiş hepsini aynı tutarda göndermiştik. Çocugunkinde biometrik ucreti fazla oldugu için diye tahmin ediyoruz. Tutarı düzeltip tekrar gönderin demişler. Başvurudan nasıl vazgeçilebilir ya da vazgeçmeli miyiz bilemiyoruz açıkçası. Teşekkürler

Isterseniz USCIS call center'i arayin, tam olarak hatanin nereden kaynaklandigina emin olalim. Sizin dediginizden baska bir secenek yokmus gibi gorunuyor ama yazdiklariniza gore kizinizdan da bu ucreti almalari gerekiyor gibi.

Bu ucreti gondermeseniz de sizin formlarinizin islenmesi lazim.

• @crazycells Money orderın 575$+85$ şeklinde iki adet mi olması lazım yoksa 660$'lık tek parça mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haleluja, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells Money orderın 575$+85$ şeklinde iki adet mi olması lazım yoksa 660$'lık tek parça mı?

ikisi de olabilir, ayri ayri veya tam... arada fark yok.

• @crazycells Teşekkürler.

• @crazycells Tekrar teşekkürler. USCIS Call center aradım. 575 usd odememiz gerekiyormus, fazla ödemişiz. 14 yaşını geçerse biometrik odeniyormuş. Başvurudan vazgecersem evrakları geri göndermeyeceğim ve başvuru otomatik olarak iptal olacak. Kızım için US girişini 6 aydan daha sonra yaptığımızda sorun olmayacağını kesin bilsem başvurudan vazgeçeceğim. Boşuboşuna ödemeyi ben de istemiyorum. Tekrar göndermeli miyim sizce? Teşekkürler

• Merhabalar, Okumuş olduğum Forum yazılarında Re-Entry başvurusunu yapmak için mutlaka Amerika'da olmak gerekliliğinden bahsediliyor. Bu sürecinde minimum 1,5 - 2 ay sürdüğü anlaşılıyor. Ben ve Eşimin Amerika'ya giriş tarihimiz 3 Ekim olacak. Şu şekilde sorularımız olacak:

1. Amerika'da bulunan kızım kanalıyla Re-Entry evraklarını şimdiden düzenleyip ve ödemesini Kredi kartı ile yapıp, Fiziksel adresimizi de Kızımın adresi olarak gösterip en azından bu süreci Amerika'ya girmeden 1 ay öncesine çekebilirmiyiz?
    2. USCIS henüz Amerika'ya giriş yapmadan evrak düzenlemişsiniz, bu nedenle başvurunuzu kabul etmiyorum dermi? Bizim Amerika'da fiziki olarak varlığımızı nasıl kontrol ediyorlar? Gümrük girişimize göre mi?
      Bu düşünce şark kurnalığı gibi geliyor ama belki de işe yarayabilir süreci hızlandırmak için. Ne dersiniz?

• @ZaferY Başvurunuz reddedilirse ödediğiniz ücretler geri ödenmiyor bildiğim kadarıyla aklınızda olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |