Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@vincent, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells Çok teşekkürler. Bir de nişanlımdan isteyeceğim sponsorluk ve diğer gerekli belgelerin orijinal ve ıslak imzalı olmaları mı gerekir yoksa, taratıp bana e-mail olarak gönderse, çıktı olarak konsolosluk kabul eder mi? Yönergelerde bu durum çok net açıklanmamış gibi.

normalde tabii ki orijinali gerekiyor, ama email de kabul ediliyor. Siz email ile gelen belgeyi orijinaliymis gibi goturun ve bu konudan cok bahsetmeyin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akhilleus, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells nasil ulastigi derken, ptt uzerinden geldiginde 10-15 cm yirtik ve zarar gormus sekilde geldi. Pasaportu eklesem o da bir dert hadi bir sey olursa, neticede ptt cok sacma bir durum hala sinirliyim. madem onemli belgeler, koyun sunlari dogru duzgun bir zarfa cok mu zor yani boyle ugrastiriyorlar insani...

evet, siz elden teslim etseniz de size PTT ile ulasacak. Onu demek istedim.

• Merhaba arkadaşlar Amerikalı erkek arkadasım dan evlilik teklifi aldım ☺️ K1 vizesi ne başvuracağız ... I129 formunu doldurduk birlikte olan fotoğraflarımız yüzük sertifikası birlikte olduğumuzu kanıtlayan seyleri de form ile göndermek gerekli mi yoksa vize mülakatın da mı isteniyor Bunlar ? Şimdiden teşekkürler..

• @sobe2018 evet kanıt niteliğini taşıyan herşeyi hem ilk başvuruda amerika'da göndermek durumundasınız daha sonra konsoloslukta yine götüreceksiniz.

• @sobe2018 90 gün içinde evleneceğini belirttiğiniz ıslak imzalı mektuplar ( ikiniz ayrı ayrı yazıp imzalayacaksınız ve hazır yazilmisi var internetten bulabilirsiniz isimleri vs değiştirirsiniz)
    Fotoğraflar, varsa seyahat dokümanları, pasaport giriş cikis damgaları,yüzük faturaları isterseniz aileniz de mektupta yazabilir onayladıklarını belirten yani aklına ne gelirse hem uscis'de hem de konsoloslukta ilişkinizin kanıtlanması ve son 2 yıl içinde yüzyüze olduğunuzu kanitlamaniz istenecek.

• @vincent Aksam mailden sponsorluk ciktilarini aldim sabah gorusmeye girdim sorun cikmadi.

• @graombze cok teşekkürler 🙏🏻 evlilik teklifi heyacanını üzerimden atamadan direk kendimi bu telaşın icin de bulunca nerden başlanır bilemedim açıkçası ... ( j1 olarak gittiğim Amerika nın travel kısmında hostel de tanışıp, miami den İstanbul’a Ve Bali adasında alınan bit evlilik teklifi .. ) süreci paylaşacağım hepimize bu yolda iyi şanslar ❤

• Merhaba arkadaşlar bugün itibariyle K1 statüsünden yapmış olduğum AOS başvuruma istinaden 2 yıllık Green Kartımı teslim almış bulunmaktayım.

GÜNCEL TARİHLER
    Amerikaya Giriş : 22 Eylül 2018
    Evlilik Tarihi : 24 Eylül 2018
    AOS Başvuru Formları Gönderim : 16 Ekim 2018
    USCIS Received Date : 19 Ekim 2018
    USCIS Notice Date : 24 Ekim 2018
    USCIS den evraklarımızın ulaştığı ve işleme alınıp diğer aşamalar hakkın da bilgilendirme yapan I-797C Formunun bize posta yoluyla ulaştığı tarih : 30 Ekim 2018
    Form I-797C Biometric Appointent Letter: 02 Kasım 2018
    Biometric Appointment Tarihi: 16 Kasım 2018
    Ead ve Advance Parole Ulaşma : 05 Haziran 2019
    Aos I-485 Interview Was Scheduled : 03 Haziran 2019
    Interview Tarihini İçeren Postanın Geldiği Tarih : 07 Haziran 2019
    Interview Tarihi : 19 Temmuz 2019
    Aos Onayı : 27 Temmuz 2019
    GREEN KART TESLIM TARIHI : 01 Ağustos 2019

Aos başvurumun Uscise ulaştığı tarihten Green Kartı almış olduğum tarihe kadar ki süreç 9 AY 13 GÜN sürdü.

K1 başvuru tarihimden itibaren Green Kartı aldığım tarihe kadar ki süreç ise 16 AY 23 GÜN sürdü.

Aralık 2017 tarıihi itibariyle başlamış olduğum K1 vizesi maceram şimdilik tamamlanmış bulunmakta.Umarım sizler bu süreçleri çok daha hızlı bir şekilde atlatırsınız.

Daha önce de söylediğim gibi süreç ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa istediğiniz zaman çekinmeden sorabilirsiniz.

Sürecin başından bu yana desteklerini esirgemeyen başta @crazycells olmak üzere forum yöneticilerine ayrıca paylaştıkları ve verdiği destek ile bana bir nevi ilham kaynağı olan @sadriabi ye , K1 vize yoldaşlarıma ve diğer tüm forum ailesine verdikleri karşılıksız bilgiler için çok teşekkür ederim.

• @Rookie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar bugün itibariyle K1 statüsünden yapmış olduğum AOS başvuruma istinaden 2 yıllık Green Kartımı teslim almış bulunmaktayım.

GÜNCEL TARİHLER
    Amerikaya Giriş : 22 Eylül 2018
    Evlilik Tarihi : 24 Eylül 2018
    AOS Başvuru Formları Gönderim : 16 Ekim 2018
    USCIS Received Date : 19 Ekim 2018
    USCIS Notice Date : 24 Ekim 2018
    USCIS den evraklarımızın ulaştığı ve işleme alınıp diğer aşamalar hakkın da bilgilendirme yapan I-797C Formunun bize posta yoluyla ulaştığı tarih : 30 Ekim 2018
    Form I-797C Biometric Appointent Letter: 02 Kasım 2018
    Biometric Appointment Tarihi: 16 Kasım 2018
    Ead ve Advance Parole Ulaşma : 05 Haziran 2019
    Aos I-485 Interview Was Scheduled : 03 Haziran 2019
    Interview Tarihini İçeren Postanın Geldiği Tarih : 07 Haziran 2019
    Interview Tarihi : 19 Temmuz 2019
    Aos Onayı : 27 Temmuz 2019
    GREEN KART TESLIM TARIHI : 01 Ağustos 2019

Aos başvurumun Uscise ulaştığı tarihten Green Kartı almış olduğum tarihe kadar ki süreç 9 AY 13 GÜN sürdü.

K1 başvuru tarihimden itibaren Green Kartı aldığım tarihe kadar ki süreç ise 16 AY 23 GÜN sürdü.

Aralık 2017 tarıihi itibariyle başlamış olduğum K1 vizesi maceram şimdilik tamamlanmış bulunmakta.Umarım sizler bu süreçleri çok daha hızlı bir şekilde atlatırsınız.

Daha önce de söylediğim gibi süreç ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa istediğiniz zaman çekinmeden sorabilirsiniz.

Sürecin başından bu yana desteklerini esirgemeyen başta @crazycells olmak üzere forum yöneticilerine ayrıca paylaştıkları ve verdiği destek ile bana bir nevi ilham kaynağı olan @sadriabi ye , K1 vize yoldaşlarıma ve diğer tüm forum ailesine verdikleri karşılıksız bilgiler için çok teşekkür ederim.

Hayirli ugurlu olsun aslanim.

• @sobe2018 tebrik ediyorum. Umarım herşey sorunsuz geçer birşey sormak istersen yazabilirsin:)

• @Rookie asıl gönderilerin için biz teşekkür ederiz Rookie. tanışmıyoruz ama her mesajını dikkatle okudum, not aldım. çok yardımın dokundu inan ki 🙂
    Biz de bugün NVC'den mail aldık belgelerin Ankara'ya gönderildiğine dair. Umarım süreç sorunsuz ilerler.
    Senin adına da çok sevindim, mutlu sona geldin:) Yeni hayatın çook güzelliklerle dolu olsun umarım 🙂

• @tuchi kaç gün sürdü aceba ?

• @sadriabi sağolasın abi 🙂 @tuchi ne demek küçücük bir yardımım dokunduysa ne mutlu bana dünya küçük tanışmak da nasip olur bir gün belki 🙂 inşallah sizin süreciniz de sular seller gibi hızlı geçer. Herhangi bir sorunuz olursa lütfen çekinmeyin dilekleriniz için de çok sağolun 🙂

• @Rookie tebrik ederim yeni hayatinizda her sey dilediginiz gibi olsun. Buralari boslama sana sorularimiz olabilir 🙂

• @akhilleus cok tesekkur ederim 🙂 Ne zaman ihtiyac olursa buralardayim 🙂

• @kubilay_66 24 haziranda noA2 geldi, 1 Ağustos'ta NVC den mail 🙂 beklediğimden biraz uzun oldu açıkçası ben iki haftadan uzun sürmez diye düşünüyordum

• @tuchi toplam süreç sormuştum ne zaman müracaat ettiniz ne zaman cevap geldi

• @kubilay_66 Başvuru tarihimiz : 19 Mart
    NoA1: 23 Mart
    NoA2 : 24 Haziran
    NVC : 1 Ağustos

• @Rookie mesela tam da şuan bir sorum var 🙂 I134 te aşağıdaki kısım için ne yazdınız? 🙂

38.I intend -do not intend to make specific contributions to the support of the person(s) named in Part 2.
    (If you select "intend," indicate the exact nature and duration of the contributions you intend to make in
    Part 7. Additional Information. For example, if you intend to furnish room and board, state for how long and, if money, state the amount in U.S. dollars and whether it is to be given in a lump sum, weekly or monthly, and for how long.)

• IT WAS REPORTED TO US THAT YOUR IP ADDRESS OR İNTERNET GATEWAY HAS BEEN LOCKED OUT FOR A SELECT PERİOD OF TİME. THİS İS DUE TO AN UNUSUALLY HİGH RATE OF USE. IN ORDER TO AVOİD THİS İSSUE, PLEASE CREATE A CUSTOMER ACCOUNT (SİNGLE APPLİCANT) OR A REPRESENTATİVE ACCOUNT (REPRESENTİNG MANY İNDİVİDUALS). böyle bir şey çıktı arkadaş da 😅 daha önce yaşayan oldu mu ?

Benzer Başlıklar

• 1468
  • 1234
  • 114
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |