Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cnpist Teşekkür ederim dostum. Adres bilgisi verirken adreste ikamet eden kişi olarak arkadaşın adını vermiştim. Buna rağmen girişte bir değişiklik yapmamı önerir misiniz? Posta benim adıma gitse arkadaş almak istese vermezler mi?

• @lilsam, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@cnpist Teşekkür ederim dostum. Adres bilgisi verirken adreste ikamet eden kişi olarak arkadaşın adını vermiştim. Buna rağmen girişte bir değişiklik yapmamı önerir misiniz? Posta benim adıma gitse arkadaş almak istese vermezler mi?

posta sizin adınıza olursa postacının bırakmama ihtimali var, daha önceki postlardan hatırlıyorum. gelen postada sizin adınız olacak ama atıyorum "c/o Mehmet Ungan" olarak arkadasınızın ibaresini adrese eklediğiniz zaman adreste kayıtlı olan kişinin almasına izin vermiş oluyorsunuz. resmi evrak olduğu için postacılar daha dikkatli davranacaklardır. form doldurur iken adresi nasıl yazdınız, sadece sizin adınız soyadınız ve adres bilgisi olarak mı yoksa doldurduğunuz formda arkadaşınızın adını da yazdınız mı ?

• ⭐⭐ Yasaklı

arkadaslar aıs teki kaydı iptal edip yeniden kayıt yapmak istiyorum annemi eklemeyi unuttum şimdi de eklettirmiyor bunu beceremedim nasıl yapabilirim

• @Calibraturbo bir telefon numarası var, oradan deneyin isterseniz.

• ⭐⭐ Yasaklı

@cnpist, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@Calibraturbo bir telefon numarası var, oradan deneyin isterseniz.

hocam selam careyi aynı hesaptan ayrı ayrı kişiler şeklinde basvurarak buldum umarım sorun olusmaz

• Ağır dram içerir 🧐
    Hayat en büyük öğretmen.13 yıllık mesleki hayatımda ogrencilerime hayatın gerçeklerini de öğretmeye çalıştım.Hayatta bazen bize belki hiç istemesekte kendi gerceklerini farklı yollarla ogretebiliyor.Karakter olarak kendi işini kendisi yapmasını seven birisiyim (Niye bu konuya girdiğim birazdan🙂)
    Daha önce iki defa green card başvurusunda bulunmustum.Sonuc olumsuz olmuştu.Dv 19 basvurulari başlayınca eşimin Abd de yaşayan arkadaşı sizede başvuru yapayım diyerek benim ve esim adına da başvuru yapti.Ki bizim o dönemde green card çekilişine katılmak gibi düşüncemiz yokken ve hatta başvuru dönemini bile unutmusken.
    2018 mayısında sonuçların açıklanması ile green card talihlisi olduğunu öğrendim.Bizim için baya sürpriz oldu.Sonrasinda özellikle bu forum sayesinde ABD de yaşam ve green card sürecine iyice hakim oldum.Bultenler, current olma,evraklar, sağlık muayenesi derken 2 Ağustos günü görüşmemiz gerçekleşti.Evrak tesliminden sonra,ödeme yapmak için 7 nolu bankodaki görevliye yoneldim.3 kişilik aile olmamiza rağmen görevli 330 usd aldı.Daha fazla ödeme yapmamız gerektiğini ifade etmeme rağmen biraz bekleyin diyerek bekleme bölümüne yönlendirdi.(Hiç bu kadar cebimden para çıkma isteği olmamıştı😀)Yaklasik 45 dakikalik beklemeden sonra 6 nolu bankoya görüşme için cagrildik.Gorevli İngilizce-Turkce karışık olarak İlk basvurumuz esnasında problem olduğunu eşimin ve kızımın ilk başvuruda kaydedilmedigi tarzında bir şeyler söyledi.Bu durumunda diskalifiye sebebi olduğunu üzgün bir şekilde ifade etti.Tabi o esnada kaynar sular başımızdan döküldü.(Ki daha önce eşimin Abd de yaşayan arkadaşına esimin ve kizimizin ekleyip eklemedigini sorup, ekledik cevabını almıştım.Bugunde sormamiza rağmen yine aynı cevabı aldık🤔)
    İşin özü green card maceramiz çok ama çok enteresan bir sonla bitmiş oldu.Demekki kendi işimizi kendimiz yapmaya devam edeceğiz, hayatın gerçeklerini öğretmeye ve öğrenmeye de.

Son olarak benim için çok değerli olan yesilkart forum ailesine ve özellikle de sayın @crazycells e çok teşekkür ediyorum.
    Umarım tüm forum ailesi hayallerine kavuşur.

• @cenkay geçmiş olsun. arkasınızın doldurduğu ds260 formu size mail attı mı acaba ya da kendise bir kopyasını saklamış mı acaba. herkes için bir ds260 varsa ve arkadaşınızın elinde ise belki buradan bir cıkıs yolu bulabilirsiniz. uzuldum gerçekten.

• @cnpist Ds 260 larda problem yok,ben doldurmustum,ilk green card başvurusunu yaparken eşim ve kızım belirtilmemiş.Cok teşekkür ederim.

• @cenkay yazınızı okurken hiç böyle bir sonuç beklemiyordum hakikaten çok geçmiş olsun, peki siz tüm aile bireyleri için evrakları gönderdikten sonra size geri dönüş yapmadılar mı? Çok garip olmuş..

• @cenkay cok uzuldum. ne desem boş biliyorum 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

arkadaslar aıs teki kaydı iptal edip yeniden kayıt yapmak istiyorum annemi eklemeyi unuttum şimdi de eklettirmiyor bunu beceremedim nasıl yapabilirim

Iptal etmenize gerek yok, ayri bir kayit olusturabilirsiniz sorun olmaz. Onemli olan kayitlarda pasaportun gidecegi bir PTT adresi bulunmasi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cenkay, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Ağır dram içerir 🧐
    Hayat en büyük öğretmen.13 yıllık mesleki hayatımda ogrencilerime hayatın gerçeklerini de öğretmeye çalıştım.Hayatta bazen bize belki hiç istemesekte kendi gerceklerini farklı yollarla ogretebiliyor.Karakter olarak kendi işini kendisi yapmasını seven birisiyim (Niye bu konuya girdiğim birazdan🙂)
    Daha önce iki defa green card başvurusunda bulunmustum.Sonuc olumsuz olmuştu.Dv 19 basvurulari başlayınca eşimin Abd de yaşayan arkadaşı sizede başvuru yapayım diyerek benim ve esim adına da başvuru yapti.Ki bizim o dönemde green card çekilişine katılmak gibi düşüncemiz yokken ve hatta başvuru dönemini bile unutmusken.
    2018 mayısında sonuçların açıklanması ile green card talihlisi olduğunu öğrendim.Bizim için baya sürpriz oldu.Sonrasinda özellikle bu forum sayesinde ABD de yaşam ve green card sürecine iyice hakim oldum.Bultenler, current olma,evraklar, sağlık muayenesi derken 2 Ağustos günü görüşmemiz gerçekleşti.Evrak tesliminden sonra,ödeme yapmak için 7 nolu bankodaki görevliye yoneldim.3 kişilik aile olmamiza rağmen görevli 330 usd aldı.Daha fazla ödeme yapmamız gerektiğini ifade etmeme rağmen biraz bekleyin diyerek bekleme bölümüne yönlendirdi.(Hiç bu kadar cebimden para çıkma isteği olmamıştı😀)Yaklasik 45 dakikalik beklemeden sonra 6 nolu bankoya görüşme için cagrildik.Gorevli İngilizce-Turkce karışık olarak İlk basvurumuz esnasında problem olduğunu eşimin ve kızımın ilk başvuruda kaydedilmedigi tarzında bir şeyler söyledi.Bu durumunda diskalifiye sebebi olduğunu üzgün bir şekilde ifade etti.Tabi o esnada kaynar sular başımızdan döküldü.(Ki daha önce eşimin Abd de yaşayan arkadaşına esimin ve kizimizin ekleyip eklemedigini sorup, ekledik cevabını almıştım.Bugunde sormamiza rağmen yine aynı cevabı aldık🤔)
    İşin özü green card maceramiz çok ama çok enteresan bir sonla bitmiş oldu.Demekki kendi işimizi kendimiz yapmaya devam edeceğiz, hayatın gerçeklerini öğretmeye ve öğrenmeye de.

Son olarak benim için çok değerli olan yesilkart forum ailesine ve özellikle de sayın @crazycells e çok teşekkür ediyorum.
    Umarım tüm forum ailesi hayallerine kavuşur.

Cok gecmis olsun sayin @cenkay , maalesef sizin basvurunuza ve dosyaniza sizden cok ilgi ve alakayi hickimse gosteremez. Zaten siz de belirtmissiniz gerci, lutfen sonraki basvurulari kendiniz yapin. Cok gecmis olsun ve DV2021 basvurularinda bol bol sanslar. Daha once de iki ayri cekiliste secilen kisiler oldu, dolayisiyla cok da imkansiz olmadigini biliyoruz, bol sanslar tekrardan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@cenkay geçmiş olsun. arkasınızın doldurduğu ds260 formu size mail attı mı acaba ya da kendise bir kopyasını saklamış mı acaba. herkes için bir ds260 varsa ve arkadaşınızın elinde ise belki buradan bir cıkıs yolu bulabilirsiniz. uzuldum gerçekten.

DS-260'lar sorun degil, gerekirse konsoloslukta doldurtup vize verirlerdi. Fakat cekilise yapilan ilk basvuruyu hickimse degistiremez.

• @crazycells evet ilk başvuru kısmı . uzucu bir durum.

• ⭐⭐ Yasaklı

cenkay hocam seneye bana cıkacagına sana cıksın bu kadar gonulden söylüyorum.Crazy cells hocam sorunu cozdum, aynı kullanıcı adı uzerinden iki kişiyi de kaydettirdim

• sistem bir yerde fail safe yapıp keşke tek başvuruya fazladan aile bireyi ds260 doldurdu diyerek direk basta uyarı verse. 1 sene insan umutlanmaz, uğraşmaz.

• @Calibraturbo Bu temenninizden sonra eminim ki size çıkacak,hep beraber sevinecegiz

• Yasaklı

@cenkay çok üzücü.. geçmiş olsun

• @cenkay nasıl yaa? üzüldüm.. Olsun her işte bir hayır vardır moralinizi bozmayın

• Bu gece Türkiye'de son gecem, yarın JFK havaalanında inicem bana ordaki karşılaşıcam prosedurle ilgili bilgi verirmisiniz, güvenlik bana ne gibi sorular soracak deport edilme endişesi de var, ne yapmam ve nasıl davranmam gerekiyor bana ne soracaklar bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi. İkamet degisikliginide degiştirmem gerekiyor maalesef farklı bir yere gitmek zorundayim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |