Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer Sayilarla DV2020 içinde söyledi:

şimdi benim numaramdaki bir kişi ortalama türkiye'de kaçıncı sırada oluyor? şimdi 2018 de anladığım kadarıyla seçilenlerin %40 lık kısmına vize verilmiş. bu sene ben o yüzde %40 içinde miyim değil miyim nereden anlayacağız?

boyle bir siralama yok maalesef. Bolge bolge siralama mevcut ama ulke siralamasi yok.

Bir de yanlis anlasilma olmasin secilenlerin %40'ina vize verilecek diye bir kural yok, o dediginiz o yil sonuna ait bir istatistik. Sizin dosya numaraniz yuksek degil, sira gelmeme riski yok.

• @nakalakev hocam yani numarası sizden yüksek olan birisi sizden önce mülakata girip vizesini alabiliyor muyum ? kafam karıştı şimdi

• @stilll Ds260'ı önce dolduranları öncelikli yaptılar.

• 2020 talihli listesini şu ana kadar dolduranların sayısının yaklaşık 250 olduğunu görüyorum. 2019 listesini ise yaklaşık 220 kişi doldurmuş. Buradan yola çıkarak EU bölgesinde kazanan sayısının iki yılda çok büyük değişiklik göstermediğini tahmin etmek isabetli olur mu? Başta bu forum listelerinin doldurulma süreçlerinin gelişimi gibi bu tahminin geçerliliğini iptal edecek birçok farklı değişken olabilir tabii ki ama yine de bu durum bir fikir verebilir diye düşündüm. @crazycells gibi bu sayılar konusunda daha deneyimli kişiler ne düşünür acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nartnesren Sayilarla DV2020 içinde söyledi:

2020 talihli listesini şu ana kadar dolduranların sayısının yaklaşık 250 olduğunu görüyorum. 2019 listesini ise yaklaşık 220 kişi doldurmuş. Buradan yola çıkarak EU bölgesinde kazanan sayısının iki yılda çok büyük değişiklik göstermediğini tahmin etmek isabetli olur mu? Başta bu forum listelerinin doldurulma süreçlerinin gelişimi gibi bu tahminin geçerliliğini iptal edecek birçok farklı değişken olabilir tabii ki ama yine de bu durum bir fikir verebilir diye düşündüm. @crazycells gibi bu sayılar konusunda daha deneyimli kişiler ne düşünür acaba?

evet, o anlama geliyor olabilir; zaten secilen kisi sayilari ya bu ayki ya da onumuzdeki ayki bultende aciklayacak, net olarak sayilari ogrenebilecegiz.

• @crazycells Sayilarla DV2020 içinde söyledi:

2020 talihli listesini şu ana kadar dolduranların sayısının yaklaşık 250 olduğunu görüyorum. 2019 listesini ise yaklaşık 220 kişi doldurmuş. Buradan yola çıkarak EU bölgesinde kazanan sayısının iki yılda çok büyük değişiklik göstermediğini tahmin etmek isabetli olur mu? Başta bu forum listelerinin doldurulma süreçlerinin gelişimi gibi bu tahminin geçerliliğini iptal edecek birçok farklı değişken olabilir tabii ki ama yine de bu durum bir fikir verebilir diye düşündüm. @crazycells gibi bu sayılar konusunda daha deneyimli kişiler ne düşünür acaba?

evet, o anlama geliyor olabilir; zaten secilen kisi sayilari ya bu ayki ya da onumuzdeki ayki bultende aciklayacak, net olarak sayilari ogrenebilecegiz.

Merhaba,

Yeni bülten açıklanmış ama kazanan sayısını göremedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aristoi Sayilarla DV2020 içinde söyledi:

@crazycells Sayilarla DV2020 içinde söyledi:

Merhaba,

Yeni bülten açıklanmış ama kazanan sayısını göremedim.

evet, ben de goremedim. Agustos bultenini bekleyecegiz.

• @crazycells yani geçtigimiz yıl vize alabilen kişiler gibi bu sene de rakamlar yakın mı olur ? bu yorumunuzu tam anlayamadım. teşekkürler

• @crazycells kesinlikle katılıyorum, kazanan arkadaşların formlarını düzgünce doldurup göndermelerini tavsiye ediyorum...geçen sene bir uygulama başlattılar, belki bu sene de bu uygulamaya bir versiyon eklerler , ne gerek var boşlukta beklemeye?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stilll Sayilarla DV2020 içinde söyledi:

@crazycells yani geçtigimiz yıl vize alabilen kişiler gibi bu sene de rakamlar yakın mı olur ? bu yorumunuzu tam anlayamadım. teşekkürler

hayir, vize alan degil, forumun cizelgesini dolduran kisilerden bahsediyorduk orada.

• 2020 listesi rekora koşuyor..276 kişi olmuş.. bunu nasıl yorumlamak lazım...Türkiye' den çok fazla kişi seçilmiş diyebilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aristoi Sayilarla DV2020 içinde söyledi:

2020 listesi rekora koşuyor..276 kişi olmuş.. bunu nasıl yorumlamak lazım...Türkiye' den çok fazla kişi seçilmiş diyebilir miyiz?

Vize bulteninde gorecegiz zaten bunu 🙂 O nedenle bekleyip gorelim derim ben 🙂

• Yeni bültenle birlikte seçilen sayıları yayınlanmış bulunuyor. Toplamda 83.884, Türkiye'den ise 2.709 kişi seçilmiş. Yüksek case numaralı talihliler için ilk bakışta iyi bir haber gibi görünüyor.

• ⭐⭐

Bence de bayağı iyi bir haber. Bu yılda Current olur gibi duruyor.

• @crazycells bir konuda kafam karıştır. aydınlatabilir misin beni?

yazdığın tablodaki sayılar da, DV2018 için seçilen kişi sayısı 115968 yazmışsın. Bu sadece Türkiye'den seçilen kişi sayısı mı?

• ⭐⭐

@travelleth 115968 sayısı Aile bireyleri dahil tüm dünyadan seçilen kişi sayısı. Bunların içinde maximum 55000 kişi vize alabiliyor. 2018 yılında çok fazla kişi seçtikleri için büyük numaralar CURRENT olamamıştı.

• @arnblt Cevabınız için teşekkürler 🙂 Yani gene aynı tablodan konuşursak, aileleriyle beraber Türkiye'den seçilen kişi saytısı 4390 idi ve bunların 1821'i vize aldı.. Peki elbetteki forumdakilerin bir tahmini vardır. Türkiye'den kaç kişi başvurmuştur tahmini olarak?

@crazycells aynı zamanda bu soru için sizin de fikrinizi almak isterim.

• ⭐⭐

Dünyada 23 milyon civarıydı

• @arnblt kaç ülkeden?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

@arnblt Cevabınız için teşekkürler 🙂 Yani gene aynı tablodan konuşursak, aileleriyle beraber Türkiye'den seçilen kişi saytısı 4390 idi ve bunların 1821'i vize aldı.. Peki elbetteki forumdakilerin bir tahmini vardır. Türkiye'den kaç kişi başvurmuştur tahmini olarak?

@crazycells aynı zamanda bu soru için sizin de fikrinizi almak isterim.

DV2018 icin net basvuran sayisini biliyoruz, fakat DV2019 ve DV2020 icin bilmiyoruz.

Sizin konunuz surasi:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/629/turkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-green-card-cekilis-istatistikleri

Buradaki kaynaklari gozden gecirebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |