Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kubilay_66 güncelleme almak için ay diye birşey yok dosyanız ne zaman açılırsa kontrol edilmeye başlanırsa guncelleme olur.:) 4-7 ay da tamamen sonuclanmis olur.

• Merhaba arkadaşlar vizeyi elime alana kadar yazmak istemedim nihayet vakit geldi.
    Daha önceki gönderilerimde tarihleri yazmıştım, bakmak isteyen irdeleyebilir fikir vermesi açısından. Ekim 2018'de başlayan sürecin 11 Temmuz 2019'da Türkiye ayağı bitmiş bulunmakta.
    Bilenler bilir Gamze arkadaşımla ben talihsiz bir randevu alma süreci yaşadık bir hayli uzun süren bekleme sonrasında (yaklaşık 3 ay) 27 Haziran'a gün aldım ve görüşmeye katıldım. O nedenle siz bu tarihten kafadan 2 ay düşerek hesaplayın sürecinizi.
    Görüşme çok rahat geçti, bana sadece bir soru soruldu; "Nasıl tanıştığımızı" sordu görevli arkadaş, zaten sıcak kanlı biriydi. Ben cevap verirken de işte bir kafedeydik vs dedim kafenin adı neydi dedi hiç hatırlamıyorum aradan yıllar geçmiş dedim, önemli değil problem yok dedi, makara muhabbet ede ede verdi vizeyi.
    Gorusmeyi ingilizce yaptim ama turkce isteyene de turkce yapiliyor. Gorusmede baska anlatilacak bir sey olmadigi icin de burayi mecburen kisa geciyorum. Iliskiniz gercekse zaten bu kismi dert etmeyin derim.

Bugün itibariyle de bildirdiğim ptt şubesinden vizemi ve zarfı teslim aldım. Yalnız zarf biraz hırpalanmış; köşelerde yer yer yırtıklar var umarım sorun çıkmaz ondan dolayı. Ama sorun olacağını da sanmam neticede böyle bir iş için daha kaliteli bir zarf seçilebilir, eğer kalitesiz zarf seçiliyorsa da bu duruma hazırlıklı olduklarını düşünüyorum.
    Süreci bekleyen herkese kolaylıklar dilerim, yeni yerinizde ve yaşantınızda mutlu bir hayat sürmenizi temenni ederim. Sormak istediğiniz birşey olursa bildiğim kadarıyla cevaplamaktan memnuniyet duyarım.
    Ali Cihan ile Gamze arkadaşımıza ve yorumlarından yararlandığımız diğer tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

• @kubilay_66 bizim uscs’e evraklarimiz 19 aralikta ulasmisti. Ogünden sonra mayisin 4nde eksik evraktan dolayi sayfasindan durum guncellemesi yaptilar. 15 mayistada basvurumuzun kabulu geldi. Oradan konsolosluga evraklar 21 haziranda ulasti. Ve o zamandan beri randevu kovaladim. Dun eylul ayi icin actilar ve 17 eylul icin konsolosluktan vize randevusu alabildim. Toplam surec sorunsuz ilerlese bile 9-10 ayi bulabiliyor.

• @akhilleus canım benimki de hırpalamıştı zarfım girişte hiç bir sorun yasamadim. Gönderme geri bence

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akhilleus, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar vizeyi elime alana kadar yazmak istemedim nihayet vakit geldi.
    Daha önceki gönderilerimde tarihleri yazmıştım, bakmak isteyen irdeleyebilir fikir vermesi açısından. Ekim 2018'de başlayan sürecin 11 Temmuz 2019'da Türkiye ayağı bitmiş bulunmakta.
    Bilenler bilir Gamze arkadaşımla ben talihsiz bir randevu alma süreci yaşadık bir hayli uzun süren bekleme sonrasında (yaklaşık 3 ay) 27 Haziran'a gün aldım ve görüşmeye katıldım. O nedenle siz bu tarihten kafadan 2 ay düşerek hesaplayın sürecinizi.
    Görüşme çok rahat geçti, bana sadece bir soru soruldu; "Nasıl tanıştığımızı" sordu görevli arkadaş, zaten sıcak kanlı biriydi. Ben cevap verirken de işte bir kafedeydik vs dedim kafenin adı neydi dedi hiç hatırlamıyorum aradan yıllar geçmiş dedim, önemli değil problem yok dedi, makara muhabbet ede ede verdi vizeyi.
    Gorusmeyi ingilizce yaptim ama turkce isteyene de turkce yapiliyor. Gorusmede baska anlatilacak bir sey olmadigi icin de burayi mecburen kisa geciyorum. Iliskiniz gercekse zaten bu kismi dert etmeyin derim.

Bugün itibariyle de bildirdiğim ptt şubesinden vizemi ve zarfı teslim aldım. Yalnız zarf biraz hırpalanmış; köşelerde yer yer yırtıklar var umarım sorun çıkmaz ondan dolayı. Ama sorun olacağını da sanmam neticede böyle bir iş için daha kaliteli bir zarf seçilebilir, eğer kalitesiz zarf seçiliyorsa da bu duruma hazırlıklı olduklarını düşünüyorum.
    Süreci bekleyen herkese kolaylıklar dilerim, yeni yerinizde ve yaşantınızda mutlu bir hayat sürmenizi temenni ederim. Sormak istediğiniz birşey olursa bildiğim kadarıyla cevaplamaktan memnuniyet duyarım.
    Ali Cihan ile Gamze arkadaşımıza ve yorumlarından yararlandığımız diğer tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

Hayirli ugurlu olsun, evlilik icin de simdiden tebrikler 🙂

Zarfi bence de kafaya takmaniza gerek yok.

Evlilik sonrasi islemler icin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• @crazycells tesekkur ederim ali 🙂 bir sure daha turkiye’de kalacagim ondan sonra aos islemleri vs.

• @akhilleus hayırlısı olsun 🙂

• @Rookie tesekkuler 🙂 senin tecrubelerinin de cok faydasini gordum ve goruyorum. Gizli kahramanlardansin rookie ✌🏻

• @akhilleus Bizler dava arkadaşıyız ufacık bir yardımım dokunduysa ne mutlu bana umarım burda ki yeni hayatınız da çok mutlu olursunuz ☺

• @Rookie cok tesekkurler paylasiminiz icin. bende nisanlim icin islemleri aralik 2018 tarihinde baslatmistim suan dosya NVC den ankaraya ulasti. sonrasinda ds 160 formunu doldurdum. fakat soyle bir sorun var suan, randevu almaya calisiyorum fakar mevcut randevu yok diyor. birde odemeyi de yapamiyorum oyle bir secenekte yok ekranda. odemeyi randevuyu aldiktan sonra mi yapiyoruz veya randevuyu almadan once odemeyi yapip mi oyle randevu aliyoruz. bu konularda yardimci olursaniz cok sevinirim.

• @mbulgak merhaba:) şuan bildiğim kadarıyla randevular açılmadı musaitlik yok bizler de yaşadık bu durumu endise etsemenize gerek yok sabırla hergün kontrol edin muhakkak açılcak. Randevu alacağınız sayfa da ödeme yapacaksın ödeme yapmak için önce mevcut bir randevu tarihi olması gerek.

• @mbulgak açıkcası ben randevuyu çok kolay almıştım ama benden sonra ki arkadaşların bahsettiğine göre sistemi değiştirmişler o yüzden size yanlış bilgi vermek istemem. @graombze nin dediği gibi sabırla deneyin umarım uygun bir tarih bulursunuz.

• @graombze @Rookie oncelikle cevaplariniz icin tesekkur ederim:) yer olarak istanbulu sectigimiz icin odeme sayfasi gelmiyordu, bize ds160 formunu tekrardan doldurup o hatayi duzelttikten sonra suan odeme sayfayi geliyo artik fakat suan bos tarih olmadigi icin bi tarih secemiyoruz. Peki konsolosluk yer actigi vakit tahminen kac gun sonrasina bos yer acar bununla ilgili bi bilginiz var midir? simdiden tesekkurler:)

• @mbulgak istanbul göçmen vize kabul etmiyor ankarayi seçmek zorundasınız. Hastane kontrollerini de ankara'da konsoloslugun belirttigi hastanede yaptiracaksiniz. Konsolosluk com yoğun olduğu için ve k1 vizesine günde 1 kişi kabul ediliyor diye biliyorum. Eylül ayı yakın zaman'da açıldı ve bitti. Eğer yer boşalırsa eylüle bulursunuz ama kendinizi ekime adapte edin. Bir de hergün devamlı kontrol edin cunku acildigi gibi bitiyor.

• @graombze geçen yıl K1 vizesi alan 106 kişi varmış Türkiye den .Günde 1 kişi olayı bence şehir efsanesi

• @kubilay_66 ben de oyle dusunuyordum ama herkese 8 bucukta veya daha erken tek randevu çıkıyor ve 8 bucuktaki randevu alındığında o gün sistem de dolu görünüyor yani sistem kapanıyor:)

• @graombze eylül ayının bittiği bilgisine nereden ulaştınız? eğer bittiyse gerçekten, ekim ayını ne zaman açarlar sizce? her ay randevu açtıkları belli bir gün var mıdır yoksa rastgele mi oluyor? 😅

• @vincent arkadaşlarım kontrol ediyor:) yoksa bir bilgim yok belki ekstra yer açarlar siz kontrol edin hergün:)

• @vincent ne zaman açarlar bilmiyorum. Epey uzun bekledim ben randevu için ama siz aynı olmazsınız. Kontrol edin su gün açarlar kimse diyemez.

• Vize ücretini randevuyu seçtikten sonra mı ödüyoruz? Bana görünen sayfada ödeme yapma ile alakalı bir şey çıkmıyor. Sadece 265$ olduğu ve uygun randevu olmadığı yazıyor. Teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |