Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayın @Sefa çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@arkben Mülakat tarihi aldıktan sonra niye ds-260 ı açtırdınız ki 😕

• bugün mülakatı olup postaya verildi bilgisi gelen oldu mu acaba?

• @supermario benim vardi.gelmedi.sizin?

• @eem1978 banada gelen bişey yok merak ettim 🙂

• @keysnambır aslında ben açtırmadım, konsolosluğa görüş sordum, onlar güncellemem gerektiğini söyleyerek açtı , (açılmadı ya neyse) zira temmuz ayında ben ve kızım abd ye giriş çıkış yaptık , bu ds 260 da sorgulanan önemli bir bilgi biliyorsunuz , ben 3 kere girmiştim o da yıllar önce ds 260 da o bilgiler vardı, , kızımın bilgilerinde ise hiç ABD yi ziyaret etmediği yazılıydı. sonuçta bu bilgi mülakat günü konsoloslukta verildiğinde tepkilerini bilemezsiniz, zira ds 260 belgesindeki bilgilerle yemin ediyorsunuz. Yine de giriş yapamazsam mail yoluyla ilgili bilgilendirmeyi yapacağım, giriş çıkış tarihleri vs ...

• Herkese Merhaba,

06.08.2019 randevumuz sonrası 08.08.2019 da vize pasaportlarımız geldi. Herkesin anlattıklarını anlatıp uzatmak istemiyorum. Bizde farklı olan doktorda oğlumuzun aşı kartı tam olmasına karşın su çiçeği aşısını tekrar vurdular. Bir de interview ün ingilizce başlamasıydı. Biz anlamakta zorlandığımız yerde Türkçe devam edebilir miyiz dedik ancak Türkçe 'de daha çok zorlandık. Aslında megafonun çalışmadığını ve benim istemsizce kulağımı bankodaki evrak transfer boşluğuna dayadığımı anladığımızda, mülakat görevlisi bir anda approve deyiverdi. Eşim emin olmak için birkaç kez Türkçe onaylandı değil mi dedikten sonra aldığımız cevaplarla emin olduk. Bu gergin bekleyişlerin umutsuzlukların bitirilmesinde bize yardımcı olan herkese çok teşekkür ederiz. Özellikle @crazycells Ali Cihan Bey'e teşekkür ederiz. Yine de bir şeyler sormak isterseniz elimden geldiğince cevaplamaya calışırım.

• @Basak teşekkür ederim, sizin dediğiniz yaptım oldu nihayet öğrenebildim, hatta pasaporta vizeyi basip göndermişler bile, bekleyen herkesin darisi basina:)

• @tuan bizi mülakat bayanı bizde duyamadık kaç defa sorduk ne dediniz anlamadık duymadık ses gelmiyor Türkçe konuştu bizimle hiç birşey anlamadık biz ezbere konuştuk desek ye iyi ki bu forum var ne yapardık orda bilemem 🙄 4 defa sorduk onayladınız mı tamam mı die.

Hayatınızda başarılar dilerim tebrik ederim 👏🏻👏🏻

• @keysnambır, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@arkben Mülakat tarihi aldıktan sonra niye ds-260 ı açtırdınız ki 😕

asıl mülakat tarihi aldıktan sonra açıp düzeltmek en mantıklısı. başka ne zaman yapabilir ki? mülakat almadan, dosya kcc deyken yapsaydı mülakat alma tarihi de aksardı ve hatta mülakat almama riski de vardı. yetişemeyebilirdi yani.

• @arkben, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@jj2019 giremedim, konsolosluğa bilgi verdim, cevaben, formlarınız açık güncelleme yapabilirsiniz , sorun olursa hata mesajını gönderin dediler, yine giremedim , hata mesajını gönderdim maille, KCC ye soracağız dediler, bugün de KCC de sorunun biraz uzun sürebileceği söylendi, siz hergün deneme yapın dediler 🙂 her gün deneyeceğiz, artık.. -bu arada merak edenler için hata mesajı şu- your request cannot be processed at this time - şeklinde..hayırlısı artık...

benim de hep merak ettiğim bir mevzuydu açıkçası. iyi ki de sormuşum. yani dosya kcc'den konlosluğa geçtikten sonra konsolsuk çalışanı kendi müdahale edip mi düzeltiyor yoksa sadece dosyayı aynı kcc'deki gibi düzeltmeye mi açıyor merak ediyordum. bunu forumda da bulamadım açıkçası. benim de çocukların pasaportları 2020 sonunda bitiyor eski pasaportları girdim ds260'a. mülakat tarihi aldıktan sonra yeni pasaport aldıktan sonra düzeltirim aynı sizinki gibi.

• @jj2019 pasaport yenilemeler önemli değil bildiğim kadarıyla , deklere edilebiliyor her aşamada. yolunuz açık olsun..

• @jj2019 çok haklısınız, dakikaları saydığımız bir aşamada bu kesinlikle mülakat tarihi alamamakla sonuçlanabilirdi. hayırlısı artılk

• @crazycells Merhaba size bir soru sormak istiyorum bize mülakattan sonra e mail geldi mülakat yapan kadın diblomanı inceleyecem dedi bayramdan sonra pasaportlarınız gelir dedi şimdi bu e- mail de bizim barkotlu öğrenci belgesi mi yoksa dibloma mı yollamamız lazım.

Gocmenlik basvurunuzun devam edebilmesi icin lutfen e-devletten alacaginiz barkodlu ogrenim belgenizi tarayarak bu e-posta adresine gonderiniz.

Saygilar,

Gocmen Vize Bolumu

Amerikan Buyukelciligi, ANKARA

Official

UNCLASSIFIED
    Şimdiden cevabınız İçin teşekkür ederim

• Arkadaşlar herkese merhaba, Aşağıdaki konularla ilgili yardımlarınzı rica ederim;
    Mülakat tarihimiz 10.9.2019 olcak şekilde bilgilendirme aldık.

1. Sağlık kontrolü herşey yolunda giderse 1 günde tamamlanıyor mu ?
    2. Yeni bir bebeğimiz oldu. Onunda kart alabilmesi için ds260 formunu update edemiyorum. Bu konuyla ilgili travel state adresinde konsoloslukla iletişime geçin diyorlar ancak kendileride yardımcı olamadı. Kcc ye mail attım ancak bu olay başına gelen ve bilen varsa yönlendirmesi konusunda yardımlarını rica edeceğim.
  • ⭐⭐⭐

@jj2019 Ben düzeltmenin zamanlamasına bir şey dememiştim zaten. DS-260'ın kontrolü mülakat tarihi verildikten sonra konsolosluğa geçiyor diye biliyorum. O yüzden sizin bildirdiğiniz değişiklikleri formu açtırmadan kendileri de yapabiliyor diye biliyorum. Belki de kompleks değişiklikler için formu açıp değişiklik yapılmasını başvurana bırakıyorlardır. @crazycells daha iyi bilir tabii 🧐

• ⭐⭐⭐

@amtylmz Sağlık kontrolü her şey yolunda giderse 1-2 saat içinde tamamlanıyor. Sonuçları da ertesi gün saat 16:00'dan sonra alabiliyorsunuz. Sağlık kontrolü, Cuma günü yapılırsa sonuçları Pazartesi alabilirsiniz. Bebeğiniz için de bir an önce pasaport çıkartın ve Amerikan vize standartlarına uygun fotoğraflarını çektirin (Bebeği evlilik cüzdanına da kaydettirmeyi unutmayın). Mülakat tarihi verildiği için KCC yerine konsolosluğun ilgilenmesi lazım. Kendilerine bebeğiniz için de DS-260 doldurmak istediğinizi belirttiniz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arkben, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@keysnambır aslında ben açtırmadım, konsolosluğa görüş sordum, onlar güncellemem gerektiğini söyleyerek açtı , (açılmadı ya neyse) zira temmuz ayında ben ve kızım abd ye giriş çıkış yaptık , bu ds 260 da sorgulanan önemli bir bilgi biliyorsunuz , ben 3 kere girmiştim o da yıllar önce ds 260 da o bilgiler vardı, , kızımın bilgilerinde ise hiç ABD yi ziyaret etmediği yazılıydı. sonuçta bu bilgi mülakat günü konsoloslukta verildiğinde tepkilerini bilemezsiniz, zira ds 260 belgesindeki bilgilerle yemin ediyorsunuz. Yine de giriş yapamazsam mail yoluyla ilgili bilgilendirmeyi yapacağım, giriş çıkış tarihleri vs ...

Ben biliyorum verilecek tepkiyi , "bu bilgileri yazmaniza gerek yok" diyecekler... 🙂

Benim de DS-260 formumda ABD'de oldugum yaziliydi, fakat ondan sonra Turkiye'ye gelip sonra bir turist vizesi alip ABD'ye tekrar giris-cikis yaptim. Sonra mulakat gunu geldiginde butun bu guncellemeleri yapmam gerekiyor mu diye sordum, konsolos da "hayir, bu bilgilere gerek yok" diye cevap verdi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuan, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Herkese Merhaba,

06.08.2019 randevumuz sonrası 08.08.2019 da vize pasaportlarımız geldi. Herkesin anlattıklarını anlatıp uzatmak istemiyorum. Bizde farklı olan doktorda oğlumuzun aşı kartı tam olmasına karşın su çiçeği aşısını tekrar vurdular. Bir de interview ün ingilizce başlamasıydı. Biz anlamakta zorlandığımız yerde Türkçe devam edebilir miyiz dedik ancak Türkçe 'de daha çok zorlandık. Aslında megafonun çalışmadığını ve benim istemsizce kulağımı bankodaki evrak transfer boşluğuna dayadığımı anladığımızda, mülakat görevlisi bir anda approve deyiverdi. Eşim emin olmak için birkaç kez Türkçe onaylandı değil mi dedikten sonra aldığımız cevaplarla emin olduk. Bu gergin bekleyişlerin umutsuzlukların bitirilmesinde bize yardımcı olan herkese çok teşekkür ederiz. Özellikle @crazycells Ali Cihan Bey'e teşekkür ederiz. Yine de bir şeyler sormak isterseniz elimden geldiğince cevaplamaya calışırım.

hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meryem1453, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Merhaba size bir soru sormak istiyorum bize mülakattan sonra e mail geldi mülakat yapan kadın diblomanı inceleyecem dedi bayramdan sonra pasaportlarınız gelir dedi şimdi bu e- mail de bizim barkotlu öğrenci belgesi mi yoksa dibloma mı yollamamız lazım.

Gocmenlik basvurunuzun devam edebilmesi icin lutfen e-devletten alacaginiz barkodlu ogrenim belgenizi tarayarak bu e-posta adresine gonderiniz.

Saygilar,

Gocmen Vize Bolumu

Amerikan Buyukelciligi, ANKARA

Official

UNCLASSIFIED
    Şimdiden cevabınız İçin teşekkür ederim

e-devletten alacaginiz barkodlu diploma sayfasini gondermelisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |