Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@hakanakin sizin durumunuzda bir sıkıntı olmaz. Sonuçta sizin sürecinin olumlu ya da olumsuz ama en geç 30 Eylül de bitecek. Yani 2 ayınız var. 2 ay sonra halen pasaportunuzun 12 ay geçerliliği kalmış oluyor. Eğer 8 aydan kısa ise yeniletiniz diyor yazıda

• @hakanakin inşaallah en kısa zamanda sorun çözülür vize onaylı pasaportunuzu elinize alırsınız
    çok özel değilse ap sebebi olarak ne göstermişler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanakin pasaport yenilenmeli demiyor, sizden evraklar istenildiginde pasaport gonderilmeli diyor. Eger pasaportunuzun az zamani kalmissa yenilemesiniz ; size ozel bir not degil yani... O nedenle sizin telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@hakanakin inşaallah en kısa zamanda sorun çözülür vize onaylı pasaportunuzu elinize alırsınız
    çok özel değilse ap sebebi olarak ne göstermişler

Boyle bir sebep bolumu yok.

• @keysnambır simdi düzelttim ben biraz gec onay aldım. Kcc'yi arayarak nerdeyse zorla onay aldım. Bu ayin sonunda eylül mülakati bekleyen arkadaşlar mulakat maillerini aldilar mi acaba?

• @Muhtaradana @crazycells yazdığı gibi bir sebep yok tamamen şans işi tüm evraklarım tamdı ve mülakatım çok iyi geçti 2 dk bile sürmedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ewredlgr, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@keysnambır simdi düzelttim ben biraz gec onay aldım. Kcc'yi arayarak nerdeyse zorla onay aldım. Bu ayin sonunda eylül mülakati bekleyen arkadaşlar mulakat maillerini aldilar mi acaba?

henuz boyle bir haber gelmedi ama cok yakinda almaya baslariz.

• ⭐⭐⭐

@crazycells Umarım herkes mülakat tarihi alabilir. Current olup, kendi açısından sorumluluğunu tamamıyla yerine getirmesine rağmen mülakat tarihi alamayanlar olursa çok üzücü olur.

• @hakanakin hakikaten çok can sıkıcı bir durum, umarım biran önce onay alırsınız.
    Biz de cuma günü mülakata girmiştik, çok iyi geçmişti ama hala onay almadık. CEAC bugün güncellemiş, benim için Administirative processing diğer aile bireyleri için Ready yazıyor. Beklemekten başka bir yol gözükmüyor

• merhaba, biz henüz mülakat tarihi alamadık, case 27xxx mail attım fakat cevap gelmedi, siteden de baktım süreç devam ediyor yazıyor, ama telefonla arayıp mülakat tarihi alanlar var, benim sorum şu, eşimin kardeşi amerika da bizim adımıza arasa sorun olur mu, bilgi verirler mi, yada benim yerime arasa amerika numarası çıkar problem olur mu 🙂

• @crazycells anladım teşekkür ederim

• Merhabalar, bugün sağlık muayenesi işlemlerimi tamamladım. Diğer yazarların bahsettiğinden farklı durum yoktu... Önce Düzen lab 4.kata çıkıp pasaport ve case number verdim. Orda bir fotoğrafım çekildi, evli misin tarzı sorular soruldu. Daha sonra içerideki odaya girip önlük giydim. Boyum ve kilom ölçüldü. Ardından doktor randevum gerçekleşti. Diğer aşılarım tam olduğundan (hepatit, KKK üçlüsü, tetanoz karma 5lisi) ve aşı kartlarım yanımda olduğundan sadece su çiçeği vuruldum. Doktor muayenesi hoş bir sohbet şeklinde geçti. Sigara kullanıp kullanmadığım, herhangi bir ameliyat olup olmadığım, şu anda kullandığım ilaçlar ve şeker hastalığımın olup olmadığı soruldu. Sanırım bir dakikadan az sürmüştür hepsi. Daha sonra 170$ ödeme yaptım. Size tavsiyem ödemeyi dolar olarak yapın, aksi halde kurdan dolayı zarara geçiyorsunuz. Daha sonra bir alt kata indim, orda da kan ve idrar testi ile akciğer filmi çekildi. Bunlar için önden 117.5$ ödeme yaptım, para üstünü TL olarak vereceklerini bildiğim için parayı yanımda tam götürmeye çalıştım, iyi ki de öyle yapmışım para üstü verirken kuru 5ten aldılar 🙂
    Yarın 16-18 arası sonuçları alacağım. Konsolosluk mulakatım ise perşembe günü. Ben işlerimdeki yoğunluk sebebiyle bu konuda biraz rahat davranıyorum sanırım, daha ne fotoğraf çektirdim ne de hesap dökümü aldım. Salı çarşamba da bunları halledeceğim.

• @mindi, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, bugün sağlık muayenesi işlemlerimi tamamladım. Diğer yazarların bahsettiğinden farklı durum yoktu... Önce Düzen lab 4.kata çıkıp pasaport ve case number verdim. Orda bir fotoğrafım çekildi, evli misin tarzı sorular soruldu. Daha sonra içerideki odaya girip önlük giydim. Boyum ve kilom ölçüldü. Ardından doktor randevum gerçekleşti. Diğer aşılarım tam olduğundan (hepatit, KKK üçlüsü, tetanoz karma 5lisi) ve aşı kartlarım yanımda olduğundan sadece su çiçeği vuruldum. Doktor muayenesi hoş bir sohbet şeklinde geçti. Sigara kullanıp kullanmadığım, herhangi bir ameliyat olup olmadığım, şu anda kullandığım ilaçlar ve şeker hastalığımın olup olmadığı soruldu. Sanırım bir dakikadan az sürmüştür hepsi. Daha sonra 170$ ödeme yaptım. Size tavsiyem ödemeyi dolar olarak yapın, aksi halde kurdan dolayı zarara geçiyorsunuz. Daha sonra bir alt kata indim, orda da kan ve idrar testi ile akciğer filmi çekildi. Bunlar için önden 117.5$ ödeme yaptım, para üstünü TL olarak vereceklerini bildiğim için parayı yanımda tam götürmeye çalıştım, iyi ki de öyle yapmışım para üstü verirken kuru 5ten aldılar 🙂
    Yarın 16-18 arası sonuçları alacağım. Konsolosluk mulakatım ise perşembe günü. Ben işlerimdeki yoğunluk sebebiyle bu konuda biraz rahat davranıyorum sanırım, daha ne fotoğraf çektirdim ne de hesap dökümü aldım. Salı çarşamba da bunları halledeceğim.

Kredi Kartı ile ödeme yapılabiliyor mu sağlık raporu için? Eğer dolar çekiyorlarsa ekstreyi de dolar olarak ödeyeceğim için benim için pek fiyat farkı oluşmaz. Ama doları tl'ye çevirip çekiyorlarsa kur farkı oluşabilir. Bizim de sağlık randevumuz çarşamba, mülakat ise cuma günü.

• @denizaydinli dolar hesabınız da olsa TL çekiyor 😞

• @mindi hayırlısı ile mülakatı geçersiniz inşalalh

• @meryem1453 çok teşekkürler, yeni hayat isteyen herkesin gidebilmesi dileğiyle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fes1983, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

merhaba, biz henüz mülakat tarihi alamadık, case 27xxx mail attım fakat cevap gelmedi, siteden de baktım süreç devam ediyor yazıyor, ama telefonla arayıp mülakat tarihi alanlar var, benim sorum şu, eşimin kardeşi amerika da bizim adımıza arasa sorun olur mu, bilgi verirler mi, yada benim yerime arasa amerika numarası çıkar problem olur mu 🙂

mulakat tarihinizi ogrenmek icin telefonla aramaniza gerek yok, eger belirlenmisse birkac gune email atmaya baslayacaklar demektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Umarım herkes mülakat tarihi alabilir. Current olup, kendi açısından sorumluluğunu tamamıyla yerine getirmesine rağmen mülakat tarihi alamayanlar olursa çok üzücü olur.

ben de ayni seyi umit ediyorum.

• @mindi sürecinizde başarılar.muayeneye toplam ne kadar ödediniz yanınıza aldığınız aşı kartlarının ücret açısından avntajı oldumu birde mülakata kaç gün kala hesap dökümü alacaksınız. Fazla sorularım için kusura bakmayın ben biraz titizim de.

• @Maybeoneday muayeneye 170 dolar aşı ve doktor kontrolü için, 117.5 dolar ise kan idrar testleri ve akciğer filmi için ödedim. Önceden yukarıda bahsettiğim diğer aşılarım aile sağlık merkezinde ücretsiz yapılmıştı ve aşı kartları yanımdaydı, o yüzden masrafım az oldu. Tek bir aşı ile kurtardım... Fakat randevunuza bir aydan az kaldıysa asla ve asla dışarıda aşı vurulmayın, bu çok önemli. Bir de doktorunuz sizin için uygun aşılara karar veriyor kan testine bakarak, ben örneğin hepatit b de olmuştum bağışıklığım olmadığı için. Diğer ücretler zaten sabit hepimiz için.

Hesap dökümünü yarın alacağım, fotoğrafı da 5dkda çektiririm bankadan sonra. Ben de normalde çok rahat değilimdir ama bu konuda panik hissetmiyorum kendimi. Siz de rahat olun, dikkatlice bir liste hazırlayın ve o listeyi adım adım takip edin. Bol şans 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |