Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ONROZR, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Sayın @fireandwater gerilim filmi tadında sürecinizin olumlu neticelenmesine sevindim, yeni yaşamanızda stressiz mutlu bir hayat dilerim.

Iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, herkese bol sabır, bol şans diliyorum..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barvas, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar, çok şükür ben de 9 Eylül'e mülakat gününü aldım. Diplomam kayboldui elimde yok. E-devletten mezuniyet belgesi alsam yeteli olur mu?

Universite diplomasi mi?

• @fireandwater hayırlı olsun.. yeni hayatınızda başarılar.

• Hesap dökümü sadece dolar olarak değil de, euro tl dolar karışık fakat aynı bankadan alınan hesap dökümleri olsa olur mu?
    Yoksa dolara çevrilmeli mi hepsi?
    Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bytube, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@yilmaz @crazycells

Arkadaşlar merhaba, mülakat mailim geldi. maile tıkladım mulakat tarihini öğrendim. Bu sürece kadar, DS260 formu ve belgeler de hep bekar olarak yazdım kendimi. Fakat bugün resmi evliliği yaptım ve şansa bugün de mülakat mailim geldi. şu aşamada ne yapmam lazım. eşimin de green card almasını istiyorum. ilk adımım nasıl olmalı. bundan sonraki adımlara NASIL devam etmeli miyim? hepinize çok teşekkür ediyorum.

Bir hafta bekleyin ve daha sonra suradan konsolosluga evlendiginizi ve esinizi de dosyaniza eklemek istediginizi belirtin:

Evlilik cuzdaninin ilk sayfasinin taranmis seklini de gonderin. Esinize bir DS-260 formu olusturacaklar, sizin de formunuzu degistirmeniz icin acacaklar. Bu kismi hallettikten sonra saglik muayenesi ve diger belgeleri halledebilirsiniz. Zaten onunuzde bu belgeler icin 1 ayiniz olacak.

Belgeleri iki kisi mulakata girecekmis gibi hazirlamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fireandwater, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, biz dün vize basılı pasaportlarımızı aldık. Uzun soluklu bekleyişin neticesini görmenin verdiği şaşkınlıkla sürecimizden bahsedeyim. Biz belirli sebeplerden dolayı ilk mülakata gidemedik.(Aralık ayında idi).Tekrar mülakat tarihi istedik Nisan ayına verdiler. Sonra konsolosluk personel yetersizliğinden Mayıs'a erteledi görüşmemizi. Vardır bir hayır dedik, evrakları hazırlamaya başladık. Her şeyi hazırladık, banka dökümleri, ais kaydı, otel, unganlar, aşılar... Vb. En son e-devletten sicil kaydı alırken eşimde sicil kaydı çıktı. Ad-Soyadı-Baba Adı- Doğduğu şehir ve ilçesine kadar aynı olan bir kişinin sicilini eşime işlemişler. Biz şok tabiki.40 yıl düşünsem böyle bir şey aklıma gelmez. Sen git bir yerlerde suç işle sonra da gel başkasının kaderiyle oyna. Neyse pes etmedik gerekli yerlere başvurduk, temiz kağıdı alıp sicilinin silinmesi yaklaşık 2 ay sürdü.(Süreçle ilgili detayları ilgili başlıkta yazacağım.) Biz ikinci mülakata gidemedik haliyle. Ne diyeceğiz oradakilere, sicil var ama bize ait değil mi diyeceğiz. Tam 2 ayda sildiler. Cimere falan da yazdık, avukatımızda ilgilendi sağ olsun. Biz tabiki yeniden mülakat istedik, bu seferde Temmuza verdiler.
    Unganlarda 4 kişi için toplam 7000TL civarı ödedik.(Mevcut kur üzerinden 5.63 den TL ile Kredi Kartından ödeme yaptık.)Biz önceden Hepatit A /Hepatit B/ Tetanos ve grip aşılarını yaptırmıştık. Buna rağmen Unganlarda bana ve eşime 2 aşı, çocukların aşıları tam olmasına rağmen Suçiçeği 2. doz aşılarını yaptılar.(Bu aşı Türkiye de yokmuş, yaptırmak zorunda olduğumuzu söyledi) Sağlık kontrolümüzü sorunsuz bir şekilde tamamladık. Gayet profesyonel, kibar, hızlı ve ilgiliydiler. Konsolosluk görüşmesinden 1 gün önce Unganlardan sağlık raporumuz aldık ve bir sıkıntı olmadığını söylediler. Oradan Best Otele (Konsolosluğun tam karşısında,4 yıldızlı bir otel )4 kişilik aile olduğumuz için süit oda verdiler, gecelik 300 TL idi. Otel iyiydi, tavsiye ederiz.
    Esas gün;
    Hazırlıklarımızı yaptık, sabah 8.30 da olan görüşmemize gittik. Güvenlikten geçtik, evraklarımızı verdik (evrakları bir sırayla alıyor, maddi döküm belgelerini alırken eşimin üzerine olan hesabı istemedi, gerek olmadığını sadece esas talihli olan benim üzerime olan hesabın dikkate alınacağını söyledi. Israr ve ricam üzerine eşimin hesap dökümünü de aldı.
    Konsolosluğa 4 kişilik vize ücreti olan 1320 doları nakit dolar olarak ödedik.(Kredi kartları ile çekim kabul ettiler ancak 5.63 olan kuru 6 olarak aldılar bizde nakit dolar olarak ödedik.)
    Parayı ödedik, en son görevliyle görüşme kaldı, e haliyle 2 yada 3 saat geçti, bizde de iki çocuk var, birinin tuvaleti geldi dedim eşime sen götür, onları gönderdim bu kez de diğerinin geldi, onlar geldi biz gittik. Tam o esnada sıra bize gelmiş, apar topar çocuğu tuvaletten çıkardım, koştur koştur geldim bankoya, ne göreyim pasaportlar bankoda(dedim eyvah AP ye kaldık)aslında normal bir süreç ama ben panikledim.2 defa mülakata gidemedik diye direkt AP ye bıraktılar diye düşündüm. Bu arada görüşmemiz İngilizce yapılıyor idi. Panikle görevlinin dediklerini anlayamadım. Siz siz olun sakin kalın, paniklemeyin. Diplomama baktı, bir şeyler söyledi evet dedim lisede öğretmenim, lise diplomamı istedi(ben lisede çalışıyorum dedim o galiba lisede okuduğumu düşündü.)bende yok dedim. Üniversite mezunuyum, lisede çalışıyorum dedim. Pasaportları önümüze uzattı, sizi bir kaç saat ya da bir kaç gün içinde tekrar görüşmeye çağıracağız dedi. Ben sadece Why? diyebildim. İyi ki demişim, açıklama yaptı ama anlayamadım panikten dolayı, Allah'tan o ara eşim ‘’We need a translator’’ dedi, görevli söylendi biraz haklı olarak, İngilizce öğretmeniyim ama konuşamadım panikten, nutkum tutuldu. Tam o esnada arkasından bir bayan geçiyordu onunla 3-5 dakika diplomama bakarak konuştular, sonra geldi tekrar pasaportları istedi. Tamam, siz İstanbul’a uçabilirsiniz dedi. Diplomamı da vermedi. Neye uğradığımızı şaşırdık haliyle. Dedik AP ye kaldık kesin. Bu pazartesi issued olana kadar emin olamadık. Herhangi bir eksik belge veya tutarsız beyanımız olmamasına rağmen görevli diplomamda bir noktaya takıldı ve o an için inisiyatif kullanamadı sanırım. Tavsiye: Siz siz olun ekstra konulara girmeyin sadece sorulan sorulara net ve yeteri kadar cevap verin.
    Dün de vize basılı pasaportlarımızı aldık. Bizim sürecimiz beklemediğimiz kötü sürprizler den kaynaklı biraz stresli geçti açıkçası. Kızgın kumlardan serin sulara atladık adeta. Gerçi asıl mücadele şimdi başlıyor ama olsun, bu aşamaya geldikten sonra onları da hallederiz diye düşünüyorum…
    Son söz: Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmiyor…

Hayirli olsun, sonucun guzel olmasi sevindirici. Milyonda bir kisiye denk gelir boyle bir talihsizlik, o da sizi bulmus...

Sildirme yolunu suraya da aktarabilirseniz harika olur:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydindaki-suclar-ve-gocmen-vize-gorusmesi/

• @fireandwater, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Esas gün;
    Hazırlıklarımızı yaptık, sabah 8.30 da olan görüşmemize gittik. Güvenlikten geçtik, evraklarımızı verdik (evrakları bir sırayla alıyor, maddi döküm belgelerini alırken eşimin üzerine olan hesabı istemedi, gerek olmadığını sadece esas talihli olan benim üzerime olan hesabın dikkate alınacağını söyledi. Israr ve ricam üzerine eşimin hesap dökümünü de aldı.

Yazdiklarinizdan anladigim kadariyla son mulakat asamasinda ise yeni baslayan sakalli abimize denk geldiniz, dogru mudur? Eger oyleyse bu durum bu arkadasin 3. is bilmezligi. Daha once paylasilan mulakat deneyimlerinde asil talihli degil de esin maddi kaynaklari sorunsuz kabul edilmisti. Biz de hic ugrasmadik para transferi, arac ruhsat devri. Yani bizdeki butun kaynaklar esimin uzerine. Asil talihli benim. Mulakat sali gunu, umarim basimiza bir is gelmez.

• @baykal1923, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Hesap dökümü sadece dolar olarak değil de, euro tl dolar karışık fakat aynı bankadan alınan hesap dökümleri olsa olur mu?
    Yoksa dolara çevrilmeli mi hepsi?
    Teşekkür ederim

Olur, sıkıntı olmaz. Biz dolar ve TL hesap dökümleri goturmustuk.

• @NeverGiveUP çok teşekkür ederim,size de bol şans diliyorum..

• @crazycells Süreçlerimize ciddi katkı sağlayan, yol gösteren böyle bir platformda bizleri buluşturduğunuz için biz size çok teşekkür ederiz..Sicil ile ilgili sürecimizi detaylı bir şekilde yazacağız.

• @tesko, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@fireandwater, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Esas gün;

Yazdiklarinizdan anladigim kadariyla son mulakat asamasinda ise yeni baslayan sakalli abimize denk geldiniz, dogru mudur? Eger oyleyse bu durum bu arkadasin 3. is bilmezligi. Daha once paylasilan mulakat deneyimlerinde asil talihli degil de esin maddi kaynaklari sorunsuz kabul edilmisti. Biz de hic ugrasmadik para transferi, arac ruhsat devri. Yani bizdeki butun kaynaklar esimin uzerine. Asil talihli benim. Mulakat sali gunu, umarim basimiza bir is gelmez.

Merhaba,evet son aşamada mulakatımızı sanırım dediğiniz kişi yaptı.Mulakat sonrasında bizde eşimle kişinin yeni bir çalışan olabileceğini düşünmüştük. Allah'tan son anda sarışın bir bayan geldi ona danıştı da vermiş olduğu pasaportları geri istedi. Mali kaynağa gelince bizde hane halkı varlığının dikkate alınacağını biliyorduk ancak evrakları teslim alan kişi asıl talihlinin mali dökümünün dikkate alınacağını ısrarla belirtti. Biz yine de eşimin dökümlerini de rica ederek dosyaya koymasını sağladık.

• @fireandwater kredi kartinizla odemek istediginizde neden 6 tl den kur uygukamak istediler acaba unganlar ve duzen laboratuari o gunun kurundan cekiordu 1-2 kurus farkediyordu ama 40 kurus birde cok fazla degil mi? Biz de kredi kartiyla odemehi dusunuyorduk vazgectik iyiki yazmissiniz ayrintili cok tesekkurler, daha once boyle bir durumla karsilasan var mi acaba?

• merhaba, ceac'tan statüyü kontrol ettiğimde in transit görüyorum. Mülakat mailinden sonra bir süre böyle göründüğünü biliyorum, AIS kaydı oluşturabilmem için readY'ye mi dönmesi gerekiyor yoksa şu anda da yapabilir miyim? Teşekkürler.

• @ozkk, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@fireandwater kredi kartinizla odemek istediginizde neden 6 tl den kur uygukamak istediler acaba unganlar ve duzen laboratuari o gunun kurundan cekiordu 1-2 kurus farkediyordu ama 40 kurus birde cok fazla degil mi? Biz de kredi kartiyla odemehi dusunuyorduk vazgectik iyiki yazmissiniz ayrintili cok tesekkurler, daha once boyle bir durumla karsilasan var mi acaba?

Hayır Unganlarda kur ne ise ondan çekiyor,5,63 den aldı Unganlar.Unganlarda Kredi Kartından TL olarak çekim yapıldı.Konsolosluk da Kredi Kartından TL ile ödemek istediğimizde kuru 6 olarak söyledi,bizde nakit dolar verdik. Yanlış anlaşılma olmasın..

• @fireandwater dogru anladim bizde unganlarda normal. Kurdan cektirdik de konsolosluk neden o kadar fark koyuyor 6 tl den cekiyor onu anlamadim. Tesekkurler

• @fireandwater
    Paylaşımınız için çok teşekkür ederim, her satırından bilgi akıyor, baya stresli ama sonu mutlu olan bir süreciniz olmuş, sabrınızdan ve mücadele azminizden dolayı tebrik ederim, takdire şayan
    Amerika'daki yeni yaşamınızda bu azim ve kararlılıkla mutlu olacağınıza inanıyorum
    İnşaallah bu sürecin abd ayağı sizin için kolaylıklarla başlar
    Tekrar tebrik ederim, ailenize ve size hayırlı olsun, mutluluklar

• Bugün doktor randevuma gittim ve 1.5 saatte işlemlerim bitti.Oradaki yetkililere sormama rağmen tam bir yanıt alamadım.Yarın sabah 8 de mülakatım var ve doktor raporum yarın 4-6 arası alabilirsiniz dediler.Yarın mülakattan çıktığım gibi raporu almaya gitsem çıkma olasılığı nedir acaba,elden teslim etmek istiyorum konsolosluk kapanmadan.4 de almaya gidersem postalama işlemleri vs süreç uzayacak.Neden 1 gün öncesine doktor randevusuna gidiyorsun diyenler olacaktır,çünkü italyadan bugün gece yarısı stajımı bırakıp geldim ve doktor randuvusunda istesemde 30 temmuza alamıyordum full solu gözüküyordu.

• @rustynail, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

merhaba, ceac'tan statüyü kontrol ettiğimde in transit görüyorum. Mülakat mailinden sonra bir süre böyle göründüğünü biliyorum, AIS kaydı oluşturabilmem için readY'ye mi dönmesi gerekiyor yoksa şu anda da yapabilir miyim? Teşekkürler.

mülakat mesajından sonra bazen 3 bazen bir hafta sonra AIS açabiliyorsunuz. Acelesi yok, haftaya deneyin derim. önemli olan mülakattan once kayıt açılması, kaç gun once olduğu değil.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@barvas, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar, çok şükür ben de 9 Eylül'e mülakat gününü aldım. Diplomam kayboldui elimde yok. E-devletten mezuniyet belgesi alsam yeteli olur mu?

Universite diplomasi mi?

Yüksek lisans ve Doktora diploması. Her ikisini de E-devletten alabilirim. Yeterli olur mu acaba? Yeniden diploma çıkartmak epey uzun sürüyormuş.

• @cnpist Çok teşekkür ederim. Peki hesap aktivitesi hiç olmayan bir banka hesaplarımı kullanmam dikkat çeker mi, problem olur mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |