Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @oez
    Başvuru sonucunu kontrol ettiğimiz
    https://www.dvlottery.state.gov
    Sayfasına giriyoruz

• sırasıyla check status

• continue butonuna bastıktan sonra

• confirmation number yazdığımız kutucuğun altında
      Forgot confirmation number kısmına tıklıyoruz

• buradan 2020 seçeneğini seçtikten sonra bizden istenen bilgileri ilgili kutucuklara dolduruyoruz

• 4.kısımda email adresi soruyor, bu kısma başvururken kullandığımızı düşündüğümüz email adresini yazıyoruz

• sonra submit butonuna basıyoruz

• eğer karşımıza confirmation numberımızın olduğu bir sayfa çıkıyorsa, oleyyyy başvuruda kullandığımız email adresini bulduk

• eğer çıkmazsa diğer email adreslerimizi tek tek deniyoruz

• ............

• Merhaba ben Ds-260 formunu dolduran zaman henüz social media hesapları gerekmiyordu ama şimdi yeniden sayfamı açdığımda social media kısmının soru olarak eklendiyini ve karşısının boş kaldığını görüyorum. Ne yapmalıyım yeniden düzenlemelimiyim yoksa gerek yokmu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Esenlikler size sorularım olacak Ben 32 Lise mezunuyum ben askerlikten psikolojik sorunlar nedeni ile muaf oldum men edildim doktorlar değişik teşhişler koydu kimisi psikoz kimisi şizofren kimisi sadece orta derece depresyon teşhiş koydu e-devlette tehşisler görünüyor psikolojik ilaçlar kullanıyorum yıllardır ama sicilim tertemiz acaba bunlar green card almamda bir sorun yaratır mı?

Buna saglik muayenenizi gerceklestiren doktor ve psikolog karar verecek. Doktorun sizi bir psikolog ya da psikayatriste yonlendirmesi yuksek olasi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aziz-Guliyev, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ben Ds-260 formunu dolduran zaman henüz social media hesapları gerekmiyordu ama şimdi yeniden sayfamı açdığımda social media kısmının soru olarak eklendiyini ve karşısının boş kaldığını görüyorum. Ne yapmalıyım yeniden düzenlemelimiyim yoksa gerek yokmu?

Yapmaniz gereken bir sey yok.

• ..................

• Merhabalar. Benim kullandığım mailime çok fazla mail geliyor. Her gün kontrol ediyorum fakat mail geldiğinde kaçırırım diye korkuyorum. Nereden mail geleceği ile ilgili net bir mail adresi var mıdır ? Var ise her gün onu aratarak kontrol etmem hem benim için belki de diğer arkadaşlar için iyi olacaktır diye düşünüyorum. İyi günler dilerim.

• @mustafabayram [email protected] adresinden geliyor

• @crazycells 1-4 k arasında evrak talep emaili alanlar varmış azerilerden böyle bir duyum aldık,Doğrumudur,
    Bizden hiç email alan var mı arkadaşlar, birde ekimde ki ilk mülakatlarda vize almak için temmuz sonuna kadar case numberi çok küçük olanların evrak talep email lleri gelirmi?

• @Muhtaradana Teşekkürler.

• @crazycells Arkadaslar abd de gosterilecek adresde bizim green cardimizi alabilmesi icin yazacağımız "in care of" takısını direk adres kisminin basina boyle bir ibare yazmadım sıkıntı olurmu acaba ?

• @blackeagle82 greencard adresin mülakata kadar önemli değil değişebilir vs ben hiç yazmadım bile ds260 ta önem teşkil etmiyor ister kcc den gelen mailden sonra düzelt ister konsolosuk zamanı başında , sonunda yada ortasında ne yazdığı şimdilik önemli değil 🙂

• @Muhtaradana Merak ettim kim bu Azeri arkadaşlar. Forumlarımı var varsa paylaşır mısın biz de bakalım.

• mrb arkadaslar benim sorum 1 yıldan fazla kaldıgınız ulkeden police report hakkında.

asıl talihli esim. ben 2001-2006 arası abd de kaldım ve universite bitirdim. benimde police report almam gerekiyormu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells ben Hristiyanim kimlikte ve pasaportta amerikan ismi taşıyorum o yüzden doktora gidince hemen şizofreni tanısı koyuyorlar halbuki bazı doktorlar sadece orta derece depresyon bile dedi farklı bir dini inancım var Amerikanciyim o yuzden boyle oluyor umarım bir sorun olmaz:)

ok, sanirim en ustunde durduklari nokta kendinize veya bir baskasina zarar verip vermeyeceginiz. Buna gore degerlendirme yapiyor olabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blackeagle82, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Arkadaslar abd de gosterilecek adresde bizim green cardimizi alabilmesi icin yazacağımız "in care of" takısını direk adres kisminin basina boyle bir ibare yazmadım sıkıntı olurmu acaba ?

adreste yasayan kisi kismina yazdiniz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

mrb arkadaslar benim sorum 1 yıldan fazla kaldıgınız ulkeden police report hakkında.

asıl talihli esim. ben 2001-2006 arası abd de kaldım ve universite bitirdim. benimde police report almam gerekiyormu?

ABD'den bu belge gerekmiyor.

• crazycells adresteki (lise)arkadasım 3 yıldır orada oturuyor ve oturmaya devam edecegini soyledi zaten kendisi de GC lı

problem olmayacagını soyledi

• @crazycells Tesekkurler ilgilendiğiniz için ben çok arkadaş canlısı biriyim kimseye zararım olmadı ama arada depresyona giriyorum bu tip ilaçların hepsinin açıklanmasında hep şizofreni yazıyor genelde doktorun durumu anlayacağını ümit ediyorum esenlikle kalın...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

crazycells adresteki (lise)arkadasım 3 yıldır orada oturuyor ve oturmaya devam edecegini soyledi zaten kendisi de GC lı

problem olmayacagını soyledi

bir onceki soruda "adreste yasayan" demek istedim, yazim hatasi olmus. Onemli olan arkadasinizin orada yasayip yasamadigindan cok USPS'in postayi oraya birakip birakmayacagi. Eger yasayan kisinin ismini eklerseniz bunu garantilemis olursunuz, size ait olmayan bir adresi sizinmis gibi gostermemeniz en dogrusu olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |