Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@frozen burada biz aileyiz tabiki de birbirimize yardımcı olucaz. Sorunlar paylaşıldıkça azalır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frozen
    ömer uğur diye birisi daha var.
    Medical Home Pharmacy burada çalışıyor. Eczane orası ama belki doktorlar yada hastaneler hakkında bilgisi vardır.
    +1 609-989-1400

• @ayvalik10 hepsini not ediyorum sağolun 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frozen sosyal medyadan da kendisine ulaşabilirsin. Mesaj atarsan sana cevap yazar. Tipi bu
    Adsız.jpg

• Arkadaşlar deneme amaçlı Indeed ve Monster'a CV hazırladım. İkisine de farklı eyaletlerden adres yazdım. Aldi ve Costco'dan iş teklifleri geldi. Sorum şu olacaktı; yazları aşırı sıcak ve nemli olmayan, kışları ise aşırı soğukların olmadığı hangi eyaletleri önerirsiniz?

• @RoadtoNewLife, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

Arkadaşlar deneme amaçlı Indeed ve Monster'a CV hazırladım. İkisine de farklı eyaletlerden adres yazdım. Aldi ve Costco'dan iş teklifleri geldi. Sorum şu olacaktı; yazları aşırı sıcak ve nemli olmayan, kışları ise aşırı soğukların olmadığı hangi eyaletleri önerirsiniz?

2 çocuklu bir aile için yer önerirseniz sevinirim arkadaşlar 🙂

Arkadaşlar deneme amaçlı Indeed ve Monster'a CV hazırladım. İkisine de farklı eyaletlerden adres yazdım. Aldi ve Costco'dan iş teklifleri geldi. Sorum şu olacaktı; yazları aşırı sıcak ve nemli olmayan, kışları ise aşırı soğukların olmadığı hangi eyaletleri önerirsiniz?

Bay area / california

• @RoadtoNewLife Florida’yi dusunun derim. Ozellikle suburb yasami gayet hesapli ve keyifli olabiliyor. Havasi suyu dogasi cok guzel. Ekonomik bir eyalet. Baslangic icin iyi bir secenek oldugunu dusunuyorum. Bir kac yil sonra iyice adapte olduktan sonra daha cazibeli daha cok firsatin oldugu eyaletlere gecis yapilabilir ama dedigim gibi baslangic icin Florida kolay ve keyifli bir eyalet.

• California ve Florida gibi deniz kıyısı güney eyaletlerinde hava sıcaklığı yüksek mi? Ekstra sorum ise Bay Area'da ve Florida özelinde Jacksonville'de saatlik 11$-12$ ücretle, kaliteli public elementary okullara çocukları gönderebilecek apartmanlarda oturmak mümkün mü?

• ⭐⭐⭐⭐

@RoadtoNewLife Bay Area'da mümkün değil galiba baya pahalı olduğunu duymuştum. Jacksonville de mümkündür ama şehir olarak da Jacksonville nin hiç iyi olmadığını duydum forumda Florida başlığının altında görebilirsin bir üyemiz kaçtım Jacksonville den başka bir şehre geçtim burda gayet memnunum demişti.

• Daytona Beach icin ne dersiniz ?

California ve Florida gibi deniz kıyısı güney eyaletlerinde hava sıcaklığı yüksek mi? Ekstra sorum ise Bay Area'da ve Florida özelinde Jacksonville'de saatlik 11$-12$ ücretle, kaliteli public elementary okullara çocukları gönderebilecek apartmanlarda oturmak mümkün mü?

Bay area da çok rahat 15 dolardan başlıyan fiyatlarla iş bulabilirsin hatta san francisco da in-n-out 17 dolardan başlatıyor. Lakin san francisco da kiralar 3000 dolardan başlar oakland berkeley civarı daha uygun vardır ama yaşanmaz bana göre hele çocuklu aile için uygun değil bay area’nın kuzeyi. Güneyi on numara ama en uygun kira 2500 den başlar oda süper yerlerde değil tabiki de. Ben 130 km uzakta oturuyorum öyle düşünün o zaman kiralar 2000’nin altına düşüyor. Sacramento ve civarı felan olabilir. Okullar güzel bir örnek rosseville misal 1500-2000 güzel evlerde oturup on puanlı okullara rahat ulaşırsınız.

• Hayalim Los Angeles ama test sonucum San Francisco diyor eğer gün gelirde Greencard alabilirsem neden olmasın 🙂

• Arkadaşlar merhabalar, Ben DV-2020 talihlilerindenim. Daha doğrusu eşime çıktı ben "yancı"yım. ABD'ye kısmetse gidince ilk yerleşim yeri olarak New Jersey düşünüyorum. Daha önce gördüm. Ayrıca New York (Manhathan) yakın olması cazip. Cunku mesleğim finansal uzmanlık olduğu için NY ağırlıklı iş bakabilirim. Öte yandan, artık yaş 50 yi devirdi dolayısıyla 'self employed' olmak daha iyi geliyor. Bağımsız olmak yani. Houston-Teksas tarafında Dallas ve Austin'i de gezdim beğendim. Özellikle Austin daha yeşil ve düzenli. Malum ne de olsa Teksas'ın başkenti. San Antonio ise turistik bir bölge iyi ama küçük. Houston ise çok kalabalık ve sıcak... Kısacası sizce kısmet olursa ABD ye yerleşmeye gidersem önce nereye yerleşmeliyim. Aslında 3 yıldır Amazon satışı yapıyorum profesyonel hesabım ve NJ'de firmam var. Ama kararsızlık kötü...

• @TheWinner2020, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

Arkadaşlar merhabalar, Ben DV-2020 talihlilerindenim. Daha doğrusu eşime çıktı ben "yancı"yım. ABD'ye kısmetse gidince ilk yerleşim yeri olarak New Jersey düşünüyorum. Daha önce gördüm. Ayrıca New York (Manhathan) yakın olması cazip. Cunku mesleğim finansal uzmanlık olduğu için NY ağırlıklı iş bakabilirim. Öte yandan, artık yaş 50 yi devirdi dolayısıyla 'self employed' olmak daha iyi geliyor. Bağımsız olmak yani. Houston-Teksas tarafında Dallas ve Austin'i de gezdim beğendim. Özellikle Austin daha yeşil ve düzenli. Malum ne de olsa Teksas'ın başkenti. San Antonio ise turistik bir bölge iyi ama küçük. Houston ise çok kalabalık ve sıcak... Kısacası sizce kısmet olursa ABD ye yerleşmeye gidersem önce nereye yerleşmeliyim. Aslında 3 yıldır Amazon satışı yapıyorum profesyonel hesabım ve NJ'de firmam var. Ama kararsızlık kötü...

İlave olarak; Amazo demişken, bu forumda amazoncu arkadaşlar hiç ses vermiyor galiba rekabet istemiyorlar 🙂 FBA depoları genelde her şehirde var. Tedarik için ise liman yakınlığı avantajlı olur. Ama bilenler Teksas ile New Jersey için bir karşılaştırma yaparsa sevinirim. Bir de amazoncular ses verin yahu. Birlikten kuvvet doğar belki beraber birbirimize katkımız olur.

• @TheWinner2020, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@TheWinner2020, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

Arkadaşlar merhabalar, Ben DV-2020 talihlilerindenim. Daha doğrusu eşime çıktı ben "yancı"yım. ABD'ye kısmetse gidince ilk yerleşim yeri olarak New Jersey düşünüyorum. Daha önce gördüm. Ayrıca New York (Manhathan) yakın olması cazip. Cunku mesleğim finansal uzmanlık olduğu için NY ağırlıklı iş bakabilirim. Öte yandan, artık yaş 50 yi devirdi dolayısıyla 'self employed' olmak daha iyi geliyor. Bağımsız olmak yani. Houston-Teksas tarafında Dallas ve Austin'i de gezdim beğendim. Özellikle Austin daha yeşil ve düzenli. Malum ne de olsa Teksas'ın başkenti. San Antonio ise turistik bir bölge iyi ama küçük. Houston ise çok kalabalık ve sıcak... Kısacası sizce kısmet olursa ABD ye yerleşmeye gidersem önce nereye yerleşmeliyim. Aslında 3 yıldır Amazon satışı yapıyorum profesyonel hesabım ve NJ'de firmam var. Ama kararsızlık kötü...

İlave olarak; Amazo demişken, bu forumda amazoncu arkadaşlar hiç ses vermiyor galiba rekabet istemiyorlar 🙂 FBA depoları genelde her şehirde var. Tedarik için ise liman yakınlığı avantajlı olur. Ama bilenler Teksas ile New Jersey için bir karşılaştırma yaparsa sevinirim. Bir de amazoncular ses verin yahu. Birlikten kuvvet doğar belki beraber birbirimize katkımız olur.

@crazycells Patron paylaşım yeri uygun değilse kusura bakma artık acemiliklerde böyle şeyler olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Patron paylaşım yeri uygun değilse kusura bakma artık acemiliklerde böyle şeyler olur

ileti genel anlamda sehir/eyalet kiyaslamasi da gerektirdiginden bu baslikta paylasilmaya uygundur 🙂

• seçimler konusunda ne desek akıl karıştırıcı aslında çünkü kendi alışkanlıklarımıza ya da beklentilerimize göre yazıyoruz. Araba kullanıyor olabiliriz ama karımız yada kocamız kullanamıyor olabilir. Alışveriş için herkes internet kullanmaktan haz almayabilir, sebzeleri ya da kıyafetleri el dokunuşu ile beğenmek isteyen olabilir 🙂 . Buradaki karar noktası tek başına gelmeyip aile ile gelen biri için yazıyorum, yanlış anlamasın bekar arkadaşlar 🙂 , herkesin ortak noktasında ya da yapacağı fedakarlığın bilincinde olmalı. Erkek çalışıp hanım evde kalacak bir hayat ya da tam tersi pek olmuyor (istisnalar tabi ki olacaktır) ilk başlangıçta, bireyin tek başına evi geçindirmesi için iyi bir iş ya da Turkiyeden iyi bir birikimle gelmesi gerekiyor. Seçim aslında (bence eyalet değil) herkes buradaki yaşama uyacak mı yoksa Türkiyedeki yaşama mı devam edeceğini düşünecek. Birikim, çalışma isteği, şehir merkezi yaşam mı yoksa şehir dışı hayat mı , otobüs mü araba mı 🙂 gibi yaşanılacak eyalet şehir vs kıstasları çok fazla aslında. Genel bir düşünce olarak paylaşmak istedim sadece. İyi geceler.

• @gkhanfeez, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@RoadtoNewLife, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

California ve Florida gibi deniz kıyısı güney eyaletlerinde hava sıcaklığı yüksek mi? Ekstra sorum ise Bay Area'da ve Florida özelinde Jacksonville'de saatlik 11$-12$ ücretle, kaliteli public elementary okullara çocukları gönderebilecek apartmanlarda oturmak mümkün mü?

Bay area da çok rahat 15 dolardan başlıyan fiyatlarla iş bulabilirsin hatta san francisco da in-n-out 17 dolardan başlatıyor. Lakin san francisco da kiralar 3000 dolardan başlar oakland berkeley civarı daha uygun vardır ama yaşanmaz bana göre hele çocuklu aile için uygun değil bay area’nın kuzeyi. Güneyi on numara ama en uygun kira 2500 den başlar oda süper yerlerde değil tabiki de. Ben 130 km uzakta oturuyorum öyle düşünün o zaman kiralar 2000’nin altına düşüyor. Sacramento ve civarı felan olabilir. Okullar güzel bir örnek rosseville misal 1500-2000 güzel evlerde oturup on puanlı okullara rahat ulaşırsınız.

Öncelilkle Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Kuzey eyaletlerde durum nasıl? Orda da kiralar yüksek midir eğitimin kaliteli olduğu yerlerde chicago, columbus gibi yoğun nüfuslu yerlerde? Sadece babanın çalışacağı bir aileyi baz alırsanız sevinirim...

• Herkese merhaba, eyalet seçimi konusunda örnek olsun diye Houston verdim ama siz menüden değiştirebilirsiniz.

sitesinde yorumları da okuyunuz.
    Misal Dallas'ın Toksik Küf konusunda en kötü yer olduğunu ben buradan öğrendim. Daha önce aklınıza gelmeyen şeyleri araştırmanıza faydası olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |