Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar 19 Temmuz Cuma günü K1 vizesi statüme bağlı olarak Aos Green Kart mülakıtına eşimle girdik.

Görüşme saatimiz öğleden sonra 2.15 di biz başka şehirden gittiğimiz için sabah 10 da orada olduk.Mülakat saatine 30 dakika kalmadan giremeyeceğimiz belirtmişlerdi bizde hem zaman geçmesi hem de stresi azaltması açısından yakın da bulunan bi sinemaya gidip film izledik iyi de oldu.

Uscis ofisine girdiğimiz de bize gelen mülakat evrağını sordular gerekli kontrolleri yaptıktan sonra aramadan geçirilip ilk banko da ki görevlinin yanına gitmemizi söylediler.İlk banko da ki görevli evrağımızı alıp doğum tarihimi sorduktan sonra fotoğrafımı çekip parmak izimi aldı.Ardından bekleme alanına geçip oturmamızı çağrılacağımızı belirtti.Yaklaşık 15 dakikalık bekleyişden sonra 2.30 da içeriden orta yaşlı bi beyefendi ismimi söylerek bizi çağırdı ve nasıl olduğumuzu sorup bizi odasına yönlendirdi.

Bu aşamadan sonra mülakat başladı herşeyi hatırladığım kadarıyla belirtmeye çalışacağım unuttuğum noktalar elbet olacaktır ileride hatırladığım taktirde ilave ederim.

M: Memur
    B: Ben
    E: Eşim
    BİS : Benim İç Sesim

M: Merhaba nasılsınız kimliklerinizi alabilir miyim ?

B : Merhaba teşekkürler siz nasılsınız ?Pasaportumu mu yoksa ehliyetimi mi istersiniz ?

M : Ahha biz Amerika da kimlik sorduğumuz da her zaman ehliyeti belirtiriz ilk testten kaldınız !!

B: Ben şok 😱

M: Şaka yaptım sadece 😀

B : Oh cool !!

BİS :Kalp krizi geçiriyordum burda şakanın yeri mi biiiiipppp ☺

M: Statünüzden dolayı K1 i kastediyor sizleri ayrı odalara almayı ve zorlamayı düşünmüyorum zaten niyetinizi açık açık belirtmiş ona göre yasal adımları atmışsınız.

B ve E : Teşekkürler.

M: Bana hitaben kapalı zarfınızı alabilir miyim ?

B : Ben o zarfı ülkeye girişte gümrük görevlilerine teslim ettim.

M: Nasıl olur o zarf gümrükte filan teslim edilmiyor.

B: Gümrük görevlileri aldı zaten ülkeye girişte teslim edilmesi gerektiği belirtiyordu.

M: Ah sizin statünüz K1 dı doğru pardon.

B ve E : Güzel bi oh çektik ☺ Tabi benim iç ses terbiyesini bozdu o ayrı 😀

M : Eşime hitaben bir belge uzatıp bakın Uscis çok ciddi bir kurumdur burada oyun oynamıyoruz bu belgeyi imzaladığınız anda bu şahsın beni işaret edip gelecek 10 yıl ki bütün hal ve hareketlerinden sorumlu olacaksınız lütfen bunu iyi düşünüp imzalayın.

E : Biliyorum yalnız elim biraz titriyor sorun olur mu imzalarken.

M : Sorun değil bu söylediklerimi herkese söylüyorum lütfen sadece söylediğimi düşünmeyin.

B : Senin elin her zaman titriyor zaten ☺

M : Tamam imzayı da aldığımıza göre devam edebiliriz lütfen soracağım sorulara düşünüp cevap verin birbirinize bakmayın ipucu vermeye çalışmayın çok gülünç durunlarla karşılaşıyoruz inanın lavabodan mesaj atmaya çalışanı dahi oldu.

B ve E: Yok daha neler 😀

M:Lütfen durmak istediğiniz yerde belirtin ama unutmayın şüphelirsem tekrar mülakat talebinde bulunabilirim.

E ve B : Tamam.

M : Statünüz K1 dı değil mi ?

E ve B : Evet.

M : K1 ile ilgili şovu biliyor musunuz ?(Bilmiyenler için böyle bir şov var 90 day with Fiance diye )

E : Evet biliyoruz aslında bizde kendilerinden teklif aldık.

M : (Heycanlı bir şekilde ) Katıldınız mı ?

E : Hayır benden için Emre istemedi.

M : Bana dönerek neden istemediniz ? Duyduğuma göre iyi de para veriyorlar .

B : O şovda ki insanlar sadece oynuyorlar ve bu ilişkilerine zarar veriyor para için ilişkimizin yıpranmasını istemem bana göre değil.

M : Tebrikler bravo 👏 Uscis de sizin gibi düşünüyor ve inanın o şovda ki kişiler için süreç olumsuz sonuçlanıyor.

E : İyi ki de katılmamışız o zaman ☺

M : Bana hitaben doğum tarihiniz nedir ?

B : 11 Eylül XXXX .

M : Doğmak için hiç iyi birgün değil diy mi ?

B : Bana bağlı olan birşey değildi 😀

M : Biliyorum benim oğlum da 11 Eylül doğumlu ama biz genelde 10 Eylül olarak söylüyoruz.

B: Anladım.

M : Bana hitaben eşinizin doğum tarihi nedir ?

B : Tarihi söyledim.

M : Kendisinin mesleği nedir?

B : Geçen aya kadar şu mesleği yapıyordu lakin işini değiştirme kararı aldı ve bu Pazartesi de şu iş yerinde şu pozisyon da işe başlayacak.

M: Eşime dönerek doğru mu ?

E : Evet.

M : Siz çalışıyor musunuz ?

B : Evet şu isimli iş yerinde şu işi yapıyorum.

M : Çalışma izniniz var mı ? Görebilir miyim ?

B : Tabi ki buyrun .

M : Güzel biliyorsunuz bu izne sahip olmasaydınız sizin için çalıştığınızı belirtmeniz sorun olacaktı.

B : Evet.

M : Ev adresiniz söyler misiniz ?

B : Adresi söyledim.

M : Ne zamandan beri bu adreste yaşamaktasınız .

B : Amerikaya varış tarihimden itibaren tarihi de belirterek.

M: Bu adres dışında birbirinizden ayrı kaldığınız oldu mu ?

B : Hayır

M : Peki bu adres dışında birlikte kaldığınız oldu mu tatil vs ?

B : Evet christmas nedeniyle eşimin ailesiyle şu isimli yerde kaldık.Ve daha sonra eşimin ailesini ziyarete gidip onlarda kaldık.

M :Anlıyorum.Eşime hitaben siz eşinizin ailesiyle tanıştınız mı ?

E : Evet kendisini doğum günü için Türkiye de ziyaret ettiğim de ailesi ve arkadaşlarıyla tanıştım.

M : Hangi tarihte ziyaret etmiştiniz.

E : Eşim tarihi söyledi.

M :Tekrar eşime hitaben şimdi ben eşinize daha önce Aos işlemleri esnasında doldurulan form da ki soruları hızlı bir şekilde soracağım siz de o sırada yanınız da getirmiş olduğunuz fotoğraflardan 5 tanesi seçin lütfen.Daha sonra size dönüp bu fotoğrafları bana açıklamanızı isteyeceğim.

E : Peki

M: Bana hitaben hazır mısınız ?

B : Evet hazırım.

M : K1 ve Aos başvurusu sırasında forumları doldururken belirtmiş olduğum herşeyi sordu
    evetli hayırlı sorulara kadar.Örneğin hiç daha önce amerika da suça karıştınız mı vs gibi.Yanıtlarıma göre cevapların yanına tutarlı olduğuna dair tık koydu çok şükür hepsine tutarlı şekil de cevap verdim.Ne var canım yanlış cevap verecek zaten daha önce de vermemiş miydin demeyin o esnada ki stres insana adını unutturur ☺

M: Güzel bu aşama da tamam.Eşime dönerek seçtiğiniz fotoğrafları bana açıklar mısınız ?

E : Açıklayarak kendisine verdi.Memur da kendi zarfına koydu.

M : Evet bu aşamayı da geçtik şimdi sizden evliliğinizi destekleyici belgeri isteyeceğim.

B ve E : Buyrun belgeler bunlar ; kira kontratı , eşimin tax kağıtları ,kredi kartı ekstreleri ve diğer belgeler.

M : Banka hesap ekstrelerinizi göremedim ?

B : Kredi kartının ekstreleri posta ile geliyor normal banka ekstreleri hiç gelmedi ama.

M : Anladım hesabınız da ne kadar olduğunu görmek istemiştim tekrar dosyanızı gözden geçirirken buna dikkat edicem.

BİS : Ah şimdi yandık.

M : Tamam bütün aşamaları tamamladık benim sormak istediğim birşey kalmadı dosyanızı inceleyip onaylayabilirim yarın sabah sisteme girilmiş olur görebilirsiniz.
    Amaaa kesin onaylarım demiyorum öyle anlamayın onaylayabilirim diyorum tekrar incelememin sonucuna bağlı eğer gerek görürsem ek kanıt isterim ek kanıt talebini alırsanız vakit kaybetmeden istenilen evrakları bana ulaştırın.Son olarak reddedilmesi durumun da süreç uzayabilir tekrar görüşme talep edilebilir ama sizin öyle bir ihtimaliniz yok merak etmeyin.

B ve E : Teşekkür ederiz.

M : Sizin sormak istediğiniz herhangi birşey var mı lütfen varsa sorun.

E : Ek kanıt isteyebilirim dediniz bu kanıt veya kanıtlar ne olabilir ?

M : Örneğin banka hesabınızın dökümünü isteyebilirim.

BİS : Taktı bu hesap dökümüne arkadaş ya.😤

E : Anladım teşekkür ederim.

Bizler ayağa kalkarız.

M : Merak etmeyin elinizin titremesinden dahi anlaşılıyor gerçek bir ilişkiniz olduğu.
    Kimi çiftlerden buraya gelip hiç konuşmaya aktif katılmayıp telefonuyla oynayanı oluyor (Elleriyle de telefonla oynama hareketi yapıyor) Sizin birbirinizle olan iletişimiz sataşmalarınız evliliğinizin gerçekliğini gösteriyor.

E ve B : Çok teşekkür ederiz.

E : Evet elim titredi çünkü eşimi seviyorum.

B : Sevsen iyi edersin 😀

M: Ben sizi kapıya kadar geçireyim (Gülerek )

M : Bana hitaben nasıl Alabamayı yaşadığın şehri seviyor musun ?

B : Dürüst olmak gerekirse son zamanlarda yağmurladan dolayı sevmemeye başladım Londra da bu kadar yağmıyordur.

M : Evet evet haklısın bu sene böyle oldu ama her sene böyle değil emin ol.

B : Biliyorum eşim de aynısını söyledi.

Kapıya varılır tekrardan el sıkışılır teşekkür edilir ve biter.

2.30 da başlamıştı çıkışta saati kontrol ettiğim de 3.20 yi gösteriyordu yani 50 dakika kadar sürmüş.

İlginç olan memur yanımız da götürmemiz gereken bazı belgeleri almadı
    örneğin birth certificate bunlardan biriydi gerek yok dedi. Siz yine de eksiksiz evraklarınızı götürün memurdan memura değişebilir.

27 Temmuz 2019 Cumartesi günü yani 1 hafta geçtikten sonra Case Status New Card Is Being Produced olarak güncellendi.

İtiraf etmeliyim ben zaman geçtikçe ek kanıt isteneceğini düşünmeye başlamıştım ama çok şükür öyle olmadı.

Green Kart tarafıma ulaştığın da tüm sürecin ne kadar sürdüğü ile ilgili tarihleri de kronolojik olarak paylaşacağım arkadaşlar umarım sizler için de en iyisi olur şuan beklemedeyiz.

• @Rookie tebrik ederim baya guzel ilerlediniz asamalari adim adim, ilmek ilmek. Insallah biz de cabucak geceriz bu asamalardan 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rookie elinize saglik. Hayirli ugurlu olsun 🙂

• @akhilleus teşekkür ederim inşallah sizler daha hızlı geçersiniz bu aşamaları 🙂

@crazycells çok teşekkürler 🙂

• Uscis den K 1 için hiç bildirim alan varmı arkadaşlar bu günler de ? Kaç gün den cevap veriyor ? Bu ara çok hızlı cevap verdiği söyleniyor doğrumu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubilay_66, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Uscis den K 1 için hiç bildirim alan varmı arkadaşlar bu günler de ? Kaç gün den cevap veriyor ? Bu ara çok hızlı cevap verdiği söyleniyor doğrumu ?

Guncel Processing Time'lari suradan kontrol edebilirsiniz:

• @mbulgak 9 eylüle randevu alabildim sonunda. siz de acele edip bir bakın.

• 9 eylül için K1 mülakat randevusu aldım. 9 eylül pazartesi olduğundan, sağlık kontorlü randevusunu 5 eylül perşembeye almayı düşünüyorum. Forumda okuduğum sağlık kontrolü sonuçlarını bir gün sonra veriyorlarmış. Perşembe sağlık kontrolü, Cuma sonuçlar, Pazartesi'de mülakat. Sizce nasıl olur?

• Merhaba arkadaşlar, sarı zarfla ilgili sorunum vardı ve konsoloslıkla iletişime geçtim. Bana bugün mail göndermişler ve o zarfla ABD'ye giremeyeceğimi derhal onlara geri postalamamı istemişler.
    "You cannot travel to the U.S. with this visa packet. Please return your visa packet to our office. We will repack your documents and send it to the PTT branch that you registered as soon as possible.
    Sincerely, Immigrant Visa Unit"
    Şimdi sorum ise;
    1- Sarı zarfla beraber pasaportumu da eklemeli miyim pakete yoksa eklememeli miyim?
    2- Kendim gitsem konsolosluğa alırlar mı çünkü postada yine aynı sorunla karşılaşmayacağımın garantisi yok.
    Başından geçen bilen varsa cevap verirse sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vincent, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

9 eylül için K1 mülakat randevusu aldım. 9 eylül pazartesi olduğundan, sağlık kontorlü randevusunu 5 eylül perşembeye almayı düşünüyorum. Forumda okuduğum sağlık kontrolü sonuçlarını bir gün sonra veriyorlarmış. Perşembe sağlık kontrolü, Cuma sonuçlar, Pazartesi'de mülakat. Sizce nasıl olur?

Uygun gorunuyor, zaten hic beklenmeyen bir durum olsa bile saglik raporunu sonradan teslim etmeniz mumkun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akhilleus, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar, sarı zarfla ilgili sorunum vardı ve konsoloslıkla iletişime geçtim. Bana bugün mail göndermişler ve o zarfla ABD'ye giremeyeceğimi derhal onlara geri postalamamı istemişler.
    "You cannot travel to the U.S. with this visa packet. Please return your visa packet to our office. We will repack your documents and send it to the PTT branch that you registered as soon as possible.
    Sincerely, Immigrant Visa Unit"
    Şimdi sorum ise;
    1- Sarı zarfla beraber pasaportumu da eklemeli miyim pakete yoksa eklememeli miyim?
    2- Kendim gitsem konsolosluğa alırlar mı çünkü postada yine aynı sorunla karşılaşmayacağımın garantisi yok.
    Başından geçen bilen varsa cevap verirse sevinirim.

1. Pasaportu da eklemeniz daha uygun olur.

2. Alirlar ama onemli olan size nasil ulastigi, yeni paketin durumunu da bu belirleyecek. Maalesef yenisini elden almaniz mumkun olmayacak.

Bu arada konsolosluk ihtiyatli davraniyor ama eger icindeki belgelerin degistirilebilecegi kadar buyuk bir yirtik yoksa sadece biraz hirpalanmissa kapida problem yasayacaginizi sanmiyorum, bilginize. Dunyanin her yerinden insanlar paketleriyle giriyor, eminim CBP gorevlileri bu durumlara alisiktir.

• @crazycells nasil ulastigi derken, ptt uzerinden geldiginde 10-15 cm yirtik ve zarar gormus sekilde geldi. Pasaportu eklesem o da bir dert hadi bir sey olursa, neticede ptt cok sacma bir durum hala sinirliyim. madem onemli belgeler, koyun sunlari dogru duzgun bir zarfa cok mu zor yani boyle ugrastiriyorlar insani...

• @vincent merhaba hayirli olsun. Ben giriyorum fakat hala uygun randevu yok gosteriyor. Anlamadim ben bu isi!!! Bu randevulari kisilere gore mi aciyorlar yoksa ilk giren mi randevu alabiliyo?

• @mbulgak Kişiye göre açtıklarını düşünmüyorum çünkü ben girdiğimde Eylül ayında bir çok boş randevu görünüyordu. En erken olan 9 Eylül'e aldım hemen. Konuştuğum başka bir arkadaş benden yarım saat sonra baktığında 19'una alabilmiş. Siz alamadığınza göre demekki dolmuş randevular.

• @vincent Hadi ya bizde surekli giriyoduk fakat randevu yoktu. Siz tam olarak saat kacta aldiniz randevuyu hatirliyo musunuz?

• Bu ileti silindi!

• @vincent birdaha soruyorum kusura bakmayin, bizim belgelerde bi sorun var mi diye tedirginim suan, saatte bir kontrol ediyorum bende o yuzden saat kacta aldiginizi merak ediyorum.

• @mbulgak Dün saat 15:00 civarı almıştım randevuyu. Ben randevuyu alır almaz buraya, size yazdım ama siz geç gördünüz galiba çünkü bana akşam 10 gibi cevap vermişsiniz 🙂 Diğer haber verdiğim arkadaş benden yarım saat sonra falan 19 Eylül'e alabilmiş, bir diğeri ise geç gördüğü için alamamış. Ben ilk girdiğimde Eylül ayının neredeyse yarısı uygun görünüyordu. Ben en erken olan 9'una aldım. Bence randevular bir yarım saat, bir saat içinde hemen tükendi. İsterseniz içinizi rahatlatmak adına konsolosluk ile bir iletişime geçin.

• @crazycells Çok teşekkürler. Bir de nişanlımdan isteyeceğim sponsorluk ve diğer gerekli belgelerin orijinal ve ıslak imzalı olmaları mı gerekir yoksa, taratıp bana e-mail olarak gönderse, çıktı olarak konsolosluk kabul eder mi? Yönergelerde bu durum çok net açıklanmamış gibi.

• @vincent selamlar! Yonergede original yaziyor. Bir kac arkadaşımız kopya alarak gitti sorun olmadı ama çoğunluk orjinal götürdü. Ben sormuştum orjinal olması gerekliliği var demişlerdi. Ben orginal götürdüm ama dediğim gibi kopya görünenler de vardı. 🙂

Benzer Başlıklar

• 10449
  • 116
  • 50
  • 4818
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |